نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
Like Tree2نفر پسندیدند
  • 2 ارسال توسط Pouya

موضوع: بازی Nfs The Run

ADMIN
    تشکر شده 480 بار در 131 پست

Post بازی Need for Speed: The Run

Need for Speed: The Run

ناشر: EA

سازنده: Black Box

سبک: ماشین مسابقه ای، اکشن

پلتفرم: PC، PS3، Xbox 360، Wii، 3DS

پس از عرضه ناموفق Need for Speed: Undercover، این بار EA به دیگر سازندگان اجازه داد تا برای احیای مجدد NFS، شانس خود را امتحان کنند که نتایج موفقیت آمیز بود، به خصوص در آخرین بازی یعنی Hot Pursuit و Criterion، سازنده آن از نظر گرافیکی و گیم پلی روان عالی عمل کرده بود.زمانی که بار دیگر ساخت بازی به Black Box واگذار شد، سه بازی NFS موفق دیگر هم از سازندگان دیگر داشتیم.درحالی که واگذاری مجدد ساخت به Black Box برای طرفداران هیجان انگیز بود اما این بازگشتی موفق برای این استودیو نبود.چون سبک سری NFS تغییر کرده بود.چیزی که Need for Speed: The Run سعی کرده انجام دهد، بازگشت به سبک قدیمی سری NFS است که در بازیهای اخیر حذف شده بود.Black Box، بیش از یک دهه به ساخت بازیهای NFS مشغول بود و بسیاری از الِمان های آن بازیها را نیز به The Run برگردانده است.مسابقه در جاده های یخی و برفی، سر خوردن ماشین در پیچ ها و سعی در پرتاب نشدن به دره، هیجان انگیز هستند.رانندگی با سرعت در ترافیک بزرگراه هم هیجان انگیز و ترسناک است.

در قسمت داستانی بازی (campaign)، محیط بازی و گیم پلی پیوسته تغییر میکنند و متنوع هستند.سبک های مختلف مسابقه، متنوع هستند.از یک مسابقه معمولی با هشت ماشین، تمام کردن مسیر در یک زمان مشخص، مسابقه یک به یک دریفت با رقیب دریک جاده کوهستانی تا تعقیب و گریز با پلیس.خیلی کم اتفاق می افتد که یک سبک مسابقه در یک مسیر دو بار تکرار شود.کلاس های ماشین مختلف کاملاً متفاوت هستند و برنده شدن در مسابقه و یا بدست آوردن یک زمان خوب، به طور قابل ملاحظه ای با انتخاب یک ماشین پر قدرت ارتباط مستقیم دارد.تنوع ماشین ها همانند سری های قبلی زیاد است و هرنوع سلیقه ای را، با ارائه لایسنس جدیدترین ماشین ها راضی نگه میدارد و میتوانید لذت رانندگی با این ماشین ها را با یک صدای موتور واقعی و گوش نواز تجربه کنید.

در سطح Normal، هوش مصنوعی رانندگان بازی خوب عمل نمیکند.آنها با ماشین های دیگر تصادف میکنند، پلیسها فقط به دنبال شما می آیند و حتی اگر روبروی ماشین های دیگر به راه میانبر وارد شوید، آنها از مسیر اصلی خواهند رفت.

لوکیشن ها و جاده ها قطعاً بهترین قسمت The Run هستتند.درحقیقت The Run دارای زیباترین و جالب ترین مسیرهایی است که در یک بازی مسابقه ای تا کنون دیده اید.تمامی مسیرها و مکان ها مثل سان فرانسیسکو یا نیوجرسی، دارای جزییات هستند.اما برخی از مسیرها، حتی مسابقه پایانی در نیویورک جالب طراحی نشده اند و درحقیقت برای مسابقه کسل کننده هستند.هم گرافیک ماشین ها و هم مسیر قابل قبول و عالی هستند.

یکی از مشکلات The Run، کمبود حق انتخاب است.علاوه بر عدم امکان تیونینگ و بهینه کردن ماشین، که البته برای بعضی ها مثل من مهم نیست ولی برای خیلی از طرفداران اهمیت دارد، در نوع مسابقه هم حق انتخاب زیادی وجود ندارد.پس از پایان Campaign، یک سری Challenge هم برای تجربه گیم پلی بیشتر، همانند آنچه در Shift بود، وجود دارد.اما گزینه مسابقه در سبک آزاد در بازی وجود ندارد.چنانچه بازی را تک نفره یا آنلاین بازی کنید، شما باید از همان چلنج های موجود با ماشین های مخصوص هرکدام انتخاب کنید.علاوه بر داستان ضعیف که در ادامه خواهیم گفت، صحنه انتخاب ماشین بی حال، هوش مصنوعی و دیگر مشکلات کوچک از مواردی هستند که The Run را از یک بازی کامل در نوع خود دور نگه میدارند.

اما یکی از مشکلات بازی صحنه های از قبل تعبیه شده در قسمت campaign است.مثلاً درجایی که همه ی رقبای شما با مسدود کردن جاده توسط پلیس متوقف میشوند.مسابقاتی که شما فقط نباید تصادف کنید یا مسابقه پایانی بازی که دارای چندین قسمت است و فرقی نمیکند که شما چه کار کنید، صحنه ها از پیش تعریف شده هستند.حتی وقتی که چندین کیلومتر از رقیب خود جلوتر هستید او به کنار شما خواهد آمد و یک صحنه نمایش داده خواهد شد که او شما را از جاده منحرف میکند.اگر داستان بازی جذاب بود، این صحنه ها قابل توجیه بود اما معمولاً شما احساس میکنید که بازی همه کاره در گیم پلی است.

داستان بازی نیز ضعیف است.شما در نقش جَک، که برای خلاصی از شر یک گروه جنایتکار و بدست آوردن مقدار هنگفتی پول به یک مسابقه بین شهری وارد میشود هستید.این تمام ماجراست.داستان فراتر نمیرود و به شما نمیگوید که چرا جک به درد سر افتاده یا رانندگان دیگر که هستند و چه سابقه ای دارند.شما با یک سری سؤال بی جواب روبرو هستید ولی تنها کاری که باید بکنید مسابقه دادن است.آیا واقعاً نویسندگان نباید توضیح میدادند که جک چکار کرده که باعث شده مافیای شیکاگو تا کالیفرنیا به دنبال او باشند، سعی کنند به او در یک بزرگراه پر از ماشین تیر اندازی کنند، با هلیکوپتر به او شلیک کنند (که حتی باعث کشته شدن مردم و پلیس شود)، یک پالایشگاه را نابود کنند و پسر رییس مافیا را برای کشتن او اجیر کنند.خوب اصلاً چرا بازی داستان دارد.میشد مثل Hot Pursuit بدون نیاز به داستان مسابقه داد.

اما قسمت آنلاین شما را راضی میکند.هر حرکت کوچکی که هنگام مسابقه انجام دهید، امتیاز خواهد داشت.همچنین AutoLog نیز به این قسمت بازگشته است و شما همواره میتوانید زمانهای دور مسابقه خود را با دوستان خود مقایسه کنید.فریز شدن بازی هم در این قسمت به ندرت اتفاق می افتد.

نتیجه:

Need for Speed: The Run برای علاقه مندان به مسابقه در این سبک آشنای قدیمی، مناسب و رانندگی با ماشین های متنوع و در مسیرهای زیبای آن لذت بخش است.همچنین بعضی از قسمتهای campaign هم هیجان انگیز هستند.اما متأسفانه مشکلاتی مثل داستان ضعیف، هوش مصنوعی مشکل دار، کمبود انتخاب و کوتاهی مدت بازی، زیبایی این بازی را میپوشانند.The Run یک بازی مسابقه ای که دارای داستانی دنباله دار باشد نیست.

منبع: گیم پرشیا

ویرایش توسط Pouya : 26th November 2011 در ساعت 06:01 PM
    Hossein و payamdarabi این را میپسندند

..::Never Trust Someone Who Lies To You , Never Lie To Someone Who Trusts You::..

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    من بازیو نصب کردم و اصلا از بازی خوشم نیومد! خیلی یکنواخت و بی روحه و بسیار بسیار کسل کننده ! گرافیک بازی خیلی بالاست اما در مقابل میزان کسل کنندگی بازی اصلا حرفی برای گفتن نداره ! تغییر دکمه های بازی هم خیلی عجیب بود! من نمیدونم دکمه ها رو برای چی تغییر دادن ! مزخرف به تمام معنا شده بود! من هر کاری کردم آخرش نتونستم کاری کنم مثل ورژنهای سابق تنظیم بشه!
    فرمون بازی اصلا مثل ورژنهای قبل نیست و تو سرعتهای بالا خوب جواب نمیده! خلاصه گند زدن رفتن . !
    هات پرسوت فوق العاده بود و هنوز هم من اگه بخوام بازی کنم میرم سراغ همین ! عمرا دیگه طرف The run برم ! ( منو یاد Pro Street انداخت! که اونم یه افتضاح تمام عیار بود!)
    بازی رو بدن دست همون EA Canada که سری پدر مادر دار نیدفور اسپید رو شروع کرد و عالی ادامه داد! این بلک باکس هر بار پیش میریم بدتر خراب میکنه!

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)