نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
Like Tree10نفر پسندیدند
  • 1 ارسال توسط soroush
  • 2 ارسال توسط Codex
  • 1 ارسال توسط Hossein
  • 2 ارسال توسط Codex
  • 1 ارسال توسط Hossein
  • 2 ارسال توسط Codex
  • 1 ارسال توسط NIIT

موضوع: راه اندازی کتابخانه دیجیتال دنیا

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 55 بار در 29 پست
    نوشته های وبلاگ
    1

راه اندازی کتابخانه دیجیتال دنیا

کتابخانه ديجيتال جهان افتتاح شد.

علاقمندان از سراسر جهان مي توانند به منابع الکترونيکي اين کتابخانه از طريق وب سايت آن دسترسي داشته باشند.
    اين وب* سايت در اداره ي مركزي يونسكو در پاريس كار خود را آغاز کرد. در اين وب *سايت كتاب *هاي نادر، نقشه* هاي تاريخي، نسخ خطي، *فيلم و عكس از كتابخانه *ها و آرشيوهاي سراسر جهان ارائه مي *شود. مراجعه كنندگان به اين سايت قادر خواهند بود تا به تمام اين موارد به هفت زبان عربي، چيني، انگليسي، فرانسوي، پرتغالي، روسي و اسپانيائي دسترسي يابند. 32 موسسه از برزيل، بريتانيا، چين، مصر، فرانسه، ژاپن، روسيه، عربستان سعودي، و آمريكا براي اجراي اين پروژه به ياري سازمان يونسكو شتافتند. اجراي اين پروژه نخستين بار در سال 2005 به وسيله ي بزرگ *ترين كتابخانه ي جهان يعني كتابخانه ي کنگره آمريكا به يونسكو پيشنهاد شد. كتابخانه ي الكترونيكي جهاني به آدرس:
    World Digital Library Home
    Or
    World Digital Library Home
    در دسترس كاربران مي باشد.
    شرکت گوگل و بنياد قطر هر کدام با سه ميليون دلار، بنياد کارنگي با دو میلیون دلار، دانشگاه علم و تکنولوژي ملک عبدالله با يک ميليون دلار و شرکت مایکروسافت با يک ميليون دلار کمک،* از جمله پشتيبانان مالي اين طرح هستند. کتابخانه ديجيتال جهان جلوه*هاي فرهنگي نقاط گوناگون جهان را به صورت چندزبانه و رايگان در اختيار کاربران قرار مي*دهد .
    هدف از راه*اندازي اين کتابخانه در چهار محور خلاصه شده است :
    - ارتقاي تفهيم و تفاهم ميان ملت*ها و فرهنگ*ها
    - افزايش ظرفيت و تنوع مضامين فرهنگي در اينترنت
    - فراهم ساختن منابع براي آموزگاران، پژوهشگران و مخاطبان عام
    - ظرفيت*سازي براي مؤسسه*هاي مشارکت*کننده براي کم کردن خلا ديجيتالي درون و ميان کشورها
    برای نمونه چند لينك جالب از اين سايت:
    ZOOM
    PERSIAN
    IRAN

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط soroush : 27th July 2011 در ساعت 06:54 PM
    Hossein این نویسه را میپسندد.

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    عجب این عربها فعالنا . بخدا بعضی وقتا بهشون حسودیم میشه .
    وضع اقتصادی عالی وضع علمی عالی وضع فرهنگی هم عالی .
    اونوقت ما ! افتادیم تو یه خرابه داریم دائما به بقیه فحش میدیم و میگیم بی فرهنگ و نادون و بی علم و ... اما در صورتی که وصف حال خودمونو به دیگران نسبت میدیم .
    آخه شرکت تو این پروژه چقدر زحمت داشت مگه ؟ چقدر پول بیت المال رو اینا حیف و میل میکنن اخه !
    ای خدا اخر عاقبت همه مارو ختم بخیر کن

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    عجب این عربها فعالنا . بخدا بعضی وقتا بهشون حسودیم میشه .
    وضع اقتصادی عالی وضع علمی عالی وضع فرهنگی هم عالی .
    اونوقت ما ! افتادیم تو یه خرابه داریم دائما به بقیه فحش میدیم و میگیم بی فرهنگ و نادون و بی علم و ... اما در صورتی که وصف حال خودمونو به دیگران نسبت میدیم .
    آخه شرکت تو این پروژه چقدر زحمت داشت مگه ؟ چقدر پول بیت المال رو اینا حیف و میل میکنن اخه !
    ای خدا اخر عاقبت همه مارو ختم بخیر کن
    با دو قسمت از حرفات موافق نیستم

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    با دو قسمت از حرفات موافق نیستم
    دانشگاه های عربی از لحاظ رنکینگ جهانی از ایران بالاترن . شاخ ترین دانشگاه ایران رتبه 938 دنیا رو داره . در حالی که دانشگاه ای عربی ای مثل دانشگاه شاه سعود رتبه 212 جهانی رو داره .بعدش دوباره دانشگاه شاه فهد رتبه 544 جهانی داره و دوباره بعدش امام محمد بن سعود رتبه 998 داره !
    و رتبه های بعدیش هم مربوط به اعراب هست که خیلی نزدیکن بهم .
    رتبه های بعدی هم اه ببینی مشخصه که دانشگاه فردوسی مشهد با 1002 بعدش 1011 دانشگاه علوم پذشکی تهران و با رتبه 1288 دانشگاه شیراز مثلا دانشگاه های خوبن .
    بقیه بالای 1500 هستن .
    در حالی دانشگاه های عربی رتبه های بسیار خوبی نسبت به ایران دارن ( چه زیر 1000 چه زیر 1500 چه زیر 2000 و..) /
    این هم از لینک برای دیدن رنکینگها:
    Ranking Web of World universities: Home

پول بیت المال هم که نیازی به توضیح نداره . انچه که عیان است چه جاجت به بیان است .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    نوشته های وبلاگ
    39
    دانشگاه های عربی از لحاظ رنکینگ جهانی از ایران بالاترن . شاخ ترین دانشگاه ایران رتبه 938 دنیا رو داره . در حالی که دانشگاه ای عربی ای مثل دانشگاه شاه سعود رتبه 212 جهانی رو داره .بعدش دوباره دانشگاه شاه فهد رتبه 544 جهانی داره و دوباره بعدش امام محمد بن سعود رتبه 998 داره !
    و رتبه های بعدیش هم مربوط به اعراب هست که خیلی نزدیکن بهم .
    رتبه های بعدی هم اه ببینی مشخصه که دانشگاه فردوسی مشهد با 1002 بعدش 1011 دانشگاه علوم پذشکی تهران و با رتبه 1288 دانشگاه شیراز مثلا دانشگاه های خوبن .
    بقیه بالای 1500 هستن .
    در حالی دانشگاه های عربی رتبه های بسیار خوبی نسبت به ایران دارن ( چه زیر 1000 چه زیر 1500 چه زیر 2000 و..) /
    این هم از لینک برای دیدن رنکینگها:
    Ranking Web of World universities: Home

پول بیت المال هم که نیازی به توضیح نداره . انچه که عیان است چه جاجت به بیان است .
    حسین جان اگه معیارت برای علم یک کشور فقط دانشگاه ها و رنک جهانیشون باشه آره حق با تو ، اما خودتم میدونی معیار سنجش علم یک کشور فقط این نیست !
    در مورد بیت المال هم درسته بخور بخور هست ، اما نه اونقدر که فکرشو میکنی

NIIT و jellyfish این را میپسندند

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    حسین جان اگه معیارت برای علم یک کشور فقط دانشگاه ها و رنک جهانیشون باشه آره حق با تو ، اما خودتم میدونی معیار سنجش علم یک کشور فقط این نیست !
    خب معیار سنجش علم یک کشور با چی سنجیده میشه ؟ تولید علم کجا صورت میگیره ؟
    رنکینگهای جهانی یک سری معیارهای سفت و سختی دارن تا نشانگر میزان سطح علمی فعلی اون دانشگاه ها و فعالیت های صورت گرفته اونه و اینکه چقدر علم تولید کردند . و ملاک بسیار خوبی برای محک زدن نسبی توامندی های علمی یک کشوره .
    مثلا اسرائیل هم تو خاورمیانه است اما دانشگاه هاش خصوصا دانشگاه تل اویو یکی از بهترین دانشگاه های دنیاست . سطح علمی اسرائیل هم که دیگه نیازی به توضیح نداره . انصافا بالاست .

حالا میخوام ملاک تو رو تو این زمینه بدونم . ببینم داری به چی نگاه میکنی که این صحبت رو میکنی .

NIIT این نویسه را میپسندد.
    توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    نوشته های وبلاگ
    39
    ببین حسین جان پست قبلی منو یک بار دیگه بخون ، اگه معیارت دانشگاه و رنک جهانیه آره 100% حق با تو !
    معیار علمی یک کشور رو میدونم بر اساس یک سری چیزا مخصوصاً مقالاتی که توسط دانشجوها نوشته میشه میسنجن.
    اما چون توی ایران به مقالات بهایی داده نمیشه همه سعی میکنن فقط کپی کنن ، من که اینطوری بودم ، چون میدونستم مقالم به عنوان پروژه یا هر چیز دیگه ای آخرش قراره بره یه گوشه خاک بخوره یه چیزی کپی میکردم و میبردم برای استاد.
    خوب الآن اینجا سوال؟ آیا واقعاً علم و دانش یک دانشجو بر اساس مقالاتش معلوم میشه؟ معلومه که نه!
    به نقل از دوستم : توی دانشگاه شریف همه داشتن خودکشی میکردن که یک روتر سیسکو رو کانفیگ کنن نتونستن ، بعد یک دانشجویی که غیبت زیاد داشت و درسهای زیادی رو هم افتاده بود تو همین دانشگاه اومده براحتی روتر رو کانف زده .
    حالا این از دانشجوها و دانشگاه ها ، بیرون از دانشگاه افراد خیلی زیادی هستند که نخبه اند ، من دختری رو میشناختم تو کرج 7سالش بود جاوا بلد بود ، باورش سخته نه ؟ اما حقیقت داره!
    یکی دیگه از موارد مهم دیگه تو رنک جهانی اصلاً سنجیده نمیشه تجربه تجربه تجربه است ، الآن هستن کسایی که توی بازار دارند کارگری میکنند و علمشون خیلی بیشتر از دانشجوهای مرتبط با اون رشته است.
    خلاصه به نظر من معیار علمی یک کشور فقط دانشگاه نیست ، اما رنک و ... فقط بر اساس دانشگاه و همین کتب و مقالات منتشر شده میسنجن و تمام

Hossein و NIIT این را میپسندند

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    ببین حسین جان پست قبلی منو یک بار دیگه بخون ، اگه معیارت دانشگاه و رنک جهانیه آره 100% حق با تو ! معیار علمی یک کشور رو میدونم بر اساس یک سری چیزا مخصوصاً مقالاتی که توسط دانشجوها نوشته میشه میسنجن. اما چون توی ایران به مقالات بهایی داده نمیشه همه سعی میکنن فقط کپی کنن ، من که اینطوری بودم ، چون میدونستم مقالم به عنوان پروژه یا هر چیز دیگه ای آخرش قراره بره یه گوشه خاک بخوره یه چیزی کپی میکردم و میبردم برای استاد. خوب الآن اینجا سوال؟ آیا واقعاً علم و دانش یک دانشجو بر اساس مقالاتش معلوم میشه؟ معلومه که نه! به نقل از دوستم : توی دانشگاه شریف همه داشتن خودکشی میکردن که یک روتر سیسکو رو کانفیگ کنن نتونستن ، بعد یک دانشجویی که غیبت زیاد داشت و درسهای زیادی رو هم افتاده بود تو همین دانشگاه اومده براحتی روتر رو کانف زده . حالا این از دانشجوها و دانشگاه ها ، بیرون از دانشگاه افراد خیلی زیادی هستند که نخبه اند ، من دختری رو میشناختم تو کرج 7سالش بود جاوا بلد بود ، باورش سخته نه ؟ اما حقیقت داره! یکی دیگه از موارد مهم دیگه تو رنک جهانی اصلاً سنجیده نمیشه تجربه تجربه تجربه است ، الآن هستن کسایی که توی بازار دارند کارگری میکنند و علمشون خیلی بیشتر از دانشجوهای مرتبط با اون رشته است. خلاصه به نظر من معیار علمی یک کشور فقط دانشگاه نیست ، اما رنک و ... فقط بر اساس دانشگاه و همین کتب و مقالات منتشر شده میسنجن و تمام
    اینایی رو که گفتی قبول دارم اما بازم اینها ملاک نمیشه . تو از کجا میدونی کشورهای دیگه این وضعیت رو ندارن ؟
    هندوستان که کلی نابغه داره . هم سیستم دانشگاهیش مشخصه هم نبوغ افرادش .
    ایران یه جای کارش میلنگه . من نگفتم ایرانیا نبوغ ندارن . من نگفتم ایرانیا باهوش نیستن. بحث من سیستم هست . سیستم آموزشی و آکادمیک . که اگه نگاه کنی نقد و اعتراض منم به این سیستمه . در حالی که این همه استعداد و پتانسیل وجود داره سیستم اموزشی و اکادمیک کشور لنگ میزنه . کشوری مثل عربستان که هیچ رقمه صحبتش نیست جلوی این کشور اومده از لحاظ علمی زده جلو تو استاندارهای جهانی . اینطور پیش بره استعدادها هدر میرن . ایران هم وضعش بدتر و بدتر میشه تا وقتی که کلا از هم بپاشه .
    الان تو دوحه اومدن سرمایه گزاری فوق العاده کلانی کردن . دانشگاه زدن در حد دانشگاه های تراز اول و بشدت سرمایه گزاری کردن . بطورییکه برای چندین سال اینده دیگه ایرانیا و افراد دیگه نخوان برن کشورهایی مثل مالزی یا کانادا و ... . فاند و امکانات محشری میدن که برق از کلت میپره . نتیجش چی میشه ؟ بالارفتن بیش از پیش سطح علمی و متعاقبا کیفیت زندگی مردم همونجا .
    انقدر بهت بگم که خوب کار کردن یه دانشجوی بورسیه کانادا زده اومده اینجا زیر دست استادش که عرب بوده اینجا کار کنه . طرف گفته پایان نامتو اینجا بده فقط بهش خونه ماشین و... دادن فقط یه پایان نامه بنویسه اینجا!!

خلاصه بحث سر سیستم بود نه کم اوردن ایرانیا .

NIIT این نویسه را میپسندد.
    توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    نوشته های وبلاگ
    39
    اینایی رو که گفتی قبول دارم اما بازم اینها ملاک نمیشه . تو از کجا میدونی کشورهای دیگه این وضعیت رو ندارن ؟
    هندوستان که کلی نابغه داره . هم سیستم دانشگاهیش مشخصه هم نبوغ افرادش .
    ایران یه جای کارش میلنگه . من نگفتم ایرانیا نبوغ ندارن . من نگفتم ایرانیا باهوش نیستن. بحث من سیستم هست . سیستم آموزشی و آکادمیک . که اگه نگاه کنی نقد و اعتراض منم به این سیستمه . در حالی که این همه استعداد و پتانسیل وجود داره سیستم اموزشی و اکادمیک کشور لنگ میزنه . کشوری مثل عربستان که هیچ رقمه صحبتش نیست جلوی این کشور اومده از لحاظ علمی زده جلو تو استاندارهای جهانی . اینطور پیش بره استعدادها هدر میرن . ایران هم وضعش بدتر و بدتر میشه تا وقتی که کلا از هم بپاشه .
    الان تو دوحه اومدن سرمایه گزاری فوق العاده کلانی کردن . دانشگاه زدن در حد دانشگاه های تراز اول و بشدت سرمایه گزاری کردن . بطورییکه برای چندین سال اینده دیگه ایرانیا و افراد دیگه نخوان برن کشورهایی مثل مالزی یا کانادا و ... . فاند و امکانات محشری میدن که برق از کلت میپره . نتیجش چی میشه ؟ بالارفتن بیش از پیش سطح علمی و متعاقبا کیفیت زندگی مردم همونجا .
    انقدر بهت بگم که خوب کار کردن یه دانشجوی بورسیه کانادا زده اومده اینجا زیر دست استادش که عرب بوده اینجا کار کنه . طرف گفته پایان نامتو اینجا بده فقط بهش خونه ماشین و... دادن فقط یه پایان نامه بنویسه اینجا!!

خلاصه بحث سر سیستم بود نه کم اوردن ایرانیا .
    بحثت سر علم کشور بود یا سیستم آموزشی؟! :D
    اگر سر سیستم آموزشی که خوب مشخصه ! واگرنه که من انصراف از تحصیل نمیدادم
    بعضی از مدارس یا دانشگاه ها ، یا خیلی سخت میگیرن طرف از هرچی درسه زده میشه یا اینقدر آسون میگیرن که طرف بی سواد بار میاد ! نمونش خواهر زاده بنده ، 6سالشه ، تو مهد بهش میگن مراحل رشد لوبیا رو بکش ، خوب این بچه هنوز نمیدونه لوبیا چیه ، چه برسه مراحل رشدشو ترسیم کنه ! یا تو دانشگاه آزاد کرج از ترم 1 تا ترم 3 به ما همش cout و cin یاد میدادن (تو c++) حالمون دیگه داشت به هم میخورد !
    به هیچ وجه سیستم آموزشی مملکت رو قبول ندارم و تا وقتی این مدیران ..... در مورد سیستم آموزشی کشور تصمیم گیری کنن وضعیت به همین صورت خواهد ماند.

Hossein و NIIT این را میپسندند

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49
    گفتگوتون خیلی جالب بود، من حق رو به هر دو نفر از شما آقایون محترم میدم ،
    هم حق رو به آقای master میدم که اینقدر از دانشگاهها دلسرد و دلگیر از سیستم آموزش رسانی مراکز آموزشی هستن که واقعا درست میفرمایند حقیقتا دانشگاهها دارن در حق افراد اجهاف میکنن و هم حق رو به آقای codex میدم که سطح افراد رو بر اساس مدارک دانشگاهیشون نمیسنجن و درست میفرمایند که تجربه بیشتر از علم تئوری ارزشش بیشتره ، و البته این مطلب هم هست که سیستم ایران درسته هنوز مدرک گراست اما احتمالا این موضوع عمر طولانی ای نخواهد داشت و تقریبا شاید طول عمر اون تا 10 سال دیگه ادامه داشته باشه و از اون به بعد دیگه کاملا تجربه گرا میشه یعنی اینکه دیگه کسی بخواد بره سر کار نمیگن مدرکت چیه میگن چی بلدی ، که البته الانشم تا جایی که بنده خبر دارم همین هست

گفتگوی هر دو نفر شما آقایون محترم، کاملا سنجیده ، به جا و خیلی پرمحتوا بود، در این مناظره اطلاعات جامعی در اختیارمون قرار دادین
    ممنون ازتون

ویرایش توسط NIIT : 22nd August 2011 در ساعت 01:54 PM
    Hossein این نویسه را میپسندد.

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)