نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
Like Tree8نفر پسندیدند
  • 4 ارسال توسط Farzad
  • 2 ارسال توسط Hossein
  • 2 ارسال توسط Hossein

موضوع: صفحه خطای آبی ویندوز (Blue Screen Of Death)

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49
    ویرایش توسط Farzad : 25th July 2012 در ساعت 01:38 AM

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 272 بار در 102 پست
    نوشته های وبلاگ
    2

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر
    این صفحه به اصلاح صفحه ی آبی مرگ (Blue Screen of Death) نام داره که تو سری سیستم عامل های ویندوز شایع هست.
    دلیل نشون دادن این صفحه معمولا ناسازگاری لحظه ای سیستم عامل با سخت افزار شماست که دلیلش هم می تونه مشکل در دایور سخت افزارتون باشه.
    این صفحه برای جلوگیری از آسیب دیدن سخت افزارتون تعبیه شده و ازتون می خواد که سیستمتون رو ریستارت کنید. اگر فقط یکی دو بار این اتفاق افتاده زیاد مهم نیست،
    اما اگر زیاد این صفحه رو می بینید باید یا ویندوزتون رو عوض کنید یا درایورتون رو آپدیت کنید یا اینکه اصلا سیستم عامل با سخت افزارتون نمی سازه دیگه!

البته این خیلی بین کاربرهای ویندوز شایع هست و معمولا همه یه بار باهاش مواجه شدن. البته مایکروسافت رو Windows 8 این صفحه رو قشنگ تر کرده:

ویرایش توسط Farzad : 25th July 2012 در ساعت 01:39 AM
    Hossein, Mahshid, DEATH و 1 نفر دیگر این نویسه را می پسندند.
    Stay Hungry, Stay Foolish
    قوانین انجمن

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

البته تنها دلیل دیدن این صفحه مشکلات سخت افزاری نیست بلکه تداخلات نرم افزاری هم باعث این اتفاق میشه .
    تو سیف مود سعی کنید بالا بیایید اگر باز یه همچین صحفه ای رو دیدید دو حالت پیش میاد مشکل سخت افزاری و حالت دوم ایجاد خرابی یا مشکل در یکی از درایور های اولیه سیستم عامل ( دلیلش میتونه ویروس یا هر اتفاق نرم افزاری دیگه ای باشه ) .
    اگر مشکل سخت افزاری بود میتونید حالتهای مختلف سیف مود رو امتحان کنید تا متوجه بشید کدوم بخش دقیقا داره اذیت میکنه ( ممکنه مثلا کارت شبکه ایجاد مشکل کنه - یادمه ویندوز 98 رو اکس پی نصب نمیشد ( میشد ولی بالا نمی اومد ) و ما برای بالا اوردنش میرفتیم کارت شبکش رو غیر فعال میکردیم و بعد بالا می اومد )

Farzad و NIIT این را میپسندند
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    تو سیف مود سعی کنید بالا بیایید اگر باز یه همچین صحفه ای رو دیدید دو حالت پیش میاد مشکل سخت افزاری و حالت دوم ایجاد خرابی یا مشکل در یکی از درایور های اولیه سیستم عامل ( دلیلش میتونه ویروس یا هر اتفاق نرم افزاری دیگه ای باشه ) .
    اگر مشکل سخت افزاری بود میتونید حالتهای مختلف سیف مود رو امتحان کنید تا متوجه بشید کدوم بخش دقیقا داره اذیت میکنه
    میشه جزئی تر بفرمایین بعد ازاینکه وارد safe mode شدم چه مراحلی برای چک کردنش انجام بدم؟
    البته باید بگم این پیغام بیش از 10 الی 15 بار اومده ....به دفعات خیلی زیاد....
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    بااحترام

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط NIIT نمایش پست ها
    میشه جزئی تر بفرمایین بعد ازاینکه وارد safe mode شدم چه مراحلی برای چک کردنش انجام بدم؟
    البته باید بگم این پیغام بیش از 10 الی 15 بار اومده ....به دفعات خیلی زیاد....
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
    بااحترام
    نمیشه یه حکم کلی داد برای همه کارها . اصل اینه که برای اینکه بفهمیم مشکل سخت افزاری هست یا تداخل درایور ها یا نرم افزاری باعث مشکل هست از سیف مود استفاده کنیم . تو سیف مود درایورها لود نمیشن (غیر از درایور های پایه سیستم ) .
    اگر سیستم تو سیف مود بدون مشکل اومد بالا یعنی یک مشکل نرم افزاری دارید که یا مستقیما مربوط به درایورها میشه یا نرم افزار خاص دیگه ای مشکل ایجاد میکنه . شما اینجا سعی میکنید اگر سیستم ریستور فعال هست ریستور کنید به زمانی عقب تر که چنین مشکلی نداشتید و از دردسرهای خودتون کم کنید .
    اگر سیستم ریستور غیرفعاله . یا دوست ندارید سیستم رو به زمان عقب تری ریستور کنید اولین کاری که باید بکنید چک کردن اینه که آخرین نرم افزاری که نصب کردید چی بوده یا آخرین تنظیماتی که اعمال کردید چی بوده و یا اون نرم افزار رو پاک کنید ( میتونه درایور هم باشه - مثلا کارت گرافیک رو آپدیت کردید و این مشکل بوجود اومد ویا کیس های مشابه) یا مثلا تو رجیستری یکی از خصائص سیستمی که دست بر قضا تو مدیریت سخت افزار تو سیستم عامل نقش بازی میکنه و ... با انجام این کارها میتونید مشکل رو رفع کنید . اگر مشکل رفع نشد و شما نرم افزارها رو پاک کردید - تنظیمات پیشفرض رو اعمال کردید - و مطمئن شدید که ویروسی در کار نیست باید سعی کنید سیستم عاملتون رو repair کنید تا اگر فایل های اصلی سیستمی مورد پیدا کردن دوباره با ورژن اصلی بدون مشکل جایگزین بشن . و بعد تلاش کنید ببینید سیستم بالا میاد یا نه .
    تنظیمات بایوس هم میتونه تاثیر گذار باشه در دیدن صفحه مرگ . مثلا بیش از اندازه اور کلاک کنید - یا مثلا تایمینگ رم رو دست بزنید یا مثلا تو لپ تاپها تو بخش هاردیسک اینترفیس ها تغییری ایجاد کنید ( عموما ویندوز اکس پی که نصب نمیشه رو لپ تاپها بخاطر این بخش هست ) .

یک مطلب دیگه در مورد عکستون که تازه دیدم اینه که درایور سیستم فایلتون انگار مشکل پیدا کرده یا چیزی باعث کرش شدنش شده قدمهایی که بالا گفته شد انجام بدید انشاالله مشکلتون برطرف میشه.(آنتی ویروس رو غیر فعال کنید - برنامه دیفرگ دیسک و ... اگه دارید آنیستال کنید و بعدش یه chkdsk /f هم انجام بدید ببینید هاردتون مورد پیدا کرده یا خیر ( که اگر ارور قابل رفع داره توسط این دستور برطرف بشه . . دستور chkdsk رو هم میتونید توی run بزنید .

سویچ ها و تنظیمات مختلف دستور chkdsk

یک مطلب دیگه هم اینکه وقتی درخواست کمکی میکنید سعی کنید تا جایی که ممکنه اطلاعات جانبی رو هم بدید . مثلا من قبلا این مشکل رو نداشتم و یکدفعه دیدم اینطور شد ! البته قبلش نرم افزار ایکس رو هم نصب کردم یا فلان آپدیت رو انجام دادم و ... آیا این میتونه باعث این مشکل شده باشه و ... / اطلاعاتی از این دست میتونه خیلی کمک کنه بهتون .

برای رفع مشکلتون اینجارم ببینید : چگونگی حل مشکلات صفحه مرگ آبی در ویندوز

Farzad و NIIT این را میپسندند
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)