نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
Like Tree5نفر پسندیدند
  • 5 ارسال توسط Hossein

موضوع: چگونگی حل مشکلات صفحه مرگ آبی در ویندوز

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

چگونگی حل مشکلات صفحه مرگ آبی در ویندوز

BSod یا صفحه آبی مرگ به یک صفحه آبی رنگ گفته می‌شود که در صورت وقوع یک وضعیت بحرانی توسط ویندوز نشان داده می‌شود.
    اگر این خطا را دیده‌اید احتمالا متوجه شدید که این صفحه معمولا موقعی اجرا می‌شود که یکی از سخت‌افزارهای ما ( یا راه‌انداز – درایور هایش ) درست کار نکنند. ویندوز با اجرا آنی چنین چیزی سعی می‌کند احتمال آسیب به سخت‌ افزار یا اطلاعات ما را بگیرد.

مشکل این است که ریستارت کردن مثل توجه نکردن به درد است. حتما یک دلیلی داشته است که این اتفاق افتاده است دیگر! اما فهمیدن دلیلش در حالت عادی کاری مشکل است.
    امروز نگاهی به نرم‌افزاری می‌کنیم که کمک‌تان می‌کند از چنگال این صفحه آبی نفرت‌انگیز خلاص بشوید. اگر این صفحه ظاهر شد چاره‌ای ندارید و باید کامپیوتر را ریستارت کنید. اما قبل از ریستارت اگر کمی دقت کنید ( به غیر از ویندوز 8 ) یک جمله با ساختار جمله زیر می‌بینید :

STOP: 0x#### (0x####, 0x####, 0x####, 0x####) Error Name

این جمله از 6 قسمت تشکیل شده است. کل قضیه این است که شما باید برای فهمیدن علت ماجرا این 6 قسمت را تجزیه و تحلیل کنید. یک مثال می‌تواند این باشد :

STOP: 0×00000019 (0×00000000, 0xC00E0FF0, 0xFFFFEFD4, 0xC0000000) BAD_POOL_HEADER

در این مثال 0×00000019کد خطای ماست. چهار تا عبارتی که در پرانتز هستند اطلاعاتی درباره این خطا هستند. اسم خطا هم که می‌شود قسمت آخر ( بد پول هدر ). حالا باید بگردید با استفاده از این 6 عبارت ریشه مشکل را پیدا کنید وگرنه باز هم با این پیغام روبرو می‌شوید. مثلا می‌توانید درباره این اخطار در گوگل سرچ کنید. اما این کار کمی سخت و دشوار است. به جایش می‌شود از فایلهای minidump ی استفاده کرد که این صفحه می‌سازد. صفحه آبی مرگ وقتی که اجرا می‌شود یک فایل با فرمت .dmp می‌سازد و یک سری اطلاعات مثل همین پیغام خطای 6 قسمتی را در آن ذخیره می‌کند. چون خواندن این فایلها دشوار است ما از نرم‌افزار BlueScreenView استفاده می‌کنیم. این نرم‌افزار خیلی کم حجم و ساده است. نسخه فارسی هم دارد که کار را خیلی خیلی ساده‌تر کرده است. این نرم‌افزار نیاز به نصب هم ندارد.
    وقتی که کامپیوتر را بعد از صفحه آبی مرگ ریستارت کردید این نرم‌افزار را اجرا کنید. اتوماتیک بلو اسکرین ویو می‌گردد و فایلهایی که توی فولدر MiniDump هست را می‌گردد برای این که فایلی پیدا کند که Blue Screen of Death درست کرده باشد.

همانطوری که در این تصویر می‌بینید نرم‌افزار علاقه زیاد شما را به این صفحه تشخیص داده و حتی یک نسخه از آن را به شما نشان می‌دهد!! خوبی این نرم‌افزار این است که از قسمت فایل می‌توانید استفاده کنید و در گوگل سرچ هم بکنید تا به سرعت ریشه مشکل پیدا بشود.

انقدر مراحل کار ساده است که من توضیح دیگری به ذهنم نمی‌رسد بدهم. فقط یک نکته را اضافه کنم. شما باید اطمینان حاصل کنید که ویندوز شما فایل مینی دامپ تولید می‌کند. من به صورت خلاصه تو ویندوزهای XP و هم نسلانش و 7 و هم نسلانش توضیح می‌دهیم جریان را :

ویندوز XP ( و NT و ویندوز سرور 2003 و … )
    یک – روی My Computer کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.
    دو – در پنجره باز شده Advanced و در قسمت Startup And Recovery گزینه Settings را انتخاب کنید.
    سه – پنجره Startup And Recovery که باز شد Write Debugging Information را پیدا کنید و Small memory dump را انتخاب کنید و ok بزنید.
    ویندوز 7 ( ویستا و 8 و … )
    یک – در Control Panel بروید سراغ System And Security. بعد System و در آخر هم Advanced System Settings را پیدا کنید.
    دو – در پنجره‌ای که باز می‌شود Advanced و به دنبال Startup And Recovery بگردید. حالای روی Settings کلیک کنید.
    سه – حالا Startup And Recovery را که دیدید بگردید بگردید به دنبال Write Debugging Information. باز هم باید در قسمتی که می‌بینید Small memory dump را تنظیم کنید و ok بزنید. می‌شود تمام این کارها را از طریق رجیستری هم انجام داد. اما چه نیازی است وقتی این راه‌های ساده وجود دارد؟ مخصوصا که تغییرات در رجیستری علاوه بر اینکه امکان دارد مشکل ایجاد کند، برای این که خودش را نشان بدهد به یک ریستارت اضافه هم نیاز دارد.
    صفحه آبی مرگ مثل یک درد است. نشان می‌دهد یک جای کار ایراد دارد. از دردها نباید ترسید. باید علت‌شان را پیدا کرد و درمانش کرد. قبل از این که عفونت در همه جا منتشر بشود.

منبع

موضوعات مشابه:
    فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: zip bluescreenview.zip (60.2 کیلو بایت,  این فایل 210 بار دانلود شده است)
    • نوع فایل: exe bluescreenview_setup.exe (127.2 کیلو بایت,  این فایل 306 بار دانلود شده است)
    Farzad, MoJTaBa, Mahshid و 2 نفر دیگر این نویسه را می پسندند.
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

عضو تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام
    ممنون از راهنماییتان
    انتخاب این گزینه (
    Small memory dump )
    برای چیست ؟

ADMIN
    تشکر شده 480 بار در 131 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran9 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتان
    انتخاب این گزینه (
    Small memory dump )
    برای چیست ؟
    برای فعال کردن mini dump ویندوز!

اگر این گزینه فعال باشه و مشکلی مثل این براتون پیش بیاد , جزییاتش رو ویندوز ذخیره میکنه و با نرم افزاری که معرفی شد میشه مشکل رو بررسی کرد.

..::Never Trust Someone Who Lies To You , Never Lie To Someone Who Trusts You::..

عضو تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام به شما کاربران سایت من هم ارور bluescreen را دارم و وقتی یک نرم افزار مهم مثل Sql Serverرا نصب می کنم در حین نصب صفحه blue screen نمایش داده می شود.
    لطفا بگویید من چه کاری را انجام دهم خواهشا لطف کنید سریع تر جواب بدهید ویا به ایمیلم جواب رو ارسال کنید.
    ایمیل من:amirhossein.garosi@yahoo.com

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir007 نمایش پست ها
    سلام به شما کاربران سایت من هم ارور bluescreen را دارم و وقتی یک نرم افزار مهم مثل Sql Serverرا نصب می کنم در حین نصب صفحه blue screen نمایش داده می شود.
    لطفا بگویید من چه کاری را انجام دهم خواهشا لطف کنید سریع تر جواب بدهید ویا به ایمیلم جواب رو ارسال کنید.
    ایمیل من:amirhossein.garosi@yahoo.com
    سلام
    هر وقت این اتفاق می افته یک پیامی نمایش داده میشه . اون پیام مشخص میکنه مشکل از کجاست

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

عضو تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    چرا فایلهای ضمیمه دانلود نمیشه؟

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meghdad.Safari نمایش پست ها
    چرا فایلهای ضمیمه دانلود نمیشه؟
    فایلهای ضمیمه فقط برای دانشجویان دانشگاه و اعضای ویژه قابل دانلود هست.

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

عضو تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    واقعا مسخره هست ثبت نام کردم فقط بخاطر مشکل بلو اسکرین حالا برنامه ای که در سایت های دیگه هم هست اجازه دانلود نداره و همش از حساب کاربری میاد بیرون همش باید وارد بشی انجمن افتضاح تر دیگه نداریم

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)