برای مشاهده مفیدترین ارسال در این موضوع اینجا کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
Like Tree5نفر پسندیدند
  • 3 ارسال توسط Farzad
  • 2 ارسال توسط Hossein

موضوع: The C Programming Language-Second Edition

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 272 بار در 102 پست
    نوشته های وبلاگ
    2

1 امتياز مثبت از 1 راي
    آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

The C Programming Language-Second Edition

خودم خیلی دنبال این کتاب گشتم و چند وقت پیش تونستم زبان اصلیش رو پیدا کنم. این کتاب توسط Dennis M.Ritchie و Brian W.Kernighan تالیف شده که طراحان زبان C هستند. به همین دلیل این کتاب به عنوان The Bible of C Programming معروفه! (به فارسی ترجمش نمی کنم که دردسر داره)
    این کتاب دو ویرایش داره. ویرایش اول در سال 1978 و ویرایش دوم در سال 1988 برای همسان سازی با استانداردهای ANSI به چاپ رسید.
    مهندس جعفر نژاد اولین ویرایش این کتاب رو ترجمه کردند، ولی شخصا نتونستم ترجمه ی دیگه ای از این کتاب پیدا کنم ولی مطمئنم که حتما هست.

ویرایش:
    البته لازم به ذکر که این کتاب خیلی قدیمیه و بسیاری از مسائل امروزی (حتی دیروزی) رو پوشش نمیده. و میشه بهش به دید یه مرجع مفاهیم پایه البته اونایی که تو این 24 سال تغییر نکردن(!)، نگاه کرد.
    با تشکر از مدیر محترم.

موضوعات مشابه:
    فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط Farzad : 13th April 2012 در ساعت 04:20 PM دلیل: تکمیل توضیحات
    Hossein, Shojaee و Pouya این نویسه را میپسندند.
    Stay Hungry, Stay Foolish
    قوانین انجمن

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

C Primer Plus, Fifth Edition

پیشنهاد میکنم از این کتاب استفاده نکنید برای یادگیری زبان سی . این کتاب حتی استاندارهای c90 زبان سی رو پوشش نمیده ! حالا استاندارد C99 اون بماند!
    برای یادگیری زبان سی اگر تازه کار هستید یا میخواید زبان سی رو بصورت لذت بخشی یاد بگیری بشدت پیشنهاد میکنم کتاب C Primer Plus, Fifth Edition آقای Stephan pratta رو بخونید . اخرین ورژن این کتاب اخرین استاندارهای زبان سی رو پوشش میده و فوق العاده زیبا این زبان رو یاد میده .
    تنها یک ورژن از این کتاب به فارسی ترجمه شده با نام سی گام به گام ترجمه مهندس منصور متواضع . که توسط انتشارات مجتمع فنی تهران در سال 1375 منتشر شد . یکی از بهترین ترجمه های عمرم رو در این کتاب دیدم . خیلی زیبا ترجمه شده و تنها بدی ای که میشه گرفت به این کتاب قدیمی بودن اون هست و عدم پشتیبانی از استانداردهای امروزی .!
    آخرین ورژنی که از این کتاب من دارم ورژن پنجم این کتاب هست که در سال 2004 عرضه شده و تمام استانداردهای C99 رو بخوبی پوشش میده .
    میتونید این کتاب رو از ضمیمه همین پست دنلود کنید :

البته میتونید از کتاب C step by step دیتل هم استفاده کنید . من ورژن ششم این کتاب رو حدودا دو سه سال پیش دیدم . از این کتاب هم میتونید استفاده کنید .و کتاب خوبیه . منتها من پیشنهادم اینه که اول با کتابی که اول معرفی کردم شروع کنید .
    و نکته بعدی اینکه هیچ کدوم از کتابهای جناب آقای جعفر نژاد قمی و آقای عباس نژاد استانداردهای جدید زبان سی و یا سی++ رو پوشش نمیدن . و نهایتا در بهترین صورت ممکنه استاندارد C90 رو ازش پشتیبانی کنن . برای اجرای کد های زبان سی ( استاندارد C99 و بالاتر) میتونید هم از ویژوال استودیو استفاده کنید هم ازCodeBlocks و هم از Pelles C که من پیشنهاد میکنم از PellesC استفاده کنید برای شروع .

فایل های پیوست شده
    Farzad و DEATH این را میپسندند
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)