صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

تغییرات جدید در سلسله مراتب انجمن

بسم الله الرحمن الرحیم .
    سلام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز .
    خیلی وقت بود دنبال وقتی بودم برای بیان کردن چند مطلب و نکته که شکر خدا این فرصت امروز دست داد .
    بی مقدمه میرم سر اصل مطلب . سه سالی هست که ما این انجمن رو راه انداختیم و تنها یک هدف داشتیم و اون هم فراهم کردن محیطی برای پیشرفت دانشجویان دانشگاه علوم و فنون مازندران از طریق فراهم کردن دانش و اطلاعات و همینطور محیطی که بتونن براحتی
    در اون فعالیت های مختلف خودشون رو پی بگیرن بود.
    طی این سه سال و اندی هزینه های بسیار زیادی کردیم برای تحقق چیزی که پیش روی شماست - بیش از هزینه مالی - وقت فوق العاده زیادی بود که صرف اینجا کردیم تا چیزی که میبینید به این صورت براتون فراهم باشه .
    کنایه های مختلف, نیش زبون های مختلفی رو تحمل کردیم حرفهای دلسرد کننده ای رو تحمل کردیم تا بتونیم به هدفی که در نظر داشتیم برسیم . و این هدف هم درسته در بعضی از ادوار گذشته انجمن تا حدودی محقق شد اما متاسفانه مدت زمانی هست که دیگه خبری ازش نیست .
    ما اومدیم انجمنی ساختیم که سر درش نوشته شده انجمن دانشجویان دانشگاه علوم و فنون مازندران - با این کار مخاطبان خودمون رو بسیار کاهش دادیم - کسی از بیرون نمیاد عضو بشه و اینجا فعالیت کنه مگر به ندرت - از طرفی اکثریت اعضای ثبت نام شده انجمن ما از دانشگاه های مختلف کشور هستن
    که بالای نود درصد این دوستان برای استفاده از مطالب اموزشی - پرسش سوال و سورس کدهایی هست که اینجا قرار داره در حالی که بچه های ما خبری ازشون نیست و این واقعا ناراحت کننده است مطالبی که این همه زحمت براش کشیده شده یک سرور و یک فضای و امکانات اختصاصی برای دانشجوهای یک دانشگاه فراهم شده و این هست نتیجش !.

بچه ها تا بحال به هر شکلی بود من و مهدی سعی میکردیم کارهای انجمن رو پیش ببریم سوالی هست جواب بدیم - سورسی نیاز هست بزاریم - کسی کاری رو درست انجام نمیده بهش تذکر بدیم - کسی قوانین رو رعایت نمیکنه بهش یاد آوری کنیم - انجمن رو پر کنیم و... اما دیگه این ظرفیت در ما وجود نداره و ما بشدت مشغولیم دیگه بیشتر از این باعث کم آوردن تو زندگیمون میشه کما اینکه تا اینجاش هم من شخصا از خیلی از چیزهام زدم برای این انجمن از درسم از آیندم زدم واقعا تا اینجا بیاد بالا . خیلی از پروژه ها رو برای اینجا با مهدی در نظر داشتیم که فعالش کنیم . پروژه هایی مثل ازمون انلاین ما مثل ویدئو سنتر ما زمانی که 80 90 درصد کارشون تموم شده بود کنسل شدن کاملا .
    فقط میخوام بدونید ما براتون کم نذاشتیم و اینو واقعا درک کنید که این انجمن مال خودتونه - اگر فکر میکنید حضورش بودنش بهتر از نبودنشه خودتون باید بسازیدش - اگر میگید نه و واقعا نیازی به اینجا نیست بگید تا ما فکر دیگه ای برای این دم و دستگاه کنیم و هزینه نکنیم.

کاربرای فعال و مدیرا در درجه اول اهمیت هستن - کسانی که کاربر فعال شدن باید بیشتر فعالیت های علمی داشته باشن نمیگم فعالیت های آزاد نداشته باشید یا کمش کنید - میگم بحثهای علمیتون رو بیشتر کنید مثلا اینجا یک انجمن دانشگاهیه!

از این به بعد @Pouya و @Farzad عزیز به سمت مدیریت ارشد انجمن رسیدن تا جای خالی ما رو در انجمن پر کنن و بنوعی بتونن کار انجمن رو بپیش ببرن .
    این دوستان چشم و گوش ما در انجمن هست و مدیریت کامل انجمن زیر نظر این دوستان هست . اتفاقاتی که در این انجمن می افته باید زیر نظر این دوستان باشه و با این دوستان درمیون گذاشته بشه و مدیران کل و سایر افراد انجمن همگی باید از صحبت ها و قوانین این دوستان تبعیت کنند .
    مدیران ارشد سایت وظیفه مدیریت انجمن در سطح عالی رو دارن و همینطور وظیفه هماهنگ کردن مدیران کل و ابلاغ قوانین جدیدو یا صحبت های ما با این دوستان هست .
    پس بطور خلاصه اگر کاری دارید با این دوستان اول در میون بزارید .

متن پنهان

مدیران کل مثل @MoJTaBa وظیفه همالهنگ کردن و ابلاغ سیاستهای کلی بخشهای زیر نظرشون و ساختن بخشهای تحت نظارتشون هست . بیکار نشینید که کسی سوالی کنه و جواب بدید خودتون هم دست بکار بشید و چیزهایی که بلدید در اختیار دوستانتون قرار بدید
    مدیران عزیز بخشها هم لطف کنن و بیشتر به بخشهاشون برسن بعضی از مدیرای ما بسیار عالی کار میکنن و واقعا جای تشکر و قدردانی دارن اما بعضی ها هم کم کارن متاسفانه که امیدوارم فعالیتشون رو بیشتر کنن .
    کاربران فعال و سایر کاربران عادی هم نقش خودشون رو ایفا کنن در قرار دادن مطالب و اموزشهاشون - هر علمی که دارن - هر دستاوردی که دارن - مثل جزوات دروس مختلفی که تو دانشگاه تدریس شده توسط استادها - تمرینهایی که حل کردید طی ترم های گذشته و حال و ... مطالبی از این دست .

اگر صحبت یا نظری هست لطفا بفرمایید
    درپناه حق پیروز و سربلند باشید

موضوعات مشابه:
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    سلام
    جا داره قبل از هرچیز از زحمات تو و مهدی عزیز تشکر کنم که فروم رو با هزینه شخصی خودتون به این مرحله رسوندین

چند تا ایراد دیدم و یک سری پیشنهادات دارم شاید انجمن بهتر شد:

یکی از ایرادات بزرگ انجمن اینه که پست ها و تاپیک هایی که در مورد موارد غیر درسی هست خیلی زیاد شده و بیشتر کاربران اینطور که مشخص هست درگیر همین تاپیک ها میشن
    راه حلش به نظر من اینه، از این به بعد تمام پست ها و تاپیک های از این دست در قسمت آخرین ارسال ها اصلاً نیان و همه کاربران موظف باشن اینطور پست ها رو در وبلاگ های شخصی خودشون بزنند.

ایراد بعدی اینه که پستها باید بصورتی باشه که کاربر رو درگیر مسئله کنه، نه اینکه بیایم یکجا سورس رو تحویل کاربر بدیم بگیم بفرما، اینطوری نه اینکه به کاربر کمک نمیکنه بلکه تنبل تر هم میشه

به نظر من یک سری پروژه ها تعریف بشه و بصورت گروهی به انجام برسن خیلی خیلی تاثیرش در یادگیری کاربر بیشتر هست، به این صورت که یک پروژه نسبتاً بزرگ تعریف بشه و به بخش های کوچتر تقسیم بشه و هر قسمت رو یک یوزر انجام بده و در مورد اون بخشی که انجام داده توضیحاتی ارائه کنه.

ایراد بعدی به نظرم اینه که سردر اینجا نوشتین تالار گفتگوی دانشجویان علوم و فنون، خوب این باعث میشه دانشجویان رشته های دیگه نیان اینجا عضو بشن، اگر بقیه دانشجوها تو دانشگاه های دیگه بیان اینجا عضو بشن میتونیم از تجربیات اونها هم استفاده کنیم

به هرحال اینها مواردی بود که به نظرم رسید و گفتم
    باشد که مورد لطف و عنایت خداوند قرار گیریم

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    سلام
    جا داره قبل از هرچیز از زحمات تو و مهدی عزیز تشکر کنم که فروم رو با هزینه شخصی خودتون به این مرحله رسوندین

چند تا ایراد دیدم و یک سری پیشنهادات دارم شاید انجمن بهتر شد:

یکی از ایرادات بزرگ انجمن اینه که پست ها و تاپیک هایی که در مورد موارد غیر درسی هست خیلی زیاد شده و بیشتر کاربران اینطور که مشخص هست درگیر همین تاپیک ها میشن
    راه حلش به نظر من اینه، از این به بعد تمام پست ها و تاپیک های از این دست در قسمت آخرین ارسال ها اصلاً نیان و همه کاربران موظف باشن اینطور پست ها رو در وبلاگ های شخصی خودشون بزنند.

ایراد بعدی اینه که پستها باید بصورتی باشه که کاربر رو درگیر مسئله کنه، نه اینکه بیایم یکجا سورس رو تحویل کاربر بدیم بگیم بفرما، اینطوری نه اینکه به کاربر کمک نمیکنه بلکه تنبل تر هم میشه

به نظر من یک سری پروژه ها تعریف بشه و بصورت گروهی به انجام برسن خیلی خیلی تاثیرش در یادگیری کاربر بیشتر هست، به این صورت که یک پروژه نسبتاً بزرگ تعریف بشه و به بخش های کوچتر تقسیم بشه و هر قسمت رو یک یوزر انجام بده و در مورد اون بخشی که انجام داده توضیحاتی ارائه کنه.

ایراد بعدی به نظرم اینه که سردر اینجا نوشتین تالار گفتگوی دانشجویان علوم و فنون، خوب این باعث میشه دانشجویان رشته های دیگه نیان اینجا عضو بشن، اگر بقیه دانشجوها تو دانشگاه های دیگه بیان اینجا عضو بشن میتونیم از تجربیات اونها هم استفاده کنیم

به هرحال اینها مواردی بود که به نظرم رسید و گفتم
    باشد که مورد لطف و عنایت خداوند قرار گیریم
    سلام .
    خیلی ممنونم محسن جان بخاطر همه پشتیبانی ها و نظراتت
    والله این صحبتهایی که کردی درست منتها یکسری مسائلی هست که پایین توضیح دادم امیدوارم جوابگوی این نقاط مبهم باشه و چرایی وجود این ایرادات و اینکه برای رفعشون چیکار کردیم و یا اینکه چرا در حال حاضر امکان انجام بعضی کارهارو نداریم :
    در مورد اول باید بگم شخصا دوست ندارم صورت مسئله رو پاک کنیم دوست دارم حلش کنیم با هم. بخشهای عمومی داره نرم خودش رو طی میکنه مشکل اینجاست که بخشهای علمی و دانشگاهی یا پیش نمیره یا خیلی کند پیش میره که این باید همتی درش صورت بگیره مثل قبل. اگه همش بخواییم به بعد درس و کد و غیره بپردازیم جو خیلی کسل کننده و خسته کننده میشه . ما قبلا سعی کردیم بنوعی این فاز رو اجراییش کنیم . زمانش هم دقیقا بر میگیرده به اولین جلسه عمومی ما تو دانشگاه . اونجا این بحث مطرح شد و کاربرای اون زمان با این ذهنیت وارد انجمن شدن یادم میاد به غیر از چندتا تاپیک انگشت شمار که اونم خود ما و دو سه تایی هم بعضی از کاربرا گذاشتن عملا انجمن وارد فاز استال شد! کلا خوابید ! نه بحث عمومی ای مطرح میشد چون کاربرا فکر میکردن قدغنه ! و اصلا بحث عمومی نباید باشه و حتما همه بحثهای باید علمی باشه -مدیری هم نداشتیم و کاملا دست تنها بودیم -هیچ تاپیکی هم برای مدتها نمیخورد - جو بشدت خشک شده بود و انجمن کاملا مرده بود تا اینکه یکی بعد از دیگری کاربرا اومدن و اعتراض /سوال کردن که چرا اینطوریه جو و ... کاربرایی هم که قبلا میومدن یا تو جلسه آشنا شده بودن دیگه رفتن - فاز بعدی انجمن زمانی شکل گرفت که مدیرای جدید مشخص شدن و یکهو روح تازه ای به کالبد نصفه جون انجمن وارد کردن و شروع بسیار عالی ای بود این مصادف بود با باز شدن جو عمومی انجمن .تو این مقطع هم بحثهای عمومی پیش میرفت و هم بحثهای علمی و خیلی خوب شده بود . دوباره ما یه دوره رکود رو طی کردیم که تا بحال ادامه داره و اون هم مربوط به زمان امتحانات پایان ترم و تحویل پروژه ها بوده . اینطور هست که ما موافق کنسل کردن یا کم رنگ کردن بحثهای عمومی نیستیم . برای جهت دادن علمی به انجمن ما تمهیداتی رو در نظر گرفتیم و پیادش کردیم از همون ابتدا - من باب مثال برخلاف انجمن های دیگه ما نیومدیم یک قطار بخش و زیر بخش عمومی داشته باشیم . 99درصد بخشهای انجمن دانشگاهی و علمی هست . و تنها یک بخش عمومی هست که اون هم تنها بخش مباحث آزادش هست که میشه بنوعی گفت خیلی عمومی هست . ما اومدیم بطور غیر مستقیم سعی کردیم فعالیتهای کاربرها رو جهت بدیم و از ایجاد بخشهای نامربوط به اهدافمون جلوگیری کردیم یکسری بخش عمومی و کلی برای برطرف کردن نیازهای کاربرا در نظر گرفتیم که اگر نیازی هست اونجا بهش پرداخته بشه و اغنا بشه .مشکل فعلی ما نبود افراد کافی برای تولید محتوای علمی هست - اگر جذب کاربرما با جهت دهی ای که صحبتش رفت خوب پیش بره با توجه بهاینکه 99 درصد انجمن شامل بخشهای علمی هست تناسب مورد نظر برمیگرده .
    مطالب بالا بکنار نظری که دادی از طرفی برای راه حل موقت فکر خوبی هست منتها میخوام تا کارد به استخون نخورده طرف این نریم چون احساس میکنم واقعا پاک کردن صورت مسئله است.
    مطلبی که در مورد وبلاگ اشاره کردی باید بگم وبلاگ رو فقط اعضای فعال و مدیران دارن . اینو بعنوان یک امتیاز برای کسایی که فعالیت خوب و مناسبی دارن در نظر گرفتیم تا از نزدیک ارتقا درجه و افزایش امکانات رو ببینن . از طرفی اینکه همه همون ابتدا دارای وبلاگ بشن محیطی مثل فیس بوک شاید حاکم بشه و افراد در انجمن فعالیتی نداشته باشن . ما فکرکردیم اینکه وبلاگ تعلق به اعضای فعال انجمن داشته باشه تاثیراتش بمراتب بهتر هست و جلوی خیلی از مشکلات بعدی رو میگیره از طرفی قصد ما این هم بود وقتی که اساتید وارد میشن یک فرقی با کاربرهای عادی داشته باشن و این تفاوتها رو با امکاناتی نظیر وبلاگ شخصی و ... نشون بدیم و اونها بتونن کارشون رو پیش ببرن (علاوه بر حضور در انجمن) اینطور شد که وبلاگ بصورت پیشفرض برای کاربران عادی در دسترس نیست .

در مورد سورس کدها هم باید بگم این جزئی از رویه اموزشی انجمن هست . اعتقاد ما بر این هست که تاجایی که بتونیم سعی کنیم موارد و نمونه های اموزشی اینجا فراهم باشه .از طرفی علم هر ترم دانشجوها از بین نره و بشه مرجعی برای دانشجویان ترمهای بعدی اکثر سورس کدهای اینجا با توضیحات کامل هستن و این باعث میشه فرد با خوندن توضیحات اونها خیلی از مشکلاتش برطرف بشه . از طرفی اگر در این بین مشکلی داشته باشن با مراجعه سریع به این منابع میتونن پی به مشکلشون ببرن . از طرفی سوالهایی متداولی که در بخشهای مختلف میشه ما میتونیم با استفاده از این تاپیکها - افراد سوال کننده رو ارجاع بدیم اونجا و یا از مطالب موجود برای بسط بیشتر توضیحاتمون استفاده کنیم . در این باره ما پارسال با استاد رحیم پور هم صحبتی داشتیم که ایشون هم موافق این کار بودن و اعتقاد داشتن اگر یک همچین چیزی باشه برای دانشجوها خیلی بهتره . از طرفی اساتید وقتی پاشون باز بشه اینجا با دیدن موارد مختلف بهتر میتونن تصمیم بگیرن و پروژه های مختلف به بچه ها بدن . و یکی از اهداف انجمن هم جمع کردن و در دسترس قرار دادن همه پروژه ها تمرین ها پاسخ نامه ها نمونه سوالات و خلاصه مباحث آموزشی پی گرفته شده در دانشگاه هست بطوریکه این کارها با گذر هر ترم از بین نرن و همونطور که گفتم قابل استفاده باشه برای ایندگان . بحث تنبلی هم باید بگم هم موافقم باهات هم مخالف و این بستگی مستقیم به فردش داره - اگه کسی دنبال تنبلی باشه میده براش مینویسن میگرده تو اینترنت و پیدا میکنه اگه خودش نه دوستش این کارو میکنه پس واقعا از بعد منفی بخواییم بهش نگاه کنیم میبینیم چیز خاصی نداره اما اگه از بعد مثبت بهش نگاه کنیم نات قابل توجهی برای ما داره .

در مورد پروژه ها باهات موافقم اما متاسفانه تا حالا موقعیتش پیش نیومده . مهدی هم قبلا این پیشنهاد رو داده بود اما نشد متاسفانه هم بخاطر مشغله ما و هم بخاطر اینکه مخاطبی پیدا نکردیم . بنظرم اگه بچه های اینجا خودشون استارت این کارارو بزنن خیلی خوبه ما هم همه جوره پشتیبانیشون میکنیم . یکی دیگه از اهداف ساخت اینجا اصلا فراهم کردن محیطی بود که بچه ها این کارها رو بکنن که اتفاقا فکر کنم تو تاپیک اولی که وقتی رو ویبولتن سویچ کردیم نوشتم - و همه کسایی که تازه عضو میشه این تاپیک رو میبینن - . اما خب تا خودشون نخوان ما چیکار میتونیم بکنیم ؟ اینم اضافه کنم که من و مهدی بشدت از لحاظ زمانی در مضیغه هستیم خود تو هم همینطور تنها کسایی که میمونن خود بچه هان و مدیرای لایقشون که ببینن چیکار میخوان بکنن .

در مورد اخر هم واقعیتش اینه که دلیل اصلی ما این بود که این مکان منحصر بشه به دانشجوهای خود دانشگاه بطوری که تولید علم و کار و دانش توسط بچه های اینجا انجام بشه و یا حداقلش نمایانگر سیر کاری دانشگاه باشه - سطح علمی اون باشه - ( با جزوه های اساتیدش - پروژهاش و سطح علمی بچه هاش و... ) و بچه ها مکانی رو داشته باشن که بصورت متمرکز بتونن توش ایده های مختلفی رو بیان کنن و از اون ایده های همدیگه استفاده کنن تشکیل گروه های کاری بدن و دقیقا همین پیشنهادی که تو و مهدی کردید یعنی - ایجاد پروژه های بزرگ مختلف و به ثمر رسوندن اون - رو عملی کنن . اگر در دانشگاه موضوعی هست که اذیتشون میکنه اینجا بگن و از مسئولینش پاسخ بخوان یا بچه هایی رو بفرستن پیگری کنن و اینجا نتایجش رو عنوان کنن و بحث کنن روش .یا اینکه اصلا مثلا اگر مراسمی بخوان بگیرن بصورت متمرکز بتونن فعالیت کنن کار کنن و ... از طرفی اینجا قرار بوده مکانی باشه که کسی که میخواد تو این دانشگاه ثبت نام کنه بتونه اطلاعات مختلفی ازش بدست بیاره از خونه و خوابگاه گرفته تا اشنایی با شهر و غیره چه کسی که تازه ثبت نام کرده و شهر رو نمیشناسه و چه کسی که تازه میخواد بیاد . کسی که تازه ثبت نام کرده میتونه با مراجعه به بخش مثلا خوابگاه پیگیر خونه و شرایط رهن و اجاره و اینا بشه و ا زتجربیات بچه های ترم بالاتر استفاده کنه - اینکه برای خریدهاش کجا بره و ... یا از بخش نیازمندی های اینجا بچه های دانشجو بتونن ببینن کی چی داره که بتونن از همدیگه سریعتر تهیه کنن بخرن یا بفروشن یا به اشتراک بزارن یا کسی حرفه ای بلده اونجا بگه - مثلا من نوعی برنامه نویسی موبایل بلدم یکی پیشنهاد کار بده یا برناه نویسی بلدم کسی خواست بهش درس بدم و...
    همه اینها و خیلی ازدلایل دیگه ای که ازش گذشتم باعث شد که ما این فکر رو بکنیم و با نام دانشجویان دانشگاه مازندران فعالیت کنیم . فکر میکنم اگه اسمش رو عوض کنیم اسامی دیگه بخوبی معرف اهداف ما نباشن .
    هرچند فکر میکنم اگه کارمون رو ا زلحاظ علمی خیلی خوب کنیم افراد دیگه از دانشگاهای دیگه هم ناخوداگاه میان و اسم دانشگاه مانع فعالیتشون نمیشه . منتها این وقتی میسر هست که واقعا انجمن ما از لحاظ علمی در سطح بالایی بره یا حداقل تو این مسیر بیشتر گام برداره . برای این کار هم ترتیب یک تحریره رو دادیم که رامین عزیز پیگیرش هست و امیدواریم بتونیم با این کار و کارهای مشابه در این مسیر گام برداریم .

این صحبتها دلایل ما از کارهایی بوده که انجام دادیم مخالفت یا موافقت با نظرات شما نبوده محسن جان فقط خواستم دلایل اینکه چرا فورم اینطوری وضع شده رو بدونید - حالا اگه نقطه نظری رو خوب من نگرفتم یا فکر میکنی بیشتر توضیح بدی بهتره ممنون میشم بفرمایی .
    بازم از وقت و زمانت سپاسگزارم

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    :redface: و اینگونه بود که متعجب(!) شدیم

حسین واقعاً حوصله داری اینقدر تایپ می کنی

در مورد مسئله اول من نگفتم بیایم همش درس و کد و ... ! گفتم یک راه حل ارائه بشه لااقل این موارد کم بشه! اینطوری که داره پیش میره از هر 20تا پست عمومی یک پست درسی شاید زده میشه، اینطوریه که این دونه پستم بین اون 20تا پست و تاپیک گم میشه و هیچ ** پی اون پست یا تاپیک درسی رو نمیگیره

در مورد قرار دادن سورس کد! واقعاً فکر می کنی چند تا استاد مثل رحیم پور توی دانشگاه هستن که بتونن پروژه های مختلف تعریف کنن؟! یا مثلاً با قراردادن این کدها، چند تا از دانشجوها قشنگ میشینن تا ته کد رو میخونن و یاد میگیرن؟! بیا واقع بین باشیم، شاید فقط 10% بچه ها تشنه کد نویسی باشن(حالا یه ذره کمتر یا بیشتر) بقیه بچه ها میخوان فقط در حد رفع پروژشون این کدهارو به استاد تحویل بدن و تمام!

اگه واقعاً قرار تولید علم بشه! بهتر هست بچه های دانشگاه های دیگه هم بیان و نظراتشون رو بگن و از تجربیات اونها هم استفاده بشه! اینطوری هم فروم پر بارتر میشه هم پست های مباحث درسی بیشتر میشه و فروم به جایگاه اصلیش میرسه

شما اگه با من مخالفتم کنی ناراحت نمیشم، خیالت راحت! راحت حرفتو بزن
    هدفمون اینه که فروم مسیر درستشو طی کنه

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    :redface: و اینگونه بود که متعجب(!) شدیم

حسین واقعاً حوصله داری اینقدر تایپ می کنی

در مورد مسئله اول من نگفتم بیایم همش درس و کد و ... ! گفتم یک راه حل ارائه بشه لااقل این موارد کم بشه! اینطوری که داره پیش میره از هر 20تا پست عمومی یک پست درسی شاید زده میشه، اینطوریه که این دونه پستم بین اون 20تا پست و تاپیک گم میشه و هیچ ** پی اون پست یا تاپیک درسی رو نمیگیره

در مورد قرار دادن سورس کد! واقعاً فکر می کنی چند تا استاد مثل رحیم پور توی دانشگاه هستن که بتونن پروژه های مختلف تعریف کنن؟! یا مثلاً با قراردادن این کدها، چند تا از دانشجوها قشنگ میشینن تا ته کد رو میخونن و یاد میگیرن؟! بیا واقع بین باشیم، شاید فقط 10% بچه ها تشنه کد نویسی باشن(حالا یه ذره کمتر یا بیشتر) بقیه بچه ها میخوان فقط در حد رفع پروژشون این کدهارو به استاد تحویل بدن و تمام!

اگه واقعاً قرار تولید علم بشه! بهتر هست بچه های دانشگاه های دیگه هم بیان و نظراتشون رو بگن و از تجربیات اونها هم استفاده بشه! اینطوری هم فروم پر بارتر میشه هم پست های مباحث درسی بیشتر میشه و فروم به جایگاه اصلیش میرسه

شما اگه با من مخالفتم کنی ناراحت نمیشم، خیالت راحت! راحت حرفتو بزن
    هدفمون اینه که فروم مسیر درستشو طی کنه
    در مورد تایپ کردن باید بگم چون اینو نشونه احترام گذاشتنم به طرف مقابلم میدونم که کامل و مبسوط توضیح داده باشم براش این کارو میکنم چون نیمخوام کم کاری کنم تا بنوعی برای اون اینطور تداعی بشه که بدون توجه به حرفاش حرفی رو میزنم . علاوه بر اون احتمالا نمود ویژگی همیشگی من موقع صحبت کردن هم هست
    در مورد صحبت اولت هم گفتم بعنوان یک راه حل موقت قبولش دارم اما دوست ندارم صورت مسئله پاک بشه گفتم 99 درصد بخش علمیه که هنوز بنا به دلایلی خوب کار نکرده - قبلا یک دوره خیلی خوب پیش رفت و بنا به دلایلی که ذکرش رفت خوابید و وضع اینطور شد - عقیده ما اینه که با برطرف کردن مشکلی که هست نیازی به این کار نیست و ما نتیجه قبل رو میگیریم و این مطالب پایاپای پیش میرن . یک سیاست جدیدی در پیش هست که ایشالله موفق میشه اگر نشد راه حل تو رو اجرا میکنیم تا ببینم مشکلات سیاست جدید چی بوده . پس منم نفی نمیکنم و میگم بسته به شرایط راه خیلی خوبی رو پیشنهاد کردی .

در مورد کد من توضیح دادم - حرف تو هم صحیح هست - منتها گفتم اگر اینجا نباشه و فرض بر پیدا کردن پروژه و کد باشه زحمتش فقط یک گوگل کردنه از طرفی نکات قوت مثبتاین کارم عنوان کردم که وقتی اینا بره رو کفه ترازو طرف مثبتش میچربه . البته اینم بگم با مهدی صحبتهایی داشتیم در مورد جهت دار کردن دسترسی به این بخش تا جایی که بشه از این نکات منفی موجود هم کاسته بشه انشاالله .

در مورد صحبت سومت هم فرمایشت متین و درسته منتها یک پیش شرطی داره و اون اینه که اینجا یک جونی بگیره که داریم یک کارایی میکنیم وقتی که شد امیدواریم صحبتی که اینجا کردی هم محقق بشه خود بخود . البته اگه راهی برای افزایش همکاری بین دانشگاهی داری بگی هم ممنون میشم .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

عضو تازه وارد
    تشکر شده 33 بار در 9 پست
    نمی دونم من به عنوان عضو تازه وارد چقدر اجازه نظر دادن دارم اما فکر راه اندازی فروم فکر خیلی خوبی بود.از تلاش همه دوستانی که تواین زمینه زحمت کشیدن ممنونم. اما دلیل اینکه استقبال کمی شده شاید یکیش این باشه که خیلی ها به وجود این فروم آگاهی ندارن. مثل خود من که یکی دو هفته پیش خیلی اتفاقی تو اینترنت سرچ می کردم
    که متوجه اون شدم. حتی اساتید دانشگاه نمی دونم چند درصدشون خبر دارن و یا عضو هستن. و یا اگر عضو هستن چقدر فعالیت دارن. مسلما حضور اساتید می تونه زمینه جلب دانشجو ها رو ایجاد کنه.
    ضمن اینکه من تا حدودی با بعضی از نظرات آقای codex موافقم. درسته که نباید تک بعدی به قضیه نگاه کنیم اما بعضی از ارسال ها که می تونه توجه بیشتری رو جلب کنه (نه حتما مباحث مربوط به کد نویسی)خیلی زود از لیست ارسال ها حذف میشه و اگر حتی یکی دو روز به فروم سر نزنیم ممکنه از دست بدیمش. اگرچه بیشتر از 90 درصد فروم به بخش های علمی اختصاص داده شده اما عملا فکر می کنم بیشتر فعالیت ها رو بخش متفرقه است.
    در کنار همه این ها سورس ها بیشتر مورد توجه دانشجوهایی قرار می گیره که میخوان تکالیف دانشجویی انجام بدن. برای اونایی که می خوان با تکنولوژی ها و روش ها آشنا
    بشن و یاد بگیرن آموزش های قدم به قدم و مرحله ای می تونه جالب باشه. یه بخشی که هر کسی پیشنهادی برا ی یادگیری و یا آموزش داره بتونه تو این بخش ارائه بده و
    اونایی که علاقه دارن دنبال کنن و مسایل و یا نظراتشون رو بگن. این بخش به نظر من خیلی کمرنگه به اضافه اینکه فکر می کنم یه نیازه که باید بهش توجه بشه(البته خود من برای یه موضوع پیشنهاد دادم اما استقبال نشد، نمیدونم شاید موضوع جالبی نبود).
    اما موضوع دیگه اینه که جو عدم استقبال از مباحث علمی تو دانشگاه هم وجود داره. به جز تعداد معدودی از دانشجوها بقیه فقط زمان تحویل پروژه و به ویژه پایان ترم برای رفع تکلیف در تکاپوی انجام پروژه هستن و تا زمانی که در شرایط اجباری قرار نگیرن دنبالش نمی رن. بنابراین این مساله محدود به فروم ( و البته فقط به دانشگاه ما)نمیشه.
    اونقدر که شبکه های اجتماعی تونستن موفق عمل کنن شبکه های علمی نتونستن. پس برای اینکه توجه بیشتری به این سمت جلب بشه باید کار نویی انجام بشه. یه چیزی که تازگی داشته باشه.
    موفق باشید.

ویرایش توسط forough : 3rd July 2012 در ساعت 02:33 AM

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط forough نمایش پست ها
    نمی دونم من به عنوان عضو تازه وارد چقدر اجازه نظر دادن دارم اما فکر راه اندازی فروم فکر خیلی خوبی بود.از تلاش همه دوستانی که تواین زمینه زحمت کشیدن ممنونم. اما دلیل اینکه استقبال کمی شده شاید یکیش این باشه که خیلی ها به وجود این فروم آگاهی ندارن. مثل خود من که یکی دو هفته پیش خیلی اتفاقی تو اینترنت سرچ می کردم
    که متوجه اون شدم. حتی اساتید دانشگاه نمی دونم چند درصدشون خبر دارن و یا عضو هستن. و یا اگر عضو هستن چقدر فعالیت دارن. مسلما حضور اساتید می تونه زمینه جلب دانشجو ها رو ایجاد کنه.
    ضمن اینکه من تا حدودی با بعضی از نظرات آقای codex موافقم. درسته که نباید تک بعدی به قضیه نگاه کنیم اما بعضی از ارسال ها که می تونه توجه بیشتری رو جلب کنه (نه حتما مباحث مربوط به کد نویسی)خیلی زود از لیست ارسال ها حذف میشه و اگر حتی یکی دو روز به فروم سر نزنیم ممکنه از دست بدیمش. اگرچه بیشتر از 90 درصد فروم به بخش های علمی اختصاص داده شده اما عملا فکر می کنم بیشتر فعالیت ها رو بخش متفرقه است.
    در کنار همه این ها سورس ها بیشتر مورد توجه دانشجوهایی قرار می گیره که میخوان تکالیف دانشجویی انجام بدن. برای اونایی که می خوان با تکنولوژی ها و روش ها آشنا
    بشن و یاد بگیرن آموزش های قدم به قدم و مرحله ای می تونه جالب باشه. یه بخشی که هر کسی پیشنهادی برا ی یادگیری و یا آموزش داره بتونه تو این بخش ارائه بده و
    اونایی که علاقه دارن دنبال کنن و مسایل و یا نظراتشون رو بگن.
    این بخش به نظر من خیلی کمرنگه به اضافه اینکه فکر می کنم یه نیازه که باید بهش توجه بشه(البته خود من برای یه موضوع پیشنهاد دادم اما استقبال نشد، نمیدونم شاید موضوع جالبی نبود).
    اما موضوع دیگه اینه که جو عدم استقبال از مباحث علمی تو دانشگاه هم وجود داره. به جز تعداد معدودی از دانشجوها بقیه فقط زمان تحویل پروژه و به ویژه پایان ترم برای رفع تکلیف در تکاپوی انجام پروژه هستن و تا زمانی که در شرایط اجباری قرار نگیرن دنبالش نمی رن. بنابراین این مساله محدود به فروم ( و البته فقط به دانشگاه ما)نمیشه.
    اونقدر که شبکه های اجتماعی تونستن موفق عمل کنن شبکه های علمی نتونستن. پس برای اینکه توجه بیشتری به این سمت جلب بشه باید کار نویی انجام بشه. یه چیزی که تازگی داشته باشه.
    موفق باشید.
    سلام .
    شما بعنوان یکی از اعضای انجمن میتونید آزادانه هر نظری دارید بیان کنید ما هم استقبال میکنیم

در مورد معرفی انجمن باید بگم که هر دو مدیر گروه شما از اینجا اطلاع دارن هم مهندس خدابنده و هم مهندس رحیم پور --حتی ریس دانشگاه هم مطلع هست- در این بین تنها مهندس رحیم پور بود که پشتیبانی خوبی از ما کرد -اولین جلسه عمومی ما در دانشگاه در یکسال پیش بواسطه حمایتهای ایشون و زحمتهای خانوم بهرامی صورت گرفت - قرار بود یک صحبتی با دانشجوهاشون بکنن که گویا فراموش شده ! علاوه بر اینها تعدادی از اساتید شما هم اطلاع دارن اما تعمدا فعالیتی نکردن . بحث نامشخص بودن اینجا داستان خیلی طولانی ای داره که اینجا جاش نیست من صحبت کنم فقط بگم خیلی طولانی هست !
    و نتیجتا این شد که کار تبلیغات و معرفی انجمن افتاد به دوش مدیران عزیز و خانوم بهرامی که این دوستان هم تاجایی که براشون مقدور بوده فعالیت داشتن و بعد بخاطر مشغله زیاد این مسئله کم رنگ شد .(برای همین دلایل هست که ما بعد از 3 سال هنوز گمنامیم!) انشاالله با برنامه ریزی مدیران عزیز دوباره این مشکل برطرف میشه .

در مورد ارسالها هم حق با شماست اما تا وقتی کسی نخواد فعالیتی کنه ما که نمیتونیم کسی رو اجبار به کاری بکنیم ؟ این تاپیک هم دقیقا در همین راستاست که انشاالله با همفکری و مدیریت درست این مشکلات برطرف بشه .

در مورد بخشی که بولد کردم باید بگم ما همچین طرحی رو در نظر داشتیم و میخواستیم تحت پروژه ای که اینجا با نام Project 0 بود ارائه اش کنیم . پیاده سازی یک ویدئو سنتر بود که اونجا بچه ها میتونستن اموزشهاشون و یا کلا هر چیزی که بلد بودن رو خیلی راحت بصورت تصویری اموزش بدن از طرفی ما هم آرشیو بسیار خوبی در این زمینه داشتیم و خیلی بهش امید داشتیم . پروژه تقریبا 70 80 درصدش کامل شده بود اما بخاطر مشغله های ما و وضع فعلی کنسلش کردیم . اما این به این معنا نییست که صحبت و ایده شما رو نشه در بخشهای فعلی پیاده کرد . ایده بسیار خوبیه . محسن هم اشاره کرد اما هم وقت میخواد هم آدمش باید باشه .
    اگر شما بعنوان مثال پارسال تشریف میاوردید یا حتی 7 8 ماه پیش من شخصا این قابلیت رو داشتم که همچین چیزی رو پیگیری کنم کما اینکه اگه نگاهی به بخش مقالات سایت بندازید میتونید میزان فعالیت تو بخشهای مختلف رو ببینید . متاسفانه الان دیگه اون وقت رو " من " ندارم نه من و نه مهدی . میمونه خود شما با مدیران و بچه هایی که هستن .
    یعنی خودتون باید پی یک مطلبی رو بگیرید و پیش برید و به همدیگه کمک کنید این وسط اگه ما چیزی بدونیم و کاری از دستمون بر بیاد دریغ نمیکنیم . کما اینکه تا حالاشم خدا رو صد هزار مرتبه شکر سعی کردیم اینطور باشیم .
    در مورد اون تاپیک هم یک بخشیش رو که بالا عرض کردم خدمتتون بخش دیگش این بود که کسی دیگه ادامه نداد و یا چیز بیشتری نخواست . شما اگر چیزی اغناتون نکرد اینجا حتما باید بگید نه جای خجالت داره و نه چیز عجیبی هست .

در مورد آخر هم ما سراپا گوشیم برای ایده های نو و صد البته هر ایده ای میدید برای موفقیتش تلاش خودتون هم ملاکه .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 899 بار در 324 پست
    نوشته های وبلاگ
    1
    سلام
    خوندم مطلبتونو...
    راستشو بخواین من میترسم فعالیت علمی داشته باشم از این جهت که اولا مطالبم حالب نباشه و یا خیلی کارآمد نباشه همش از این قضیه استرس دارم و دوم اینکه درجایه درستی نذارم مطلبمو این دو مورد موانع سر راه منم خیالم راحت نیس..

" ان الله مع الصابرین"

مهشید فلاح
    تشکر شده 863 بار در 337 پست
    نوشته های وبلاگ
    10
    استرس چرا ؟
    فوقش پست بزاریو مثله من که همش پست هام پاک میشن پاک شن دیگه...دیگه بیشتر ازین ...
    من که دیگه هیچ علاقه ای ندارم واسه پست گذاشتن...
    یه اجازه ای چیزی...همین جوری پست آدم رو پاک میکنید یعنی چی؟

امام جواد علیه السلام :
    ثَلاثٌ مَن کُنَّ فِیهِ لَم یَندَم: تَرکُ العَجَلة ، وَ المَشوِرَة ، وَ التَّوَکُلُ عَلَی اللهِ عِندَ العَزمِ؛
    سه چیز است که هر ** آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله ، 2 - مشورت کردن ، 3 - و توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط taranom نمایش پست ها
    سلام
    خوندم مطلبتونو...
    راستشو بخواین من میترسم فعالیت علمی داشته باشم از این جهت که اولا مطالبم حالب نباشه و یا خیلی کارآمد نباشه همش از این قضیه استرس دارم و دوم اینکه درجایه درستی نذارم مطلبمو این دو مورد موانع سر راه منم خیالم راحت نیس..
    سلام .
    ترس ؟ برای چی اصلا ! چیزی برای ترسیدن وجود نداره آخه!

در مورد مطالب هم این موارد هست که میتونید بزارید :

1. تمریناتی که انجام دادین
    2. پروژه هایی که انجامش دادین
    3. جزوه هایی که از اساتید مختلف دارین یا اینکه مثلا دوستتون تو یه درسی جزوش خیلی خوبه اون جزوه رو میتونید بزارید
    4. اموزش کار با برنامه خاصی یا اموزش خاصی که قبلا نوشتین یا دارین

این مباحث درسی بود مباحث عمومی مربوط به دانشگاه و یا انجمن هم میتونید اینکارها رو انجام بدید :

1. تاپیک یا موضوعاتی در باره آشنایی با دانشگاه و افراد اون بزنید ( برای ورودی های جدید یا کسانی که میخوان بیان ثبت نام کنن )
    2. در بخش خوابگاه میتونید توضیحاتی اگر بلدید و تجربه دارید بدید که خوابگاه چجوری هست و چه ویژگی هایی داره چه کمبودهایی داره - کسی که میخواد تازه بیاد به چه چیزهایی نیاز داره و بهتره با خودش بیاره
    3. باز در بخش نیازمدی ها میتونید تاپیک بزنید که بچه ها از کجاها میتونن خرید کنن برای تفریح کجا میتونن برن برای درس و مطالعه کجای شهر میتونن برن
    4. اینا موارد قابل مطرحی بودن که میتونید ازشون استفاده کنید و تو این زمینه ها کار کنید .

در مورد انجمن هم میتونید فعالیت داشته باشید مثلا :

1. آموزش کار با بخشهای مختلف انجمن - هر بخشی رو که بلدید - برای بچه ها قرار بدید تو بخش راهنمای استفاده از انجمن - این بخش فقط مختص مدیران یا ما نیست - شما هم میتونید آموزشهاتون در مورد انجمن رو اونجا بزارید .

اینا مواردی هست که مربوط به دانشگاهه و راحت میتونید توش مانور بدین

یک سری موارد دیگه هم هست که مستقیما مربوط به دانشگاه نمیشه اما تو همین زمینه هست مثلا

1. جزوه یا جزوات استاد یا اساتید خوب درس ایکس از دانشگاه یا دانشگاه های ایگرگ
    2. آموزش های بسیار خوب و مختلف از سایتهای دیگه
    3. مطلب اموزنده ای که مربوط به رشته خودتون یا یکی از رشته های کاری افراد اینجا باشه .

فقط نکته ای که هست اینه که موارد زیر باید رعایت بشه همیشه

1. اگه فایلی وجود داره این فایل رو روی انجمن پیوست کنید ( هم میتونید مستقیما از طریق لینک این کارو انجام بدید هم میتونید خودتون اپلود کنید از کامپیوترتون )
    2. پستها و یا تاپیکهاتون باید منظم باشن منظرم باشن یعنی اینکه نام تاپیک قشنگ معرف مطلبتون باشه - توضیحات مختصر یادتون نره و ووقتی مطلب رو میزارید باید فونت درست و زیبا به اندازه مناسب انتخاب شده باشه و همینطور کلمات کلیدی رو هم به تاپیکتون اضافه کنید .

یادتون باشه شما هر روز یک تاپیک فقط بزنید بهتر از اینه که 10 تا تاپیک بزنید و ادم واردش که میشه سردرگم بشه یا مطلب رو نخونده صفحه رو ببنده .

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshid نمایش پست ها
    استرس چرا ؟
    فوقش پست بزاریو مثله من که همش پست هام پاک میشن پاک شن دیگه...دیگه بیشتر ازین ...
    من که دیگه هیچ علاقه ای ندارم واسه پست گذاشتن...
    یه اجازه ای چیزی...همین جوری پست آدم رو پاک میکنید یعنی چی؟
    هیچ پستی اینجا پاک نمیشه به اون معنایی که شما فکر میکنید ! تمامی پستها و تاپیکهایی که مدیرای عزیز اینجا پاک میکنن همشون تنها منتقل میشن به یک بخش دیگه - که اگر مشکلی نداشته باشن دوباره برگردن و ریستور بشن و اگر بر خلاف قوانین بودن همونجا باقی بمونن تا بعدا تصمیم گرفته بشه که واقعا حذف بشن یا نه .
    من یکبار خدمتتون عرض کردم که دلیل اینکه تعداد پستهای شما کم شده این نیست که پستهاتون پاک شده! به این خاطر بوده که مجموعه پستهایی که در بخش مباحث آزاد و عمومی انجمن زدید دیگه شمارش نمیشن پستهاتون وجودداره اما در بخش ارسالهاتون تنها ارسالهایی که در بخشهای تخصصی و غیر از بخش مباحث آزاد زدید اورده میشه!
    شما هر زمانی که خواستید میتونید هم از بخش کنترل پنل کاربریتون بخش اشتراکات و هم از بالای انجمن منوی "ارسالهای من" همه موضوعات و ارسالهایی که از ابتدای ثبت نامتون تا بحال داشتید رو ببینید ! -(مثل اینجا که کاملا مشخص هست .161 ارسال داشتید و ببینید یکی حذف شه یا نه ؟ همینطور ببینید مطالبتون کجاست !: http://forum.ustmb.ir/search.php?searchid=38036 )
    اگر هم در این بین تاپیک یا پستی زدید که جزو اسپم بحساب اومده و منتقل شده خب برخلاف قوانین بوده احتمالا و به غیر از شما اگر فرد یا افراد دیگه ای هم مثل شما عمل کرده بودن همین مسئله براشون تکرار شده .
    من شخصا کسی هستم که بیشترین تذکرها رو به بچه ها میدم از کاربر صفرش گرفته تا مدیر ارشدش . شما تاپیک میزنید بدون اینکه قواعدی که براش مشخص شده رو فرضا بهش عمل کنید من و سایر مدیران میاییم و پستتون رو کامل میکنیم و در بخش ویرایش توضیح میدیم که چیکار نکردید و لطفا از این به بعد این کارو بکنید . خیلی خیلی بندرت پیش میاد که تاپیکی بخواد منتقل بشه .

علاوه بر اون اینجا هر پستی یا ارسالی یه حرف ازش کم یا زیاد بشه ! یک پیام خصوصی درجا بصورت خودکار برای نویسنده اون پست ارسال میشه ! یعنی برای شماها ! تا در جریان همه اتفاقات باشید و این یعنی احترام به کاربران و نظرات اونها . این پیام خصوصی رو من فعال کردم تا هم اگر کاربر صحبتی داره بیاد و مستند عنوان کنه و حرفش رو بزنه و هم اتفاقی بدور از توجه و دید خود کاربر روی ارسالهاش رخ نده و خبر اتفاقات رو داشته باشه و دستش برای اعتراض احتمالی باز باشه - از طرفی متن شما اگر کاملا پاک بشه و جاش یک متن دیگه هم نوشته بشه باز متن شما موجود هست و شما براحتی میتونید پیگیر کارتون بشید .همه این امکانات برای ارج گذاشتن و محترم شمردن حقوق کاربرای اینجاست . اتفاقهایی مثل انتقال دادن پاک کردن و یا حتی ویرایش کردن هر بخشی از اسالهای کاربر هم شامل این سیاست و سیستم میشن .

و واقعا میگم اگر این قوانین نباشه و همه چیز و همه کار آزاد باشه شتر با بارش اینجا گم میشه . تنها خواسته ما اینه که همه سعی کنن یکسری قواعد رو رعایت کنن تا همه چیز منسجم و مرتب باشه همین . وگرنه نه غرضی هست نه دلیلی برای آزار و اذیت کردن کسانی که دارن وقت میزارن و لطف میکنن به دوستاشون و سعی در کمک کردن به اونها دارن .
    اگر هم ما تذکری میدیم من باب راهنمایی هست و بس .شما قوانین رو رعایت کنید امکان نداره کسی بهتون بگه بالا چشمتون ابروئه .!

ویرایش توسط Hossein : 4th July 2012 در ساعت 03:01 AM
    توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)