صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
Like Tree2نفر پسندیدند

موضوع: کامپوننت سی شارپ

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 525 بار در 195 پست
    نوشته های وبلاگ
    5

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

new کامپوننت سی شارپ

سلام دوستان
    از این پس کامپوننت های آماده سی شارپ در این تاپیک قرار میگیره.
    اگه کسی میخواد به اشتراک بذاره و درخواست لطفا از این تاپیک اقدام کنه.

موضوعات مشابه:
    Shojaee و Tishab این را میپسندند

-------------------------------------------------------------------------------------------
    "تفنگ های پر برای شلیک به مغزهای پر ساخته شده اند
    و مغزهای خالی برای پر کردن این تفنگها . . ."
    -------------------------------------------------------------------------------------------

کاربر فعـال
    تشکر شده 124 بار در 75 پست

سلام . فکر کنم کامپوننت همون محتویات و اجزا باشه . من که چیزی الان در اینجا نمیبینم . قرار هست چیز خاصی رو بزارید ؟!اصلا ممکنه یکم بیشتر توضیح بدین که کامپوننت چیه و کاربردش کجاست ؟ آخه دارم با توابع آماده که وجود داره قیاس میکنم . ممنون .

SUPERMODERATOR
    تشکر شده 961 بار در 440 پست
    نوشته های وبلاگ
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط jellyfish نمایش پست ها
    سلام . فکر کنم کامپوننت همون محتویات و اجزا باشه . من که چیزی الان در اینجا نمیبینم . قرار هست چیز خاصی رو بزارید ؟!اصلا ممکنه یکم بیشتر توضیح بدین که کامپوننت چیه و کاربردش کجاست ؟ آخه دارم با توابع آماده که وجود داره قیاس میکنم . ممنون .
    سلام.
    اگه از توابع مثلا یه dll یا EXE یا COM بسازید، میشه یک کامپوننت.
    کامپوننت قطعه اجرایی است و با توجه به سرویس هایی که میده در نرم افزارها میشه استفاده کرد..
    در تاپیک ساخت dll گفتم کاربردش رو... کاربرد کامپوننت dll : از توابعی که در پروژه زیاد استفاده می شود و یا در پروژه های تیمی و یا در فروش(تا اینکه کسی به سورس کد دسترسی نداشته باشه)،از dll استفاده می شود.
    ویا برای زیبایی پروژه هم از کامپوننت dll استفاده میشه..

منظورم از ارجاع شما به این تاپیک این بود که اگه خواستین، میتونید کامپوننت dll که خودتون ساختید رو در این تاپیک بذارید..

ویرایش توسط Tishab : 6th November 2013 در ساعت 03:35 PM
    سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

کاربر فعـال

ممنونم . فک کنم اینبار دیگه اون سیبه افتاد ... . حالا اینکه این کامپوننت چه حجمی رو داشته باشه مهمه ؟ خصوصا برای قرار دادن در اینجا . البته بازم ؟ دارم . بپرسم ؟

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4

حالا اینکه این کامپوننت چه حجمی رو داشته باشه مهمه ؟
    نمیدونم... معمولا این فایل ها حجمشون کمه... حالا خودتون یه نمونه با حجم زیاد رو بسازید، ببینید مشکلی پیش میاد یا نه..!!

البته بازم ؟ دارم . بپرسم ؟
    یعنی چی..؟!!!!!!

ویرایش توسط Tishab : 7th November 2013 در ساعت 01:09 AM
    سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

کاربر فعـال

منظورم ادامه بحث در این قسمت هست این ربات انجمن به خاطر جا به جایی همش پیام میده . خب . سوالم در مورد سرقت و یا کپی نرم افزار ها و ... هست . اگر dll اون رو میسازن پس اونو باید در بازار ارائه بدن دیگه . یک فایل اجرایی . درسته ؟ پنهان کردن فایل program . cs مهم ترین هدف هست . درسته ؟

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4

منظورم ادامه بحث در این قسمت هست این ربات انجمن به خاطر جا به جایی همش پیام میده . خب . سوالم در مورد سرقت و یا کپی نرم افزار ها و ... هست . اگر dll اون رو میسازن پس اونو باید در بازار ارائه بدن دیگه . یک فایل اجرایی . درسته ؟ پنهان کردن فایل program . cs مهم ترین هدف هست . درسته ؟
    یکی از کاربرداش ارائه به بازاره..
    فایل dll یک کتابخونه ازData و Code هست که می تونه در یک زمان توسط چندینApplication مورد استفاده قرار بگیره .

نهان کردن فایل program . cs مهم ترین هدف هست . درسته ؟
    ها...!!؟؟

Moderator
    تشکر شده 173 بار در 77 پست

اساسا کامپوننت ، یعنی جز ؛ در نتیجه بدیهی در یک سیستم (حالا هر سیستمی که دوست دارید متصور بشید) بخش های مختلفی وجود دارد که این قسمت ها را یک جزئی از سیستم مینامیم و این اجزا تلاش می کنند که سیستم به هدفش برسه ، اما ،
    اونچیزی که اینجا مد نظر هست تکنولوژی Component Object Model است که مایکروسافت معرفی کرده و در اصطلاح به اون میگیم COM این تکنولوژی خودش به مجموعه از تکنولوژی های دیگه اشاره داره :

فکر می کنم خواندن این سه تا لینک میتونه بهتون خیلی کمک کنه ( که البته 2 تا لینک آخر درصفحه لینک اول لینک شده اند):
    COM: Component Object Model Technologies

Calling a .NET Component from a COM Component
    Calling COM Components from .NET Clients
    اگر dll اون رو میسازن پس اونو باید در بازار ارائه بدن دیگه .
    صرفا DLL نمیسازن که به بازار ارائه بدن ، DLL مصارف گوناگونی داره ، اما یک شرکت میتونه DLL هاشُ به بازار هم عرضه کنه و هستند شرکت هایی که به صورت تخصصی رو بخش ساخت Component ها فعالیت می کنند و از این راه کسب در آمد...
    یک فایل اجرایی . درسته ؟
    !؟ (خیلی سوالتون گنگ بود)
    پنهان کردن فایل program . cs مهم ترین هدف هست . درسته ؟
    این کلاس در بردارنده بدنه برنامه شماست و نقطه شروع برنامه شما ، چیزی شبیه به تابع main در C++، نمیدونم منظورتون دقیقا چی بود!؟

ویرایش توسط returnx : 7th November 2013 در ساعت 10:18 PM

کاربر فعـال

دی ال ال یک تیکه کد نیمه اجرایی هست . خودش . که برای اجرا شدن نیازمند یک فایل اجرایی هست و وقتی دی ال ال ساخته شد میشه کامپوننت . یعنی با اون فایل اجرایی ترکیب میشه و قابل اجرا . بعدشم من یکم سرچ کردم . استفاده کامپوننت های رایگان در وبلاگ ها . میخام بدونم این کامپوننتی که ساخته شده مثلا همین دانشجویی ها . یه چیز کوچیک . چه جوری استفاده میشه ؟ بازم کد میشه ؟ چطوری در پروژ ه خودشون اونو جا میدن و استفاده میکنن ؟ ممنون . .

ویرایش توسط jellyfish : 7th November 2013 در ساعت 11:57 PM

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4

چه جوری استفاده میشه ؟ بازم کد میشه ؟ چطوری در پروژ ه خودشون اونو جا میدن و استفاده میکنن ؟
    در تاپیک ساخت dll گفتم که چطور اضافه و استفاده میشه...
    شما اگه خودتون یه dll بسازید، مطمئنا جوابتون رو بهتر میگیرید...

حتما در سی شارپ دیدید که مثلا بعده یه کد، دات(.) بذارید یه سری توابع و...رو لیست میکنه. وقتی dll رو به پروژه اضافه کنید می بینید این هم به لیست اضافه شده..

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)