صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 29
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 322 بار در 141 پست

دونگ‌یی آمد، عباس‌بابایی رفت!‬‎

برای نمایش بابایی ها و چمران ها و کاوه ها و .. هزینه باید کرد ،که چندیست کارگردانان به سوی انتشار زندگی نامه پر افتخار این اسطوره ها سوق یافته اند.
    آیا نیاز امروز دنیای رسانه ای ما برای نمایش تاریخ پهلوانی و قدمت جوانمردی هزینه کردن برای فیلم هایی چون"بی خداحافظی " و ...است!!؟؟

اسطوره داشتن یکی از نیاز های مهم هر کشوری بحساب می آید و شناساندن آنها به نسل های جاری یکی از اساسی ترین ارکان بقای یک کشور تلقی می شود.

رسانه های حاضر در دنیا سعی در بزرگ نمایی اسطوره های تاریخ کشورشان دارند و کشورهایی چون کره و چین و هند برای عرض اندام بیشتر اسطوره سازی را پیش گرفته اند.

در کشور ایران ،کشور جوانمردی و پهلوانان اسطوره های دینی ملی رابه دلیل کسرت نمی توان یکجا معرفی کرد که باید برنامه ریزی کرد ،و برای به رخ کشیدن اسطوره ها در سراسر دنیا راهکاری اندیشید.

برای نمایش بابایی ها و چمران ها و کاوه ها و .. هزینه باید کرد ،که چندیست کارگردانان به سوی انتشار زندگی نامه پر افتخار این اسطوره ها سوق یافته اند.

ساختن و پرداختن به زندگی خواننده و بازیگرو هنرمند این مرز نیز شاید مهم تلقی شود که به طور حتم هنرمندانی چون رضا صادقی ورضا گلزار نیز از شخصیت والایی برخوردارند.

اما آیا نیاز امروز دنیای رسانه ای ما برای نمایش تاریخ پهلوانی و قدمت جوانمردی هزینه کردن برای فیلم هایی چون"بی خداحافظی " و ...است!!؟؟

کره و هند و.. تهی از اسطوره اند و در افسانه هایشان به قدری جذاب و پر هیبت حاضر میشوند که گویی جزیی از تاریخشان را به نمایش گذاشته اند و چنان توهماتشان شگرف و ملموس است که سریال های رسانه ملی را از رقابت حذف می کند و مخاطبین را تا صدو چندمین قسمت با خود همراه می سازد و یقینا تخیلاتشان به یادماندی می شود!

جومونگ و بن تن و مرد عنکبوتی می شود طلایه دار مردانگی و آزادمردی و اینچنین است که در غفلت ما اسم های همت ها و باکری ها و رضایی نژاد ها کم رنگ می شود..

مهمترین دلیل هجوم رسانه ها بر فرهنگ غنی ایران کمکاری و کم نشان دادن رشادت ها و جوانمردی های اسطوره هادر رسانه های ماست.آنان فضا را مناسب و رقیب را خفته پنداشته اند که برای تخریب چهره ایران و ایرانی شبانه روز جولان میدهند.جوان امروز ایران که دربحبوحه جنگ نبوده است و بوی پیروزی انقلاب را استشمام نکرده است در سکوت مسئولین رسانه ای ما به ناگاه گوش به تخریب های دشمن می سپرد .حال نباید از او خرده گرفت که پهلوانان و شهیدان ایثارگر را در غفلت مدیران رسانه ها نشناخته است.

ساخت فیلمهایی با موضوعات مشکلات جامعه و برخ کشیدن غمها و معضلات گاهی نیاز است اما این روند سینمای امروز روندی تند برای تخریب افکار عمومیست. در خلال نمایش دغدغه های جامعه لحظه ای شکوه و تقدس جوانان پرپر شده را به کام مخاطب تزریق کنید که گام های نسل جاری از ادامه پایبندی به ارزشها و تحمل فشارها و تخریب های دشمن استوارتر می شود.

دشمنی که امروز راه پیروزی اش را تنها درپر کردن خلال بوجود امده در رسانه ها دانسته است و جنگ نرم خود را با بدبین کردن جوان امروز ایران از کشور و نظم حاکم بر ایران پیش گرفته است.بیم آن دارد که شناختن ثروت های بی نهایت معنوی حقه های آنها را نقش بر آب کند.

مسئولین رسانه ای در حوزه های مختلف سمعی بصری باید مظلومیت و جسارت های تاثیر گذار کسانی را که اسوه اند جلوه دهند وقطعا با یادآوری آنها بر اندام دشمن ایران و اسلام لرزه می افتد .

منبع

موضوعات مشابه:

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    بزرگترین مشکل ایران بعد از انقلاب حذف مقوله فرهنگ ایرانی /اسلامی از جامعه بوده و هست .
    الان کسایی که متولد 70 به بعد هستند خیلی کم پیش میاد که با فرهنگ کشور آشنا شده باشن بیشتر ملاکها و معیارهاشون دقیقا برگرفته از جامعه غربیه .(دهه هشتادیا که کلا تعطیلا متاسفانه) اشکال از این بچه ها نیست که دنبال معیار و الگو هستن یه نیاز طبیعی هست
    منتها کار جایی بیخ پیدا میکنه که فرهنگ بومی این کشور با همه صلابت و عظمتش از بین میره.و طرف نهایتا میشه بی هویت . البته قرار نیست همین نسل بی هویت بشن صحبت از نسلهای بعده ! پدر مادر -مسئولان اینده - بدنه جامعه آینده - که اینطور باشه نسلهای بعدشون دیگه هیچ امیدی بهش نیست.
    البته یکسری حرکتهایی بوده تو حوزه اینترنت که سعی کرده تا حدودی نسل جوان و نوجون رو با فرهنگ کشور آشنا کنه اما موفق نبوده
    مقوله زبانهای محلی فرهنگهای ملی همه به تمسخر گرفته شده کلا هرچی بیشتر میگزره جون ها و نوجنها بی خبرتر از کشور و داشته هاش خودشون میشن.
    خیانتی که بابت همین قضیه به تک تک افراد این ملت داره میشه با هیچ خیانت دیگه ای اصلا قابل قیاس نیست.
    فرهنگی که از دست مغولها و عربها و خیلیهای دیگه تونست دووم بیاره داره توسط خودیها از بین میره متاسفانه.

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مهشید فلاح
    تشکر شده 863 بار در 337 پست
    نوشته های وبلاگ
    10
    باز اگه میخواید در مورد دهه 70 ایا چیزی بگید تعارف نکنید

امام جواد علیه السلام :
    ثَلاثٌ مَن کُنَّ فِیهِ لَم یَندَم: تَرکُ العَجَلة ، وَ المَشوِرَة ، وَ التَّوَکُلُ عَلَی اللهِ عِندَ العَزمِ؛
    سه چیز است که هر ** آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله ، 2 - مشورت کردن ، 3 - و توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshid نمایش پست ها
    باز اگه میخواید در مورد دهه 70 ایا چیزی بگید تعارف نکنید
    تعارف که ندارم . صحبت بی احترامی و کوچیک شمردن هم نیست . دهه هفتادیا خیلی بیشتر از دهه شصیتی ها با تغییرات جدید برخورد داشتن و در معرض اونها بودن . شما از وقتی چشمتون رو باز کردید تکنولوژی و فناوری و اینترنت ردیف بود
    با این چیزها بزرگ شدید و متعاقبا خیلی زیاد متاثر از اون بودید .زمانی که داشتید بزرگ میشدید صدا و سیمای ایران در خواب خرگوشی بود و برنامه های جالبی برای شماها فراهم نمیکرد .
    دهه شصتی ها فیض اجباری داشتن که تو محیطی بزرگ شدن که خبری از اینترنت و ماهواره و .. نبود . بیشترینش ویدئو vhs بود . صدا و سیما هم انصافا دهه شصت و اولیل دهه هفتاد برنامه های خوبی داشت بیشتر میخورد به فرهنگ ما.
    تو دوران کودکی نگاه کنید به کارتونهایی که برای دهه شصتی ها پخش میشد بعد نگاه کنید کارتونهای اواخر دهه هفتاد و هشتاد و ... از اواسط دهه هشتاد به اینور که کلا تعطیل شد این بخش با برنامه های مسخره ای که تحویل مردم میدادن .
    خب این بچه ها چه انتظاری میشه ازشون داشت ؟ آشنایی با فرهنگ و اداب اصیل کشور رو از کی باید ببینن ؟ فیلمای مسخره ابگوشتی داخلی یا مسخره خارجی؟
    البته این به این معنا نیست که دهه شصتی ها فلان و بهمانن! نه صحبت من اینه که دهه شصتی ها فرصت آشنایی هر چند کم یا ضعیف با فرهنگ این کشور داشتن اما دهه های بعد این فرصت هم ازشون دریغ شد.
    این حرفا به معنای بد بودن دهه هفتادیا نیست . که بگم دهه شصتی ها خوبن هفتادیا بدن . سر بی فرهنگ بودن یا نبودن این و اون هم نیست .
    سر فرصت سوزی ای هست که سر دهه شما اتفاق افتاد و بشدت تو دهه بعد ادامه پیدا کرد.

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

عضو تازه وارد
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    ببین من تمام این سریال های کره ای رو دیدم فکر نمیکنید اونا فیلم نامه های قوی داشتن که تونستن مخاطب رو جذب کنن؟ هر قسمتش یه اتفاق جالب و هیجان انگیز رخ میده اما فیلمای ما؟ در ضمن این سریال ها بر اساس تخیله..ما نمیتونیم از اسطوره هامون فیلم تخیلی بسازیم!!!

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miss World نمایش پست ها
    ببین من تمام این سریال های کره ای رو دیدم فکر نمیکنید اونا فیلم نامه های قوی داشتن که تونستن مخاطب رو جذب کنن؟ هر قسمتش یه اتفاق جالب و هیجان انگیز رخ میده اما فیلمای ما؟ در ضمن این سریال ها بر اساس تخیله..ما نمیتونیم از اسطوره هامون فیلم تخیلی بسازیم!!!
    من هم موافقم .
    من نمیگم افراد باید فقط سریال عباس بابایی ها رو ببینن و سریال های (خارجی) رو نبینن . قرار نیست به مردم چیزی رو بندازیم . متاسفانه کاری که صدا و سیما کرد دقیقا همینه .یک موضوع خوب رو با کار بد خراب میکنه.
    من فیلم عباس بابایی رو تا چند قسمت دیدم . مصنوعی بود و نچسب برای من . فیلم و سریال ساختن هم تبحر میخواد هم کاربلد بودن و هم بودجه مناسب.
    خلاصه باز میگم تقصیر بچه ها و مردم ما نیست که به سمت فرهنگ غربی و ماهوارده و الخ رفتن . اینها به اونطرف سوق داده شدن .توسط خود همین صدا و سیما ! بزرگترین و اصلی ترین دلیلش نبود محتوای درست و حسابی تو کشور بوده و بس.
    اگه بتونیم تو این زمینه خوب ظاهر بشیم هیچ نیازی به بزن و بگیر و ببر و ممنوع کردن ماهواره و غیره نداریم چون مخاطب خودش شعورش میرسه و محتوای درست رو انتخاب میکنه .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

عضو تازه وارد
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein نمایش پست ها
    من هم موافقم .
    من نمیگم افراد باید فقط سریال عباس بابایی ها رو ببینن و سریال های (خارجی) رو نبینن . قرار نیست به مردم چیزی رو بندازیم . متاسفانه کاری که صدا و سیما کرد دقیقا همینه .یک موضوع خوب رو با کار بد خراب میکنه.
    من فیلم عباس بابایی رو تا چند قسمت دیدم . مصنوعی بود و نچسب برای من . فیلم و سریال ساختن هم تبحر میخواد هم کاربلد بودن و هم بودجه مناسب.
    خلاصه باز میگم تقصیر بچه ها و مردم ما نیست که به سمت فرهنگ غربی و ماهوارده و الخ رفتن . اینها به اونطرف سوق داده شدن .توسط خود همین صدا و سیما ! بزرگترین و اصلی ترین دلیلش نبود محتوای درست و حسابی تو کشور بوده و بس.
    اگه بتونیم تو این زمینه خوب ظاهر بشیم هیچ نیازی به بزن و بگیر و ببر و ممنوع کردن ماهواره و غیره نداریم چون مخاطب خودش شعورش میرسه و محتوای درست رو انتخاب میکنه .
    تائید میشه اساسی
    مثلا فیلم یوسف پیامبر خیلی بیننده داشت...چون 7 سال براش زحمت کشیدن
    یا همین فیلم کلاه پهلوی که جدیدا داره پخش میشه...دو قسمت بیشتر پخش نشده ولی فک کنم فیلم خوبی باشه...10 سال واسش زحمت کشیدن
    حالا من نمیگم هر کی بیشتر از 5 سال ساخت فیلمش طول بکشه ...فیلم خوبی از اب در میاد
    منظورم اینه که کارگردان و تهیه کننده هم باید وقت صرف فیلمشون کنند هم یه فیلم نامه ی قوی داشته باشن

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    من هم موافقم .
    تائید میشه اساسی
    مثلا فیلم یوسف پیامبر خیلی بیننده داشت...چون 7 سال براش زحمت کشیدن
    یا همین فیلم کلاه پهلوی که جدیدا داره پخش میشه...دو قسمت بیشتر پخش نشده ولی فک کنم فیلم خوبی باشه...10 سال واسش زحمت کشیدن
    حالا من نمیگم هر کی بیشتر از 5 سال ساخت فیلمش طول بکشه ...فیلم خوبی از اب در میاد
    منظورم اینه که کارگردان و تهیه کننده هم باید وقت صرف فیلمشون کنند هم یه فیلم نامه ی قوی داشته باشن
    یعنی این فیلم غیر از "سلام بر تو ای بانوی پاکدامن" چیز دیگه ای داشت ؟

واقعاً فیلم های سلحشور دیدن داره؟!

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها

خیلی ها دوسش داشتن خیلیها .
    منم یه فیلم دوران جنگش رو دیده بودم خیلی دوست داشتم اون فیلمو . فیلم حضرت یوسف هم بازیگرای قوی ای داشت و چند قسمتی هم من دیدم واقعا خوب بود.

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها

خیلی ها دوسش داشتن خیلیها .
    منم یه فیلم دوران جنگش رو دیده بودم خیلی دوست داشتم اون فیلمو . فیلم حضرت یوسف هم بازیگرای قوی ای داشت و چند قسمتی هم من دیدم واقعا خوب بود.
    نمیدونم بخندم، گریه کنم، تعجب کنم :redface:
    هیچی دیگه، بشینین نگاه کنین ....

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)