نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
Like Tree1نفر پسندیدند
  • 1 ارسال توسط Hossein

موضوع: ساخت سیستم عامل بصورت قدم به قدم

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

ساخت سیستم عامل بصورت قدم به قدم

بسم الله الرحمن الرحیم .
    آموزش عملی ساخت سیستم عامل بصورت قدم به قدم - طراحی سیستم عامل از صفر - فیلم آموزش ساخت سیستم عامل از صفر
    در این بخش ما مجموعه مقالات خودمون رو برای توسعه سیستم عامل بصورت قدم به قدم و با جزییات کامل قرار دادیم . اینجارو ببینید :

http://forum.ustmb.ir/forum140.html
    این مقالات برای اولین بار در کشور به این صورت پخش شد و استقبال بسیار زیادی هم ازش شد .
    متاسفانه بنظر میاد بعضی از افراد که از مقالات ما استفاده کردن بدون ذکر هیچ نامی از ما اونو با کمی تغییرات ارائه کردن . هرچند خیلی خوشحالیم که مقالات ما تونسته انقدر راه گشا و مفید برای همه افراد خصوصا این دسته از دوستان باشه اما ناراحتیم که چرا منبع اصلی که ما هستیم ذکر نشده اصلا!
    بعنوان مثال اگه شما در گوگل " طراحی سیستم عامل از صفر - آموزش ساخت سیستم عامل از صفر - رو سرچ کنید با سایتهای زیر مواجه میشید :

لینک 1
    لینک 2

لینک 3

شروع آموزشهای جناب axarsuهم سال 90 بوده ( هم ایشون وهم افراد دیگه مثل جوکر در شبگرد که در آموزشهاشون ارجاع به مدیر وبلاگ او اس دو -
    آراز
    - دادن. ) . اما این آموزشهای ما برمیگرده به سال 88 و اوائل 89 .لینک وبلاگ:
    http://softolum88.blogfa.com/author-hoha668820soft.aspx?p=2

بخش دیگه آموزشهای من برمیگرده به سال 84 در پی سی ورلد و سایت PersianOS.org (که سال 87 بسته شد ) و گروه جمعی ما در گوگل

به اینها اضافه کنید فعالیت ما در انجمن سایت Brokenthorn رو - سوال و جواب و همینطور بعدا سورس خود سیستم عامل ساده ما !
    براحتی با مراجعه به مقالات و تاریخ فعالیت در بلاگ سابق میشه رسید که کدوم مطلب از ابتدا بوده هست . دلیل اینکه عنوان کردم از مطالب ما استفاده شده بخاطر اینه که اولا سیر مطالب و مطالب پوشش داده شده عینا مطابقت میکنه با مطالبی که ما در وبلاگ عنوان کردیم . مضافا اینکه ما پیامهایی که به این دوستمون دادیم و ازشون سوال کردیم هیچ پاسخی بما ندادن . بعد یه نگاه به مطلب خودمون میندازیم مطالب رو میبینیم و تاریخ ارسال اون و نبود مطالب مشابه با همین سبک و سیاق در اون زمان و بعد مطالب ایشون در سال 90 که شباهت بسیار زیادی به ما داره و هیچ چیزی هم بیشتر از ما نگفتن !! و دقیقا به همین مطالب بسنده کردن !! (البته حق رو برای ایشون محفوظ میدونیم که اگه چیزی هست که ما اطلاع نداریم و اشتباه میکنیم بما اعلام کنن)

من از ایشون و بقیه کسانی که از مطالب ما بصورت مستقیم یا غیر مستقیم استفاده کردن میخوام لطف کنن و حتما منابع اصلی - نام ما -رو با لینک مستقیم ذکر کنن . این کار از ارزش و کار این دسته از افراد چیزی کم نمیکنه اما انجام ندادنش باعث ضایع شدن حق نویسندگان واقعی و خدای نکرده خراب شدن وجهه خود این افراد میشه .

متاسفانه این دومین مورد مشابه برای این انجمن هست که به ما اطلاع داده شده(اطلاع داده نشده ها بماند!) که آموزشها و مقالات ما بنام افراد دیگه در اینترنت پخش شده و حتی یک لینک هم به مرجع مقالات داده نمیشه.
    این نمونه باز خوب بود و براش زحمت کشیده شده بود. نمونه قبلی که خبردار شده بودیم یه دزدی تمام عیار بود دزدی آموزش طراحی فرم در سی شارپ توسط آقای صالحیان بود( ) که فردی بصورت بسیار وقیحانه اون رو بنام خودش زد و دراینترنت پخش کرد حتی بدون ویرایش تصاویر و یا حتی یک کلمه از آموزش!!
    اینجا رو ببینید:

http://mihandownload.com/2012/02/tarahi-ghaleb-soft-ba-csharp.php

برای همینه که اصرار داریم هر وقت مطلبی قرار میدید حتما منابع رو ذکر کنید و اگه مطالب خودتون هست حتما باذکر نام اونو در انجمن انتشار بدید تا در گرده این جور افراد نباشید!

این تاپیک برای اطلاع رسانی بود و ثبت در موتورهای جستجو تا نتایج جستجو به مرکز اصلی هم منتهی بشه .

برای دیدن و استفاده از مقالات ما هم به بخش
    http://forum.ustmb.ir/forum140.html و بخش اسمبلی و زبان ماشین انجمن مراجعه کنید .

توجه :
    اگر لینکی کار نمیکرد ایمیل بزنید و یا خبر بدید که لینکها تصحیح بشن . من امروز (مورخه 23 تیر ماه 1393 تاپیکهای موجود رو یکبار نگاه کردم و لینکها رو منتقل کردم . باز اگر مشکلی بود اطلاع بدید )

در پناه حق پیروز و سربلند باشید.