صفحه 2 از 6 اولیناولین 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 55
Like Tree26نفر پسندیدند

موضوع: عكس ها و نقاشي هاي ديدني

مدیر بخش صنایع
    تشکر شده 985 بار در 478 پست
    نوشته های وبلاگ
    33
    جاده هایی که قبل از مرگ باید آنها را تجربه کنیم!
    این جاده های زیبا بر اساس نظر سنجی کاربران یک سایت اینترنتی انتخاب شده اند. نام انگلیسی آنها نیز در زیر عکس درج شده است. چرا که شاید روزی گذرتان به آن کشور افتاد ...

کالیفرنیا
    Highway 1, Big Sur, California

سوئد
    Furka Pass, Switzerland

نروژ
    The Atlantic Road, Norway

اوتاه
    White Rim Road, Canyonlands National Park, Utah

چین
    Tianmen Mountain Road, Hunan, China

فلوریدا
    Seven Mile Bridge, Florida Keys

آفریقای جنوبی
    Chapman's Peak Drive, Cape Town, South Africa

ایتالیا
    Stelvio Pass, Eastern Alps, Italy

فرانسه
    Col de Turini, France

چین
    Guoliang Tunnel Road, China

آلاسکا
    Denali Highway, Alaska

چین/پاکستان
    Karakoram Highway, China/Pakistan

استرالیا
    Great Ocean Road, Australia

آفریقای جنوبی
    Sani Pass, KwaZulu-Natal, South Africa

آرژانتین
    Ruta 40, Argentina

مونتانا
    Going-to-the-Sun-Road, Glacier National Park, Montana

مراکش
    Dadès Gorges, High Atlas, Morocco

کلورادو
    U.S. Route 550 'The Million Dollar Highway, Colorado

نروژ
    Trollstigen, Rauma, Norway

ایتالیا
    The Amalfi Coast, Italy

رومانیا
    Transfăgărășan, Romania

الا بذکرالله تطمئن القلوب
    هر جای دنیایی دلم اونجاست
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    فضـای سبـز سیـار!
    یک شرکت آمریکایی در اقدامی بسیار زیبا و خلاقانه پارک هایی را طراحی کرده که میتوان مانند یدک کش در انتهای خودرو نصب کرد و در هر کجا از طبیعت سبز در انتهای خودروی شخصی استفاده کرد!

كاربر مقابل از Ali 7171 عزيز تشكر كرده است fzl
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    عکس نوشته های بامزه و خنده دار!
    دارم میرم ایران ^-^

بابا آخه کی مجبورت کرده انگلیسی هم بنویسی !؟

اون سگه منه !

چه مدلی دوسم داری !؟

بدبخت اون بالایی !

فکرشو بکن خیلی باحال میشه

پستامینوفن ! هر ۸ ساعت یک عدد

فرار مغز ها

این منم ، وقتی بابام نمیذاره از خونه برم بیرون

شرح در عکس !

واقعیت !

واقعا

خطای دید جالب !

یه وقت فکر نکین فیله ها !

هر خونه ای باید یدونه از اینا توش باشه !

قاب برازنده گوشی های اپل !

بچه بنده خدا ببینین به چی راضیه !

دچاربحران هویت شده بدبخت !

حقیقتش دیروز یه چایی با دوستم زدیم در بدن
    شمام بفرمائید چایی !

در پی انتشار عینک گوگل ، اپل هم در اقدامی بی نظیر
    عینک اپل را روانه بازار کرد !

آخرین مدل لپ تاپ دل !

گاو واش!

بخشنده بودن بیشتر از آنکه توانایی مالی بخواهد ، قلبی بزرگ طلب میکند

بدبخت از امروز میره تو رژیم !

تفاوت رویا تا واقعیت

وقتی ابرو از صورت حذف بشه !

خدا هم تو خلقتشون مونده !

نههههه

حالا قرش بده ، فرش بده !

نوشابه خانواده ، به همراه نوشابه خاندان !

وسط جاده مونده بود ، گذاشتمش کنار
    این دیگه عکس گرفتن داره آخه !؟

الهیییی !
    اولی از راست چه زل زده به افق !

وقتی به اسبم فیش حقوقیمو نشون دادم

خطای دید جالب

دقت کنید !

عزیزم ، این ره که میروی به … است !

كاربر مقابل از Ali 7171 عزيز تشكر كرده است fzl
    Shojaee این نویسه را میپسندد.
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    ۶ شهری که بهتر است گم شدن در آن ها را تجربه کنید

نقشه رو کنار بذارید، چشم هاتون رو ببندید، ۳ دور دور خودتون بچرخید، حالا وقت گم شدنه!تصور اینکه تصمیم بگیریم مقصدی انتخاب نکنیم و خودمون رو بسپریم به خیابان ها و کوچه های غریب، در عین هیجان و ترسی که به همراه دارد، وسوسه کننده هم هست. ولی در دنیا شهرهایی هستند که اگر تصمیم بگیرید گم شدن در آنها را تجربه کنید، بی شک به یکی از فراموش نشدنی ترین خاطرات شما تبدیل می شوند. بعضی از شهرها انگار به همین منظور ساخته شده اند!در این مطلب ما ۶ شهری که بهتر است گم شدن را در آن ها تجربه کنید، معرفی می کنیم. و البته نگران نباشید، به شما خواهیم گفت که نهایتا چگونه خودتان را پیدا کنید!۱- ونیز، ایتالیا:

در ابتدا به نظر می رسد تمامی کانال ها و پل ها شبیه به هم هستند و همه چیز برای شما تکرار می شود. اوج هیجان شما زمانی است که به کوچه های باریک بن بست می رسید، کم کم این فکر به سراغتان می آید که “بهتر است از کسی کمک بخواهم” ولی اگر عجله نکنید در خواهید یافت که ونیز ارزش این ریسک را داشته: صدای پای هزاران توریست شما را به سنگفرش هایی که نور آفتاب جلوه زیبایی به آنها بخشیده و همچنین صدای بال های کبوتران این شهر و … راهنمایی می کند.هر زمان که واقعا تصمیم گرفتید به این تجربه پایان دهید کافیست سرتان را بالا بگیرید، و تابلوهای Rialto و L’Accademia را دنبال کنید. این تابلوها شما را به مرکز شهر هدایت می کنند.

۲- واراناسی، هند (Varanasi):

شما می توانید صد بار خودتان را در خیابان های تاریک و پر پیج و خم واراناسی (یا بَنارَس) رها کنید و در انتها هر بار از یک مکان جدید سر در آورید! معابد، شیرینی فروشی ها، حراجی های های پارچه (به خصوص سیلک) و … را کشف کنید. در نهایت زمانی که خسته شدید تعداد بی شماری دوچرخه های درشکه دار در اطراف شما هستند که از رساندن شما به محل اقامتتان بسیار خوشحال می شوند. نگران کرایه نیز نباشید، حتما قیمت پیشنهادی یکی از آنها مناسب با بودجه شماست.

۳- لندن، انگلیس:

اغلب گردشگران لندن تجربه دست و پا شکسته ای از بازدید از این شهر را دارند. از مرکز شهر به سمت جاذبه های گردشگری می روند و نهایتا با مترو باز می گردند. تجربه ای زیبا ولی بدون هیجان! سرگردان شدن در شهر را امتحان کنید و مطمئن باشید پاداش این جسارت را خواهید گرفت: میدان های بزرگ و زیبایی خواهید دید که کمتر گردشگری در این شهر آنها را دیده است، همچنین با کلیساهایی با محوطه ای چشم نواز و هزاران دیدنی کوچک و بزرگ دیگر مواجه می شوید … خسته که شدید فقط کافیست در اطراف خود تابلوی distinctive London Underground sign را پیدا کنید و به راحتی به محل اقامت خود برگردید.

۴- توکیو، ژاپن:

قدم های نامطمئنی که با چشمک های چراغ های نئونی همراه می شوند، شروع خوبی برای یک سردرگمی خواهند بود. خود را در این تجربه رها کنید، برای این کار فقط کافیست کمی از جاده های اصلی خارج شوید تا به سال ها قبل برسید!هر زمان که ترس بر شما غلبه کرد کافیست از یکی از وسایل نقلیه عمومی اطراف خود استفاده کنید و به راحتی به محل اقامت خود برسید.
    ۵- استانبول، ترکیه:

خارج شدن از مراکز رایج در بین گردشگران در ترکیه حداقل ۲ نکته خوب به همراه دارد: ۱: هتل ها و فروشگاه های گران قیمت تبدیل به چایخانه های محلی، پارک ها و خانه های زیبا می شوند. ۲: با کمی پیاده روی می توانید نمایی بی نظیر از تنگه بسفر را در مقابل خود ببینید. در این شهر باید روزی یک بار گم شد. اگر خواستید به مناطق توریستی بازگردید، در یک چایخانه کمی استراحت کنید و از فروشنده برای رسیدن به محله سلطان احمد راهنمایی بگیرید.

۶- کانبرا، استرالیا:

پایتخت استرالیا با سیستم جاده های دایره ای، گردشگران را مثل همستری در چرخ گردان سردرگمی قرار می دهد.ولی راه بهتری برای گم شدن در این شهر وجود دارد: از مرکز شهر خارج شوید، به حرکت خود ادامه دهید تا به حومه شهر برسید، اینجا جایی ست که زندگی جریان دارد و البته برخی از بهترین رستوران ها را فقط در اینجا می توانید پیدا کنید!خب! پیدا شدن در کانبرا کمی سخت تر از شهرهای قبلی است، GPS ندارید!!! از عابرین اطراف خود کمک بخواهید.

ویرایش توسط Ali 7171 : 17th May 2013 در ساعت 10:16 PM
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    ۸ ساختمان عجیب جهان:

در بعضی مواقع تکرار باعث می شود، انسان ها از عادت های گذشته خود فاصله بگیرند و دست به کارهای عجیب بزنند. در مورد ساختمان ها هم وضعیت مشابهی حاکم است. وقتی ساختمان های چهارگوش تکراری حوصله انسان ها را سر می برند، ساختمان هایی متولد می شوند که از تخیل و احساسات درونی و شاید آرزوها نشئت گرفته، که البته برخی از آن ها واقعا زاده ذهن مهندسان و هنرمندانی بسیار بزرگ بوده و هست. بعضی از این ساختمان ها به آثار هنری تبدیل شده اند و هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب می کنند. در این مطلب به تعدادی از این ساختمان های عجیب و غریب اشاره می کنیم:
    ۱- کلیسای جامع برازیلیا، برزیل:

ساخت این کلیسا از سال ۱۹۵۸ در پایتخت برزیل شروع شد و در سال ۱۹۷۰ به پایان رسید. این کلیسا بر روی ۱۶ ستون بتونی ایستاده است. ستون های این کلیسا با وزن ۹۰ تن به گونه ای طراحی شده اند که بیانگر دو دستی باشند که به سوی آسمان دراز شده! کف کلیسا حدود ۴ متر زیر زمین قرار دارد و به همین دلیل دیدن اطراف کلیسا امکان پذیر نیست. اما از طریق شیشه پنجره ها که سطحی ناصاف و غیر صیقلی دارند می توان شکل تقریبی آسمانخراش هایی که با فاصله نسبتا زیادی از کلیسا قرار دارند را تشخیص داد. در این کلیسا بخش هایی که نور را از خود عبور می دهند از شیشه های دو لایه تشکیل شده اند و درست به اندازه ای نور را از خود عبور می دهند که داخل کلیسا محیطی با نور و گرمایی دلپذیر بوجود آید.
    ۲- موزه هنرهای معاصر نیترو، برزیل:

این موزه در نیترو ریودوژانیرو و توسط اسکار نیمایر طراحی شده و ۱۶ متر ارتفاع دارد، در حالیکه قطر گنبد آن ۵۰ متر و ۳ طبقه است! این موزه که در بالای یک صخره قرار گرفته، بر روی استخری به مساحت ۸۱۷ مترمربع خودنمایی می کند.

۳- اتمیم، بروکسل:

این بنای شگفت انگیز در حقیقت نمونه یک مولکول آهن است که حدود یک میلیارد بار بزرگتر شده است. این بنای بزرگ در یک بزرگراه به گونه ای طراحی شده که خودروها از زیر آن عبور می کنند. آندره واتر کین، مهندس مشهور بلژیکی به مناسبت جشن جهانی بروکسل این بنا را طراحی کرد. جشن جهانی بروکسل اولین جشنی بود که بعد از جنگ جهانی دوم برگزار شد. این بنای یادبود ۱۰۲ متر ارتفاع دارد و از ۹ طبقه تشکیل شده است. جنس این ساختمان از فولاد و قطر هر کدام از کره هایی که در ۸ راس این ساختار مکعب قرار گرفته اند ۱۸ متر است. داخل آنها تالارهایی به منظور نمایشگاه و مکان های عمومی دیگر ساخته شده. در کره بالایی رستورانی قرار دارد که افرادی که در آن غذا می خورند می توانند منظره ای کامل از شهر بروکسل تماشا کنند. میله هایی که کره ها را به هم وصل می کنند، پله های برقی سرپوشیده ای هستند که کمک می کنند بازدیدکننده ها از کره ای به کره ی دیگر بروند. اتمیم ساختمانی است که قرار بود فقط ۶ ماه به نمایش درآید اما خیلی زود به نماد جشن جهانی و همچنین نمادی از هنر معماری مدرن بروکسل تبدیل گردید. بعد ۵۰ سال این بنا همچنان به شکل اولیه خود باقی مانده است.
    ۴- کتابخانه شهر کانزاس سیتی، آمریکا:

به جرات می توان این کتابخانه را عجیب ترین کتابخانه دنیا دانست. فرض کنید در خیابان در حال حرکت هستید و چشمتان به تعداد زیادی کتاب عظیم در طرح ها و رنگ های مختلف می افتد که کنار خیابان قرار گرفته اند! نام کتاب و نویسنده نیز روی کتاب ها نوشته شده است. مسئله فقط این است که کتاب ها در سایز و اندازه یک ساختمان دو طبقه هستند. این ساختمان منحصر بفرد سال ۱۸۷۳ ساخته شده ولی تغییرات اصلی بعدها در این کتابخانه اعمال شد و نمای آن به این شکل درآمد.

۵- سکونتگاه ۶۷، کانادا:

این ساختمان از تعداد زیادی مکعب تشکیل شده که بطور نامظم به هم متصل شده اند. در حقیقت این مکعب ها نماد و نشانه ای از پایداری و استقامت هستند. در این نشانه های رمزآلود مکعب ها معنایی عرفانی نیز نهفته است که می توان گفت مکعب نمادی از خرد، درستی، کمال اخلاقی در تمدن انسانی است. سکونتگاه ۶۷ در مونترال عجیب ترین و شگفت انگیزترین ساختمان ساخته شده است. سکونتگاه ۶۷ از ۳۵۴ شکل یکسان بتونی در ۱۲ طبقه با اندازه های مختلف و بطور نامنظم ساخته شده است.
    ۶- خانه های مکعبی، هلند:

این بنا خانه های مکعب شکلی هستند که توسط معمار معروف پیت بلوم در سال ۱۹۸۴ ساخته شده اند. خانه ها با زاویه ۴۵ درجه ساخته شده و تعداد آن ها ۳۹ عدد است. هر آپارتمان حدود ۱۰۰ متر مربع بوده و یک چهارم فضای خانه بدلیل نوع معماری مکعبی غیرقابل استفاده است. خانه های مکعب شکل کوبوس هونینگن بر اساس مفهوم زندگی شهری در ارتفاع ساخته شده. مسکن با تراکم بالا با استفاده از فضای کم بر روس سطح زمین! طراحی آنها نشان دهنده یک دهکده در داخل یک شهر است، هر یک از این خانه ها نشان دهنده یک درخت و تمام خانه ها با هم یک جنگل را نمایش می دهند.
    ۷- ساختمان رقصنده، پراگ، جمهوری چک:

معماری منحصربفرد در پراگ هر سال تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند و سال هاست که زبانرد عام و خاص است. این خانه منحصر بفرد توسط شرکت فرنگری خلق شد. ساخت این بنا از سال ۱۹۹۲ شروع شد و در سال ۱۹۹۶ میلادی توسط رئیس جمهوری وقت کشور افتتاح شد.
    ۸- خانه کج، سوپوت، لهستان:

خانه کج، خانه ای با نمای کج و کوله در لهستان است. شرکت معماری زوتیسکی زالسکی این بنا را با تاثیر گرفتن از معماری اسپانیایی طراحی کرد. به گفته یکی از طراحان، در این ساختمان او سعی کرده ساختمان را بصورت یک اژدها طراحی کند، البته این حاصل رنگ های بکار رفته در این ساختمان است. این ساختمان در حال حاضر به عنوان یک مرکز خرید همراه با کافه ها و رستوران های معتبر است. مساحت آن نزدیک به ۴۰۰۰ مترمربع بوده و بخشی از مرکز خریدی بنام رزیدنت است. نمای شب این ساختمان در حالیکه چراغ ها روشن هستند بسیار وهم آلود و خیالی به نظر می رسد و تا کنون توریست های زیادی را به لهستان کشانده.

ویرایش توسط Ali 7171 : 17th May 2013 در ساعت 10:28 PM
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33

پر مو ترین مرد دنیا
    یا زینگ هانگ مرد چینی به عنوان پر مو ترین مرد جهان شناخته شده است

منبع: پارسینه

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33

درون خانه خدا را ببینید!

Shojaee این نویسه را میپسندد.
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    اولین پمپ بنزین ایران!

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    این برج از زیر هم دیدنی است!

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    گرانترین ساندویچ در آمریکا!

این ساندویچ هات داگ که به گرانترین ساندویچ آمریکا معروف شده است به بزرگی چوب بیس بال است و خرچنگ و خاویار از موراد تشکیل دهنده این ساندویچ خوشمزه و پر طرفدار آمریکایی به حساب می آید.

قیمت این ساندویچ گران قیمت به بیش از 2000 هزار دلار می رسد.

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

صفحه 2 از 6 اولیناولین 123456 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)