صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 14
Like Tree1نفر پسندیدند

موضوع: قفل کردن عکس در Word

کاربر فعـال
    تشکر شده 124 بار در 75 پست

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

قفل کردن عکس در Word

سلام . میخاستم بدونم تو word 2007 وقتی تصویری رو قرار میدیم برای اینکه قفل بشه تا امکان کپی ویا تغییر اندازه پیش نیاد چی کار باید کرد . ممنون .

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 881 بار در 386 پست
    نوشته های وبلاگ
    6

برنامه MS Word بی شک یکی از بهترین نرم افزارهای واژه پرداز است و به کمک آن می توان اسناد گوناگون و متنوعی را به سادگی تهیه کرد.

کسانی که تمایل دارند در اسناد خود از عکس و تصویر استفاده کنند حتما به خوبی با دردسرهای این کار آشنا هستند. معمولا تنظیم کردن مکان دلخواه عکس ها به این سادگی نیست و تازه وقتی عکسی را درست در جای مناسب قرار دادیم، با اضافه کردن فقط یک خط نوشته ممکن است کل سند به هم بریزد و مثلا عکس سرخود به صفحه بعد منتقل شود. خوشبختانه چاره این مشکل آسان است؛ کافی است عکس را سر جای خود قفل کنید. برای شروع، عکس را در مکان موردنظرتان قرار دهید و مطمئن شوید که دیگر قصد تکان دادن آن را ندارید. روی عکس کلیک کنید تا برگه جدیدی به نام Format در نوار بالای صفحه نمایان شود. در این نوار به سراغ گزینه Position بروید، آن را کلیک کنید و در فهرستی که باز می شود لینک More Layout Options را انتخاب کنید. حالا در کادری که باز می شود به برگه Text Wrapping بروید و شیوه بسته بندی دلخواه خود را برای عکس انتخاب کنید. در بیشتر موارد گزینه Square بهترین انتخاب است. سپس به برگه نخست، Picture Position ، برگردید و در پایین برگه گزینه Lockanchor را علامت بزنید، با زدن دکمه OK کادر را ببندید. با این تغییرات هنوز هم می توانید تصویر را با ماوس به هر جایی از سند منتقل کنید، اما عکس دیگر بر اثر نوشتن مطالب جدید در پاراگراف مرتبط با آن از جای خود تکان نخواهد خورد. اما اگر بالای عکس نوشته ای جدید تایپ کنید عکس به سمت پایین حرکت می کند. برای بی حرکت ماندن مطلق عکس در سند، در همان برگه Picture Position در هر دو منوی بازشو در سمت راست گزینه Absolute ، گزینه Page را انتخاب کنید و کادر را ببندید. اکنون عکس شما دیگر با هیچ روشی جز استفاده از ماوس تکان نخواهد خورد.

منبع: ویژه نامه دیجیتال دانستنیها

Hossein این نویسه را میپسندد.
    برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد...

کاربر فعـال

دوست عزیز سلام . از راهنماییتون ممنون . بیشتر توضیح میدم . من مطلبی رو در word مینویسم . و کارم رو فیکس میکنم و بعد اون رو برای شخصی میفرستم . حتما شخص مذکور هم word داره ولی من نمیخام کارم دست بخوره و تغییر داده بشه . در واقع میخام کارم که تو word هست قفل بشه . اگر بتونم براش پس بزارم خوب میشه . اونوقت دیگه براحتی تغییر داده نمیشه .

SUPERMODERATOR
    تشکر شده 961 بار در 440 پست
    نوشته های وبلاگ
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط jellyfish نمایش پست ها
    ...من مطلبی رو در word مینویسم . و کارم رو فیکس میکنم و بعد اون رو برای شخصی میفرستم . حتما شخص مذکور هم word داره ولی من نمیخام کارم دست بخوره و تغییر داده بشه . در واقع میخام کارم که تو word هست قفل بشه . اگر بتونم براش پس بزارم خوب میشه . اونوقت دیگه براحتی تغییر داده نمیشه .
    سلام
    طبق دستور زیر عمل کنید: (البته نمیدونم چقدر میشه بهش اطمینان کرد..!)
    word رو که باز کردید....برید تب Review.....بعد روی Restrict Editing کلیک کنید...یه کادر سمت راست باز میشه.....تیک دومی یعنی Editing restrictions رو بزنید...و پایین در قسمت3 روی Yes,Start.... کلیک کنید..بعد از شما رمز میخواد ....رمز رو ک وارد کردید کار تمومه...
    و دیگه امکان ویرایش نیست مگر اینگه همون سمت راست ، پایین، روی Stop.... کلیک کنید و رمز صحیح رو وارد کنید...

ویرایش توسط Tishab : 18th April 2013 در ساعت 01:48 AM
    سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

کاربر فعـال

ممنون دوست عزیز . . امیدوارم جواب بده . و بعدا اینطوری نشم . .

کاربر فعـال

به نظر میاد همه چیز خوبه . ولی وقتی روی کارهام یعنی هم عکسها و هم متن ها کلیک میکنم جهت کپی . این گزینه همچنان فعال هست . هر چند پیست نمیشه . فکر کنم اینبار سوالم باید ترفند گریز از رمز و سرقت از خودم باشه . . ممنون جناب Tishab .

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط jellyfish نمایش پست ها
    به نظر میاد همه چیز خوبه . ولی وقتی روی کارهام یعنی هم عکسها و هم متن ها کلیک میکنم جهت کپی . این گزینه همچنان فعال هست . هر چند پیست نمیشه . فکر کنم اینبار سوالم باید ترفند گریز از رمز و سرقت از خودم باشه . . ممنون جناب Tishab .
    الآن اینو ک گفتید تست کردم....درسته در این فایل word نمیشه پیست کرد و کلا تغییری داد ولی متاسفانه مطالب این فایل رو میشه یه جا دیگه پیست کرد ...یعنی اگه یه word دیگه باز کنید توو اوون میشه پیست کرد...و طرف مقابل میتونه تمام مطالب شما رو در یه word دیگه پیست کنه...و اونجا در مطالب تغییر ایجاد کنه...

ویرایش توسط Tishab : 18th April 2013 در ساعت 02:49 PM
    سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

کاربر فعـال

جالبه . این دقیقا از کارهای خودمه وقتی تو وب مطلب میخام ونمیشه ... از این کارها زیاد کردم . ولی اونقدر خوشحال بودم که تو فضا بودم و الان محکم سقوط کردم . حالا چی کار کنم ؟ .

کاربر فعـال

این یعنی تا وقتیکه گزینه کپی فعال هست هر امکانی وجود داره ؟ ! .

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4

اگه راهی پیدا کردم پست میکنم...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)