نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با کمیته ی اجرایی طرح علمی و فرهنگی ماهک همکاری میکنید؟

رأی دهندگان
119. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

43 36.13%
  • نظری ندارم

46 38.66%
  • خیر

17 14.29%
  • در قالب شرکت در کلاسها بله

5 4.20%
  • در قالب تدریس در کلاس بله

8 6.72%
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 35
Like Tree28نفر پسندیدند

موضوع: برگزاری کلاسهای آموزشی رایگان -خیریه برای کمک به انجمن ماهک

Moderator
    تشکر شده 145 بار در 68 پست

Lightbulb برگزاری کلاسهای آموزشی رایگان -خیریه برای کمک به انجمن ماهک

سلام
    جدیدنا تو یه جمعی بودم که درمورد یه موسسه به نام ماهک توضیح میدادن.
    محک تهران موسسه ی کمک به کودکان سرطانیه. جالب بود برام که مازندران رو خط سرطان منطقه قرار داره، و به خاطر آبهای سطحی و آلوده، بیشترین سرطان کودکان رو داره. حدود 40 درصد کل مراجعه های محک برای کودکان مازندرانیه. این یعنی واقعا وحشتناک
    مدتیه که خیرین دست اندرکار ساخت بیمارستان کودکان سرطانیه مازندران در ساری شدن، که یه عمل خدا پسندانه است.
    فعلا دارن با حداقل امکانات کار میکنن، و نیاز به کمک های مردمی بیشتری دارند.
    پیشنهاد من:
    کارهای پسندیده ای در راستای امور خیریه و خداپسندانه در دانشگاهمون به همت دوستانمون برگزار شده، مثل جشنواره دانشجویی غذا. در ادامه ی این کارهای خداپسندانه، و با توجه به مشاهده و تجربه شخصی خودم، که دانشجوهای دانشگاه ما و دانشگاههای اطراف برای کلاسهای مهارتی، آموزشی و تقویتی هزینه میکنند، خواستم پیشنهاد بدم با دعوت اساتید، دوستان فارغ التحصیلی، و درکل افرادی که موضوعی برای ارائه دارند، کارگاههای آموزشی یکی دو روزه راه بندازیم، اساتید دوره ها به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه کلاسها رو برگزار میکنن. دانشجوها در حد توان و بضاعت مبلغی رو پرداخت میکنند که این مبلغ به حساب ماهک واریز میشه. در پایان دوره ها گواهینامه شرکت در دوره ارائه میشه که رزومه ی خوبی هم برای شرکت کننده ها باشه.
    چند ویژگی مهم این طرح:

1. کار خدا پسندانه ایه.
    2. سطح علمی دانشگاه بالا میره.
    3. عمده بودن و چندین کلاس، باعث پایین اومدن هزینه های برگزاری میشه.
    4. گواهینامه ی رسمی ارائه میشه.
    5. حتی اسپانسرهایی میشه برای کلاس گرفت که اتفاقا چند نمونه سراغ دارم که بخوان در کار خیر شرکت کنند.
    6. دانشجوهای شرکت کننده مشکلات درسیشون رفع میشه، و یا با مفاهیمی آشنا میشن که شاید بتونه آینده ی تحصیلیشون رو تغییر جهت بده.
    7. فقط برای کامپیوتری ها نیست، بلکه رشته های دیگه هم میتونن تو این کار با هم همکاری کنند. حتی اگر فقط در حوزه ی کامپیوتر این کار برگزار بشه، بازهم مفاهیمی ارائه میشه که بدرد رشته های دیگه بخوره تا تو حوزه ی کاربری حرفه ای کامپیوتر باشه، نه مهندس کامپیوتر یا فناوری اطلاعات
    8. افرادی از شرکتهای بزرگ یا کسانی که تو حوزه های مختلف تکنولوژی کشور حرفی برای گفتن دارن رو میتونیم دعوت کنیم که بیان و تو کار خیر ما شرکت کنن که هم اعتبار جشنواره بالا بره، هم اینکه هم دانشجویان شرکت کننده با افراد موفق حوزه ی کاری خودشون آشنا بشن و لینکهای قوی در این حوزه داشته باشن، و فرصت ارائه کارهاشون به جاهای بزرگ.
    9. محدود نیست. این کار فقط نباید به دانشگاه ما محدود بشه، من تو فکر یه جشنواره علمی بزرگم که میتونه از شهر خودمون و شهرهای اطراف هم توش دانشجو داشته باشیم، که باعث مطرح شدن دانشگاه و شهرمون در سطح علمی تو حوزه ی کاری جشنواره میشه.

به هرحال این یه پیشنهاد از طرف بنده است، و اگه دوستان علاقه نشون بدن، خودم حاضرم با جدیت تمام پیگیریش کنم و برای بند بند چیزایی که گفتم برنامه دارم.
    اگه شما حامی و برگزار کننده ی این طرح باشید، علاوه بر ثواب اخروی، مطمئنا یه رزومه ی قوی برای خودتون ایجاد کردید، شناخته تر شدید و با افراد خوب رشته ی خودتون آشنا شدید برای همکاری های بیشتر.
    پس بسم الله.
    با مدیر گروه جناب مهندس رحیم پور، با چند نفر از دوستانم، و چند نفر از اساتید در این مورد صحبت کردم، و دعوت اولیه ی منو پذیرفتن، فقط باید با جدیت بیشتر کارها رو پیگیری کنیم، چون فکر میکنم طرح خوبیه، که اگه خوب اجرا بشه سنگ بنای یه کار علمی و در عین حال خیر به همت شما گذاشته میشه.
    هر کسی که میتونه کمک کنه، و دلش میخواد در این کار خداپسندانه شرکت داشته باشه، اعلام آمادگی کنه، تا ایشالله کارهای هماهنگی و اجرا رو به لطف خدا شروع کنیم.

با تشکر
    احسان احسانی مقدم

موضوعات مشابه:
    F.Fakhari, mora, Parsix و 7 نفر دیگر این نویسه را می پسندند.
    بی تو هزار صحبت ناگفته بر دلم *** آتش به جان زد و درمان نیامدم

SUPERMODERATOR
    تشکر شده 961 بار در 440 پست
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Efair نمایش پست ها
    اگه شما حامی و برگزار کننده ی این طرح باشید، ........یه رزومه ی قوی برای خودتون ایجاد کردید.....،

.

سلام دوست عزیز
    کار خیلی خوبیه... فقط اینکه نمیدونم تا حالا توو کار اداری دانشگاه وارد شدی یا نه؟!؟!؟!.... البته چون کاره خیره، مطمئنا یه سری از موانع رو شما نخواهید داشت..
    یه مشکل اینه که تابستون بچه ها کم اند و باید به دانشگاه های دیگه هم حتما حتما دعوت نامه و پوستر فرستاد .....
    یه پیشنهاد : توو همین فروم هم میشه دوره های آموزش مجازی گذاشت در جهت کار خیر و البته با تایید مدیر فروم.
    در مورد همکاری در گروه هم فعلا نمیتونم قول بدم...
    انشاالله موفق باشید.

ویرایش توسط Tishab : 1st June 2013 در ساعت 04:10 PM
    سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,056 بار در 493 پست
    نوشته های وبلاگ
    15
    موسسه ی محک موسسه ی معروفی هست و حتی بعضی خوانندگان و بازیگران و اصناف دیگر هم به این موسسه کمک می کنن و گه گاه سری هم به اونجا میزنن
    مطمئنن کار برای اون موسسه به نوعی تضمین کردن خودمون در آینده ست حالا با هرنوع تفکری که در نظر داشته باشین معنوی یا مادی

من اصولا تو کاری که نتونم 100 درصد قول همکاری بدم وارد نمیشم چون از اینکه از نیمه ی راه جا بزنم یا کم بیارم خوشم نمیاد
    پس نمیگم حتما هستم اما ایده ها اگر اینجا مطرح شه اگر قابلیت یا لیاقت و یا توان کار رو داشته باشیم میتونیم اعلام حضور کنیم
    با تشکر از ایده و طرح عالی شما

رازی است در سادگی، که همگان نمی‌دانند

USTMB Student
    تشکر شده 37 بار در 14 پست
    با اجازه از جناب احسانی و سایر دوستان دو تا پیشنها میخوام بدم:
    1. به نظرم رو یک مبلغ خاص موافقت کنید خیلی بهتر از اینه که هرکی هرچی دوست داشت بده ، این باعث نظم داشتن کار میشه و اینکه دیگه کسی خجالت نمیکشه که فلانی انقد داد اون شخص فلان قدر داد من انقدر میدم.

2.اگه قصد ایجاد کلاس ها برای تابستون هست بهتره قبل 19ام بنر های تبلیغاتی نصب بشه تا بچه ها مطلع بشند و جدا از اون تو سایت آموزش هم با لطف جناب مهندس رحیم پور اطلاعیه ای درج بشه
    البته این ها همش نظر بود ، ما تابع تصمیم دوستان هستیم که مطمئنا صلاح رو بهتر میدونند

ویرایش توسط mora : 1st June 2013 در ساعت 08:41 PM

کاربر فعـال
    تشکر شده 124 بار در 75 پست
    با خوندن نظرات دوستان دارم به این فکر میکنم که این کار خیر چطور باید باشه ؟ منظورم مدت برگزاری و نحوه اون و قشری که مد نظر هست : که میتونه سالی . ماهی . در طول ترم . در اردوهای تابستانی مثل فعالیت های بچه های بسیج و جهاد دانشگاهی و ... باشه و اینکه چطور باشه : مجازی . حضوری . در مکانی خاص . شاید با تبلیغات در محلی مثل دانشگاه و برای عموم مردم و ... ( که هم اشنایی برای خانواده ها هست و میتونه اونها رو نسبت به مسائل علمی و همچنین بیماری و ... اشناتر کنه ) و مقطعی ویا کوتاه مدت ؟ بلند مدت و خیلی چیزهای دیگه .
    فکر میکنم با یک برنامه ریزیه خوب انشاالله درست بشه . فکر میکنم اگر مقطعی باشه حتما امکان تکرار خواهد بود . یعنی اردو باشه . چون اگر بار اموزشی و ارتقائ دانشجوها بیشتر مد نظر باشه امکان مراجعه اساتید برای چند روز فراهم میشه در اون صورت هر شخص هر کاری هم داشته باشه در اون روز خاص حتما خودش رو به این کار خیر میرسونه و جذابیت هم خواهد داشت دیدارها تازه میشه ودر کل روحیه افراد هم بالا میره و اگر کارها کوچیک و پیوسته باشه خیلی خوب میشه و با نیومدنه کسی سریع جایگزین براش پیدا میشه . میمونه کسانی که امکان دسترسی به اردو رو ندارن که چکیده مطالب رو میشه تو انجمن دید . و میشه هر بار در پایان دوره مبلغ رو اهدا کرد .
    نمیدونم فقط نظرم رو عرض کردم . حیف این فکر نیک با کمال گرایی نسبت به اینده و بزرگ کردن هدف غایی و احساس مسولیت زیاد رو زمین بمونه .

Efair این نویسه را میپسندد.

Moderator
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tishab نمایش پست ها
    اگه شما حامی و برگزار کننده ی این طرح باشید، ........یه رزومه ی قوی برای خودتون ایجاد کردید.....،

.

سلام دوست عزیز
    کار خیلی خوبیه... فقط اینکه نمیدونم تا حالا توو کار اداری دانشگاه وارد شدی یا نه؟!؟!؟!.... البته چون کاره خیره، مطمئنا یه سری از موانع رو شما نخواهید داشت..
    یه مشکل اینه که تابستون بچه ها کم اند و باید به دانشگاه های دیگه هم حتما حتما دعوت نامه و پوستر فرستاد .....
    یه پیشنهاد : توو همین فروم هم میشه دوره های آموزش مجازی گذاشت در جهت کار خیر و البته با تایید مدیر فروم.
    در مورد همکاری در گروه هم فعلا نمیتونم قول بدم...
    انشاالله موفق باشید.
    کارهای اداریش با من.
    قبلا هم مسابقات برنامه نویسی اسپاگتی، و مسابقات شبیه سازی رایانه ای فوتبال قطب شمال کشور رو اینجا برگزار کردیم.
    مسابقات JCal رو هم تجربه کردم. همایش حقیقت مجازی رو هم راه انداختیم. و کلاس طراحی وبسایت رو هم برگزار کردم. اینا همه تو دانشگاه خودمون بوده. شما بسم الله بگید، یه فکری برای بقیه ی کارا میکنیم.
    نشد نداره به لطف خدا

Tishab این نویسه را میپسندد.

Moderator
    نقل قول نوشته اصلی توسط Freshte نمایش پست ها
    موسسه ی محک موسسه ی معروفی هست و حتی بعضی خوانندگان و بازیگران و اصناف دیگر هم به این موسسه کمک می کنن و گه گاه سری هم به اونجا میزنن
    مطمئنن کار برای اون موسسه به نوعی تضمین کردن خودمون در آینده ست حالا با هرنوع تفکری که در نظر داشته باشین معنوی یا مادی

من اصولا تو کاری که نتونم 100 درصد قول همکاری بدم وارد نمیشم چون از اینکه از نیمه ی راه جا بزنم یا کم بیارم خوشم نمیاد
    پس نمیگم حتما هستم اما ایده ها اگر اینجا مطرح شه اگر قابلیت یا لیاقت و یا توان کار رو داشته باشیم میتونیم اعلام حضور کنیم
    با تشکر از ایده و طرح عالی شما
    شما لطف دارید خانم مهندس
    شاید یه نفر نتونه 100 درصد روی طرح کار کنه یا بخواد تا آخر باشه. ولی 10 درصد، بهتر از 0 درصده
    منظورم اینه که حتی اگه به صورت نصفه و نیمه هم کار کنید، بازم کار کردید و بخشی از کارها رو پیش بردید. بنابراین تا حدی که مایلید همکاری کنید. اصلا مشکلی نیست.

Moderator
    نقل قول نوشته اصلی توسط mora نمایش پست ها
    1. به نظرم رو یک مبلغ خاص موافقت کنید خیلی بهتر از اینه که هرکی هرچی دوست داشت بده ، این باعث نظم داشتن کار میشه و اینکه دیگه کسی خجالت نمیکشه که فلانی انقد داد اون شخص فلان قدر داد من انقدر میدم.

2.اگه قصد ایجاد کلاس ها برای تابستون هست بهتره قبل 19ام بنر های تبلیغاتی نصب بشه تا بچه ها مطلع بشند و جدا از اون تو سایت آموزش هم با لطف جناب مهندس رحیم پور اطلاعیه ای درج بشه
    البته این ها همش نظر بود ، ما تابع تصمیم دوستان هستیم که مطمئنا صلاح رو بهتر میدونند
    ممنون از پیشنهاداتت

خوب، قیمت کلاسها متناسب با مبحث و زمان و خیلی چیزای دیگه در میاد.
    فعلا قدم اول برای همکاری در دو بخشه:
    1. به عنوان استاد و ارائه دهنده
    2. به عنوان همکار در تیم اجرایی

باید بررسی کنیم ببینیم تابستون برگزار بشه، به همون اندازه ای که مهر و آبان برگزار بشه استقبال داره، یا نه؟

mora این نویسه را میپسندد.

Moderator
    نقل قول نوشته اصلی توسط jellyfish نمایش پست ها
    با خوندن نظرات دوستان دارم به این فکر میکنم که این کار خیر چطور باید باشه ؟ منظورم مدت برگزاری و نحوه اون و قشری که مد نظر هست : که میتونه سالی . ماهی . در طول ترم . در اردوهای تابستانی مثل فعالیت های بچه های بسیج و جهاد دانشگاهی و ... باشه و اینکه چطور باشه : مجازی . حضوری . در مکانی خاص . شاید با تبلیغات در محلی مثل دانشگاه و برای عموم مردم و ... ( که هم اشنایی برای خانواده ها هست و میتونه اونها رو نسبت به مسائل علمی و همچنین بیماری و ... اشناتر کنه ) و مقطعی ویا کوتاه مدت ؟ بلند مدت و خیلی چیزهای دیگه .
    فکر میکنم با یک برنامه ریزیه خوب انشاالله درست بشه . فکر میکنم اگر مقطعی باشه حتما امکان تکرار خواهد بود . یعنی اردو باشه . چون اگر بار اموزشی و ارتقائ دانشجوها بیشتر مد نظر باشه امکان مراجعه اساتید برای چند روز فراهم میشه در اون صورت هر شخص هر کاری هم داشته باشه در اون روز خاص حتما خودش رو به این کار خیر میرسونه و جذابیت هم خواهد داشت دیدارها تازه میشه ودر کل روحیه افراد هم بالا میره و اگر کارها کوچیک و پیوسته باشه خیلی خوب میشه و با نیومدنه کسی سریع جایگزین براش پیدا میشه . میمونه کسانی که امکان دسترسی به اردو رو ندارن که چکیده مطالب رو میشه تو انجمن دید . و میشه هر بار در پایان دوره مبلغ رو اهدا کرد .
    نمیدونم فقط نظرم رو عرض کردم . حیف این فکر نیک با کمال گرایی نسبت به اینده و بزرگ کردن هدف غایی و احساس مسولیت زیاد رو زمین بمونه .
    ممنونم
    پیشنهادات خوبی بود
    خلاصه کلاسها هم روی انجمن ارائه بشه ایده ی خوبیه.
    نظرم روی اینه که یه سری کارگاههای موازی چند ساعته تو یکی دو روز برگزار بشه. البته من فقط ایده رو مطرح کردم، تصمیم گیری میمونه به عهده ی دوستانی که مایلند همکاری کنند.
    از دوستان خواهش میکنم چنین کار خیری رو زمین نزارید و بی سرانجام نشه. انشاالله.

USTMB Student
    تشکر شده 37 بار در 14 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mora نمایش پست ها

ممنون از پیشنهاداتت

خوب، قیمت کلاسها متناسب با مبحث و زمان و خیلی چیزای دیگه در میاد.
    فعلا قدم اول برای همکاری در دو بخشه:
    1. به عنوان استاد و ارائه دهنده
    2. به عنوان همکار در تیم اجرایی

باید بررسی کنیم ببینیم تابستون برگزار بشه، به همون اندازه ای که مهر و آبان برگزار بشه استقبال داره، یا نه؟
    به عنوان استاد که مسلما نمیتونم باشم ولی یحتمل میشه به عنوان تیم اجرایی همکاری کرد.
    میشه یه فرم نظر سنجی تهیه کرد و همراه امتحان زبان که اکثر بچه ها دارند بین بچه ها پخش کرد و درصد استقبال دانشجویان رو فهمید

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)