نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
Like Tree7نفر پسندیدند
  • 3 ارسال توسط returnx
  • 3 ارسال توسط returnx
  • 1 ارسال توسط returnx

موضوع: [سوال] چگونه این سامانه را پیاده سازی کنیم ؟

عضو تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

new [سوال] چگونه این سامانه را پیاده سازی کنیم ؟

سلام
    من از دانشجویان کامپیوتر هستم و در حال انجام یکی از پروژه های درسی، با سایت شما برخورد کردم. پروژه های خوبی در این سایت هست ولی متاسفانه هیچ کدام مشکل من را حل نخواهد کرد.
    قسمتی از پروژه ای که در حال انجام آن هستم، مربوط به پیاده سازی یک سامانه است. که در ادامه لینک دانلود توضیحات و ویژگی های سامانه را قرار داده ام.
    با این اوصاف میخواستم بودنم، کسی قبلا همچین پروژه ای را انجام داده ؟
    برای انجام این پروژه از کجا باید شروع کرد ؟ (شخصا زیر صفر هستم)
    آیا امکانش هست، کسی این پروژه را انجام دهد ؟

لینک دانلود : 92-1

موضوعات مشابه:

Moderator
    تشکر شده 173 بار در 77 پست

اینکه انقدر بر قابل حمل بودن تاکیید داره ، آدم تعجب میکنه که این پروژه درسیه!! چون در پروژه های درسی بیشتر روی مفاهیم مانور داده میشه و خیلی مهم نیست که پروژه به چه شکل قرار پیاده بشه...
    شایدم من متوجه پروژه نشدم...

نقل قول نوشته اصلی توسط Maple نمایش پست ها
    با این اوصاف میخواستم بودنم، کسی قبلا همچین پروژه ای را انجام داده ؟
    قطعا چنین پروژه ای وجود داره و پلیس راهنمایی و رانندگی داره ازش استفاده میکنه ، اما نه در حد پروژه درسی ! میتونید برای اینکه بیشتر با پروژه آشنا بشید به پلیس راهنمایی رانندگی رفته و ازشون خواهش کنید کمی نحوه کار سیستم را بهتون نشان بدن ، که بعید میدونم چنین کاری کنند!!
    البته شاید کسانی هم باشن که برای پروژه های درسی این سیستم را پیاده کرده باشن ، اما بعید میدونم کاملا پروژه رو در اختیارتون قرار بدن!

برای انجام این پروژه از کجا باید شروع کرد ؟ (شخصا زیر صفر هستم)
    از زیر صفر بیایید به صفر ، نقطه ی شروع اینجاست...
    خوب اونچیزی که مشخصه ، اینکه تا حدی نیازمندی های سیستم مشخص شده، حالا باید ببنید بهترین روش پیاده سازی این سیستم چیه تا جوابگوی همه ی نیازمندی ها باشید!؟
    فکر می کنم بهترین کار اینکه یک قلمُ کاغذ بگیریدُ هر راه حلی که به ذهنتون میرسه برای پیاده سازی را اول رو کاغذ بیارید ، قطعا همونطور که میدونید این سیستم به یک پایگاه داده نیاز داره ، به این فکر کنید که چطور دیتابیستون را به بهترین شکل طراحی کنید ، بعدش به این فکر کنید که قرار چطور از این دیتابیس استفاده کنید و در این زمان هست که مشخص میشه به چه تکنولوژی هایی برای پیاده سازی این پروژه نیاز دارید..

آیا امکانش هست، کسی این پروژه را انجام دهد ؟
    بله ، امکانش هست ، به سایت پونیشا برید و پروژتون را اونجا تعریف کنید و منتظر پیشنهادات باشید...

ویرایش توسط returnx : 28th December 2013 در ساعت 09:54 AM
    Hossein, Tishab و Maple این نویسه را میپسندند.

عضو تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

این پروژه، یک پروژه درسی هست که شکی درش نیست. چون مفهوم این پروژه روی پیاده سازی نرم افزاری نیست و پیاده سازی فقط قسمتی از این پروژه هست. اصل مطلب مستند سازی این پروژه مربوط به درس

مهندسی نرم افزار هست که شخصا اون قسمت ها رو از فایل قبلی حذف کرده بودم. در واقع اصل پروژه این هست . لینک دانلود : 92-1 Project

این سایتی که شما معرفی کردید، هزینه ها خیلی بالا هست، به عنوان دانشجو حداکثر بتونم 500 پرداخت کنم.

طراحی دیتابیس رو تقریبا روی کاغذ طراحی کردم ولی این دیتابیس به نظر میاد باید تحت شبکه طراحی شود. ولی نمی دانم تحت وب هم نیاز هست یا نه ؟

برای دیتابیس بهتر هست از SQL استفاده شود یا Oracle ؟

از طرفی این سیستم باید به GPS متصل باشد تا محل افراد را اطلاع دهد ( این قسمت چگونه باید پیاده سازی یا شاید شبیه سازی شود ؟)

همچنین این سیستم باید صدور اتوماتیک جریمه برای طرح ترافیک را انجام دهد، برای این کار طبق تصورات خودم : این سیستم باید به بک دوربین متصل شود. وقتی دوربین از پلاک عکس برداری کرد، و تشخیص داد که این پلاک مجوز ورود

به طرح ترافیک را نداشته، برای آن خودرو جریمه صادر کند. حالا ما که دسترسی به دوربین نداریم، چگونه باید این دوربین را در این سیستم شبیه سازی کنیم ؟

ویرایش توسط Maple : 28th December 2013 در ساعت 01:11 PM

Moderator

طراحی دیتابیس رو تقریبا روی کاغذ طراحی کردم ولی این دیتابیس به نظر میاد باید تحت شبکه طراحی شود. ولی نمی دانم تحت وب هم نیاز هست یا نه ؟
    وقتی دیتابیسی تحت شبکه باشه ، اگر سیستمی که دیتابیس روش هست ، از IP Valid استفاده کنه شما از هر نقطه ی جهان از طریق اینترنت میتونید به اون دسترسی داشته باشید و برای وب فقط نیاز به یک وب سرور دارید که باید روی سیستمی که دیتابیس هست نصب شده باشه در زمان پیاده سازی شما نیاز به این IP valid ندارید و میتونید از آی پی loop back استفاده کنید اما زمانی که جدا میخواید از هر نقطه به اون دسترسی داشته باشید باید از ip valid استفاده کنید...

برای دیتابیس بهتر هست از SQL استفاده شود یا Oracle ؟
    به دلیل اینکه این پروژه یک پروژه تجاری نیست خیلی تفاوتی نداره از چه دیتابیسی استفاده میشه ، فکر می کنم Microsoft SQL Server مناسب باشه... (البته همین الانم در پروژه های زیاد و بزرگی با حجم اطلاعات چند ترابایتی داره از SQL Server استفاده میشه و کاملا هم جواب میده)

ز طرفی این سیستم باید به GPS متصل باشد تا محل افراد را اطلاع دهد ( این قسمت چگونه باید پیاده سازی یا شاید شبیه سازی شود ؟)
    قطعا برای اینکه از چنین سیستمی بخواید استفاده کنید باید دستگاه قابل حملی که برنامه ی شما روش نصب شده باید دارای GPS باشه ، تا اینجا خیلی مشکلی نیست چون برنامه ی شما میتونه روی گوشی های هوشمند امروزی نصب بشه (حالا بستگی به خودتون داره کدوم سکو را برای پیاده سازی نرم افزار قابل حملتون انتخاب میکنید) ، و این برنامه وظیفه داره موقعیت الانشُ گزارش کنه و برای نمایش میتونید از API های Google Map یا Bing استفاده کنید...

همچنین این سیستم باید صدور اتوماتیک جریمه برای طرح ترافیک را انجام دهد، برای این کار طبق تصورات خودم : این سیستم باید به بک دوربین متصل شود. وقتی دوربین از پلاک عکس برداری کرد، و تشخیص داد که این پلاک مجوز ورود

به طرح ترافیک را نداشته، برای آن خودرو جریمه صادر کند. حالا ما که دسترسی به دوربین نداریم، چگونه باید این دوربین را در این سیستم شبیه سازی کنیم ؟
    این کار ساده ای نیست و نیاز به پردازش تصویر دارید ، حالا با فرض اینکه برنامه شما قادر به چنین کاری باشه میتونید به جای دوربین مستقیما به برنامتون عکس بدید...

در مجموع من مطمئن نیستم که استادتون خواسته باشه پروژه را به طور کامل پیاده کنید ، اونم برای درس مهندسی نرم افزار چون پیاده سازی چنین سیستمی کلی زمان خواهد برد و فکر میکنم بهترین گزینه پیاده سازی به صورت Prototype باشه ...

Hossein, Tishab و Maple این نویسه را میپسندند.

عضو تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط returnx نمایش پست ها
    در مجموع من مطمئن نیستم که استادتون خواسته باشه پروژه را به طور کامل پیاده کنید ، اونم برای درس مهندسی نرم افزار چون پیاده سازی چنین سیستمی کلی زمان خواهد برد و فکر میکنم بهترین گزینه پیاده سازی به صورت Prototype باشه ...
    اتفاقا این موضوع در کلاس مطرح شد ولی استاد ما فقط خندیدند، متاسفانه تاکید بر طراحی کامل دارند. به نظرتون در عرض 2 ماه امکان پیاده سازی همچین سیستمی هست ؟ (یک ماه هم برای امتحانات حذف کنیم. تقریبا یک ماه.)

برای برقراری ارتباط صوتی، امکان استفاده از سیستم VOIP هست ؟ یا باید یک Voice chat مانند voice یاهو مسنجر طراحی کنیم ؟

برای تشخیص پلاک بجای استفاده از تصویر، بهتر نیست زمانی که سیستم در حالت طرح ترافیک هست. به صورت رندم هر چند دقیقه شماره پلاک ایجاد کرده و اگر این پلاک رندم در داخل پایگاه سیستم وجود داشت، جریمه صادر کند ؟
    ( پردازش تصویر به نظرم بیشتر مربوط به هوش مصنوعی خواهد شد، و برنامه نویسی آن هم به مراتب سخت تر و زمان بر خواهد بود )

به نظر شما با C# و.NET بهتر هست نوشته شود یا Java ؟

1. اگر بخواهیم قابلیت نصب بر روی موبایل یا دستگاه های قابل حمل را داشته باشد با چه برنامه ای نوشته شود بهتر هست ؟
    2. اگر بخواهیم قابلیت نصب بر روی موبایل و یا غیره ... نداشته باشد، و فقط تحت وب باشد تا استاد به عنوان یک مامور از طریق اینترنت و سیستم خودش بتواند با نرم افزار پیاده سازی شده کار کند، با چه برنامه ای نوشته شود بهتر هست ؟

نوشتن در حالت 1 راحت تر است یا حالت 2 ؟

ویرایش توسط Maple : 28th December 2013 در ساعت 03:23 PM

Moderator

اتفاقا این موضوع در کلاس مطرح شد ولی استاد ما فقط خندیدند، متاسفانه تاکید بر طراحی کامل دارند. به نظرتون در عرض 2 ماه امکان پیاده سازی همچین سیستمی هست ؟ (یک ماه هم برای امتحانات حذف کنیم. تقریبا یک ماه.)
    قطعا ، امکانش وجود داره ، اما باید تلاش مضاعفی داشته باشید ، حالا من دقیقا نمیدونم آیا ذهن و بدن شما آماده ی چنین تلاشی هست یا خیر !؟ اما در هر صورت اگر گروهی اینکارُ انجام بدبد فکر میکنم فشار کمتری را تحمل خواهید کرد ، و البته شما به این فکر نکنید که قرار کل پروژه را پیاده کنید ، تا جایی که میتونید تلاش کنید و قطعا استادم در حد تلاش شما نمره خواهد داد ، قرار نیست همیشه نمره ی کامل را بیگیریم ، اگر با این تصور پیش برید فشار ذهنی زیادی رو شما خواهد بود و بجای لذت بردن از تحصیل ، تحصیل برای شما عذاب آور میشه...

برای برقراری ارتباط صوتی، امکان استفاده از سیستم VOIP هست ؟ یا باید یک Voice chat مانند voice یاهو مسنجر طراحی کنیم ؟
    در هر صورت انتقال صوت از طریق پروتکل اینترنت (TCP/IP) را VOIP میگیم در واقع اونچیزی که Yahoo هم ارائه میکنه نوعی VOIP است ،فکر میکنم استفاده از اونچیزی که ما به عنوان VOIP میشناسیم یعنی سرویس دهنده های اینترنت ارائه میکنن کمی کارُ سختر میکنه ، فکر میکنم اگر شما خودتون پروتکلی را برای این کار طراحی کنید ، کار راحت تری داشته باشید ، یعنی مانند یاهو یا Skype ، برای اینکار هم میتونید دنبال منابعی که در مورد پیاده سازی Voice Streaming بحث کردن برید و همونطور که میدونید پیش نیاز اینکار دانش Socket Programming هست...

برای تشخیص پلاک بجای استفاده از تصویر، بهتر نیست زمانی که سیستم در حالت طرح ترافیک هست. به صورت رندم هر چند دقیقه شماره پلاک ایجاد کرده و اگر این پلاک رندم در داخل پایگاه سیستم وجود داشت، جریمه صادر کند ؟
    ( پردازش تصویر به نظرم بیشتر مربوط به هوش مصنوعی خواهد شد، و برنامه نویسی آن هم به مراتب سخت تر و زمان بر خواهد بود )
    اینم روش خوبیه که میتونه در صرفه جویی در زمان بهتون کمک کنه...

به نظر شما با C# و.NET بهتر هست نوشته شود یا Java ؟

اگر بخواهیم قابلیت نصب بر روی موبایل یا دستگاه های قابل حمل را داشته باشد با چه برنامه ای نوشته شود بهتر هست ؟
    اگر بخواهیم قابلیت نصب بر روی موبایل و یا غیره ... نداشته باشد، و فقط تحت وب باشد تا استاد به عنوان یک مامور از طریق اینترنت و سیستم خودش بتواند با نرم افزار پیاده سازی شده کار کند، با چه برنامه ای نوشته شود بهتر هست ؟

نوشتن در حالت 1 راحت تر است یا حالت 2 ؟
    این سوالی هست که شما باید جواب بدید ؛ چون من نمیدونم شما با کدوم Framework بشتر کار کردید و در اون راحت تر هستید، به هر حال هر دو برای پیاده سازی چنین سیستمی مناسب هستند ، حالا شما اگر بخواید برنامه کلاینت برای دستگاه های هوشمند طراحی کنید جاوا میتونه بهتر باشه چون کاملا Cross-platform هست ، البته با دات نت هم میتونید برای Windows phone چنین برنامه ای پیاده کنید اما پیدا کردن گوشی که روش Windows phone باشه کار سخت تر ی هست ، برای سوال 1 پیشنهاد من جاواست ، اگر شما تجربه کار کافی با این Framework را دارید...
    برای سوال 2 فکر میکنم اگر از .net استفاده بشه سرعت پیاده سازیتون بالاتر خواهد بود...

ویرایش توسط returnx : 29th December 2013 در ساعت 11:07 AM
    Maple این نویسه را میپسندد.

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)