برای مشاهده مفیدترین ارسال در این موضوع اینجا کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: MinMax

کاربر فعـال
    تشکر شده 124 بار در 75 پست

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

MinMax

سلام . MinMax چی هست ؟ یک الگوریتم هست ؟ با زبان سی شارپ میشه پیادش کرد ؟ کاربرد هاش چی هست و ... اینا ؟
    ممنون . اگر نمونه ای ازش دارین لطفا بزارین تا ببینمش .

Moderator
    تشکر شده 173 بار در 77 پست

1 امتياز مثبت از 1 راي
    سلام . MinMax چی هست ؟ یک الگوریتم هست ؟
    minimax ویا minmax ویا min-max و...
    الگوریتم هوشمند برای پیاده سازی هوش مصنوعی بازی های رقابتی که در اون دو حریف (و یا بیشتر) تلاش می کنند شانس برد خود را بیشتر و شانس برد حریف را کمتر کنند ، مانند بازی دوز ، تخته نرد ، شطرنج و...
    من شخصا وقت نکردم خیلی روی این الگوریتم وقت بزارم و پیادش کنم...
    با زبان سی شارپ میشه پیادش کرد ؟
    چرا که نه ، اصولا اکثر الگوریتم ها را میشه با اکثر زبان های برنامه نویسی پیاده کرد ، در یکسیری ها ساده تر و در یک سری ها سخت تر، در یکسری ها با کارایی بالا و در یکسری ها با کارایی کم تر، ولی اون چیزی که مشخصه میشه پیاده کرد...
    کاربرد هاش چی هست و ... اینا ؟
    در توضیحات بالا گفتم..
    ممنون . اگر نمونه ای ازش دارین لطفا بزارین تا ببینمش .
    چند تا Pdf ضمیمه شد که میتونید مطالعه کنید...
    البته نکته ای که قابل بذکر هست اینکه ، همیشه الگوریتم mnimax انتخاب 100% درستی نداره اما چون طبق تعریفاتی که از هوش مصنوعی داریم این الگوریتم ، الگوریتم هوشمند محسوب میشه ، از این الگوریتم استفاده می کنند...

فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar Minimax.rar (245.6 کیلو بایت,  این فایل 8 بار دانلود شده است)

کاربر فعـال

این الگوریتم های مختلف هنوز برام جا نیافتادن . در کل الگوریتم مهمرترین قسمت یک زبان برنامه نویسی هست . ولی درک این تنوع هنوز دستم نیومده . این کتاب رو برای عید گرفتم : مبانی الگوریتم ژنتیک ( تالیف دکتر محمد رضا پیرستانی ) ناشر دانشگاه ازاد اسلامی . چون پروژه یکی از دوستانم بوده خیلی باهاش اشنا هستم . ولی در مورد مین مکس هنوز درکی ندارم . امیدوارم دیگه الگوریتم جدیدی نبینم . تا عید بسمه .

Moderator
    تشکر شده 173 بار در 77 پست

1 امتياز مثبت از 1 راي
    ببنید ، شما ابتدا باید درک درستی از الگوریتم داشته باشید ،
    الگوریتم چیزی نیست جز ، روش حل مسئله ، به این معنا که این روش بوجود اومده تا مسائل زندگی را حل کنیم ، حالا روشی که الگوریتم ارائه میده چیست!؟
    الگوریتم میگه شما بیاین هر کاری که برای حل مسئله نیاز دارید تا به جواب مشخصی برسید (حل کردن مسئله) لیست کنید ، اینطوری شما خیلی راحت تر میتونید مسئله تان را حل کنید چرا که وقتی مسئله های پیچیده میشن ، یکسری چیز ها از دید شما مخفی میشه و نه اینکه غیر قابل حل بشند ، الگگوریتم میگه بیاین جزئیات مسئله را لیست کنید تا قدم هایتان برای حل مسئله مشخص شه ، با این تفاسیر برای حل مسئله میشه نه یک بلکه چنیدن الگورتیم ارائه داد چرا که یک مسئله را میشه با روش های مختلفی حل کرد ، حالا می خواد این مسئله پیدا کردن کوتاه ترین مسیر در گراف باشه و یا ریختن یک چای برای خودتون به هر حال اینم نوعی مسئله است از اونجایی که مجموعه مسئله ها یک مجموعه نا متناهیست و برای حل هر مسئله میشه نه یک بلکه n تا راه حل (حالا می خواد بهینه باشه و یا نه ) ارائه داد ، در نتیجه مجموعه الگوریتم ها هم نا متناهی خواهد بود اونم به بدترین شکل ، پس شما منتظر نباشید که الگوریتم ها تمام بشن و منتظر باشید با الگوریتم ها جذاب تر برای مسائل جداب تر روبرو بشید...

ویرایش توسط returnx : 17th March 2014 در ساعت 11:42 AM

کاربر فعـال

بله . درست میفرمائین . متوجه این مطلب هستم . من الگوریتم دیدم . اما خیلی ساده . اصلا تصوری از الگوریتم های پیچیده و فرا ابتکاری و کاربردهاشون نداشتم . ما در ریاضیات درسی داریم به نام تحقیق در عملیات . همین بحث در رشته ای دیگه مثل مدیریت صنعتی با عنوان پژوهش عملیاتی ارائه شده . در عمران با نام بهینه سازی و در ... و در کامپیوتر با عنوان الگوریتم فرا ابتکاری . مثل الگوریتم مورچه ها . ژنتیک . عصبی . جستجوی ممنوع . انیلینگ شبیه سازی شده و ... . میبینین . همه اینها الگوریتم هستن و من در اول راه .

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)