نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
Like Tree1نفر پسندیدند
  • 1 ارسال توسط Hossein

موضوع: آموزش ویدئویی Qt از صفر

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

آموزش ویدئویی Qt از صفر

بسم الله الرحمن الرحیم
    خب اینجا منمیخوام آموزش های قدم به قدم کیوت رو بزارم که توسط جناب آقای سعید دادخواه عزیز فراهم شده ( خدا انشالله بهشون خیر دنیا و آخرت رو بده که خیلی زحمت کشیدن و آموزشهای فوق العاده ای ایجاد کردن )
    در ادامه ( پست های بعدی؟!) هم لینک آموزش های تصویری از VoidRealms رو انشالله میزارم که این یکی البته انگلیسیه ولی روونه و مباحثی رو پوشش میده که آقای دادخواه صحبتش رو یا نکردن یا زود گذشتن
    و در ادامه هم هر کسی لینکی از آموزشی داره لطف کنه و اینجا قرار بده .

لینکهای جناب آقای دادخواه از میدیا فایر هست شاید بعدا به سرور انجمن منتقل کردیم برای حفظ مطالب - ولی خب الحمدالله فعلا میدیا فایر فعاله و خود جناب دادخواه هم سی دی هاش رو داره نهایتا اگه میدیا فایر از بین رفت میشه از خودشون گرفت

خب آموزش کیوت در چند بخش تقسیم شده توسط ایشون که من به تفکیک بخشها قرارش میدم و در انتها هم لینک دانلود تمامی جلسات رو میزارم . در کل 42 قسمت هست آموزشهای ایشون و خیلی خوبه . ( خودم به تشویق برادرم آقا سید مهدی @Smahdi1991 یکسال پیش چند وقتی رو مشغول خوندن و دیدن این اموزشها بودم و خیلی خوب بودن- منتها البته الان چیزی یادم نمیاد )

مقدمات برنامه نویسی شبکه ( جمع بندی )

بخش اولدر این بخش به مقدمات شبکه پرداخته شد. مقدماتی که در قسمت های بعدی به آنها نیاز میشد. دانلود از مدیافایر با حجم ۹۱ مگابایت
    بخش دوم در این بخش به مقدمات شبکه پرداخته شد. مقدماتی که در قسمت های بعدی به آنها نیاز میشد. دانلود از مدیافایر با حجم ۴۲مگابایت لینک کمکی
    بخش سومدراین بخش به معرفی شیوه کلاینت / سرور پرداخته شد و قسمت کلاینت نوشته شد. دانلود قسمت اول از مدیا فایر با حجم ۱۸ مگابایت
    دانلود قسمت دوم از مدیا فایر با حجم ۱۱ مگابایت
    بخش چهارمدر این بخش قسمت سرور رو بررسی میشود و ارتباط بین این دو قسمت یعنی کلاینت و سرور رو می بینیم دانلود از مدیا فایر با حجم ۳۰ مگابایت
    بخش پنجمآشنایی با پروتکل HTTP دانلود بخش پنجم از مدیا فایر با حجم ۱۵ مگابایت
    بخش ششمآشنایی با پروتکل HTTP بخش دوم دانلود از مدیا فایر با حجم ۶۶ مگابایت
    بخش هفتمآشنایی با پروتکل DNS و نوشتن یک مرور گر دانلود بخش هفتم با حجم ۱۵ مگابایت
    بخش هشتمبدست آوردن آی پی یه سایت و کانکت شدن بهش ( ادامه نوشتن مرورگر) دانلود با حجم ۱۲ مگابایت
    بخش نهمنوشتن درخواست HTTP و دریافت جواب دانلود از مدیافایر با حجم ۸مگابایت
    بخش دهمدر این قسمت با پروتکل UDP آشنا میشیم. دانلود از مدیافایر با حجم۵مگابایت
    بخش یازدهمدر این بخش به ادامه کار با UDP میپردازیم. نوشتن یک فرستنده UDP دانلود از مدیافایر با حجم ۱۱ مگابایت

مقدمات گرافیک دوبعدی در کیوت (جمع بندی )

در کل این مدت ۱۳ قسمت در مورد مقدمات گرافیک دوبعدی در کیوت گذاشته شد که حدودا ۳۱۱ مگابایت میشه و حدود سه ساعت و ۲۶ دقیقه طول آموزشش هست.

توضیحات لینک دانلود
    قسمت اول در این قسمت فقط یه سری از مقدمات و کلیات گفته میشه . دانلود
    قسمت دوم در این قسمت شروع میکنیم به کشیدن شکل های ساده مثل دایره و بیضی و مستطیل
    دانلود
    قسمت سوم در این قسمت در مورد Pen , Brush توضیح داده میشه و یه سری اشکال خلاقانه با ابزارهایی که تا الان یاد گرفتیم کشیده میشه. دانلود
    قسمت چهارم در این قسمت یه مروری به اونچه که یاد گرفتیم تا الان میکنیم دانلود
    قسمت پنجم توی این قسمت قصد داریم برخورد بین GraphicsItem ها رو پیدا کنیم دانلود
    قسمت ششم توی این قسمت نیاز داریم یه کمی در مورد Virtual Functions بدونیم. دانلود
    قسمت هفتم توی این قسمت یه آموزش در مورد paintEvent داریم
    دانلود
    قسمت هشتم توی این قسمت میریم سراغ اینکه خودمون یه Scene جدید بسازیم دانلود
    قسمت نهم این قسمت در واقع استفاده عملی از virtual function ها است.
    دانلود- دانلود
    قسمت دهم توی این قسمت سعی میکنیم وقتی روی scene راست کلیک شد یک منویی باز بشه و به ما امکاناتی رو بده. دانلود
    قسمت یازدهم توی این قسمت نوع جدیدی از براش ها با نام Gradient ها رو یاد میگیریم. دانلود
    قسمت دوازدهم در این قسمت به مبحث قابل انتخاب بودن آیتم های گرافیکی می پردازیم دانلود
    قسمت سیزدهم در این قسمت سعی میکنیم خودمون یک آیتم دلخواه بنویسیم دانلود

گرافیک دوبعدی در کیوت ( جمع بندی )

گرافیک دو بعدی ، مجموعه ای بود در جهت بخش مقدماتی آن ، مقدمات گرافیک دو بعدی در کیوت .

در این مجموعه از آموزش ها سعی شد بیشتر به مباحث پیشرفته تر گرافیکی در کیوت بپردازیم.
    در زیر می تونید خلاصه ای از هر جلسه و البته جلسه های پیش روی این مجموعه ببینید.

توضیحات لینک دانلود
    قسمت اول توی این قسمت در مورد انیمیشن دار کردن آیتم های گرافیکی صحبت میشه دانلود
    قسمت دوم در این قسمت باز هم قصد داریم در مورد انیمیشن صحبت کنیم و این که چطور میشه انیمیشن ها رو گروه کرد و باهم اجراشون کرد دانلود
    قسمت سوم توی این قسمت قصد داریم یه Progress Bar زیبا بسازیم. البته این قسمت تمرینی بر قسمت های قبلی و آموزش یک مفهوم خیلی ساده است. دانلود
    قسمت چهارم توی این قسمت ادامه آموزش قبلی رو داریم. دانلود
    قسمت پنجم توی این قسمت قصد داریم در مورد Blur Effect صحبت کنیم دانلود
    قسمت ششم توی قسمت قبلی در مورد Blur Effect صحبت کردیم و البته در قسمت های قبلی در مورد QPropertyAnimation . این جلسه به صورت ترکیبی ازشون استفاده میکنیم. دانلود
    قسمت هفتم در این قسمت در مورد نوع دیگه ای از گرافیک افکت ها به نام Opacity Effect اشنا میشیم دانلود
    قسمت هشتم توی این جلسه قصد داریم در مورد Drop Shadow Effect صحبت کنیم. دانلود
    قسمت نهم این جلسه اختصاص داره به Colorize Effect دانلود
    قسمت دهم توی این جلسه میخوایم در مورد این صحبت کنیم که چطور میشه آیتم ها رو با هم گروهشون کرد و چه کاربرد هایی داره. دانلود
    قسمت یازدهم استفاده از مسیر های یا Path با استفاده از کلاس QPainterPath و ایتم گرافیکی اون در این قسمت آموزش داده میشه. دانلود
    قسمت دوازدهم در این قسمت قصد داریم از آیتم های QGraphicsTextItem و QGraphicsSimpleTextItem استفاده کنیم. دانلود
    قسمت سیزدهم توی این قسمت قصد داریم ویجت های معمولی کیوت رو به QGraphicsScene اضافه کنیم. دانلود
    قسمت چهاردهم توی این قسمت با نحوه خروجی تصویر گرفتن از یک QGraphicsScene اشنا میشیم. دانلود
    قسمت پانزدهم در این قسمت میخوایم با نحوه Drag & Drop در graphics view آشنا بشیم دانلود

دانلود تمامی قسمت ها تا امروز

سایت ایشون هم Qt Developer Blog | وبلاگ یه برنامه نویس ! هست که همه این موارد به اضافه آموزشهای خیلی جالب و جذاب دیگه قرار داده شده که پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید و ایشون رو هم دعا کنید