نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
Like Tree2نفر پسندیدند
  • 1 ارسال توسط AliReza
  • 1 ارسال توسط AliReza

موضوع: مشکل در نصب ویندوز 8 روی لپتاپ

مهشید فلاح
    تشکر شده 863 بار در 337 پست
    نوشته های وبلاگ
    10

مشکل در نصب ویندوز 8 روی لپتاپ

سلام
    میخواستم روی لپتاپم ویندوز 8 نصب کنم ولی موقعی که باید درایو رو انتخاب کنه و ویندوز روی اون نصب بشه اون لیست خالی هست و هیچ کدوم از درایو ها رو نمیشناسه .
    و یه اروری هم نشون میده ..
    متن ارور اینه :

a media driver your computer need is missing . this could be a DVD ,USB or hard disk driver,if you have a cd , DVD or USB flash driver with the driver on it please insert it now.

load driver

no device driver were found. make sure that the installaion media contains the current driver ,and then click ok
    دیگه بعدش نمیشه کاری کرد..
    متوجه نمیشم مشکل از کجاست و من باید چکار کنم؟! میشه اگر کسی میدونه مشکل از چیه راهنمایی کنه؟

موضوعات مشابه:
    امام جواد علیه السلام :
    ثَلاثٌ مَن کُنَّ فِیهِ لَم یَندَم: تَرکُ العَجَلة ، وَ المَشوِرَة ، وَ التَّوَکُلُ عَلَی اللهِ عِندَ العَزمِ؛
    سه چیز است که هر ** آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله ، 2 - مشورت کردن ، 3 - و توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .

Moderator
    تشکر شده 359 بار در 122 پست
    نوشته های وبلاگ
    2
    سلام
    در سایت مایکروسافت "A required CD/DVD drive device driver is missing" or "A media driver your computer needs is missing" error message when you install Windows دلیل رو اینطور گفته و...
    گفته در ماشین مجازی تست کنیم فایل ISO یا از طریق فلش نصب کنیم و...
    اینطور که معلومه درایور رو نشناخته مثل نسخه های لینوکس که بعضی درایورها رو نمیشناسه و... به نظرم از یه فایل نصب دیگه استفاده کنید! واس یکی از دوستام فایل ISO ویندوز8 هرکاری میکردم توی فلش Bootable فایل اصلی Install.wim کپی نمیشد
    که مشکل از ایمیجش بود!
    Cause

This issue occurs for one of the following reasons:
    • The installation DVD is removed during the setup process.
    • A low-quality DVD was used to create the installation DVD.
    • The speed at which the installation DVD was burned was too fast.
    • The DVD drive cannot read the media.
    • The ISO file is corrupted.

Hossein این نویسه را میپسندد.

مهشید فلاح
    نوشته های وبلاگ
    10
    از یه سی دیگه ویندوز هم خواستم نصب کنم ..اون یکی ویندوز 8.1 بود
    نمیدونم چرا سی دی اصلا درست بالا نیومد .. توی همون مرحله اول که عکس ویندوز 8 میاد مونده بود .. همون سی دی رو روی لپتاپ دوستم تست کردم همه چی درست اجرا شد !!
    ممکنه مشکل از لپتاپ باشه!!!؟؟ همین سی دی که الان دارم هم روی pc تست کردم درست بود!!

امام جواد علیه السلام :
    ثَلاثٌ مَن کُنَّ فِیهِ لَم یَندَم: تَرکُ العَجَلة ، وَ المَشوِرَة ، وَ التَّوَکُلُ عَلَی اللهِ عِندَ العَزمِ؛
    سه چیز است که هر ** آن را مراعات کند ، پشمیان نگردد : 1 - اجتناب از عجله ، 2 - مشورت کردن ، 3 - و توکل بر خدا در هنگام تصمیم گیری .

Moderator
    تشکر شده 359 بار در 122 پست
    نوشته های وبلاگ
    2
    شما با فلش نصب کنید ببینید جواب میگیرید...
    https://www.youtube.com/watch?v=YuC83DEdwu0
    تو این فیلم همین ارور داشت ولی با فلش نصب کرد (usb 3) اوکی شد و...

Pouya این نویسه را میپسندد.

SUPERMODERATOR
    تشکر شده 961 بار در 440 پست
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshid نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم روی لپتاپم ویندوز 8 نصب کنم ولی موقعی که باید درایو رو انتخاب کنه و ویندوز روی اون نصب بشه اون لیست خالی هست و هیچ کدوم از درایو ها رو نمیشناسه .
    و یه اروری هم نشون میده ..
    با سلام... یکی از راه ها همینه که دوستمون گفتند...نصب از فلش..
    با فرض اینکه سی دی سالمه، موارد زیر هم باید بررسی شه:
    1. اگه لپ تاپ sony هست و بخواین ویندوز غیر اورجینال نصب کنین(اکثر
    sony ها ویندوز اورجینال اند) شاید مشکل از این باشه و بعضی وقت ها مشکل ایجاد میکنن.
    2. قسمت ستاپ سیستم(همون اول که لپ تاپ روشن میشه و اسم یا لوگو لپ تاپ میاد رو صفحه) کلیدf2 یا کلید دیگه ای که وارد تنظیمات میشه رو بزنید و ببینید که اصلا لپ تاپ هارد رو شناخته یا نه...???! و باید second boot رو بذارید روی هارد..
    3.شاید دستگاه DVD-ROM ضعیف شده و نمیتونه درست بخونه و ویندوز 8.1 رو بالا بیاره.... در صورت امکان باید با دیویدی رام اکسترنال تست کنید...

سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

مهشید فلاح
    نوشته های وبلاگ
    10
    ممنون از راهنمایی هاتون
    بله لپتاپ سونی هست و مشکل از شماره یک باشه راه حلش چیه؟؟
    نصب با فلش هم تست میکنم نتیجه رو اینجا اعلام میکنم
    ویرایش توسط Mahshid : 15th November 2014 در ساعت 08:19 AM
    امام جواد علیه السلام :

SUPERMODERATOR
    تشکر شده 961 بار در 440 پست
    نوشته های وبلاگ
    4
    این مورد اولی که گفتم رو مطمئن نیستم از این باشه و در واقع آخرین احتمالم برای این مشکل بود که شاید از ویندوز اورجینال باشه... و اگه در اینگونه مواقع مشکلی باشه معمولا از نشناختن بعضی درایورها(قطعات سخت افزاری سونی) هست و نه ویندوز.... فقط یه جا خونده بودم برای لپ تاپ هایی که ویندوز اورجینال دارند، اگر ویندوز غیر اورجینال بخوایم نصب کنیم، در هنگام نصب ویندوز غیر اورجینال درایو ها رو نشون نمیده مثلا درایو C رو نشون نمیده...
    .
    به تنظیمات سیستم برید و ببینید اصلا هارد رو میشناسه و در حالت بوت دوم قرار داره..
    .
    (یه نکته کمی خارج بحث بگم: ویندوز8 معمولا بیشتر درایورها(قطعات سخت افزاری) رو بطور اتوماتیک میشناسه و گاهی هم نیاز به نصب درایورها است و اگه درایور ویندوز8 در سی دی همراه لپتاپ نباشه و همچنین در سایت سازنده لپ تاپ هم نباشه، کاربر با مشکل مواجه میشه(این موارد که گفتم مربوط به پس از نصب ویندوزه)... به نظرم بهتره همون ویندوز7 اورجینال restore بشه و بگرده به حالت قبل یا دوباره ویندوز اورجینال7 نصب شه یا حداقل همون وین7 معمولی نصب شه دردسرش کمتره مخصوصا برای لپ تاپ سونی....... ویندوز8 به نظرم چیزی جز اینکه سرعت بالا امدن ویندوز رو بالا میاره و ظاهرش تغییر کرده چیز دیگه ای نداره و دردسراش بیشتره...!!!)
    .

سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)