فناوری سیستم رسانه ای اندروید تا دو سال آینده به بازار عرضه خواهد شد و براساس سیستم عامل اندروید می باشد. علاوه بر این، براساس اظهارات شرکت ولوو هم محصولات اندروید و هم اپل بطور کامل در این سیستم پشتیبانی می شوند و با محصول فعلی گوگل Android Auto که از محبوبیت بالایی در بین خودروسازان برخوردار است تفاوت دارد.
از طرح این موضوع که گوگل به دنبال قرار دادن سیستم اندروید در داخل محیط اتومبیل می باشد زمان زیادی می گذرد. سازنده خودرو اذعان دارد که اپلیکیشنی که توسط گوگل در حال توسعه می باشد قادر خواهد بود که سرویس های قابل پیش بینی را در داخل و خارج خودرو ارائه دهد. همچنین افزود که شرکت گوگل تعهد داده است که تحولی در چگونگی تعامل و ارتباط مشتریان ولوو با خودرویشان ایجاد نماید.
هنریک گرین رئیس بخش R&D شرکت ولوو اشاره کرد که این حرکت در راستای انتخاب های شخصی سازی و افزایش انعطاف پذیری از چشم انداز توسعه می باشد.
وی افزود: "با ظهور اندروید در خودروهای ولوو، ما قادر خواهیم بود یک اکوسیستم غنی را در برداشته باشیم که نگهدارنده ارتباط کاربران ولوو ما می باشد. ما صدها اپلیکیشن محبوب را ارائه می دهیم و بهترین تجربه در این محیط پهناور و متصل را فراهم می کنیم. باید به مشارکت های هوشمند در صنعت خودروسازی باور داشته باشیم.


منبع: اجاره خودرو کهن گشت آریا

موضوعات مشابه: