آشپزخانه هایی که دیدگاه شما را نسبت به آشپزخانه بتنی تغییر می دهد
وقتی به آشپزخانه بتنی فکر می کنید، پیاده روهای داغ خیابون ها توی تابستون، ساختمون های صنعتی و طرح های مینیمالیستی به نظرتون میاد. درسته، بتن برای تمام این موارد استفاده میشه اما وقتی بتن به آشپزخانه شما میاد اتفاق خاصی میافته.
بتن وقتی با متریال هایی از قبیل سنگ کوراتز ترکیب و طراحی میشه، راه درستی برای ایجاد زیبایی و کارایی به قلب خانه شما یعنی آشپزخانه محسوب میشه.
جالب است بدانید ایده ترکیب پودر کوارتز با بتن اولین بار توسط ایرانیان شکل گرفت. مهندسین ایرانی که به فکر استحکام هرچه بیشتر ساختمان ها برای جلوگیری از تخریب توسط زلزله بودند مقداری از پودر کوارتز رو با ترکیب قدیمی بتن مخلوط کردند و بتنی با استحکام فوق العاده به وجود آوردند. بتنی که از نوع قبلی آن سبک تر، محکم تر و کم حجم تر بود.
وقتی روکابینتی با جنس بتن کوراتزی در رنگ های خاکستری و با طراحی براق جذاب دیده میشه، حتما با ترکیب رنگی های دیگه هم زیبا هستش.
به خاطر اینکه بتن کوارتزی در رنگ ها، شکل ها و کاربردهای مختلف وجود داره و امکان سفارشی کردن آن ها طبق سلیقه خودتون هم وجود داره.
ما در اینجا می خواهیم با مثال هایی به شما نشون بدیم که چطور بتن کوارتزی می تونه نقش بزرگی در تنوع آشپزخانه ایجاد کنه. از آشپزخانه مدرن تا مینیمالی ، سنتی و لوکس.
1. روشن و درخشان:
برخلاف تصور شما، روکابینتی های بتن کوارتزی به طور شگفت انگیزی در آشپزخانه ای که طراحی اون حس خالی بودن رو منتقل می کنه خوب عمل می کنن. چون اون ها فضایی شبیه به زمین در همچین فضایی ایجاد می کنن. ترکیب روکابینتی خاکستری با یه کابینت تمام سفید و چوبی که رنگ گرم داره باعث میشه اجزای این آشپزخونه، به جای حس دلگیری حس تازگی و دل باز بودن به ما بده.
2.خیلی دل باز، خیلی تمیز:
اگر لازم باشه اثبات کنیم که متریال بتن کوارتزی لازم نیست که خاکستری باشه پیشنهاد می کنیم این عکس رو ببینید. تفاوت رنگی که در این آشپزخانه بین بافت ارگانیک بتن کوارتزی با رنگ های مینیمالی وجود داره باعث میشه احساس مدرن بودن و همینطور گیرایی از این دکور رو داشته باشیم.
3. سنتی اما دل باز :
برای افرادی که نمی خوان از طراحی مینیمالی استفاده کنن بتن کوراتزی هنوز یه انتخابه.
در این آشپزخانه، طراح دکور ترکیبی از متریال ها رو با هم استفاده کرده از کاشی بین کابینتی گرفته تا کابینت های دو رنگ و ترکیب رنگی چوب ها، نوع طراحی که در اینجا استفاده شده مثال بسیار خوبی برای اینه که بگیم چطور طراحی سنتی می تونه با طراحی بسته و کسل کننده در تضاد باشه.
4. معاصر و چشم گیر:
خیلی جذابه که چطور جزئیاتی مثل نور پردازی و اِلمان های دکوراسیون می تونه آشپزخانه چشم گیر رو به مینیمال ترین طراحی ممکن تبدیل کنیم. یه جزیره خاکستری براق، نقطه جذاب این طراحیه و لامپی که به این شکل در اینجا استفاده شده. بهترین بخش اینه که اگر بعد از گذشت یه مدت از داشتن همچین آشپزخانه ای خسته شدید، شما گستره ی عظیمی از موراد انتخابی دارید که می تونید با اون ها دوباره طراحی انجام بدید. فقط کافیه تعدادی از اِلمان های طراحی رو جا به جا کنید و احساس کنید یه آشپزخونه با مدل جدید دارید.
5. متریال های خام و ناهمورا:
این متریال های ناهموار یه حس صنعتی به هر فضایی میده. حسی که ممکنه شما طبق افکار سنتی درباره ی یک صفحه کابینت بتن کوارتزی انتظار داشته باشید.
نکته مهم اینه که ترکیب های رنگی به درستی قرار داده شده اند. و این باعث میشه احساس خلوت بودن این فضا و هم چنین خوب طراحی شدن به بیننده داده بشه.
در اینجا راحت میشه دید که چطور متریال می تونه نه فقط برای صفحه روی کابینت بلکه برای کل جزیره آشپزخانه استفاده بشه و تاثیر یکپارچگی این محیط رو به ما بده و کل اتاق رو به هم متصل کنه.
6. نقاط رنگی
مزیت دیگه ی استفاده از صفحه ی کابینت بتن کوارتزی علاوه بر کارایی بالا اینه که به ما این امکان رو میده که با استفاده از المان های طراحی، یه مقدار فضای آشپزخانه رو جالب تر کنیم. در اینجا، ترکیب سفید، بتن خاکستری و مقدار کمی از فیروزه ای روشن، این فضای آشپزی کوچک رو راحت و خاص کرده.
7. الهام از رنگ های طبیعت و دل پذیر
وقتی ترکیب رنگی سفید و خاکستری این روزها یکی از محبوب ترین رنگ ها برای آشپزخانه ها محسوب میشه، بتن کوارتزی در ترکیب رنگی قهوه ای روشن و تیره می تونه خیلی خوب عمل کنه. ایده ایجاد صفحه کابینت روشن تر از بقیه اجزای آشپزخانه به طبیعی تر شدن فضای آشپزخانه کمک می کنه چون این ترکیب رنگی از خاک و زمین الهام گرفته شده. و پنجره ای که بین کابینت ها در نظر گرفته شده انگار فضای بیرون از آشپزخانه رو با داخل ترکیب می کنه.
8 . برای جاهای مختلف اندازه های مختلف لازم است
یه آشپزخانه نا متقارن نیاز به یه صفحه کابینت برای هماهنگی اجزاش داره. یکی از بهترین گزینه هایی که برای این کار داریم صفحه کابینت بتن کوارتزی هستش که خیلی راحت می تونه تونه توی اندازه ها و شکل های مختلف تولید بشه و تنوع خیلی زیادی رو ایجاد کنه. جزیره ای که در عکس هست به طور ویژه برای این فضا طراحی شده، احساسی در آدم ایجاد می کنه که اشتراکش با دیگران سخته و کمترین متریال های انعطاف پذیر در اون استفاده شده.
9.. آینده نگری
متریال بتن کوارتزی می تونه همه ی زمان ها با شما همراه باشه . از طراحی کلاسیک که در تمام زمان ها هست تا طراحی های که در آینده اتفاق میافته. این آشپزخانه با فضای باز، جزیره بتن کوارتزی رو به عنوان نقطه مرکزی آشپزخانه نشون داده که پس زمینه ای طبیعی برای ترکیب رنگی شفاف و چوبی این آشپزخانه ایجاد کرده.
که از کل این فضا به ما حس زیبایی با رعایت جزئیات رو میده.
10. مرکز توجه:
جزیره و صفحه کابینت بتن کوارتزی به خوبی در طراحی این آشپزخانه گرم و ساده دیده میشه. ایده ی این طراحی برای افرادی مناسبه که زیبایی طراحی مدرن رو تحسین می کنن اما دنبال راهی هستن برای اینکه آشپزخانه شون تماما سفید به نظر نرسه. در اینجا چوب به عنوان رنگی که به خوبی با رنگ سفید هماهنگ میشه آورده شده و این فضا رو دلپذیر و منعطف کرده.
منبع: کابینت بانک

موضوعات مشابه: