جنس های مختلف صفحه روی کابينت در دنيا

با وجود گزینه های متنوع برای انتخاب، طراحی دکوراسیون آشپزخانه برای صاحبخانه مشکل می شود. از آنجائیکه صفحه کابینت یکی از اصلی ترین قسمت های کابینت می باشد، مهم است تا جنس انتخابی شما هم با دوام باشد و هم مناسب با بودجه شما.
انواع جنس صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابينت سازگار با محيط زيست
با اندکی تحقیق می توان فهمید که استفاده از این نوع صفحه های کابینت در آشپزخانه بهتر است. طیف گسترده جنس(چوب بامبو- بایو گلاس و...)، تنوع قیمت (که در شکل نشان داده شده است)، به این معنی است که شما می توانید جنسی ایده آل برای صفحه کابینت خود داشته باشید. استفاده از این جنس در ایران مرسوم نیست.
صفحه کابينت از جنس ورق پلاستيک
اگرچه گاهی اوقات استفاده از این جنس توسط دیگران انتقاد می شود، هنوز هم این جنس دارای محبوبیت می باشد. لبه قابل تنظیم این نوع صفحه روی کابینت می تواند کمک زیادی به طراحان کابینت کند. قیمت مقرون به صرفه این جنس، آن را در راس لیست انتخاب قرار داده است. استفاده از این جنس در ایران مرسوم نیست.
صفحه کابينت از جنس ترکيبی سيمان و شيشه
اگرچه اين نوع صفحه کابينت گران است، ترکيب منحصربفرد شيشه و سيمان می تواند آشپزخانه شما را خاص کند. اين جنس، با محيط زيست سازگار بوده و با دوام و قابل تنظيم است، پس می تواند يک انتخاب خوب باشد. استفاده از اين جنس در ايران مرسوم نيست.
صفحه کابينت آشپزخانه از جنس سنگ مرمر
سنگ مرمر بی رقيب است. برای کسانی که آشپزخانه های سفيد و روشن را می پسندند، سنگ مرمر می تواند بهترين انتخاب باشد. سنگ مرمر به نسبت دوام، دارای زنگار بيشتری می باشد. اين جنس، از گرانيت نرم تر است و به راحتی تميز می شود. اين نوع صفحه کابينت دارای رنج قيمت متوسط است.
صفحه کابينت ازجنس سنگ مصنوعی (کورين)
اين نوع جنس، از سنگ، چوب يا پلاستيک نيست. اين صفحه کابينت بدون خطر آسيب ديدگی دارای قابليت تعميرو نگهداری آسان است. قيمت اين نوع صفحه کابينت، با توجه به نوع ساخت آن متفاوت می باشد.اين مورد يکی از پرکاربردترين صفحه ها و همينطور پرطرفدارترين ها در ايران، است.
صفحه کابينت چوبی
برای برخی از مردم، چوب و صفحه کابینت از هم جدا نیست. اما کیفیت بالای چوب می تواند آشپزخانه را زیبا کند. قیمت این نوع صفحه کابینت بسته به نوع چوب، متفاوت، اما در کل، گران است. این مورد در ایران هم صدق می کندو اخیرا صفحه های چوبی در کابینت های کلاسیک به کار برده می شوند. امیدواریم این توضیحات بتواند به شما در انتخاب و شناخت جنس صفحه روی کابینت کمک کند.
صفحه کابينت آشپزخانه از جنس سنگ طبيعی
این نوع سنگ ها، اغلب به دلیل مقاوم بودن در برابر لکه، مواد شیمیایی و باکتری در آزمایشگاهها، مورد استفاده قرار می گیرند، این نوع صفحه کابینت، با اینکه قیمت بالایی دارد، به دلیل دوام بالا، انتخاب خوبی برای آشپزخانه است.
صفحه کابينت آشپزخانه از جنس سنگ گرانيت
گرانیت بنا به دلایل زیادی پر طرفدار است. این نوع سنگ طبیعی دارای خصوصیات منحصر بفردی مانند طرح های خاص، رنگ ها و قابلیت بالای تنظیم می باشد. اگر این سنگ بدرستی نصب شود می تواند بسیار با دوام باشد. این نوع صفحه کابینت از لحاظ قیمت، به دلیل نصب مشکل آن، بالا و پایین می شود.
صفحه کابينت از جنس مس
مطمئنا این جنس صفحه کابینت معمول نیست، اما یک صفحه کابینت مسی به راحتی تمیز و نگهداری می شود. هرچند، این نوع صفحه انتخابی عالی نیست اما یک صفحه کابینت ماندگار است. این جنس به مواد مختلف واکنش نشان داده و ترکیبی از رنگ های قرمز مات، قهوه ای و سبز، ایجاد می کند.
صفحه کابينت از جنس کوارتز
این جنس برای منزل ایده آل می باشد و زیبایی خاصی دارد. این محصول از ترکیب کوارتز، رزین و رنگدانه های خاص مواد غیر متخلخل تشکیل شده است. ویژگی سازگار بودن این محصول با محیط زیست آنرا محبوب ساخته است، اخیرا، در ایران هم استفاده از این محصول باب شده است. این نوع صفحه کابینت در دنیا دارای رنج قیمتی متوسط و در ایران دارای رنج قیمتی بالا، است.
صفحه کابينت آشپزخانه آجری
این جنس یکی از مقرون به صرفه ترین انتخاب ها می باشد، سرامیک یا سنگ آجری فوق العاده بادوام است. نگهداری این نوع صفحه کابینت مشکل است اما انتخاب ملات با دوام و تیره می تواند کار را آسان تر کند. استفاده از این جنس در ایران مرسوم نیست.
منبع: نادری، محمد« انواع جنس صفحه روی کابينت در دنيا»، صفحه کابینت .

موضوعات مشابه: