برای مشاهده مفیدترین ارسال در این موضوع اینجا کلیک کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 15
Like Tree2نفر پسندیدند

موضوع: چگونگی نصب ویندوز ویستا یا Seven

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

1 امتياز مثبت از 1 راي
    آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

چگونگی نصب ویندوز ویستا یا Seven

سلام
    من میخوام روی ویندوز seven ، بیام ویندوز vista نصب کنم ، اما نمیدونم باید در مرحله اولش چیکار کنم؟
    دفترچه ی راهنمایی دارم اما نصب vista به روی xp رو آموزش داده
    از شما دوستان این سوال رو داشتم که باید تنظیمات خاصی برای نصب vista به روی seven انجام بدم یا کار دیگه ای باید انجام بدم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    بااحترام، NIIT

موضوعات مشابه:

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

1 امتياز مثبت از 1 راي
    روی ویندوز 7 ویندوز ویستا نصب کنم یعنی چی ؟ یعنی ویندوز سون از بین بره بعد جاش ویستا نصب بشه ؟ یا اینکه ویندوز سون هم باشه بعد ویندوز ویستا هم( تو یه درایو دیگه) نصب بشه ؟ یا اینکه جفت ویندوز ها رو میخوایید تو یه درایو نصب کنید ؟
    اگه اولین گزینه است که یه فرمت کنید و الخ .
    اگه دومیه که خیلی راحت یه درایو رو برای نصب انتخاب کنید و الخ
    اگه سومیه که نمیتونید .

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

1 امتياز مثبت از 1 راي
    یعنی اونجایی که ویندوز seven نصبه بیام اونجا رو فرمت کنم؟

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

2 امتياز مثبت از 2 راي
    نقل قول نوشته اصلی توسط NIIT نمایش پست ها
    یعنی اونجایی که ویندوز seven نصبه بیام اونجا رو فرمت کنم؟
    شما یکبار دقیق بگید کدوم منظورته ؟
    کلا میخوایین سون پاک بشه جاش ویستا بریزین ؟ اگه دنبال این هستین ( و

از اطلاعاتتون بک آپ گرفتین

) بعد خیلی راحت برید ویندوز ویستا رو بزارید داخل و موقع نصب درایو مربوط به ویندوز قبلی رو یه فرمت کنید و ویندوز جدیدتون رو نصب کنید .

پیشنهاد میکنم طرف ویستا نرید . ویندوز سون بمراتب بسیار سریعتر و بهتر از ویستاست . خود مایکروسافت تو ویستاش موند که رفت و سون رو ریلیس کرد .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

1 امتياز مثبت از 1 راي
    ممنون از پیشنهادتون...

بله.... میخوام که جای seven کلا vista نصب کنم ، البته این کار روی لب تاب قراره انجام بشه، این کارهایی که شما فرمودین رو هم انجام دادم اما نشد ، وقتی میخوام درایو c رو فرمت کنم پیغام خطا میفرسته
    وقتی هم که cd رو در جایگاهش برای نصب قرار میدم فقط گزینه ویندوزseven رو نمایش میده و البته گزینه هایی برای تغییرات در اون و هیچ اثری از vista یی که در دستگاه گذاشتم نیست

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

1 امتياز مثبت از 1 راي
    بله.... میخوام که جای seven کلا vista نصب کنم ، البته این کار روی لب تاب قراره انجام بشه، این کارهایی که شما فرمودین رو هم انجام دادم اما نشد ، وقتی میخوام درایو c رو فرمت کنم پیغام خطا میفرسته وقتی هم که cd رو در جایگاهش برای نصب قرار میدم فقط گزینه ویندوزseven رو نمایش میده و البته گزینه هایی برای تغییرات در اون و هیچ اثری از vista یی که در دستگاه گذاشتم نیست
    از داخل ویندوز سون که نمیخوایید ویندوز ویستا نصب کنید !
    اروری که بهتون میده چیه ؟
    وقتی دی وی دی ویندوز ویستا رو گذاشتید برید از تنظیمات بوتتون دی وی دی رامتون رو انتخاب کنید که بوت ایبل بیاد بالا وگرنه خب دی وی دی ویستا بوت نمیشه!

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

2 امتياز مثبت از 2 راي
    راهنمای تصویری گام‌به‌گام نصب ویستا

اشاره :

نصب ویندوز ویستا یكی از داغ‌ترین بحث‌ها در میان علاقمندان‌ تازه‌های نرم‌افزار است. شاید جدید بودن این سیستم‌عامل، شما را نیز دچار تردیدكند كه آیا قادر به نصب صحیح ویندوز ویستا هستید؟

خبر خوش آن ‌است كه نصب ویستا از نصب ویندوز اكس‌پی نیز ساده‌تر است و با دنبال كردن توضیحات این راهنما به راحتی قادرید ویستا را نصب كنید. پس دی‌وی‌دی ویستا را تهیه كنید تا نصب را شروع كنیم. برای شروع نصب دی‌وی‌دی ویستا را در درایو قرار دهید و كامپیوتر را ریست كنید تا در هنگام بوت شدن وارد محیط نصب ویستا شود. توجه كنید كه نصب ویستا را از داخل ویندوز اكس پی انجام ندهید؛ زیرا شاید باعث ایجاد خطاهایی در هنگام نصب شود كه برای یافتن دلا‌یل آن می توانید به سایت مایكروسافت مراجعه كنید. اگر پس از ریست كردن كامپیوتر نصب ویستا آغاز نشد و باز سیستم‌عامل خودتان اجرا شد،مجددا كامپیوتر را ریست نمایید و در تنظیمات BIOS ترتیب بوت شدن را تغییر دهید و اولین وسیله را درایو DVD انتخاب كنید. برای وارد شدن به BIOS به محض ظاهر‌شدن صفحه سیاه در زمان روشن شدن كامپیوتر چندین بار دكمه Delete را فشار دهید تا وارد صفحه بایوس شوید. اگر تا این مرحله درست پیش رفته‌اید، در هنگام بوت شدن كامپیوتر صفحه ابتدایی ویستا را خواهید دید.

برای نصب ویستا سه انتخاب پیش رو دارید:

1 - تنها سیستم‌عامل روی كامپیوتر، ویندوز ویستا باشد. یعنی ویندوز اكس‌پی یا هر سیستم‌عامل دیگری كه دارید پاك كنید و فقط از ویستا استفاده نمایید.

2 - سیستم‌عامل كنونی خود را كه ویندوز اكس پی است، به ویندوز ویستا ارتقا دهید. یعنی ویندوز اكس پی شما با همان تنظیمات و نرم‌افزار ها به ویندوز ویستا تبدیل شود.

3 - سیستم‌عامل اصلی خود را كه احتمالاً ویندوز اكس‌پی است، نگه دارید و در كنار آن اقدام به نصب ویستا نمایید به طوری كه هر دوی آن‌ها در دسترس باشند.

به شما توصیه می‌كنیم كه از روش سوم استفاده نمایید. هنوز همه ِنرم‌افزارها با ویستا سازگار نشده‌اند. بعضی از سخت‌افزارهای خاص نیز درایور مناسبی برای ویستا ندارند. بنابر این اگر از كامپیوتر خود واقعاً استفاده می‌كنید (یعنی جز تماشای فیلم، شنیدن موسیقی و چت، حداقل یك كار دیگر نیز انجام می دهید!) روش اول برای شما مناسب نیست. چون ممكن است چند روزی كارهای شما متوقف شوند.

روش دوم نیز كاملاً غیر‌عملی است؛ مگر آن‌‌كه نسخه اصلی ویندوز اكس پی روی كامپیوتر شما نصب باشد و نسخه اصلی ویندوز ویستا را با قیمت حدود چهارصد دلار از مایكروسافت خریده باشید! اگر از نسخه‌های ایرانی ویستا! استفاده می‌كنید، عمل ارتقا دادن باعث مشكلات فراوانی در فعال كردن ویستا (ثبت ویستا در بانك اطلا‌عاتی شركت مایكروسافت برای استفاده از آن و خدمات پشتیبانی این شركت) خواهد شد. نحوه نصب گزینه‌های اول و سوم مشابهند و در این راهنما به این نوع نصب می‌پردازیم.

1-پس از بوت كامپیوتر صفحه ابتدایی نصب ویستا ظاهر می‌شود.

2- در این صفحه می‌توانید زبان مورد نظر را انتخاب كنید و نوع نمایش زمان و واحدها را انتخاب نمایید. توصیه می‌كنیم تمام این سه گزینه را به حالت پیش‌فرض خود رها كنید. فعال كردن امكان تایپ فارسی، بحث دیگری است كه می توانید بعد از نصب كامل ویستا انجام دهید.

3- لازم به ذكر است كه بعضی از دی‌وی‌دی‌های موجود در بازار، تمامی نگارش‌های مختلف ویندوز ویستا را در خود دارند كه بالاترین نوع آن نگارش Ultimate است. اگر در هنگام نصب به صفحه انتخاب نگارش ویستا برخوردید، نگارش Ultimate را انتخاب كنید تا بتونید از تمامی امكانات ویستا استفاده نمایید.

4- در این مرحله هیچ شماره سریالی را وارد نكنید (حتی اگر آن را از جایی پیدا كرده‌اید) و تیك بخش پایین شماره سریال را حذف نمایید تا پس از فعال كردن ویستا، به طور خودكار به اینترنت وصل نشود.

5- در این بخش باید انتخاب كنید كه آیا می خواهید اكس‌پی فعلی را به ویستا ارتقا دهید یا یك نسخه تمیز از ویستا را روی سیستم نصب كنید. همان‌طور كه توصیه كردیم، بهتر است نسخه تمیز را نصب كنید و از گزینه upgrade به هیچ‌وجه استفاده نكنید.

6- عمل كپی كردن فایل‌ها ممكن است چند دقیقه طول بكشد؛ هر چند سرعت نصب ویستا، نسبت به ویندوز اكس‌پی و ویندوزهای قبلی بسیار سریع‌تر شده است. بنابراین قبل از این‌كه خسته شوید، این‌كار به اتمام خواهد رسید!

7- مراحل نصب ویستا، به ترتیب با ظاهر شدن علامت تیك سبز جلوی هر گزینه پیش می‌رود.

8- پس از اتمام مرحله نصب، كامپیوتر ریست می‌شود و پس از بالا آمدن، مراحل ادامه پیدا می‌كند.

9- پس از مدتی پنجره فوق ظاهر خواهد شد.

10- مشاهده می‌كنید كه نصب در حال اتمام است.

11- در این مرحله یك نام كاربری و رمز عبور مناسب انتخاب كنید تا پس از نصب، بدون رمز عبور دسترسی به كامپیوتر شما امكان‌پذیر نباشد. برای انتخاب رمز عبور بهتر است موارد امنیتی را رعایت نمایید و رمز عبور را تركیبی از حروف بزرگ و كوچك و علایم انتخاب كنید. برای انتخاب کلمه عبور بهتر به مقاله "ایجاد کلمات عبور امن" مراجعه نمایید.

12- پس از وارد كردن اطلاعات لازم، دكمه Next را بزنید.

13- برای كامپیوتر خود باید یك نام انتخاب كنید تا در شبكه قابل شناسایی باشد. همچنین یك عكس پس‌زمینه زیبا انتخاب كنید تا همه متوجه شوند سیستم‌عامل شما ویستا است! البته این‌كار را می‌توانید از طریق Control Panelنیز انجام دهید.

14-در این مرحله ویستا می‌خواهد به اینترنت وصل شود تا آخرین بروزرسانی‌ها را روی كامپیوتر نصب كند. توصیه اكید می‌كنیم كه از این امكان به هیچ‌وجه استفاده نكنید؛ مگر آن‌كه ویستا را از مایكروسافت خریده باشید!

15- اكنون زمان و تاریخ را وارد كنید وNext را بزنید.

16- تنظیمات تمام شده است. پس دكمه Next را بزنید تا وارد ویندوز ویستا شوید!

17- حال باید چند دقیقه دیگر نیز صبر كنید تا آخرین تنظیمات ویستا كامل شود.

18-ممكن است صفحه چند بار تغییر كند تا صفحه ورود ظاهر شود.

19-حال رمز عبوری را تایپ كنید كه قبلاً در هنگام نصب انتخاب كرده‌اید.

20-حال باید ویندوز ویستا را ببنید.

پس از اتمام نصب، برای اكتیو كردن ویستای ایرانی خود! به توضیحات داخل DVD توجه فرمایید.

ویرایش توسط NIIT : 7th September 2011 در ساعت 07:00 PM

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

1 امتياز مثبت از 1 راي
    الان سوال پرسیدید یا جواب دادید؟!

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,056 بار در 493 پست
    نوشته های وبلاگ
    15

2 امتياز مثبت از 2 راي
    باید دکمه delete رو به هنگام بالا اومدن بزنم تا بتونم گزینهboot رو ببینم اما اصلا نمیاد یه همچین چیزی
    تو لپ تاپ میتونی از f2 استفاده کنی واس تنظیمات set up یا کلیدهای f8 یا f12

رازی است در سادگی، که همگان نمی‌دانند

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط freshte نمایش پست ها
    تو لپ تاپ میتونی از f2 استفاده کنی واس تنظیمات set up یا کلیدهای f8 یا f12
    تشکر دوست محترم، پاسخ سوالمو گرفتم
    سپاسگزار...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین