اگر شما هم از کسانی هستید که به دنبال نکات خرید دستگاه حکاکی لیزر هستید و می‌خواهید با اطلاعات قبلی و با شناخت کامل نسبت به انتخاب دستگاه اقدام کنید، باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشید که هر کدام از آنها بر کیفیت نهایی کار تأثیرگذار خواهد بود. در مورد دستگاه حکاکی لیزر مطالب بسیاری وجود دارد که برخی از آنها به صورت کامل و برخی نیز به صورت ناقص اطلاعاتی در مورد دستگاه ارائه داده‌اند؛ اما توجه به نکات خرید دستگاه برش لیزری توسط شرکت‌ها و وب‌سایت‌های کمتری مدنظر قرار گرفته است و متأسفانه در این حوزه محدودیت‌های بسیاری وجود دارد.ما در شرکت خود به دلیل سابقه طولانی در حوزه خرید و فروش این دستگاه‌ها، رسالت خود می‌دانیم که برخی از نکات خرید دستگاه برش لیزری را عنوان کنید و توجه خریداران را به تمرکز بیشتر بر روی آنها جلب کنیم. پس با ما همراه باشید!دستگاه فایبر یکی دیگر از انواع مختلف دستگاه‌های حکاکی و مارکینگ است که با استفاده از اشعه لیزر قادر خواهد بود تا انواع نقش و نگارها را بر روی متریال های مختلف ایجاد کند.در سالیان گذشته از دستگاه‌های مکانیکی مانند فرز و دریل به همراه دستگاه CNC استفاده می‌شد، و با وجود اینکه کنترل کامپیوتری توانایی کنترل دستگاه را افزایش داده بود، اما هنوز هم برخی نامنظمی‌ها و برش‌های پرت در آنها صورت میگرفت.با ظهور دستگاه مارکینگ فایبر و بهره‌گیری از لیزر برای حکاکی و مارکینگ ، صنعت حکاکی نیز به عنوان یک رشته جدید بر روی کار آمد و امروزه در بسیاری از شیوه‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد .امروزه از تکنولوژی حکاکی و مارکینگ در موارد و صنعت های مختلفی استفاده خواهد شد و دستگاه لیزر فایبر سرعت این موضوع را در صنعت تبلیغات و چاپ بسیار بیشتر کرده است . به همین دلیل هرروزه شاهد رشد سریع خرید و فروش این دستگاه‌ها در بازار هستیم و پیش‌بینی می‌شود دستگاه فایبر لیزری جایگزین بسیاری از دستگاه‌های لیزری دیگر میشود.
دستگاه فایبر و حقایقی در مورد آن

صنعتگران حوزه برش و مارکینگ همیشه به دنبال دستگاه‌هایی هستند که کار و آنها را با بالاترین دقت و بدون کمترین اصلاح انجام دهد و دستگاه فایبر به دلیل تفاوت‌هایی که نسبت به سایر دستگاه‌های برش به وجود آورد، به خوبی توانسته که این نقش را بر عهده بگیرد. نمونه‌های مختلفی از این دستگاه‌ها در بازار موجود است که با توجه به اندازه آنها همچنین توانایی اشعه لیزر، در بخش‌های متنوعی به کار برده می‌شوند. از بخش‌های حساس و دقیق مانند حوزه کامپیوتر و پزشکی گرفته تا کارخانه‌های صنعتی، به دستگاه برش فایبر نیاز دارند که این مطلب خود را به معرفی آنها اختصاص داده‌ایم.
دستگاه فایبر چیست

دستگاه فایبر یک دستگاه برش و حکاکی صنعتی است که از اشعه لیزر برای انجام هدف خود استفاده می‌کنند. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح می‌شود که چرا از همان اسم دستگاه برش لیزری برای آنها استفاده نمی‌شود؟
در حقیقت دلیل اصلی نامگذاری این دستگاه‌ها به وجود فیبرهای نوری در آنها بر می‌گردد. این فیبرهای نوری به مانند عدسی و آینه عمل کرده و باعث تمرکز اشعه‌های نامنظم و پراکنده لیزر می‌شود. همچنین در جریان متمرکز کردن اشعه، انتقال و آن به نازل‌ها نیز صورت گرفته و این باعث بالا رفتن توانایی دستگاه می‌شود.
دلیل برتری دستگاه فایبر

بد نیست که برای آشنایی بیشتر شما، به دلایل برتری دستگاه فایبر بر دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری معمولی بپردازیم. همانطور که عنوان شد، در این دستگاه‌ها از فیبر نوری برای متمرکز سازی و همچنین انتقال اشعه لیزر استفاده می‌شود. بنابراین اتلاف انرژی در این دستگاه‌ها بسیار کم است. همچنین وجود فیبرهای نوری کمک می‌کند که بازدهی اشعه تولید شده بسیار بیشتر از دستگاه‌های قدیمی باشد. از طرف دیگر نداشتن ارتباط مستقیم با اشعه لیزر و نبود جریان آن در درون دستگاه باعث می‌شود که حرارت تولیدی آنها بسیار کم باشد و به همین دلیل دستگاه‌های لیزری فایبر نیازی به چیلرهای خنک کننده ندارد. همین چند موضوع ساده باعث می‌شود که دستگاههای فایبر گزینه‌های بهتری برای پروژه‌های حساس و دقیق باشد.


موضوعات مشابه: