اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام نقش پررنگی در شناسایی نقاط قوت و ضعف حساب ما در این پلتفرم ایفا می‌کنند و می‌توانند کمک زیادی به موفقیت ما در این برنامه کنند.

اینستاگرام قبلا در زمینه اپلیکیشن‌های بازاریابی و تجزیه و تحلیل داده‌ها مانند یک سیاه‌چاله بود. اما امروز اینگونه نیست و کسب و کارهایی که در این پلتفرم فعالیت می‌کنند در این زمینه به برنامه‌ها و امکانات متنوعی دسترسی دارند. با این وجود در میان این همه گزینه مختلف، انتخاب برنامه مناسبی که پاسخگوی نیازهای ما باشد می‌تواند کار سختی باشد. به همین خاطر من فهرستی از بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام را برای شما لیست کردم.

بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

با توجه به تنوع قابلیت‌ها و محتوای موجود در اینستاگرام در بیشتر اوقات بهتر است از اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام استفاده کنیم. ممکن است تمرکز شما بیشتر بر روی استوری‌ها و تولید محتوا باشد یا ممکن است به طور مداوم مشغول تبلیغ باشید یا به عنوان یک اینفلوئنسر فعالیت کنید. فارغ از نحوه استفاده شما، ابزارهای تحلیل داده‌ای که در ادامه معرفی می‌کنم می‌توانند به اندازه قابل توجهی به شما در تجزیه و تحلیل اینستاگرام کمک کنند.

• ابزار Instagram Insights
  • برنامه Socialbakers
  • برنامه Squarelovin
  • نرم افزار Phlanx
  • ابزار TapInfluence
  • نرم افزار Union Metrics
  • برنامه Iconosquare

شاید چند سال پیش کسب و کارها و شرکت‌های مختلف برای حضور در اینستاگرام دچار شک و تردید می‌شدند، ولی امروزه دیگر اهمیت حضور در این پلتفرم برای همه روشن شده است. اما اگر بخواهیم در بحث بازاریابی و جذب کاربران موفق عمل کنیم تنها ساختن یک حساب کاربری و ارسال پست نمی‌تواند موفقیت ما را تضمین کند. استفاده از اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام بعلاوه در نظر گرفتن سایر فاکتورها می‌تواند تا حد زیادی برند و کسب و کار ما را در فضای مجازی گسترش داده تا در نهایت حضور تاثیر گذاری در این شبکه اجتماعی داشته باشیم.

منبع: پلازامگ