نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
 1. #1
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  2011 June
  محل سکونت
  گرگان
  ارسال ها
  1,170
  تشکر
  62
  تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
  نوشته های وبلاگ
  49


  آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

  آموزش تصویری نصب ویندوز 7

  در ابتدا بايد کامپيوتر خود را روشن کرده و DVD مربوط به نصب سيستم عامل Windows 7 را در DVD Drive خود قرار دهيد. بر روي جعبه يا Case کامپيوتر دو دکمه وجود دارد که يکي دکمه روشن کردن و ديگري دکمه Restart يا راه اندازي مجدد است. زماني که کامپيوتر خاموش است با فشردن دکمه Restart هيچ اتفاقي نمي‌افتد ولي با فشردن دکمه روشن کردن کامپيوتر، کامپيوتر روشن شده و يک چراغ که معمولاً قرمز است روشن مي‌شود.  اکنون کامپيوتر را روشن کرده و DVD نصب Windows 7 را در DVD Drive قرار داده‌ايم.
  در اين حالت پيغام زير ظاهر مي‌شود. در اين زمان بايد يک کليد از صفحه کليد را فشار دهيد در صورتي که در زمان مناسب اين کار را انجام ندهيد اين پيغام حذف شده و کامپيوتر از روي هارد ديسک يا شبکه بالا مي‌آيد،
  (Boot مي‌شود) و براي ديدن دوباره اين پيغام بايد کامپيوتر را Restart کنيد.
  اکنون يک کليد از صفحه کليد را فشار دهيد تا برنامه نصب از روي DVD شروع به کار کند.  برنامه نصب شروع به کار مي کند و بايد منتظر باشيد، تا صفحه زير ظاهر شود.
  در اين قسمت زباني که با استفاده از آن برنامه نصب اجرا خواهد شد و پيش فرضي زبان، زمان و نوع صفحه کليد در ويندوزي که در حال نصب آن هستيم تعيين مي‌شود. فارسي سازي صفحه کليد در اين مرحله انجام
  نمي شود. در لوح فشرده ضميمه به بررسي روش اضافه کردن زبان فارسي پرداخته شده است.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  روي دکمه Install now کليک کنيد.  در اين قسمت بايد نسخه‌اي از سيستم عامل Windows 7 که مي خواهيم نصب کنيم را انتخاب نمائيد. نسخه Ultimate شامل تمامي ويژگيهاي موجود در ويندوز است. در اين نرم افزار آموزشي اين نسخه را مي‌خواهيم نصب کنيم. نسخه Ultimate براساس دو معماري x86 (32 بيتي) و x64 (64بيتي) قابل نصب است. عبارت 32 بيتي و 64 بيتي اشاره به معماري پردازشگر (CPU) کامپيوتر شما دارد. مزيت نسخه 64 بيتي در سرعت بيشتر آن و توانايي استفاده از حافظه بيشتر است. در نسخه 32 بيتي فقط دو گيگ از حافظه نصب شده در کامپيوتر شما قابل دسترس خواهد بود. در اين نرم‌افزار آموزشي نسخه 64 بيتي را مي‌خواهيم نصب کنيم.
  روي گزينه Windows 7 Ultimate X64 کليک کنيد.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  در اين قسمت قوانين نحوه استفاده از Windows 7 نوشته شده است.
  روي گزينهI accept the license terms که نشان دهنده خواندن و قبول داشتن اين قوانين است کليک کنيد.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  تعیین روش نصب Windows 7
  اکنون بايد نوع روش نصب را تعيين کنيد. در صورتيکه مي خواهيد نسخه قبلي ويندوز که در کامپيوتر شما نصب شده است به Windows 7 ارتقاء پيدا کند گزينه اول را انتخاب نمائيد. اين گزينه فقط زماني در دسترس هست که يک نسخه از ويندوز در کامپيوتر شما نصب شده باشد.
  با انتخاب گزينه دوم يک نسخه جديد از ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود.
  توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد اين گزينه را انتخاب کنيد.
  در هر دو حالت فوق هيچ فايلي از روي کامپيوتر شما پاک نمي‌شود ولي پيشنهاد مي‌شود که از فايلهاي خود پشتيبان تهيه کنيد.
  روي گزينه Custom (advanced) کليک کنيد.  تعیین پارتیشن
  اکنون بايد پارتيشني از هارد ديسک که در آن ويندوز نصب مي‌شود را انتخاب کنيد. در اين مثال يک پارتيشن فقط وجود دارد. در صورتيکه چندين پارتيشن داشته باشيد مي‌توانيد پارتيشن مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
  توجه : در صورتيکه مي‌خواهيد دو نسخه از ويندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار يکديگر داشته باشيد بايد پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب نشده باشد. در صورتيکه پارتيشني را انتخاب کنيد که در آن ويندوز نصب شده باشد تمامي فايلهاي مربوط به نسخه قبلي ويندوز در شاخه windows.old ذخيره شده و نسخه جديد نصب مي‌شود و ديگر در زمان روشن کردن کامپيوتر امکان انتخاب نسخه قبلي ويندوز را نخواهيد داشت.
  روي گزينه Drive options(advanced) کليک کنيد.  در اين قسمت يک سري گزينه جهت ايجاد، حذف، ادغام و فرمت کردن پارتيشن ها نمايش داده شده است. در صورتيکه بخواهيد اطلاعات يک پارتيشن را پاک کنيد ابتدا بر روي پارتيشن مورد نظر از ليست بالا کليک کرده و سپس روي گزينه Format کليک کنيد. توجه کنيد که با فرمت کردن يک پارتيشن تمامي اطلاعات موجود در آن پاک شده و ديگر قابل دسترس نيست. با کليک بر روي گزينه Delete پارتيشن انتخاب شده حذف
  مي شود و با کليک بر روي دکمه New يک پارتيشن جديد مي توانيد ايجاد کنيد. توجه کنيد که در صورتيکه يک پارتيشني را حذف کنيد تمامي اطلاعات موجود بر روي آن پاک مي شود!
  در صورتيکه با مفاهيم فرمت و پارتيشن که در بخشهاي بعدي اين نرم افزار آموزشي تدريس خواهد شد آشنا نيستيد بهتر است که با اين گزينه ها کار نکنيد.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  اکنون بايد منتظر بمانيد تا فايلهاي نصب کپي شده و نصب شوند. اين زمان بين 10 تا 15 دقيقه خواهد بود. پس از کپي و نصب صفحه زير را مشاهده مي کنيد در اين مرحله تمامي فايلها کپي شده و سيستم عامل Windows 7 مي‌خواهد کامپيوتر را Restart کند.  به دليل اينکه هنوز DVD نصب Windows 7 داخل DVD Drive مي‌باشد پيغام روبرو ظاهر شده است. توجه کنيد که در اين قسمت نبايد هيچ دکمه‌اي را فشار دهيد در صورتيکه کليدي از صفحه کليد را فشار دهيد برنامه نصب از ابتدا اجرا مي‌شود. بعد از مدت زماني اين پيغام رد مي‌شود.
  در ادامه برنامه نصب به طور خودکار روند نصب را تکميل مي کند. بعد از مدتي برنامه نصب دوباره کامپيوتر شما را restart مي‌کند.  تعیین کد کاربری
  در اين قسمت شما بايد يک کد کاربري براي ورود به ويندوز تعيين کنيد.
  براي مثال عبارت eniac را تايپ کنيد.
  بصورت خودکار نام اين کامپيوتر eniac-pc تعيين شده است. در فصلهاي بعد روش تغيير نام کامپيوتر را نيز بررسي خواهيم کرد.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  در صورتيکه سيستم عامل Windows 7 را از شرکت مايکروسافت خريداري کرده باشيد يک شماره سريال نيز به شما داده مي‌شود آن شماره سريال را بايد در اين قسمت وارد نمائيد. در غير اين صورت شما فقط 30 روز مي‌توانيد از اين نرم افزار استفاده کنيد.
  در صورتيکه از نسخه اصلي استفاده نمي‌کنيد روشهاي مختلفي براي کرک ويندوز وجود دارد که با توجه به DVD خريداري شده بايد اقدام نمائيد.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  در اين قسمت سه گزينه ظاهر شده است. با انتخاب گزينه اول که توسط شرکت مايکروسافت پيشنهاد شده است Updateهاي جديد ويندوز بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود با انتخاب گزينه دوم فقط Updateهاي مهم بر روي کامپيوتر شما نصب مي‌شود. در هر دو حالت فوق اطلاعاتي از کامپيوتر شما براي شرکت مايکروسافت ارسال مي‌شود تا در توليد بهتر ويندوز و مشکلات پيش آمده با مايکروسافت همکاري کنيد.
  با انتخاب گزينه آخر updateها نصب نمي‌شوند. منظور از Update فايلهايي است که از سايت مايکروسافت دانلود مي‌شوند تا ويندوز شما بهتر و با امنيت بيشتر کار کند.
  بر روي گزينه اول کليک کنيد.  تنظیم زمان
  در اين مرحله از نصب منطقه‌اي که در آن قرار داريد را مي توانيد انتخاب کنيد تا ساعت شما براساس آن شهر تنظيم شود.
  روي ليست باز شونده Time zone کليک کنيد.
  روي گزينه Tehran کليک کنيد.
  در پايين اين پنجره مي‌توانيد تاريخ و ساعت را تنظيم کنيد.
  روي دکمه Next کليک کنيد.  در اين قسمت سه گزينه مربوط به شبکه‌اي که هم اکنون به آن متصل هستيد، موجود است. با اين تنظيمات اطلاعات موجود در کامپيوتر شما با سطوح مختلف امنيتي تنظيم مي‌شود. اين سه گزينه از بالا به پايين شبکه موجود در خانه، محل کار و اماکن عمومي مي‌باشد.
  روي گزينه Work network کليک کنيد.  نصب Driver سخت افزار
  سپس برنامه نصب ادامه پيدا مي کند و تا دقايقي بعد Windows 7 نصب مي‌شود.
  اکنون windows 7 نصب شده و آماده استفاده است. ممکن است که در اين زمان بعضي از سخت افزارهاي نصب شده بر روي کامپيوتر شما توسط ويندوز شناسايي نشده باشند و ارتباط درستي بين سيستم عامل و سخت افزار ايجاد نشود. در اين زمان بايد نرم افزار رابط بين سيستم عامل و سخت افزار (Driver سخت افزار) نصب شود. در Windows 7 نرم افزار درايور اکثر قطعات موجود است در صورتيکه موجود نبود بايد از سي دي سخت افزار خريداري شده استفاده کنيد يا به سيستم عامل ويندوز بگوييد که خودش با دسترسي به اينترنت درايور مورد نظر را دانلود کند.
  براي مشاهده ليست سخت افزارهاي اين کامپيوتر روي دکمه Start کليک کنيد.  روي گزينه Computer راست کليک کنيد.
  روي گزينه Properties کليک کنيد.  روي گزينه Device manager کليک کنيد.  روي فلش کنار گزينه Display adapters کليک کنيد.
  مشاهده مي‌کنيد که کارت گرافيک اين کامپيوتر شناسايي نشده و به عنوان يک Standard VGA Graphics Adapter شناخته شده است. براي نصب درايور کارت گرافيکي مي توانيد سي دي نصب کارت گرافيک را وارد سي دي درايو خود کنيد و عمل نصب را انجام دهيد.
  در صورتيکه کارت گرافيک شما قديمي است و درايور مربوط به ويندوز هفت در آن وجود ندارد يا دسترسي به سي دي درايوي نداريد مي‌توانيد از اينترنت درايور را دانلود کنيد.
  براي اين کار روي گزينه مشخص شده راست کليک کنيد.
  روي گزينه Update Driver Software کليک کنيد.  دو گزينه اکنون قابل انتخاب است. با انتخاب گزينه اول درايور از اينترنت دانلود مي‌گردد و با انتخاب گزينه دوم درايور از هارد ديسک يا CD-Drive خوانده مي‌شود.
  روي گزينه اول کليک کنيد.  اکنون بعد از مدت زماني درايور شناسايي و دانلود مي‌گردد.
  روي دکمه Close کليک کنيد.  حال بايد کامپيوتر Restart شود روي دکمه Yes کليک کنيد.  کامپيوتر Restart شده ودوباره در پنجره Device Manager قرار داريم. مشاهده مي‌کنيد که کارت گرافيکي نصب شده است. در صورتيکه کارت گرافيکي نصب نشده بايد وارد وب سايت سازنده قطعه سخت افزاري شده و درايور مربوط به آن را دانلود کنيد.
  در قسمت Other devices گزينه Multimedia Audio Controller موجود است. اين گزينه نشانه اين است که کارت صدا به درستي نصب نشده است. براي بررسي و نصب قطعاتي که در اين ليست ممکن است موجود باشد
  بر روي گزينه eniac-pc راست کليک کنيد.
  روي گزينه Scan for hardware changes کليک کنيد.  سپس ويندوز جستجو براي درايور مربوط به کارت صدا را انجام مي دهد. به اين ترتيب درايور کارت صدا نصب شده و آماده استفاده است.
  روي دکمه Close کليک کنيد.
  براي اطلاعات بيشتر و مشاهده تمامي آموزشهاي فوق بصورت رايگان و بصورت تعاملي و شبيه سازي شده از اين لينک نرم افزار آموزش ويندوز 7 را با لينک مستقيم دانلود کنيد

  تمامي مطالب فوق بصورت PDF از لينک دانلود تصويري نصب ويندوز 7 بصورت مستقيم قابل دانلود است

  http://forum.learninweb.com/showthread.php?tid=8

  http://irmeta.com/meta/index.php?topic=5383.0

  موضوعات مشابه:
  ویرایش توسط NIIT : 19th September 2011 در ساعت 06:06 PM

 2. #2
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  2011 June
  محل سکونت
  گرگان
  ارسال ها
  1,170
  تشکر
  62
  تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
  نوشته های وبلاگ
  49


  آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر
  6 قابلیت ویندوز Seven
  # رابط کاربری بهتر در خصوص دستگاه های جانبی متصل به کامپیوتردر ویندوز 7، پس از کلیک بر روی منوی start بخش جدیدی به نام devices and printers به چشم می خورد. در این بخش دستگاه های متصل به کامپیوتر اعم از پرینتر و حافظه های قابل حمل با تصویر مرتبط به هر کدام وجود دارد. با راست کلیک بر روی هر یک از دستگاه ها امکانات منحصر به فردی نظیر آپدیت و تنظیمات قابل دسترسی است.

  # ویرایش محدوده اطلاع رسانی در ویندوز xp و ویندوز ویستا در سمت راست محیط taskbar محدوده ای به نام اطلاع رسانی یا notification area وجود داشت. این محدوده در ویندوز 7 هم وجود دارد اما با انعطافی بسیار بیشتر که می توان این محدوده را ویرایش و یا حتی حذف کرد. بر روی فضای خالی از این محدوده راست کلیک کنید و customize notification icons را انتخاب نمایید. در این پنجره می توانید نمایش یا عدم نمایش آیکن های مربوط به هر نرم افزار را تعیین کنید. علاوه بر آن با کلیک بر روی turn system icons on or off می توانید نمایش یا عدم نمایش آیکن های مربوط به خود ویندوز نظیر ساعت ویندوز را تنظیم نمایید.

  # ضبط کننده قدم به قدم مشکلات یکی دیگر از قابلیت های کاربردی جدید در ویندوز 7 «ضبط کننده قدم به قدم مشکلات» یا problem steps recorder است. با استفاده از psr شما می توانید مشکلات موجود در ویندوز خود را به صورت قدم به قدم با استفاده از تصویر ذخیره نمایید و آن را جهت دریافت کمک در اختیار دیگران قرار دهید.

  # ذره بین جدیدmagnifier یا ذره بین در ویندوز xp و ویستا نیز وجود داشت، اما در ویندوز 7 با یک ذره بین حرفه ای طرف هستیم. برای دسترسی به ذره بین در منوی start عبارت magnifier را وارد نموده و enter بزنید. در magnifier جدید شما می توانید درصد بزرگ نمایی را تعیین کنید. علاوه بر آن 3 حالت بزرگ نمایی خواهید داشت. full screen که حالت تمام صفحه است و کل صفحه بزرگ خواهد شد که با حرکت ماوس کل صفحه درگیر خواهد بود. نوع دیگر حالت lens است که یک صفحه کوچک با ماوس همراه خواهد شد که تمام بزرگ نمایی در این صفحه رخ می دهد و عملکردی دقیقا مشابه یک ذره بین خواهد داشت. آخرین حالت docked است که یک صفحه ذره بینی در بالا یا هر قسمت دیگری از صفحه به صورت ثابت قرار خواهد داد و تصاویر بزرگ شده در آن پدیدار خواهند شد. از magnifier جهت کاربردهای آموزشی استفاده می گردد.

  # یک راه جدید برای مشاهده فایل های صوتی و تصویریwindows media player در ویندوز 7 بسیار توسعه پیدا کرده است. عمده ترین پیشرفت آن باز شدن یک پخش کننده کوچک به هنگام پخش فایل های صوتی و تصویری است. پیشنهاد می شود پیش از این که player جدیدی را برای استفاده بر روی ویندوز نصب کنید، این ظاهر کاربر پسند windows media player در ویندوز 7 را امتحان کنید.

  # عملیات به اشتراک گذاری در شبکه های خانگیدر ویندوز ویستا و سایر نسخه های ویندوز، ساخت شبکه های خانگی و به اشتراک گذاری منابع کاری دشوار بود. اما با استفاده از wizard جدید موجود در ویندوز 7 به نام homegroup شما می توانید فولدرهایی که قصد به اشتراک گذاری آن ها را دارید را انتخاب کنید. سپس رمز عبوری که دریافت می کنید را در کامپیوتر دیگر وارد نمایید تا به همین سادگی عملیات به اشتراک گذاری صورت بگیرد. اما نکته ای که وجود دارد این است که تنها کامپیوترهای دارای ویندوز 7 می توانند چنین کاری را صورت دهند. جهت دسترسی به این قابلیت عبارت homegroup را در منوی start وارد کنید و enter بزنید.

  http://ghasedak.com/new/index.php/%D...D8%AA/6-7.html

  آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

 

 

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Persian Language By Ustmb.ir
این انجمن کاملا مستقل بوده و هیچ ارتباطی با دانشگاه علوم و فنون مازندران و مسئولان آن ندارد..این انجمن و تمامی محتوای تولید شده در آن توسط دانشجویان فعلی و فارغ التحصیل ادوار گذشته این دانشگاه برای استفاده دانشجویان جدید این دانشگاه و جامعه دانشگاهی کشور فراهم شده است.لطفا برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ماهیت انجمن با مدیریت انجمن ارتباط برقرار کنید
ساعت 09:42 AM بر حسب GMT +4 می باشد.