سازمان فدرال امنیت فناوری اطلاعات در گزارشی نشان داد که استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به دلیل حفره ای که در بخش امنیتی آن ایجاد شده به صلاح نیست. استفاده از رایج ترین مرورگر دنیا به صلاح نیست و بهتر است کاربران از مرورگرهای دیگر استفاده کنند.

یک حفره در سیستم امنیتی اینترنت اکسپلورر به وجود آمده است که حملات و نصب برنامه های مخرب را در رایانه هایی که با سیستم عامل ویندوز عمل می کنند از طریق یک کد دستکاری شده در یک سایت ویژه امکانپذیر می کند.

نسخه های اینترنت اکسپلورر 6، 7 و 8 روی سیستم عاملهای ویندوز ایکس پی، ویستا و 7 با بیشترین خطر مواجهند.

پیش بینی شده است که این نقطه ضعف به زودی برای حملات اینترنتی گسترده تر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و بنابراین بهتر است تا رفع مشکل از مرورگرهای دیگر از قبیل فایرفاکس، اپرا، کروم و سافاری استفاده شود.

پیش از اعلام هشدارهای سازمان فدرال امنیت فناوری اطلاعات آلمان، شرکت مک آفی نیز در بررسیهای خود نشان داده بود حملاتی که در روزهای اخیر بر روی سایت گوگل چین انجام شده از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت اتفاق افتاده است.

اینترنت اکسپلورر در حال حاضر 7/62 درصد از بازار مرورگرها را در اختیار دارد. این در حالی است که به نظر می رسد فایرفاکس و گوگل کروم در ماههای اخیر به رقبایی جدی برای این نرم افزار مایکروسافت تبدیل شده اند.

فایرفاکس 25 درصد و گوگل کروم 69/4 درصد از این بازار را در دست دارد.

موضوعات مشابه: