هر وسیله الکتریکی یک سری نکات و اصول برای رعایت در نگه داری و کار برای خود دارد اینجا یک سری توصیه‌هایی برای نگهداری و کار با انواع دستگاه فاکس و فتوکپی آمده است.

دستگاه‌های فتوکپی و فکس از کالاهایی هستند که امروزه در اداره‌ها، مراکز آموزشی و… کاربرد فراوانی دارند و از تنوع مارک و مدل بالایی برخوردارند به همین دلیل بسیاری از کاربران، هنگام خرید و گاه هنگام استفاده از این کالاها دچار مشکلاتی می‌شوند که اغلب این موضوع به دلیل عدم آگاهی از روش صحیح نگهداری یا استفاده از این دستگاهها رخ می‌دهد. برای افزایش عمر و همچنین حفظ کیفیت دستگاه‌های مذکور نیازمند توجه به نکاتی است که در زیر آمده است.این موارد به نوعی شامل تمام محصولات و برندهای این حوضه میشود که در صورت رعایت تا حد زیادی در بهینه استفاده کردن آنها موثر است.
البته این مقاله در ادامه و طی هفته آتی به شکل کامل تر و تخصصی تر به این موضوع خواهد پرداخت.

1- دستگاه را طوری نصب کنید که فاصله آن از دیوار حداقل ۱۰ سانتی متر باشد تا فن‌های دستگاه بتواند به راحتی کار خود را برای خنک سازی دستگاه فکس یا پرینتر و یا چند کاره شما انجام دهد.
۲- از قرار دادن دستگاه در محلی که گازهای قابل اشتعال یا گازهایی مانند آمونیاک وجود دارد، اجتناب کنید.
۳- دستگاه را در محلی نصب کنید که پایدار باشد و گرد و غبار زیادی وارد آن نشود، چرا که وجود گرد و غبار، کیفیت کپی‌برداری دستگاه را کاهش می‌دهد.یکی از عوامل بسیار موثر در کاهش کارایی دستگاه های فکس ،گرد گبار ناشی از محیط است پ سعی کنید از این دستگاه ها را در محیط های آلوده به گردوخاک استفاده نکنید و در صورت اجبار از یک کاور مناسب برای دستگاه فکس خود استفاده کنید.
۴- از قراردادن دستگاه در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید، چرا که در غیر این صورت نه تنها کیفیت کپی‌برداری کاهش می‌یابد، بلکه ممکن است بدنه دستگاه تغییر شکل یا رنگ پیدا کند.
۵- برای اتصال دستگاه به جریان برق از پریزی استفاده کنید که قدرت کافی داشته باشد.
۶- از مواد مصرفی (تونر، درام، روال فاکس و…) با هولوگرام مخصوص و شناخته شده استفاده کنید، چرا که بسیاری از افراد سودجو با توزیع مواد مصرفی تقلبی و شبیه‌سازی باعث پایین آمدن کیفیت دستگاه و نیز کاهش عمر آن می‌شوند
۷- توصیه می‌شود دستگاه را با گارانتی معتبر از نمایندگی‌های مجاز خریداری کنید تا در صورت بروز اختلال در روند کار دستگاه، برای رفع ایراد با مشکل مواجه نشوید.

مقالات مرتبط :
کدام دستگاه فکس برای شما مناسب است؟
آموزش کدهای کاربردی برای فکس لیزری KX-MB2025/2030 پاناسونیک

منبع : نمایندگی پاناسونیک |‌ تلفن سانترال ٬ تلفن بیسیم و فکس پاناسونیک


موضوعات مشابه: