از حال و هوای آزمون سراسری که می گذریم به اضطراب بزرگتری می رسیم به نام اعلام نتایج کنکور سراسری 96 . در روز های پس از کنکور داوطلبان و یا به اصطلاح رایج کنکوری ها دغدغه ای دارند که شاید برای خیلی ها خواب و خوراکشان را نیز گرفته باشد. اما کنکوری های عزیز بهتر است نگران نباشید و با آرامش خاطر در انتظار نتایج آزمون بمانید زیرا که پس از آن که زمان دقیق نتایج جلوتر اعلام شد طبق گزارشات حدود 79 درصد داوطلبان می توانند وارد دانشگاه بشوند. اینکه چگونه بر اضطراب خود غلبه نماییم را در پایان توضیح مختصری ارائه خواهیم نمود.در ابتدا لازم است در باره اعلام نتایج کنکور سراسری 96 اطلاعاتی داشته باشید . کنکور سال 1396 با ثبت نام 930 هزار نفر برگزار می شود و همچننی 59 درصد شرکت کنندگاه خانم ها و 41 درصد آن ها آقایان می باشند و همچنین خوب است بدانید که ظرفیتی که برای دانشگاه ها در سال 96 نظر گرفته شده است 740 هزار نفر می باشد. در ادامه شما می توانید زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 96 و نحوه مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری 96 و همچنین راه کارهایی را برای کاهش اضطراب خود مطالعه نمایید. برای رسیدن به پاسخ سوالات خود لطفا تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید.نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 96

شما داوطلبان توجه داشته باشید که برای مشاهده نتایج کنکور خود به سه طریق می توانید اطلاعات خود را وارد و نتایج را مشاهده نمایید. در ادامه ما سعی نموده ایم هر سه طریق را به صورت واضحی توضیح دهیم تا شما بتوانید به راحتی از نتایج آزمون خودمطلع شویددر ابتدا لازم است بدانید که برای مشاهده اعلام نتایج بایستی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایید. شما پس از وارد شدن در سایت در سمت راست صفحه روی لینک سراسری کلیک نموده و سپس روی لینکی با این عنوان کارنامه اولیه آزمون سراسری 96 وارد شده و سپس صفحه ای برایتان باز می شود که در این صفحه شما می توانید به سه روش اطلاعات خود را وراد نموده و نتایج را مشاهده نمایید.روش اول : شما داوطلبان می توانید در این روش با وارد نمودنشماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد کارنامه کنکور سراسری 96 خود را مشاهده نمایید. دقت داشته باشید که شماره داوطلبی خود را می توانید هم در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96 و هم بر روی صندلی آزمون خود مشاهده نمایید.روش دوم : در این روش شما علاوه بر اطلاعات شخصی خود نیازمند در دست داشتن شماره پرونده و کد رهگیری می باشید. برای مشاهده کد رهگیری و شماره پرونده به رسید ثبت نام کنکور سراسری خود مراجعه نموده . با واردکردن آن ها نتایج را مشاهده نمایید.روش سوم : داوطلبانی که کد رهگیری خود را در دست ندارند می توانند از این روش با استفاده از شماره پرونده ، شماره سریال ثبت نام و اطلاعات شخصی نتایج را مشاهده نمایند. توجه داشته باشید که منظور از شماره سریال همان سریال کارت اعتباری است که در زمان ثبت نام خریداری نموده اید.با وارد نمودن هر یکی از این اطلاعات خواسته شده در سه روش می توانید از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 مطلع شوید و امید است که جز آن 79 درصد داوطلبان باشید. اما سوالی که این جا وجود دارد و بارها از مشاوران ما پرسیده شده این است که اگر داوطلبی هیچکدام از این اطلاعات خواسته شده را نداشته باشد چگونه باید نتایج کنکور سراسری خود را مشاهده نماید؟ در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که اگر هیچکدام از اطلاعات ثبت نام که شامل شماره سریال ، شماره پرونده ، کد رهگیری ، شماره داوطلبی را در دسترس خود ندارید می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش در قسمت پاسخگویی یک حساب کاربری ایجاد نموده و درخواست و درخواست بازیابی شماره پرونده و داوطلبی خود را بدهید. و در همان زمان سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به صورت آنلاین شماره داوطلبی و شماره پرونده شما را نمایش می دهد و شما پس از دریافت آن می توانید اطلاعات خود را در قسمتی که عنوان کردیم وارد نموده و نتایج کنکور سراسری حود را مشاهده نمایید. چنانچه در هنگام مشاهده کارنامه اولیه خود و یا زمانی که می خواهید حساب کاربری برای خود در قسمت پاسخگویی ایجاد نمایید برایتان پیش آمد می توایند با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نموده و از راهنمایی آن ها بهره مند گردید.تاریخ اعلام نتایج کنکور سراسری 96

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 96 در 14 و 15 تیرماه با شرکت 929 هزار و 791 متقاضی می باشد. پس از برگزاری کنکور سراسری در هر سال تمامی شرکت کنندگان به دنبال زمان اعلام نتایج کنکور سراسری می باشند . در این باره بایستی بگوییم که نتایج کنکور سراسری 96 در نیمه دوم مردادماه اعلام می شود. همچنین داوطلبان پس از مشاهده نتایج اولیه در صورت مجاز شدن می توانند در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 که تقریبا زمان آن یک هفته پس از اعلام نتایج کنکور سراسری می باشد شرکت نمایند.همچنین اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری نیز در اوایل شهریور ماه بر روی سایت قرار می گیرد و داوطلبانی که در این مرحله نیز قبول شده اند بایستی به صورت حضوری به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که چنانچه در اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته نشدید می توایند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و یا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 بار دیگر شرکت کرده و فرصتی دیگر که در اختیارتان هست استفاده نمایید.تا زمان اعلام نتایج کنکور چگونه اضطراب خود را کنترل کنیم

هر چقد که به روز کنکور نزدیکتر می شویم اضطراب و استرس تمام وجود داوطلبان را فرا می گیرد و در این ماراتن کنکور بسیاری هستند که از میزان استرس شاید در جلسه کنکور هم نتوانند به سوالات به خوبی پاسخ دهند. بعد از گذشت از این مرحله نفسگیر آزمون سراسری نوبت به انتظار برای اعلام نتایج کنکور سراسری می رسد و داوطلبان در جستجوی زمان دقیق اعلام نتایج کنکور و یا حتی بسیاری هستند نمونه کارنامه های سال های قبل رشته ی مورد علاقه خود را جستجو می نمایند . برخی هم امیدوارند و به دنبال چگونگی انتخاب رشته و دانشگاه های معتبر می گردند. در هر حال پس از برگزاری کنکور دوران خلاصی داوطلبان نمیرسد و شاید بهتر باشد بگوییم تا زمانی که نتایج کنکور به گوششان نرسد آب خوش از گلویشان پایین نمیرود. در همین قسمت چند نکته ای که می توانید رعایت کنید تا بر اضطراب خود فارغ آیید و با ذهنی آسوده به انتظار نتایج بنشینید را برایتان عنوان نموده ایم.
  • در ابتدا لازم است بگوییم که این اضطراب ها و نگرانی ها تا حدودی طبیعی است و یک انسان سالم بایستی کمی اضطراب را در دورن خود تجربه نماید اما اگر اجازه بدهید این اضطراب به مدت طولانی سراسری وجودتان را فرا بگیرد آن زمان است که ممکن است دچار مشکل شوید.
  • نکته ی مهم دیگری که بایستی توجه داشته باشید این است که قبول نشدن در کنکور سراسری و یا در دانشگاه و رشته ی ای که مورد علاقه تان است به دلیل بی استعداد بودن ویا کم مطالعه کردن شما نمی باشد . بایستی این مسئله را قبول کنید که به دلیل ظرفیت کم دانشگاه هاست که نتوانستید قبول شوید و یا در دانشگاه مورد علاقه تان درس بخوانید.
  • شما داوطلبانی که اضطراب بسیاری دارید می توانید با یک مشاور تحصیلی صحبت نموده و از او بخواهید که رتبه تقریبی شما را تخمین بزند.
  • یکی دیگر از مواردی که می توانید اضطراب خود را کنترل کرده و پیش از اعلام نتایج تا حدودی از نتایج اولیه خود مطلع شوید استفاده از نرم افزار های انتخاب رشته کنکور سراسری که در سازمان سنجش ارائه شده است استفاده نمایید. نرم افزار انتخاب رشته نوعی انتخاب رشته غیر حضوری است که داوطلبان می توانند امکان قبولی خود را در رشته مورد علاقه خود بسنجند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری کسب نمایید می توانید بر روی لینک نرم افزار انتخاب رشته کنکور کلیک کرده و مطالعه نمایید.