برای مشاهده مفیدترین ارسال در این موضوع اینجا کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
 1. #1
  عضو تازه وارد
  تاریخ عضویت
  2018 April
  ارسال ها
  6
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست


  1 امتياز مثبت از 1 راي
  آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

  نحوه انتخاب رشته دکتری

  نحوه انتخاب رشته دکتری

  انتخاب رشته دکتری کاملا متفاوت با انتخاب رشته لیسانس و ارشد است و انتخاب رشته نا مناسب و اشتباه منجر به عدم قبولی در دوره دکتری حتی با رتبه های خیلی خوب می شود. در سال های گذشته شاهد عدم قبولی رتبه های خیلی خوب در بسیاری از رشته های دکتری بودیم که حتی بار تبه های تک رقمی در رشته های بسیار پر طرفدار موفق به پذیرش نهایی نشدند.همانطور که می دانید آزمون ثبت نام آزمون دکتری آزاد 97 و ثبت نام آزمون دکتری سراسری با هم ادغام شده است و در زمینه انتخاب رشته تردید و سوالات فراوانی برای داوطلبان به وجود آمده است. انتخاب رشته دکتری یکی از حساس ترین مراحلی می باشد که تمامی داوطلبان برای افزایش شانس قبولی خود نیاز به یک مشاوره مناسب دارند. عوامل زیادی برای انتخاب رشته دکتری مناسب وجود دارد که به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را به خوبی مطالعه کنید.
  نحوه انتخاب رشته دکتری

  برای یک انتخاب رشته صحیح در مقطع دکتری، باید اطلاع کاملی درمورد ظرفیت هر دانشگاه، شرایط مصاحبه و حد نصاب قبولی هر دانشگاه و … داشته باشید. با اطلاع از این آگاهی ها، می توانید بهترین انتخاب رشته دکتری را داشته باشید و با آمادگی کامل در مصاحبهشرکت کرده و در لغایت در بهترین دانشگاه قبول شویدداوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری 97 و اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 که منتشر می شود در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری لازم است اطلاع کافی داشته باشند. آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و برای آن ها کارنامه صادر شده است و مجاز به انتخاب رشته شده اند این امکان را خواهند داشت تا در اردیبهشت ماه با دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 و سراسری می توانند اقدام به انتخاب رشته کنند. البته داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته دکتری ، بارها در انتخاب رشته مقاطع مختلف شرکت کرده اند انتخاب رشته دکتری سراسری 97 و آزاد کاملا متفاوت باانتخاب رشته دیگر مقاطع است و انتخاب رشته نامناسب و اشتباه منجر به عدم قبولی در دوره دکتریحتی با رتبه های خیلی خوب می شود.برای دریافت اطلاع کامل در رابطه با آزمون دکتری می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره در تماس باشید.
  عوامل تاثیر گذار انتخاب رشته دکتری

  یکی از مهم ترین عوامل میزان کار های پژوهشی داوطلب است. با فرض اینکه رتبه خیلی خوب در رشته ای بدست آورده اید باید سطح کار های علمی و پژوهشی خود را میانگین و نفرات برتر مقایسه نمایید. داوطلب نباید روی رتبه آزمون کتبی زیاد حساب باز کند، این توصیه به ویژه برای داوطلبانی است که رتبه هایی عالی کسب کرده اند. با داشتن رتبه یک رقمی قبولی شما در دانشگاهی مانند شریف یا تهران تضمین نمی شود. پس سعی کنید فارغ از رتبه خود دست به انتخاب بزنید.اصل را بر گرایش خود قرار دهید. حتی در رشته هایی مانند مدیریت، علوم اجتماعی، علوم سیاسی و فیزیک که داوطلبان می توانند از بین گرایش های مختلف دست به انتخاب بزنند بهتر است گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را در اولویت قرار دهیدبه چند برابر ظرفیت ها دقت کنید. اگر رتبه تان نسبتا بالا است ناامید نباشید. مخصوصا اگر رزومه آموزشی – پژوهشی خوبی دارید. در سالهای قبل برخی دانشگاه ها تعداد زیادی از داوطلبان را دعوت به مصاحبه دکتری سراسری می کردند. پس بعید نیست شما هم امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه مورد نظرتان را پیدا کنید.برای اطلاع از مقاله در مورد شهریه دکتری ، شهریه دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک زیر کلیک کنید.
  نحوه گزینش داوطلبان در مقطع دکتری

  نحوه گزینش داوطلبان این آزمون به این صورت می باشد که داوطلبانی کهبراساس اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید نسبت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی در زمان مقرر اقدام نمایند.حد نصاب نمره علمی لازم را در کدرشته محل های انتخابی دارا و برای مرحله دوم (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده باشند. در مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژهشی) در یک یا چند دانشگاه شرکت کرده و حد نصاب نمره مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژهشی) که توسط دانشگاه مربوطه تعیین می شود را دارا باشند.در ضمن داوطلبان در صورت پذیرفته نشدن در رشته مورد نظر خود می توانند شانس خود را دوباره در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری و تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد امتحان نمایند.. برای اطلاع از زمان تکمیل تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 و تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 می توانید بر روی لینک موردنظر کلیک کنید.
  نکات کلیدی در مصاحبه دکتری

  جلسه مصاحبه دكتری خیلی مهم است و برای افراد شركت كننده پر از چالش می باشد و چنین افرادی به دلیل اینكه از محتوی مصاحبه آگاهیی ندارند و با رویكردهای افراد مصاحبه كننده آشنا نیستند و همینطور صحبت كردن حضور اساتید مختلف در یك جلسه دچار استرس می شوند. من هم سال قبل چنین تجربه ای رو داشتم و خیلی هم برای مهم بود كه از تجربه دیگران استفاده كنم. چون روش برخورد در جلسه مصاحبه خیلی مهم است.یكی از سوال اساسی این است كه از شما خواسته می شود كه در مورد پایان نامه خود توضیح دهید. در این مرحله لازم است موضوع پایان نامه خود را به صورت واضح و در یك یا چند جمله با بیانی روشن معرفی كنید. به خاطر داشته باشید كه داشتن انگیزه، كلید اصلی موفقیت در مصاحبه آزمون دكتری می باشد. صرفا قبولی در مرحله اول این آزمون نمی تواند دلیل مناسبی برای ادامه تحصیل شما درمقطع دكتری باشد.نكته بسیار مهم در مورد مصاحبه این است كه شما توانایی عوض كردن عقیده اساتید را دارید و این امر میسر نمی شود مگر در صورتی كه شما علاقه مندی و پیگیر بودن خود را نشان دهید و در پاسخ به سوالات صادق باشید. می توانید یك پرونده مختصر از اطلاعات مقاطع مختلف تحصیلی تان، سوابق كاری و توانایی های خود تهیه كنید تا در صورت لزوم ارائه نمایید.برای اطلاع در زمینه مشاوره انتخاب رشته دکتری ، مشاوره تحصیلی دکتری بر روی لینک زیر کلیک کنید.


 2. #2
  عضو تازه وارد
  تاریخ عضویت
  2018 April
  ارسال ها
  14
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست


  آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر
  موسسه مرکز مشاور کار خود را از سال 93 در ضمینه مشاوره پایان نامه و پروپوزال و همچنین نگارش مقاله شروع کرده است.ارتباط مستقیم و آسان با متخصص انجام پروژه و خدمات بدون محدودیت در آموزش پروژه ، رفع اصلاحات پروژه بدون محدودیت ، ارائه تمامی فایلهای نرم افزاری پروژه و پشتیبانی صحت فایلهای پروژه تا یک ماه بعد از انجام پروژه از مواردیست که برای از بین بردن نگرانی شما عزیزان نسبت به پروژه تان در نظر گرفته ایم. شما میتوانید از طریق تلگرام یا ایمیل درخواست خود را برای پیگیری به صورت مکتوب ارسالنمایید.شماره تماس:


 3. #3
  عضو تازه وارد
  تاریخ عضویت
  2018 April
  ارسال ها
  14
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست


  آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر
  موسسه مرکز مشاور کار خود را از سال 93 در ضمینه مشاوره پایان نامه و پروپوزال و همچنین نگارش مقاله شروع کرده است.ارتباط مستقیم و آسان با متخصص انجام پروژه و خدمات بدون محدودیت در آموزش پروژه ، رفع اصلاحات پروژه بدون محدودیت ، ارائه تمامی فایلهای نرم افزاری پروژه و پشتیبانی صحت فایلهای پروژه تا یک ماه بعد از انجام پروژه از مواردیست که برای از بین بردن نگرانی شما عزیزان نسبت به پروژه تان در نظر گرفته ایم. شما میتوانید از طریق تلگرام یا ایمیل درخواست خود را برای پیگیری به صورت مکتوب ارسالنمایید.شماره تماس: 09106769901 

 

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Persian Language By Ustmb.ir
این انجمن کاملا مستقل بوده و هیچ ارتباطی با دانشگاه علوم و فنون مازندران و مسئولان آن ندارد..این انجمن و تمامی محتوای تولید شده در آن توسط دانشجویان فعلی و فارغ التحصیل ادوار گذشته این دانشگاه برای استفاده دانشجویان جدید این دانشگاه و جامعه دانشگاهی کشور فراهم شده است.لطفا برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ماهیت انجمن با مدیریت انجمن ارتباط برقرار کنید
ساعت 04:23 AM بر حسب GMT +4 می باشد.