سئو در لغت معنای خاصی ندارد بلکه خلاصه سه کلمه انگلیسی Search Engine Optimization است که اختصارا آن را SEO ( یا بهینه سازی موتور جستجوگر ) می نامند و از لحاظ لغوی پاسخ ما به سوال سئو چیست می تواند این باشد که در زبان عامیانه ما فارسی زبانان ، بهینه سازی سایت برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجوی موتور های جستجوگر است .


سئو چیست ؟ نمی توان گفت سئو به معنای فریب موتور های جستجوگر برای رسیدن به اهداف خود است بلکه بهتر است در پاسخ سوال سئو چیست می توان این تعریف را ارائه داد که نوعی استراتژی است برای فهماندن به موتور جستجوگر که مقاله ما آن قدر ارزش دارد که تو آن را به مخاطبانت نشان دهی . در واقع سئو با هدف قرار دادن سایت در صدر جستجو ها و یا حداقل در ابتدای نتایج جستجوی موتور های جستجوگر پایه ریزی شده است . فکر می کنم تا به حال هدف از سئو چیست را فهمیده باشید !


سئو چیست را می توان استراتژی ای دانست برای افزایش مخاطبان یک سایت که دارای محتوای مفید برای کاربران است . فرآیند سئو به منظور بهبود عملکرد سایت ها در خدمت رسانی طرح ریزی شده است .


بسیاری از صاحبان سایت های مختلف به ما مراجعه می کنند و می پرسند که جناب مهندس براستی سئو چیست ؟ و می توان وارد این حیطه شد و با مقدار کمی اطلاعات به موفقیت در زمینه افزایش کاربری سایت دست یافت ؟ پاسخ ما به ایشان خیر است چراکه سئو یک دانش بین المللی است و باید توسط مهندس سئو انجام پذیرد به این دلیل که الگوریتم های موتور های جستجو اولا با یکدیگر در زمینه تشخیص سایت بهتر متفاوت است و دوما در هر زمان دستخوش بروزرسانی هایی می شود که هر نسخه از آن ها نیازمند یک استراتژی خاص خود است .


سئو چیست ؟ این بهترین سوالی است که می توانید از یک سئو کار بپرسید و از او بخواهید تا شما را در افزایش رتبه سایت تان در رتبه بندی موتور های جستجوگر یاری کند . حال دلیل این که ما تاکید داریم که شما برای دستیابی به جواب سوال سئو چیست به یک سئوکار مراجعه کنید آن است که بطور مثال موتور جستجوگر گوگل حدودا 200 الگوریتم متفاوت برای تشخیص یک سایت مناسب برای کاربر خود دارد ، بنابراین شما باید به سراغ یک سئو کار حرفه ای بروید تا بتواند الگوریتم های بهتر را استخراج و سایت شما را برای رسیدن به صدر یاری کند .


سئو چیست و سئو چگونه کار خود را در فضای اینترنت آغاز کرد ؟
در همان ابتدا که موتور های جستجوگر کار خود را بطور رسمی در فضای مجازی آغاز کردند و طرفداران زیادی را به دور خود جمع کردند ، فرآیند سئو کار خود را آغاز کرد . در آن زمان هیچ ** نمی دانست که سئو چیست اما فرآیند سئو براساس حروف الفبا صورت می پذیرفت که شکل واقعا ابتدایی سئو محسوب می شد و کاربران موتور های جستجوگر را کلافه می کرد.


پس از تحول عظیمی که در موتور های جستجوگر ایجاد شد و همه آن ها به دنبال پیشی گرفتن از یکدیگر بودند ، همه آن ها به سراغ افزایش دقت خود در تعریف سایت های مناسب برای جستجوی کاربران خود بودند . می توان گفت مفهموم سوال سئو چیست که اکنون به بررسی آن می پردازیم ، از این زمان شکل می گیرد چرا که الگوریتم بررسی بهترین سایت ها از دیدگاه موتور های جستجوگر کم کم به سمت کی ورد ها (Key_word) سوق پیدا کرد که می توان گفت نسبت به سئو الفبایی بسیار بسیار پیشرفته تر بود.


در آن اوایل افرادی هم بودند که از سئو بطور نامناسب و غیر اخلاقی استفاده می کردند و پاسخی نامناسب به سوال سئو چیست می دادند و آن را وسیله ای برای پیشرفت خود حال به هر طریقی که شده می دانستند چراکه معیار سنجش رتبه یک سایت توسط موتور های جستجوگر تعداد کی ورد های آن سایت بود که در ابتدا با کلک های خاص خود ، سئو کاران بی قید و بند ، به استفاده ابزاری از این معیارها می پرداختند .


همان طور که گفته شد بدست آوردن رتبه‌بندي بالا براي کلمات کليدي خاص در اوايل کار خيلي راحتي نسبت به امروز بوده است. با بکار گيري روش‌هاي غير اخلاقي در آن زمان قرار گرفتن در بالاي ليست نتايج جستجو تضمين شده بود. امروزه الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو پيچيده‌تر شده‌اند و خيلي سخت است که مهندسين بهينه‌سازي بتوانند موتورهاي جستجو را دستکاري کنند، البته اين بازي موش و گربه بين مهندسين سئو و موتورهاي جستجو امروزه نيز وجود دارد و ادامه پيدا خواهد کرد.


هدف از انجام فعالیت های مربوط به سئو چیست ؟
هدف سئو چیست ؟ هدف سئو بطور مشخص کمک به طراحی سایت برای رسیدن به جایی است که بتواند محتوای خود را به کاربرانش ارائه دهد با استفاده از کلمات و استراتژی های نوین و کارآمد ارائه دهد. می توان گفت سئو یک معامله دو سر برد برای موتور های جستجو و سایت مورد نظر است چرا که در صورتی که محتوای سایت شما همان چیزی که کاربر می خواهد باشد ، هم وقت بیشتری را در سایت شما می گذراند و رتبه سایت شما افزایش پیدا می کند و هم اینکه موتور جستجو قابل اعتماد تر می شود و کاربر این حس را دریافت می کند که این موتور جستجو هر آنچه را که او بخواهد ، برایش لیست می کند .


مفهوم زمان در سئو چیست ؟


زمان در سئو تعریف چندان واضحی ندارد و کاملا بسته به این است که مقاله شما چقدر مورد توجه قرار می گیرد ، اما می توان این اطمینان را داد که ، کسی که می داند سئو چیست ، این توانایی را دارد که ظرف چند ماه سایت را به کاربری مطلوبی برساند و تعداد بازدید های آن را بطور چشمگیری افزایش دهد . اگرچه ممکن است نتایج فرآیند های سئو در کوتاه مدت ظاهر نشوند اما پس از مدتی ، شما به وضوح قادر خواهید بود که بفهمید مزیت های سئو چیست و سئو چگونه به افزایش بازدید سایت شما کمک کرده است .


برای سایت ها بسیار این مسئله اهمیت دارد که مزیت سئو چیست نسبت به روال عادی کار . جالب اینجاست که بدانید حدود58.39 درصد کليک‌ها بر روی سه سایت اول پیشنهادی موتور های جستجو صورت می گیرد و مفهوم سئو چیست در این آمار آشکار می گردد .برای مثال می توان تنها به این مسئله کمی عنایت داشت که با توجه به اینکه هزاران بازار اینترنتی برای کالا ها و خدمات مختلف وجود دارد ، قرار گرفتن در سه جستجوی اول چقدر می تواند به افزایش فروش یک سایت کمک کند ! پاسخ سوال سئو چیست می تواند میلیارد ها دلار پول را تنها با چند کلیک کاربران جابجا کند !!!


بطور کلی اهداف سئو چیست ؟ می توانیم آن ها را در 6 سطر خلاصه کنیم :
هدف اول از سئو چیست ؟افزایش بازدید وب سایت ها .
هدف دوم از سئو چیست ؟اعتبار بخشی به یک برند .
هدف سوم از سئو چیست ؟ بالا بردن ترافیک یک سایت.
هدف چهارم از سئو چیست ؟ قرار دادن سایت در رنک های بالای موتور های جستجو
هدف پنجم از سئو چیست ؟ بالا بردن و ارتقای فروش محصولات یک سایت
هدف ششم از سئو چیست ؟ تبلیغات.
نتیجه گیری از مقاله سئو چیست ؟
آرشا وب در این مقاله سعی کرد تا مفهموم کلی سئو را برای شما مخاطبان عزیز شرح و تفسیر کند و پاسخ روشنی به سوال سئو چیست را به شما عزیزان ارائه دهد . سئو اگر چه مفهومی ساده به نظر می رسد و این درک را به مخاطب می دهد که کار دشواری نیست ، اما می توان به زرس قاطع گفت که سئو یک دانش بین المللی است که می تواند دارندگان سایت ها را در اداره بهتر سایت و افزایش کیفیت محتوا ها یاری کند . پیشنهاد ما در این باب به شما این است که کار تولید محتوای فنی یک مجموعه را به یک سئوکار حرفه ای بسپارید تا بتواند شما را در رسیدن به هدفتان یاری دهد . امروزه تعداد سئوکاران آن قدر افزایش یافته که می بایست اطلاعات به روز و جامعی درباره این هنر داشت تا بتوان در بازار شلوغ و پر هیاهو بازاریابی اینترنتی فعالیت کارآمد و پول ساز داشت و خدمت یا محصول مورد نظر را آن گونه که باید ، به مشتری ارائه داد .


چندین سوال دیگر در زمینه سئو وجود دارد که بهتر است قبل از آن که با سئوکار وارد کار مشترک شوید از آن ها اطلاع داشته باشید تا بتوانید با یک سئوکار حرفه ای رو در رو شوید و مهندس سئوکار را از سئوکاران نوپا و بی تجربه تشخیص دهید .


سوال هایی ماند" افزایش رتبه در گوگل چگونه است ؟ " و یا " بهینه سازی سایت چیست ؟ " و سوال هایی از این قبیل ... همچنین ما علاوه بر این مقاله که پیش روی شماست ، چندین مقاله با هدف ارائه خدمت به شما در زمینه شناخت سئو تهیه کرده ایم و در خدمت شما قرار خواهیم داد ، امیدواریم بهترین نتیجه ممکن را از آن ها گرفته و با قدرت وارد بازاریابی اینترنتی که بازار گرمی دارد شوید .

موضوعات مشابه: