کریس همسورث بازیگر توانایی‌ست که طی چند سال اخیر بخاطر بازی در نقش Thor بیش از پیش معروف شده است.کریس همسورث (Chris Hemsworth) متولد 11 آگوست 1983 (20 مرداد 1362) هنرمند و بازیگر استرالیایی است. او بخاطر بازی در نقش کیم هاید (Kim Hyde) در سریال تلویزیونی «خانه و دوری» (Home and Away) که طی سال‌های 2004 تا 2007 پخش می‌شد معروف شد. او با بازی در فیلم «پیشتازان فضا» (Star Trek) و فیلم هیجان‌انگیز «گریز بی‌نقص» (A Perfect Getaway) در سال 2009 وارد عرصه هالیوود شد.

همسورث سپس در فیلم‌هایی نظیر سفیدبرفی و شکارچی (Snow White and the Huntsman) و سحرگاه سرخ (Red Dawn) در سال 2012، فیلم اکشن بلک‌هت (Blackhat) در سال 2015، فیلم بیوگرافی و هیجان‌انگیز «در دل دریا» (In the Heart of the Sea) در سال 2015، فیلم کمدی «شکارچیان روح» (Ghostbusters) در سال 2016 و فیلم اسپین-آف «مردان سیاه پوش: بین‌المللی» (Men in Black: International) در سال 2019 حضور پیدا کرد. او بخاطر بازی در فیلم‌ کمدی و ترسناک «کلبه‌ای در جنگل» (The Cabin in the Woods) در سال 2012 و فیلم «شتاب» (Rush) در سال 2013 تحسین شد.

بزرگ‌ترین موفقیت تجاری کریس همسورث بخاطر بازی نقش Thor در فیلمی با همین اسم در سال 2011 و بازی در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame) در سال 2019 در دنیای سینمایی مارول (MCU) بوده است. بازی در فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» او را تبدیل به یکی از گران‌ترین بازیگران دنیا کرد.

اوایل زندگی
کریس همسورث متولد شهر ملبورن (Melbourne) استرالیا است. پدرش «کریگ» (Craig) مشاور خدمات اجتماعی و مادرش «لئونی» (Leonie) معلم زبان انگلیسی است. او برادر وسطی از بین 3 برادر محسوب می‌شود؛ بزرگ‌ترین آن‌ها «لوک» (Luke) و کوچک‌ترین برادر «لیام» (Liam) نام دارد که او نیز بازیگر است. پدربزرگ مادری او مهاجر هلندی و مادربزرگ مادری‌اش از تبار ایرلندی است. او همچنین اجداد انگلیسی، اسکاتلندی و آلمانی دارد.

کریس هم در شهر ملبورن و هم در شهر بولمن (Bulman) کودکی خود را سپری کرده است. او اعلام کرده که اکثر دوران کودکی خود را در ملبورن گذرانده، اما واضح‌ترین خاطرات کودکی خود را از شهر بولمن دارد. آن‌ها مدام درحال جابجایی بین این دو شهر بودند که زندگی در هر شهر سبک متفاوتی را می‌طلبید. زندگی در بولمن در کنار کروکدیل‌ها و بوفالو‌ها بود. قبل از اینکه خانواده‌ به جزیره فیلیپ نقل مکان کنند، کریس دوران دبیرستان خود را در کالج هیتمونت (Heathmont) گذراند.

زندگی شخصی کریس همسورث
ازدواج
کریس همسورث
در سال 2010 از طریق دوستان مشترک با بازیگر اسپانیایی «السا پاتاکی» ( Elsa Pataky) آشنا شد و در همان سال نیز با یکدیگر ازدواج کردند. حاصل این ازدواج سه فرزند بود: یک دختر که در سال 2012 به دنیا آمد و 2 پسر دوقلو که در سال 2014 متولد شدند. در سال 2015 همسورث و خانواده‌اش از لس آنجلس به شهر بومی خودشان یعنی Byron Bay نقل مکان کردند.

ثروت و دارایی
همسورث یکی از گران‌ترین بازیگران دنیاست. او در سال‌های 2014، 2015 و 2018 از طرف مجله «فوربز» (Forbes) در فهرست گران‌ترین بازیگران جهان قرار گرفت. او در رده سی‌ویکمین سلبریتی پردرآمد در سال 2018 و بیست‌و‌چهارمین سلبریتی پردرآمد در سال 2019 با درآمد 76.4 میلیون دلاری در این فهرست قرار گرفت.

فیلم‌ های کریس همسورث


در این مقاله سعی کردیم تا شرح مختصری از زندگینامه کریس همسورث، بازیگر خوش‌آوازه و خوش‌چهره استرالیایی ارائه دهیم. این بازیگر تاکنون ثابت کرده که به راحتی از پس بازی در فیلم‌های اکشن یا کمدی برمی‌آید. کریس همیشه از حواشی به دور بوده و با همسر و سه فرزند خود زندگی آرامی را سپری می‌کند.


موضوعات مشابه: