فیلم میلیونر زاغه نشین فیلمی کاملا هیجان انگیز و تأثیر گذار است. دقت کنید تأثیر گذاری و هیجان انگیز بودن دو مقوله کاملا جدا از هم هستند و اکثر فیلم ها به یکی از این دو ویژگی قناعت می کنند اما فیلم میلیونر زاغه نشین هر دو را هم زمان در خود جای داده است.هیجان فیلم میلیونر زاغه نشین از همان ابتدا آغاز می شود و پس از هر صحنه هیجانی یک واقعیت تلخ و تأثیر گذار به شما نشان داده می شود، صحنه درگیری های مذهبی که طی آن مادر جمال کشته می شود یا نگهداری کودکان بی سرپرست توسط ماما واقعا ذهن تماشاگر را درگیر می کند.نحوه روایت داستان در فیلمنامه یکی از نقاط قوت فیلم میلیونر زاغه نشین است، فلش بک ها که هر کدام هدفی خاص را دنبال می کنند به خوبی در کنار هم چیده شده و قالب اصلی فیلم را تشکیل می دهند.یکی از جالب ترین نکات در نقد فیلم میلیونر زاغه نشین، شخصیت پردازی درست و شیمی میان شخصیت ها است که به طرز عجیبی، باور پذیر از آب در آمده است. به عنوان مثال در صحنه ای که جمال با هویتی ناشناس به برادرش زنگ می زند، سلیم در حالی که از دوران نوجوانی جمال را ندیده به راحتی و تنها پس از جمله او را می شناسد. این صحنه در حالت عادی کاملا غیر قابل باور است، اما فیلم میلیونر زاغه نشین به خوبی از پس روایت چنین روابطی بر آمده و تماشاگر به عمق رابطه برادری میان جمال و سلیم پی می برد.
موسیقی فیلم Slumdog Millionaire دقیقا همان چیزی است که باید باشد. صحنه حماسی مرگ سلیم، صحنه غم انگیز حمله به مادر جمال و شادی دو برادر پس از رهایی از چنگال ماما و غیره.
یکی از نکات بسیار جالب در مورد موسیقی فیلم میلیونر زاغه نشین غیر یکنواخت بودن آن است، به عنوان نمونه در صحنه پایانی که همزمان مرگ سلیم و پیروزی جمال در مسابقه را نشان می دهد از یک موسیقی استفاده شده و جالب آن که این موزیک خاص با هر دو صحنه مرگ سلیم و شادی پیروزی جمال هم خوانی دارد و همین نکات است که باعث می شود اسکار بهترین موسیقی به فیلم میلیونر زاغه نشین برسد.کارگردان بریتانیایی فیلم میلیونر زاغه نشین توانسته واقعیت های زندگی مردم هندوستان را به زیبایی هر چه تمام تر در این فیلم به نمایش بگذارد به طوری که تا به حال حتی در فیلم های خود هند چنین صحنه هایی را ندیده بودم.

موضوعات مشابه: