صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 19
Like Tree10نفر پسندیدند

موضوع: Steve Jobs در گذشت

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

Steve Jobs در گذشت

استیو جابز مدیرعامل و نماد بی چون و چرای اپل امروز در تاریخ 5 اکتبر 2011 در سن 56 سالگی درگذشت .
    خبر درگذشت استیو جابز ابتدا در سایت رسمی اپل عنوان شد . و سپس سایتهای مختلف من جمله گوگل در صفحه اصلی خود به آن پرداختند .
    لری پیچ از بنیانگذاران گوگل طی پیامی در صفحه شخصی خود در گوگل پلاس این ضایعه بزرگ را تسلیت گفت و از خدمات استیو جابز یادکرد کرد .
    متن پیام لری پیچ بصورت زیر است :

I am very, very sad to hear the news about Steve. He was a great man with incredible achievements and amazing brilliance. He always seemed to be able to say in very few words what you actually should have been thinking before you thought it. His focus on the user experience above all else has always been an inspiration to me. He was very kind to reach out to me as I became CEO of Google and spend time offering his advice and knowledge even though he was not at all well. My thoughts and Google's are with his family and the whole Apple family
    .
    روحش شاد و قرین رحمت الهی

NIIT این نویسه را میپسندد.
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 881 بار در 386 پست
    نوشته های وبلاگ
    6
    نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه .من خیلی قبولش داشتم.چقدر زود مرد.نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه.خدایشش بیامرزد

پایان یک اسطوره تکنولوژی

امروز یکی از غم انگیز ترین روزها برای دنیای تکنولوژی به حساب می آید. استیو جابز موسس و مدیرعامل سابق اپل ساعاتی پیش در سن 56 سالگی درگذشت و اپل و طرفدارانش را تنها گذاشت.

سرانجام روزی رسید که باید با متفکر پشت سیب گاز زده خداحافظی کنیم.
    اگر به صفحه اول سایت اپل مراجعه کنید می بینید که با یک عکس از استیو جابز جایگزین شده و حتی گوگل نیز صفحه اول اش را به استیو جابز اختصاص داده است.

یک پزشک نوشت:
    رسانه های دنیا دقایقی پیش (بامداد پنج شنبه به وقت ما – هنگام ارسال این نوشته) اعلام کردند که استیو جابز درگذشته است.
    در اعلامیه مختصری که از سوی اپل منتشر شده است، آمده است:
    اپل یک نابغه خلاق و رؤیایی را از دست داده است و دنیا دچار فقدان یک انسان شگفت انگیز شده است.
    آنهایی از ما که بخت کافی برای شناخت و کار با استیو جابز را داشتند، یک دوست عزیز و مربی مشتاق را از دست داده اند.

استیو در شرکتی زندگی می کرد که فقط خود او می توانست، ایجادش کند و روح او برای همیشه در مؤسسه اپل خواهد بود.
    در هنگام مرگ دوستان و خانواده جابز در کنارش بودند و او با آرامش درگذشت.
    به عنوان یک وبلاگ نویس و یک مشتری محصولات اپل، درگذشت جابز در این ساعات بامداد غم زده ام کرده است.
    اطلاع من از این خبر به واسطه یکی از محصولات اپل صورت گرفت: آی پد، تبلت پرتابل و فوق العاده ای که حتی در هنگام خواب در کنارم است و صبح، زمانی که زودتر از همیشه از خواب بیدار شدم و تصمیم گرفتم برای گذشت دقایق خبرها را مرور کنم، با ناباوری و در حالی که آرزو می کردم که خبر درست نباشد، خبر فوت جابز را در صدر اخباری دیدم که دقایقی پیش منتشر شده بود.
    شما حتی اگر یک کاربر ایرانی محصولات اپل باشید و نتوانید از همه قابلیت های محصولات اپل استفاده کنید و حتی اگر کاربر هیچ محصول اپل نباشید، تأثیر جابز در زندگی تان نبایستی کم یا نامحسوس باشد.
    آی فون و آی پد و آی پاد و مک و iOS و فروشگاه محصولات اپل، شیوه زندگی و نگرش را در این چند ساله تغییر داده اند. مدیریت و تأثیرات جابز بر اپل، نحوه سرگرم شدن، تعامل ما با کامپیوتر، خرید محصولات موسیقیایی و دسترسی ما را به اخبار تغییر داده است.
    حتی اگر کاربر محصولات اپل نباشید، باز هم تأثیر جابز از طریق ایجاد حس رقابت و دادن ایده به شرکت های رقیب، باز هم در زندگی شما رخ می نماید. به راستی بدون آی پد، شاهد مطرح شدن چیزی به نام تبلت بودیم و این همه تبلت متنوع را در بازار مشاهده می کردیم؟
    اما تأثیر جابز بر کسانی که در زندگی نامه او تعمق کرده اند و همواره سخنرانی های او را دنبال کرده اند، از این هم والاتر است.
    من در این چند ساله ساعت های مدیدی سخنرانی های جابز را با دقت تماشا کرده ام و در حرکات و شیوه ارائه محتوای او دقت کرده ام، همیشه در خیال حتی ملبس به لباس های محبوب جابز، خود را در حال سخنرانی به سبک و سیاق او دیده ام و آرزو کرده ام که قدرت و مهارتی به مانند جابز، در برقراری ارتباط مؤثر حتی در نشست های کوچک داشته باشم.
    از سوی دیگر، مداقه در زندگی و کار جابز ما را با تجلی عملی بسیاری از مفاهیم انتزاعی آشنا کرده است: خودباوری، پشتکار، شهامت، عشق به کار و ایده پردازی و شاید بهتر باشد بگویم رؤیاسازی.
    بله! جابز یک رؤیاساز به تمام عیار بود، او که فرزند یک مهاجر سوری و مادری امریکایی بود، از همان ابتدا، زندگی ساده ای را در پیش رو نداشت. حتی مادر و پدر بیولوژیک اش، او را نخواستند و بزرگ کردن او را یک خانواده مهربان دیگر قبول کرد.
    اما جابز به رغم این آغاز نه چندان خوب، افکار بزرگی در سر می پروراند.
    نه! تصور نکنید که جابز هیچگاه در زندگی اش دچار تزلزل و سختی در مسیر راهش نشد، زمانی او به عرفان هندی علاقه مند شد، زمانی محترمانه عذرش را از اپل خواستند، در آغاز کار او باید در برابر ابرشرکت های آن زمان قد علم می کرد و خودی نشان می داد، در چند سال اخیر هم او در برابر یک بیماری دشوار با شهامت مقاومت کرد و تا آخرین ساعاتی که توانی در بدن داشت، کار را رها نکرد.
    برق چشمان استیو، شوق نمایان در حرف هایش، نحوه گام برداشتن هایش در همایش ها و اعتماد به نفس فوق العاده و شیوه مدیریت موفق اش، را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.
    آیا ما به مانند استیو می توانیم به ایده ها و آرزوهای ذهنی خود وفادار بمانیم؟ آیا رؤیاسازی، تخیل، ابتکار و مفهوم سازی در اعماق سلول های خاکستری مغز ما، هنوز مجالی برای خودنمایی دارند؟ یا اینکه ترس از جبر جغرافیایی و واهمه از دشواری عملی کردن ایده ها و ایده آل ها چنان دیوارهای بلندی و رسوخ ناپذیری هستند که حتی به ما اجازه فکر کردن به یک مبارزه جانانه در زندگی مان را نمی دهند.
    همه تلاش ما باید این باشد که وقتی به انتهای کار نزدیک می شویم بتوانیم به مانند جابز با رضایت به پشت سر و مسیری که پیموده ایم نگاه کنیم و به جای دریغ و افسوس، به مانند آن ترانه زیبای فرانک سیناترا با خود بگوییم که من در زندگی راه و مسیر خود را رفته ام و علیرغم فراز و نشیب ها، مبارزه شخصی خود را کرده ام.

مرثیه ای برای استیو جابز

مرگ استیو جابز، بنیان‌گذار، رییس و مدیراجرایی سابق شرکت اپل، در سن 56 سالگی بسیاری را شوکه کرد. اینجا بخشی از سخنان چهره های سرشناس تکنولوژی و رسانه در مورد جابز آمده است...

سرگی برین بنیانگذار گوگل، در بخشی از پست خود در گوگل پلاس نوشته است، از اولین روزهای تاسیس گوگل هر زمان لری و من نیازمند راهنمایی و تشویق برای انجام کاری بودیم، تنها کافی بود به فکر استیو بیفتیم.
    او خطاب به استیو جابز نوشته است: «استیو، هر ** از نزدیک یکی از محصولات اپل را تنها لمس کرده باشد، اشتیاق تو برای بهترین بودن را حس می کند.»

لری پیج دیگر بنیانگذار گوگل نیز در صفحه گوگل پلاس خود از استیو به خاطر راهنمایی ها و کمک هایش تشکر کرده است. در بخشی از نوشته او آمده «او مرد بزرگی بود، با موفقیت های زیاد و نبوغ باورنکردنی... استیو همیشه برای کمک و مشورت به من وقت گذاشت، حتی زمانی که وضعیت جسمانی خوبی نداشت...»

اریک اشمیت مدیر عامل گوگل در ایمیلی نوشت: «امروز روز بسیار غم انگیزی برای همه ماست. استیو نسلی از سبک و تکنولوژی را بنا نهاد که به نظر نمی رسد تکرار شدنی باشد... او به عنوان بزرگ ترین مبتکر کامپیوتر در تاریخ باقی خواهد ماند.»

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک از استیو به خاطر این که همیشه برای او «یک معلم و یک دوست» بود تشکر کرده و در صفحه خود در فیس بوک نوشته است: «ممنونم که نشان دادی آن چه ساخته ای می تواند دنیا را تغییر دهد. دلم برایت تنگ می شود.»

باب ایگر مدیر عامل دیزنی در بیانیه ای از استیو به خاطر دوستی و راهنمایی هایش تشکر کرده است. ایگر در بخشی از پیام خود نوشته است: «میراث استیو بسیار فراتر از محصولاتی است که ساخت، میراث او میلیون ها مردمی هستند که از او تاثیر گرفتند، زندگی هایی است که او تغییر داد و فرهنگی است که او بنا کرد.»

استیو کیس بنیانگذار AOL در پستی بر روی توییتر، استیو را «بزرگ ترین کارآفرین نسل ما» دانست. او نوشته است: «میراث استیو تا قرن ها باقی خواهد ماند.»

بیل گیتس که طی سال های فعالیت خود در مایکروسافت هم دوست و هم رقیب استیو جابز به شمار می رفت، کار کردن با او را «افتخاری بسیار بزرگ» توصیف کرد و گفت: «دنیا کمتر کسی را می تواند داشته باشد که به اندازه استیو تاثیرگذار باشد، تاثیری که نسل ها حس خواهد شد... دلم برای استیو تنگ می شود.»

دیک کاستولو مدیر عامل توییتر در صفحه خود بر روی این سایت نوشت: «بسیار به ندرت اتفاق می افتد کسی پیدا شود که نه تنها استانداردها را ارتقاء می بخشد، بلکه استانداردهای جدید نیز خلق می کند.»

مارک اندرسن بنیانگذار نت اسکیپ در بینانیه ای گفت: «استیو خورشید تابان صنعت ما بود... او به واقع خالق استانداردهای جدید بود.»

در بخشی از بیانیه جف بوکس مدیرعامل تایم وارنر، آمده است: «این دنیا اکنون به خاطر استیو دنیای بهتری است. او یک رقیب، همکار و دوست واقعی بود... میراث استیو تا هزاران سال باقی خواهد ماند.»

مارک بلومبرگ شهردار نیویورک، در مورد استیو جابز گفت: «امشب امریکا یک نابغه را از دست داد. نام او در کنار ادیسون و انیشتین قرار خواهد گرفت و ایده های او تا نسل ها جهان را خواهد ساخت... استیو طی چهار دهه اخیر بارها و بارها آینده را دید و آن را برای ما به ارمغان آورد، آینده ای که بسیاری حتی افق آن را نمی دیدند...»

روپرت مرداک مدیرعامل نیوز کورپوریشن، در بخشی از صحبت های خود در مورد استیو جابز گفت: «استیو جابز بزرگ ترین مدیر دوران ما بود... او تاثیر بزرگی بر شیوه استفاده مردم از رسانه ها و سرگرمی ها داشت... من عمیقا از درگذشت او ناراحتم.»

مدیر عامل مایکروسافت، استیو بالمر، گفت: «او یکی از بنیانگذاران صنعت ما بود. او به راستی مرد آینده بود... من به خانواده، دوستان او در اپل و همه آن ها که تحت تاثیر او بودند تسلیت می گویم.»

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا نیز در پیامی درگذشت استیو جابز را تسلیت گفته است. در بخشی از پیام او آمده است: «استیو آنقدر شجاع بود که متفاوت از دیگران فکر کند، آنقدر جسارت داشت که معتقد باشد می تواند دنیا را تغییر دهد و آنقدر باهوش بود که این کار را انجام دهد... استیو همیشه می گفت او هر روز به گونه ای زندگی می کند که آخرین روز از زندگی اش است.

این روحیه بود که باعث شد استیو زندگی ما را تغییر دهد... شاهکار استیو در تاریخ بشریت این بود: او شیوه نگاه ما به دنیا را تغییر داد... دنیا مرد بزرگی را از دست داده است و چه چیزی می تواند بهتر از این نشاندهنده موفقیت او باشد که، بیشتر مردم دنیا خبر مرگ او را بر روی دستگاهی گرفتند که ساخته خود او بود.»

گوگل با قرار دادن لینکی در صفحه اول خود یاد استیو جابز را گرامی داشته است.

ویرایش توسط F.Farzanegan : 6th October 2011 در ساعت 08:16 PM
    NIIT این نویسه را میپسندد.
    برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد...

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,056 بار در 493 پست
    نوشته های وبلاگ
    15

Steve Jobs, the mastermind behind Apple's iPhone, iPad, iPod, iMac and iTunes, has died, Apple said. Jobs was 56.

Jobs died "peacefully" surrounded by family members, his family said in a statement.

Neither Jobs' family nor Apple revealed where Jobs died or from what cause, though in recent years he had fought a form of pancreatic cancer and had a liver transplant.

"We are deeply saddened to announce that Steve Jobs passed away today," read a statement by Apple's board of directors. "Steve's brilliance, passion and energy were the source of countless innovations that enrich and improve all of our lives. The world is immeasurably better because of Steve. His greatest love was for his wife, Laurene, and his family. Our hearts go out to them and to all who were touched by his extraordinary gifts."
    http://www.apple.com/

همه یه روزی قراره برن کسی نیومده که واس همیشه بمونه مهم اینه که وقتی میری چیزی از خودت به یادگار بزاری که بعدرفتنت با اون از تو یاد بشه

ویرایش توسط F.Fakhari : 6th October 2011 در ساعت 10:23 PM
    رازی است در سادگی، که همگان نمی‌دانند

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49
    خیلی متاسفم... خدا رحمتشون کنه

ویرایش توسط NIIT : 7th October 2011 در ساعت 12:41 AM
    آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

طرحهایی برای تکریم استیو جابز

F.Fakhari این نویسه را میپسندد.
    توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 881 بار در 386 پست
    نوشته های وبلاگ
    6
    خداحافظی جالب هواداران با استیوجابز...

هواداران و دوستداران استیو جابز و محصولات اپل در مقابل خانه وی، شرکت اپل و فروشگاههای محصولات این شرکت در کالیفرنیا جمع شدند تا با این مرد فناوری وداع کنند.

دسته های گل، شمعهای روشن و یادگاریهایی که بر روی آسفالت خیابان مشرف به خانه رئیس اپل نوشته شده اند همگی نشانه ای از آخرین خداحافظی های دوستداران و شیفتگان استیو جابز با جادوگر اپل است.

خداحافظی با کسی که بسیاری از مردم به خاطر علاقه قلبی به وی، محصولات و نوآوریهایش را می خریدند. مردم از شهرهای مختلف کالیفرنیا به سیلیکون ولی در سن خوزه آمدند و در مقابل شرکت اپل، فروشگاههای Apple Store و حتی خانه جابز با احترام به حریم شخصی خانواده رئیس بزرگ، آخرین یادگاریهای خود را به جای گذاشتند.

Hossein و Shojaee این را میپسندند
    برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد...

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    تیم Mint Foundry هم به نوبه خود و ادای احترام به جابز اقدام به ساخت پرتره ای از ایشان کردند و البته برای ساخت این پرتره از یکی از محصولات ساخت اپل استفاده نمودند . آن‌ها برای ساخت چهره استیو جابز از قطعات یک مک بوک استفاده کردند و با خرد کردن قطعات آن پرتره ای از این ابرمرد اسطوره ای دنیای دیجیتال ساختند.

جالبه بدونین ۲٫۵ میلیون توییت در ۱۲ ساعت پس از شنیدن خبر درگذشت استیو جابز ارسال شد!!!!

Hossein این نویسه را میپسندد.

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    خیلی قشنگ کار کرده .
    بچه های ما هم قرار بود یه مراسم کوچیک بگیرن تو دانشگاه . با عنوان آشنایی با استیو جابز و خدمات و دستاوردهاش و همینطور اون صحبتهایی که تو دانشگاه استنفورد کرده بود .
    حالا نمیدونم کلا بیخیال شدن یا نه .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    خیلی قشنگ کار کرده .
    بچه های ما هم قرار بود یه مراسم کوچیک بگیرن تو دانشگاه . با عنوان آشنایی با استیو جابز و خدمات و دستاوردهاش و همینطور اون صحبتهایی که تو دانشگاه استنفورد کرده بود .
    حالا نمیدونم کلا بیخیال شدن یا نه .
    اگه این مراسم به وافعیت بپیوونده خیلی ه خوب میشه !!! مخصوصا صحبت هاش در اون دانشگاهو......

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)