صفحه 4 از 4 اولیناولین 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 از مجموع 36
Like Tree21نفر پسندیدند

موضوع: علت كندي اينترنت كشور

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    کمی بیشتر توضیح میدی ؟ آخه قضیه وی پی ان یه مسئه شخصی و محدود نیست طی این دوره تمام سرویس های وی پی ان کلا سرعتشون کم شده بارها با خیلی از افراد چک کردم خودم . سرویس های خیلی زیادی رو خودم چک کردم . مثلا هات اسپات رو من استفاده میکردم سرعت دنلودم 200 بود راحت ! طی اون دوره حتی پیجم باز نمیکرد! اما باز الان شده 200 ! بقیه سرویسها هم همینطورن . حتی سرعت کانکشنهای ssl بشدت پایین بود در حالی که کانکشنهای معمولی راحت و سریع بود .
    قبلا شنیده بودم این کار از طریق فایروالها و سیستم های عظیم مخابراتی صورت میگیره اونم با چک کردن هدرها! بعد اومده بود چون تاثیر بسیار بدی روی سرعت داره و بسیار هزینه بر هست همیشه نمیتونن استفاده کنن بنابراین بصورت محدود و دوره ای انجام شده بود . حالا نمیدونم الان به چی رسیدن و چقدر توانایی دارن.
    این همه مباحث خوب یه مبحثی باز میکنی آخر سرمون به باد میدی
    عرضم به خدمتت اصلاً چک کردن هدرها هیچ فایده ای در نحوه فیلتر V-/pn نداره ، چک کردن هدرها برای محدود کردن دسترسی های text و یا یک فایل خاص با پسوند یا name خاص کاربرد داره(همون قضیه که گفتی فایل های FLV و SWF و ... رو فیلتر کردن از چک کردن هدر هست)
    اما نحوه کار v-/PN چطوریاست؟
    خیلی ساده بگم ، وقتی دکمه کانکتشو میزنی ، رو پورت 80 و با یوزر پسی که دادی اطلاعاتت send میشه به یه سرور بالفرض آلمان ! چک و بررسی میشه اگه ok بود وصل میشی به سرور اونا
    حالا ....
    هر درخواستی که بدی رو پورت 80 میره به اون سرور و بصورت POST ( که دیگه کسی نمیتونه این مورد رو فیلتر کنه!) بعد سرور آلمان اون بالفرض urlی که درخواست کردی رو باز میکنه و میده تحویلت
    حالا شاید بگی مرد حسابی اینا میان پورت 80 رو محدود میکنن دیگه v-PN پر ! اما نکته کار اینجاست که تمام وبسایت های دنیا ، از همین فروم گرفته تا گوگل رو پورت 80 کار میکنن ! یعنی بستن V-Pn مساوی است با .... خودت بگو
    برای همینه که دولت امریکا هم هنوز نتونسته راهی برای فیلترینگ v-/pn پیدا کنه و مثل خر تو گل گیر کرده

دیگه خواهشاً این مباحث اینطوری رو باز نکن
    یا حق

Hossein این نویسه را میپسندد.
    http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    این همه مباحث خوب یه مبحثی باز میکنی آخر سرمون به باد میدی
    عرضم به خدمتت اصلاً چک کردن هدرها هیچ فایده ای در نحوه فیلتر V-/pn نداره ، چک کردن هدرها برای محدود کردن دسترسی های text و یا یک فایل خاص با پسوند یا name خاص کاربرد داره(همون قضیه که گفتی فایل های FLV و SWF و ... رو فیلتر کردن از چک کردن هدر هست)
    اما نحوه کار v-/PN چطوریاست؟
    خیلی ساده بگم ، وقتی دکمه کانکتشو میزنی ، رو پورت 80 و با یوزر پسی که دادی اطلاعاتت send میشه به یه سرور بالفرض آلمان ! چک و بررسی میشه اگه ok بود وصل میشی به سرور اونا
    حالا ....
    هر درخواستی که بدی رو پورت 80 میره به اون سرور و بصورت POST ( که دیگه کسی نمیتونه این مورد رو فیلتر کنه!) بعد سرور آلمان اون بالفرض urlی که درخواست کردی رو باز میکنه و میده تحویلت
    حالا شاید بگی مرد حسابی اینا میان پورت 80 رو محدود میکنن دیگه v-PN پر ! اما نکته کار اینجاست که تمام وبسایت های دنیا ، از همین فروم گرفته تا گوگل رو پورت 80 کار میکنن ! یعنی بستن V-Pn مساوی است با .... خودت بگو
    برای همینه که دولت امریکا هم هنوز نتونسته راهی برای فیلترینگ v-/pn پیدا کنه و مثل خر تو گل گیر کرده

دیگه خواهشاً این مباحث اینطوری رو باز نکن
    یا حق
    دستت درد نکنه .اما برای جلوگیری کردن از وی پی ان نیاز نیست کل پورت رو ببندن اگه پکتها رو نگاه کنن و هدرش ببینن میتونن تشخیص بدن و کلا جلوی ارسالش رو بگیرن (نیاز نیست اصلا بفهمن دادش چیه فقط هدرش رو نیاز دارن تا بفهمن مثلا پروتکل Http هست یا یه چیز دیگه و اگه چیزی دیگه هست سیستم رو بلوکه میکنن - درسته یا نه؟ )
    این دوتا پروتکلی که اخیرا فاتحشون خونده شد pppt و l2tp چی ؟ اینا هم رو همون پورتا مگه کار نمیکردن ؟ ( اطلاعی ندارم ) بعد امکانش نیست مابقی هم به این سرنوشت دچار بشن ؟
    ----------
    ادیت : پروتکلهای بالا انگار پورتهای اختصاصی داشتن در نتیجه راحت بلوکه شدن اما sstp نه . اما با توجه به این بخش کاهش سرعتی که عنوان شد اینجا هم تصریح کرده و این کارم با Packet Header Inspection انجام دادن ..
    Affluent netizens in Iran used to buy VPN to bypass the censorship, but it seemslike China, Iran has also opted to block the PPTP and L2TP VPN protocols. It is extremely easy to block PPTP and L2TP VPN Protocols as the traffic through these protocol flows on dedicated ports (which can not be changed) and those ports can easily be blocked. However, according to the reports SSTP remains unstable. One of the VPN provider is of the view that Iran might be doing “Packet Header Inspection” in case of SSTP, as it is impossible to block SSTP without blocking all the traffic flowing on HTTPS port.
    و گفته نمیتونن این یکیو رو بیخیال شن اگه بیخیال شن کلا باید قید ssl رو زد (مگه اینکه ورژن بومیشو بخوان راه اندازی کنن برای استفاده داخلی !)

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    کی گفته pptp فاتحش خونده شده؟
    من هنوز دارم استفاده میکنم ازش
    کلاً بیا بیخیال این موضوع شیم
    یا حق

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

افزایش ۲برابری ظرفیت اینترنت کشور به ۷۶ گیگابایت

لژنت: معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به قراردادهای جدید منعقد شده با فروشندگان بین المللی پهنای باند اینترنت، از افزایش ۲ برابری ظرفیت اینترنت کشور و رسیدن آن به ۷۶ گیگابایت خبر داد.حسن شاهی در گفت وگو با مهر با تاکید بر این که کندی سرعت اینترنت که از سوی کاربران هر از چندگاهی احساس می شود، مربوط به کمبود ظرفیت پهنای باند اینترنت نیست، اظهار داشت: طی قراردادهای منعقد شده در شبکه ارتباطات زیرساخت با فروشندگان بین المللی پهنای باند کشور، ظرفیت اینترنت کشور را افزایش داده و به عدد قابل توجهی در این بخش رسیده ایم.وی اضافه کرد: آنچه که پهنای باند کاربر نهایی را تهدید می کند و کمتر از حد مورد توافق به چشم می خورد، ضریب اشتراک گذاری پهنای باند است که توسط اپراتورها رعایت نمی شود چرا که کاربر نهایی به صورت مستقیم به شبکه ارتباطات زیرساخت متصل نیست و از طریق شرکت های مخابرات استانی و pap ها و isp ها وصل می شود.

آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

سایت ها چاق تر شده اند؛ میانگین حجم هر سایت ۹۶۵ کیلوبایت

لژنت: کارشناسان اعلام کرده اند معضل چاقی تنها مربوط به انسان ها نمی شود و سایت های اینترنتی هم از این فرآیند در امان نیستند. به گزارش فارس، بر اساس آخرین بررسی ها توسط مرکز HTTP Archive، میانگین حجم هر سایت اینترنتی ۹۶۵ کیلوبایت است که این رقم، چاق شدن یا به عبارت دیگر بیشتر شدن حجم سایت های اینترنتی را نشان می دهد. طبق آمارها در سال ۲۰۱۰ میلادی میانگین حجم هر سایت اینترنتی ۷۲۶ کیلوبایت بود و این رقم نشان می دهد که سایت های اینترنتی طی یک سال گذشته ۳۳ درصد حجیم تر شده اند. کارشناسان بر این باورند که افزایش حجم سایت های اینترنتی هم زمان با تعاملات بیشتر کاربران با سایت ها و ابزارهای جدید صورت گرفته است.

آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

رکورد سرعت انتقال داده‌ها شکست

لژنت: محققان می گویند رکورد جدیدی را در زمینه سرعت انتقال داده ها در فواصل دور به ثبت رسانده اند.به گزارش فارس، سرعت جدید ثبت شده معادل ۱۸۶ گیگابیت در ثانیه است. این سرعت برای انتقال کامل محتوای ۱۰۰ هزار دی وی دی با فرمت بلو- ری در عرض یک روز کافی است. این حجم معادل ۲ میلیون گیگابایت اطلاعات است.دانشمندان می گویند ثبت این رکورد زمینه را برای طراحی شبکه های جدید رایانه ای با سرعت انتقال ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه هموار خواهد کرد.

صفحه 4 از 4 اولیناولین 1234

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)