صفحه 5 از 6 اولیناولین 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 از مجموع 57
Like Tree5نفر پسندیدند

موضوع: مشکل در جمع اعداد

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر
    منظور از اینکه به محیط گرافیکی میره یعنی اینکه ، به ازای هر بار کلیک میاد در محیط متنی قرار میگیره و از محیط گرافیکی خارج میشه

آقای حسنپور در رابطه با این لینک کردن که شما فرمودین ، سوالی از خدمتتون داشتم، بنده منظورم این بود که بیاد مثلا کل برنامه ای که ما برای ذخیره اطلاعات نوشتیم همش بره داخل یه دکمه اونم از طریق همون Extern ، ولی شما فرمودین که بیاد بصورت متد باشه، ما سر همین موضوع مشکل داریم دیگه....چون یه بار ما اونو در MenuNear بصورت متد تعریف کردیم دیگه نمیخوایم بصورت متدش کنیم ، برای همین میخوایم از طریق صدا کردن از راه دور بیاد کل اون برنامه رو برامون انجام بده ، و منظورمون هم از Extern یعنی اینکه کل اون کد رو برامون بفرسته نه متدهایی که در اون قرار داره...................، پس ....اینطوری که گفتیم نمیشه؟

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

سلام ، وقت همگی بخیر
    به مشکلی برخوردم و ممنون میشم که در انجام و حل این مشکل راهنمایی بفرمایید
    برنامه ای در رابطه با ماشین حساب با زبان اسمبلی نوشته شده، این برنامه از طریق رنگها دکمه مورد نظر رو تشخیص میده و و وقتی روی عملیاتی کلیک میشه میره و رشته دوم رو دریافت میکنه و نماد اون عملگر رو باید بریزه در متغیری به نام operator ، و بعد با زدن علامت مساوی نتیجه را نمایش دهد
    الان مشکل من در این قسمت هست که وقتی دو متد یا بیشتر از یک متد عملیاتها رو فعال میکنم و operator باید تشخیص بده که کدوم رو در خودش نگهداره ، اذیت میکنه و همه عملیاتها رو در خودش یک جا ذخیره میکنه و فقط عملیاتی که میخواد رو انجام میده که الان در حال حاضر فقط عملیات جمع رو انجام میده اما وقتی متد جمع رو کامنت میکنم متد های دیگه هم مثل همین قضیه ای که براتون گفتم کار میکنن اما یک کاناله هست یعنی اینا هم دوباره همونطوری میشن و اونچه که کاربر میخواد رو انجام نمیده ، بااینکه حتی من برای هرکدوم از عملیاتها یک operator مخصوص تعریف کردم اما باز هم قاطی میکنه ، نمیدونم دیگه باید چی کارش کنم؟؟؟؟!!!؟؟؟
    ما نیاز شدید به پاسخ این سوال داریم ، برنامه رو براتون میفرستم ممنون میشم که اون رو run کنین . خودتون قطعا متوجه توضحات بنده خواهید شد
    ممنون و بااحترام

فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: zip fs.zip (2.7 کیلو بایت,  این فایل 2 بار دانلود شده است)

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

سلام . ببخشید من اینترنتم قطع شده بود طی این دو روز نمیتونستم جواب بدم .

نقل قول نوشته اصلی توسط NIIT نمایش پست ها
    بنده منظورم این بود که بیاد مثلا کل برنامه ای که ما برای ذخیره اطلاعات نوشتیم همش بره داخل یه دکمه اونم از طریق همون Extern ، ولی شما فرمودین که بیاد بصورت متد باشه، ما سر همین موضوع مشکل داریم دیگه....چون یه بار ما اونو در MenuNear بصورت متد تعریف کردیم دیگه نمیخوایم بصورت متدش کنیم ، برای همین میخوایم از طریق صدا کردن از راه دور بیاد کل اون برنامه رو برامون انجام بده ، و منظورمون هم از Extern یعنی اینکه کل اون کد رو برامون بفرسته نه متدهایی که در اون قرار داره...................، پس ....اینطوری که گفتیم نمیشه؟
    شما تو اون برنامتون چندتا تابع دارین . دو راه دارین . یا همه توابع رو پابلیک تعریف کنین توی اون فایل و توی سورستون اسکترن کنید . یا اینکه تو همون سورس کد اول ( کار با فایل) بیایید یک یا چند تابع بنویسید و اون کاری که میخوایید صورت بگیره از طریق این توابع صورت بگیره . بعد این توابع رو اکسترن بزنید . ! بعد میتونید تو فایل اصلیتون یه دکمه بزارید که وقتی روش کلیک شد بره و این توابع اکسترن شده رو اجرا کنه . !

در مورد اون مشکلتون من هنوز چیزی نفهمیدم . چرا از استاد رحیم پور که اینجا هم عضو هستن سوال نمیکنید ؟ یوزرشون اینه : Rahimpour سوال کنید ایشالله مشکل رو میگن بهتون

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

سلام
    وقتتون بخیر، در رابطه با extern کردن برنامه سوالی داشتم
    اینکه شما فرمودین وقتی بخوایم متدی رو از یک برنامه به یک برنامه دیگه ببریم میتونیم از روشی که قبلا توضیح دادین استفاده کنیم اما الان این سوال برام هست که مثلا من اومدم این کاری رو که فرمودین انجام دادمو ممنونم ازتون این روش خیلی خوب بود و کار کرد اما این فقط میاد یه چیز ثابت رو برام انجام میده ، من اگه بخوام مثلا یک متد طراحی رو با کلیک کردن روی دکمه ای انجام بدم اونوقت باید توی همون دکمه بیام کار extern کردن اون متد رو انجام بدم؟
    یا که باید کار دیگه ای صورت بگیره؟

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

چی شد ؟ :37:من متوجه نشدم یکبار دیگه بهتر توضیح میدید چیکار میخواید بکنید؟

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

منظور سوالم این بود که آیا من میتونم extern کردن رو در داخل یک دکمه تعریف کنم ؟ یعنی به اون محدوده و چارچوب بدم ، که اگه یک فایل دیگه صدا کردم بیاد و از اون فایل برام اون متدی که میخوام رو صدا کنه، آیا اینطور ممکنه؟

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

نمیدونم درست فهمیدم یا نه . یه توضیحی میدم ببینید جوابتون همینه یا نه ( فکر کنم شما میخوایید بجای اینکه تو فایلها اکسترن و پابلیک رو تعریف کنید یه دکمه تعریف کنید که اتوماتیک اسم هر تابعی رو اوردید توش خودش اتوماتیک همه کارهای مورد نیاز رو برای استفاده از اون تابع انجام بده! که این بنظرم نشدنیه)
    اکسترن کردن رو مثل سوار تاکسی شدن در نظر بگیرید . هم مسافر باید بدونه کجا میخواد بره و هم راننده تاکسی باید بدونه کی رو کجا ببره!
    برای استفاده یک تابع باید مشخص کنید قراره این تابع توسط فایل و برنامه دیگه ای استفاده بشه یا نه که اسمبلر بتونه کد مورد نیاز رو تولید کنه .
    از طرفی وقتی قصد استفاده از یک تابع خارج فایل اصلیتون رو دارید باید یکجوری به اسمبلر بفهمونید که دنبال چه چیزی باشه و در نتیجه کد مورد نظر رو هم تولید کنه .

جوابتون رو گرفتید ؟

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

توضیحاتتون رو متوجهش شدم اما بیشتر مقصودم این بود که آیا میشه مثلا این extern کردن رو انجام بدیم منتهی با شروطی؟ مثلا بگم extern کن به این شرط که وقتی این رنگ با موس زده شد

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

Extern کردن قبل از کد نوشتنتون شروع میشه ! چه دلیلی داره شرط بزارید!
    یا شما میخوایید از یه تابعی خارج از یک فایل استفاده کنید یا نمیخوایید ! اگر بسته به شرایطی باید یک تابع فراخونی بشه یا نشه اینجا شما باید اون تابع رو Extern کنید . و تمام .
    چرا دنبال این کار هستید ؟ دلیلتون چیه ؟

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    49

بله، ممنون، متوجه جواب سوالم شدم من میخواستم extern که در ابتدای برنامه تعریف میشه با شروطی این کار انجام شود که در پاسخ شما متوجه شدم این کار ناشدنی است ، درسته؟
    اما یه سوال دیگه ای برام پیش اومده اونم اینکه من اومدم هر کدوم از اون دو متد رو بصورت far تعریف کردم و در محدوده و شرایط یک دکمه قرار دادم ، بعد از اینکه کلی دکمه ها رو کلیک کنم کار میکنه اما یه سوال دیگه ای که پیش میاد اینه که وقتی fileرو کلیک میکنم بعد از کلی کلیک کردن میاد کل طراحی رو نشون میده در صورتی که من فقط بهش گفتم بیا و فقط منوهای خودتو نمایش بده اما اون منوهای مربوط به calculate رو هم نمایش میده
    سوال دیگم در مورد اینه که اما calculate رو بعد از کلی کلیک کردن فقط میاد منوهای خودش رو نشون میده

حالا چرا با اینکه شرایط محدوده ها برای file و calculate برابره پس چرا هر کدوم کار جداگانه ای انجام میدن؟
    و اینکه چرا بعد از کلی click کردن باید بیاد طراحی رو نمایش بده واینکه چرا بعد از نمایش دادن دیگه mouse کار نمیکنه و بطور ثابت سر جای خودش میمونه؟

ویرایش توسط NIIT : 21st August 2011 در ساعت 10:43 PM

صفحه 5 از 6 اولیناولین 123456 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)