نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: نماز صبح ....

SUPERMODERATOR
    تشکر شده 961 بار در 440 پست
    نوشته های وبلاگ
    4

نماز صبح ....

سفارش امام زمان درباره نماز صبح و مغرب

مرحوم كلینى و شیخ طوسى و طبرسى از ((زهرى)) نقل كرده اند كه گفت: مدّتهاى مدید در طلب حضرت مهدى علیه السّلام بودم و در این راه اموال فراوانى (درراه خدا) خرج كردم اما به هدف نرسیدم تا اینكه به خدمت محمّد بن عثمان " 1 " رسیدم و مدتى در خدمت او بودم تا روزى از او به التماس خواستم كه مرا به خدمت امام زمان علیه السّلام ببرد. محمّد بن عثمان پاسخ منفى داد، ولى در مقابل تضرع بسیار من،سرانجام لطف كرد و فرمود: ((فردا اول وقت بیا.)) فرداى آن روز، اول وقت به خدمت محمّد بن عثمان رفتم، دیدم جوانى خوش سیما و خوشبو همراه اوست و به من اشاره كرد كه این است آن كس كه در طلبش هستى. به خدمت امام زمان علیه السّلام رفتم و آنچه سؤ ال داشتم، مطرح كردم. ایشان جواب مرا فرمود تا به خانه اى رسیدیم و داخل خانه شد ودیگر حضرتش را ندیدم. در این ملاقات، ایشان دوبار به من فرمود:
    ))از رحمت خدابدور است كسى كه نماز صبح را چندان به تاخیر بیندازد تا ستاره ها دیده نشوند ونماز مغرب را بقدرى به تاخیر بیندازد تا ستاره ها نمایان شوند.))"2"

پی نوشت :
    1.دومین نایب خاص امام زمان عجل الله تعالى فرجه در غیبت صغرى. او به سال 305 هجرى قمرى از دنیا رفت

2. داستانهاى صاحبدلان، ج 1، ص 131

سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4

اهمیت نماز صبح

اهمیت نماز صبح
    ۱- نماز صبح مشهود ملائکه است.

قرآن مجید:نماز فجر(نماز صبح) مشهود ملائکه است(بنی اسرائیل/آیه۷۷) گر چه تمام نمازها مشهود ملائکه است ولی نماز صبح در این وادی از ویژگی خاصی بهره مند است. در روایات اسلامی آمده که : ((نماز صبح از میان نمازها این امتیاز دارد که ملائکه شب و ملائکه روز آن را مشاهده می کنند. زیرا نماز صبح اگر در اول وقت خود انجام شود دقیقاً در لحظه ای انجام شده است که ملائکه شب جای خود را به ملائکه روز می دهند. و هر دو گروه از فرشتگان شاهد اقامه آن خواهند بود. بنابراین نماز صبح که در اول وقت خوانده شود در دو پرونده ثبت می شود.))
    (وسایل شیعه/ج۳/ص۱۵۶/بحار/ج۸/ص۷۳)

این تاپیک را کم کم کامل میکنم تا خواندن آن برای دوستان آسانتر شود....

منبع : http://www.rasekhoon.net

سه جمله برای کسب موفقیت: ..... 1. بیشتر از دیگران بدانید.....2. بیشتر از دیگران کار کنید......3. کمتر انتظار داشته باشید. ( ویلیام شکسپیر )

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4
    اهمیت نماز صبح

۲- نماز صبح را با لباس زیر نخوانید
    ((استادشهید مطهری اهمیت ویژه و فوق العاده ای برای نماز قائل بودند.ایشان هرگز با لباس خانه نماز نمی خواند، مخصوصاً نماز صبح را.))
    ما که از رختخواب بیرون می آییم با همان لباس زیر نماز صبح را می خواهیم اما ایشان به هنگام نماز، لباس می پوشیدند عمامه به سر می گذاشتند و خودشان را برای نماز آراسته می کردند.شاید این کار بدین سبب بود که، می خواستند از همان آغاز صبح که لباس می پوشیدند آمادگی روحی پیدا کنند یعنی ((من می خواهم کاری انجام دهم که سرسری نیست.این حالت آمادگی قبل از نماز مسلماً تاثیر روحی بسزایی دارد.))

۳- مواظب نماز صبح باشید

رسول خدا: کسی که نماز صبح نخواند قرآن از او بیزار است.
    هرکه نماز ظهر بجا نیاورد پیامبران الهی از او بیزارند.
    هرکه نماز عصر را ترک کند فرشتگان از او بیزار است.
    هرکه نماز مغرب نخواند دین از او بیزار است.
    هرکه نماز عشارا ترک کند خدای جهان از او بیزار است.(اسرار الصلوه/ص۳۴)

منبع : راسخون - یار همیشه همراه : صفحه اصلی

ویرایش توسط Tishab : 6th September 2012 در ساعت 02:51 AM

SUPERMODERATOR
    نوشته های وبلاگ
    4
    اهمیت نماز صبح

۴- نماز صبح را منافقین دوست ندارند

رسول خدا: نماز صبح و نماز عشا سنگین ترین نمازها در نظر منافقین است. (مستدرک وسایل/ج۱/ص/۱۸۳)

۵- حاجات مهم را بعد از نماز صبح از خدا بخواهید

روایت شده است که ((حاجات مهم خود را در نماز صبح از خداوند مسالت نمایید.))
    امام حسن مجتبی(علیه السّلام) می فرماید:از رسول خدا شنیدم که فرمود: هرکس نماز صبح بگذارد آن نماز بین او و آتش دوزخ دیواری ایجاد می کند.

منبع : راسخون - یار همیشه همراه : صفحه اصلی

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)