نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 272 بار در 102 پست
    نوشته های وبلاگ
    2

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

Lightbulb روش من برای یادگیری کلمات

برای یادگیری کلمات و اصطلاحات در زبان انگلیسی (و همینطور در بقیه زبان ها) روش های زیادی وجود داره. کتاب های مختلف، جعبه لاینتر، فلش کارت، دفترچه ی لغات و کلی ابزار دیگه. همونطور که خودتون می دونید کسی نمی تونه بهتون بگه کدوم یکی از این روش ها 100% براتون جواب میده. ولی میشه پیشنهاد هایی برای تاثیرگذاری بیشتر این روش ها داد.
    به عنوان یک دانشجو شما دائما (یا حداقل هر چندوقت یکبار) به کلماتی برخورد می کنید که ممکنه معنی بعضی از اونها رو ندونید. هرچند روش هایی هستند که بشه معانی کلمات رو در یک متن حدس زد ولی پیشنهاد من اینه که هیچ سوالی رو تو ذهنتون بی جواب نذارید. حالا چه همون لحظه و چه بعد از تموم کردن متن معانی کلماتی که باهاشون آشنایی ندارید (یا حتی در متن متوجه معنیشون شدید) رو پیدا و تو یه برگه یا Word یا هرجور که خودتون راحت هستید یادداشت کنید.
    فرقی هم نمی کنه که شما دارید برای امتحان خاصی آماده میشید یا تو مطالعات روزانتون به این کلمات بر می خورید. سوالی رو بی جواب نذارید.

خب که چی؟

خب اولا نوشتن این کلمات با معنیشون هم شما رو با نوشتار کلمات آشنا می کنه (طبیعتا بیشتر از خوندن تنهای کلمه موثره) و هم اینکه شما دسترسی به کلماتی دارید که روزانه باهاشون سر و کار دارید.

چجوری استفاده کنیم؟

چه رو کاغذ نوشته باشید و چه رو کامپیوترتون ذخیره کرده باشید، بهتون پیشنهاد می کنم بعد از مدتی که تعداد کلماتتون یک مقدار زیاد شد، وقتی به کلمه ای رسیدید که باهاش آشنایی ندارید اول تو لیست کلمات خودتون بگردید. اینجوری هم اهمیت اون کلمه براتون بیشتر میشه و هم شاید به معنی جدیدی از اون کلمه برخورده باشید.
    برای مرور هم اگر در طول روز وقت ندارید می تونید مثل 15 دقیقه قبل از خواب برای مرور کلمات وقت بذارید. (نیازی هم نیست که هر دفعه تمامی کلمات رو مرور کنید)
    اگر هم می تونید این اطلاعات رو روی موبایلتون ذخیره کنید که دیگه همیشه باهاتونه و می تونید در هر شرایطی یه مرور داشته باشید.

برای نمونه فایلی رو که خودم جمعش کردم اینجا قرار میدم، هرچند الان که بعضی از این کلمات رو می خونم به خودم میگم چه کلماتی رو نمی دونستما!

فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: docx My Words.docx (20.4 کیلو بایت,  این فایل 8 بار دانلود شده است)
    ویرایش توسط Farzad : 14th September 2012 در ساعت 12:59 PM
    Stay Hungry, Stay Foolish
    قوانین انجمن

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad نمایش پست ها
    برای نمونه فایلی رو که خودم جمعش کردم اینجا قرار میدم،
    ؟؟؟؟؟ عذرمیخوام ولی الان اون فایل کجاست؟
    اینجا گذاشتینش؟...

آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 272 بار در 102 پست
    نوشته های وبلاگ
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط NIIT نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad نمایش پست ها
    برای نمونه فایلی رو که خودم جمعش کردم اینجا قرار میدم،
    ؟؟؟؟؟ عذرمیخوام ولی الان اون فایل کجاست؟
    اینجا گذاشتینش؟...
    فایل پیوست شدست، مشخص نیست؟

Stay Hungry, Stay Foolish
    قوانین انجمن

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)