نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
Like Tree3نفر پسندیدند
  • 1 ارسال توسط returnx
  • 1 ارسال توسط returnx
  • 1 ارسال توسط returnx

موضوع: آخرین ورژن Qt منتشر شد

Moderator
    تشکر شده 173 بار در 77 پست

آخرین ورژن Qt منتشر شد

در این نسخه پشتیبانی از ios و android هم اضافه شده و کلی تغییرات جدید که به نظر میرسه به نقطه ی عطفی در Qt تبدیل بشه برای خواندن جزئیات این نسخه به لینک زیر برید :
    Qt 5.2 Released | The Best Qt Yet | Qt Blog
    و برای دانلود میتونید از لینک زیر استفاده کنید :
    Download Qt, the cross-platform application framework | Qt Project

ویرایش توسط returnx : 13th December 2013 در ساعت 11:16 PM
    Tishab این نویسه را میپسندد.

Moderator
    نسخه Qt 5.3.1 هم منتشر شد شما می تونید این نسخه را از لینک زیر دریافت کنید :
    Download Qt | Qt Project
    توضیحات فنی این نسخه :
    http://blog.qt.digia.com/blog/2014/0...5-3-1-released

Tishab این نویسه را میپسندد.

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    انگار از ورژن 5.3 به بعد ورژنا دیگه رایگان نیستن و ورژن لایسنس دارش ترایل شده درسته ؟
    الان ورژن کرک شده اش رو بخواییم پیدا کنیم چطوریاست ؟
    ورژن کامیونتیش انگار خیلی محدود شده (دیگه مثل قبل موقع نصب نمیگه از چه لایسنسی میخوای استفاده کنی ؟ )

لطفا کسی در این زمینه اطلاعاتی داره لطف کنه .
    (برای توسعه اندروید و اپلیکیشن باید ورژن اندرویدشو نصب کرد یا نه هرکدوم جداس؟ )

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

Moderator
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein نمایش پست ها
    انگار از ورژن 5.3 به بعد ورژنا دیگه رایگان نیستن و ورژن لایسنس دارش ترایل شده درسته ؟
    نه فکر نکنم همچین چیزی اعلام شده باشه ، هنوز نسخه 5.4 هم Release نشده فعلا برای این ورژن سری alpha و beta منتشر شده بعد از نسخه beta نسخه ی RC منتشر میشه و بعد نسخه نهایی (Release ) منتشر میشه...
    کلا قوانین لایسنس Qt ظاهرا اجازه نمیده Qt به یک پروژه تجاری کامل تبدیل بشه و همیشه باید نسخه ی رایگان و Open Source هم منتشر بشه...

الان ورژن کرک شده اش رو بخواییم پیدا کنیم چطوریاست ؟
    نیاز به ورژن کرک شده نیست...

ورژن کامیونتیش انگار خیلی محدود شده (دیگه مثل قبل موقع نصب نمیگه از چه لایسنسی میخوای استفاده کنی ؟ )
    کلا ورژن کامپوننتیش رایگان نیست و کامپوننت ها به همراه نسخه تجارییش عرضه میشه...

(برای توسعه اندروید و اپلیکیشن باید ورژن اندرویدشو نصب کرد یا نه هرکدوم جداس؟ )
    نه همون ورژن اندرویدشُ نصب کنید میتونید برای Desktop هم برنامه بنویسید...
    شما همیشه میتونید آخرین نسخه رایگان Release شده ی Qt را از لینک زیر دانلود کنید:
    Download Qt | Qt Project
    [ برای مشاهده لیست روی دکمه Show Downloads تو لینک بالا کلیک کنید ]

ویرایش توسط returnx : 8th November 2014 در ساعت 02:42 PM

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    من سابقا مدتی با کیوت کار کردم
    انگار منظورم رو خوب نرسوندم انگار.
    من بعد مدتها که رفتم برای دانلود برخلاف سابق که یکی دوتا لینک بود برای دانلود الان چند بخش شده و بیشترین امکانات رو الان ورژن انترپرایزش داره .
    قدیم یادم میاد موقع نصب میپرسید با چه لایسنسی میخوای کار کنی بعد بر همون اساس کامپوننتا در دسترس بود ( درسته یا اشتباه میکنم ؟ من البته همیشه lgpl رو میزدم )
    ورژن 5.4 بتاش برای دانلود هست . منتها من خیلی دلم میخواد اون انترپرایز رو تست کنم و کار کنم باهاش ( ترایل هست انگار اونم 30 روزه - برای همین گفتم کرکی چیزی هست یا نه چون قدیما ترایلی نبود بنظرم - باز مطمئن نیستم چون زیاد کار نکردم )

خلاصه یه توضیح مبسوط در این زمینه بدید اگر اطلاع دارید .
    پیشاپیش از زحمتای شما و لطفتون خیلی ممنونم مهندس جان
    در پناه حق

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

Moderator
    من بعد مدتها که رفتم برای دانلود برخلاف سابق که یکی دوتا لینک بود برای دانلود الان چند بخش شده و بیشترین امکانات رو الان ورژن انترپرایزش داره .
    به طور کل ، چند ماه پیش برای Qt یک سایت جدید درست کردن که از این آدرس در دسترس هست :Qt | Cross-platform application & UI development framework
    همزمان دامنه ی http://qt-project.org/ هم برای پروژه open Source کیوت فعال هست...
    اما دلیل اینکه تعداد لینک های زیادی میبینید بخاطر اینکه الان Qt تقریبا از 15 platform پشتیبانی می کنه ، علاوه بر این برای هر کامپایلر خاص مثل mingw یا msvc که در یک platform خاص مثل ویندوز کار می کنند یک package خاص را باید استفاده کنید ، علاوه بر این در بعضی از نسخه ها OpenGL وجود داره و در در بعضی ها نه ، همه ی این ها باعث شده گزینه های زیادی برای دانلود وجود داشته باشه که بعضی موقع ها ممکن برای شروع کار باعث سردرگمی بشه..
    اما در مورد اینکه امکانات نسخه ی تجاری بشترِ ، خوب باید گفت طبیعی ، اما خیلی هم نسخه ی تجاری امکانات بیشتری نداره ، شاید مهم ترین Component های نسخه ی تجاری ماژول های Qt Charts و Qt Data Visualization و Qt Quick Enterprise Controls هستند که در نسخه های رایگان موجود نیست و کاربرد های فراوانی دارند...
    و البته پشتیبانی بهتر که در نسخه های تجاری وجود داره...
    قدیم یادم میاد موقع نصب میپرسید با چه لایسنسی میخوای کار کنی بعد بر همون اساس کامپوننتا در دسترس بود ( درسته یا اشتباه میکنم ؟ من البته همیشه lgpl رو میزدم )
    الان هم زمان نصب میپرسه که می خواید از کدام لایسنس استفاده کنید (البته اگر نسخه ی رایگان را دانلود کنید)
    اصولا یکسری ماژول های ثابت در نسخه رایگان وجود داشته و هنوز هم هست ، ماژول های پایه ای مثل کلاس های کار با شبکه ، بلوتوث ، NFC و... در نسخه ی رایگان وجود داره ، اما کلاس هایی که برای زیبایی برنامه بکار میره ، در نسخه ی تجاری هست...
    ورژن 5.4 بتاش برای دانلود هست . منتها من خیلی دلم میخواد اون انترپرایز رو تست کنم و کار کنم باهاش ( ترایل هست انگار اونم 30 روزه - برای همین گفتم کرکی چیزی هست یا نه چون قدیما ترایلی نبود بنظرم - باز مطمئن نیستم چون زیاد کار نکردم )
    البته شما میتونید نسخه ی کد باز 5.4 را هم دانلود کنید اما پیشنهاد می کنم صبر کنید تا نسخه ی نهایی منتشر بشه ، چون نسخه های alpha و beta باگ زیاد دارن...
    اما تا اونجا که من یادم میاد همیشه نسخه ی تجاری 30 روزه بوده ، کرک خاصی هم فکر نکنم به طور عمومی براش باشه چراکه نسخه ی رایگانش همیشه در دسترس هست و تا حد زیادی هم کامله...
    در مجموع نسخه ی رایگان Qt به اندازه کافی کامل هست و خیلی نیاز به نسخه ی تجاری نیست ، نسخه ی رایگان تا حد زیادی نیاز ها را بر طرف میکنه...

ویرایش توسط returnx : 9th November 2014 در ساعت 12:59 AM
    Hossein این نویسه را میپسندد.

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)