1. طرح ها و برش های ساده را استفاده کنید.

مد های اروپایی به راحتی از روی طرح ها و برش های ساده ایی که دارند شناسایی می شوند. اگر چاک و برش های لباس خیلی زیاد باشد ظاهر لباس را زیبا نمی کند. باید به دنبال لباس هایی باشید که برش های ساده، تمیز و شیکی دارند.

  1. لباسی بپوشید که اندازه شماست. آمریکایی ها دوست دارند لباس های خیلی تنگ یا لباس های خیلی گشاد بپوشند.

اروپایی ها معمولا لباس هایی می پوشند که کاملا اندازه و مناسب فرم بدنشان است. بعضی خانم ها مخصوصا در فصل تابستان لباس هایی را می پوشند که قشنگ است اما معلوم است که لباس اندازه نیست و به فرم بدنشان نمی آید، باید مطمعن شوید لباسی که می پوشید اندازه و مناسب فرم بدنتان است.
وقتی که اروپایی ها لباسی می خرند که اندازه آنها نیست معمولا لباس را به خیاط می دهند تا آن را اندازه کند. شما هم باید همین کار را بکنید. هزینه خیاطی آن قدر ها هم که فکرش را می کنید گران نیست می توانید با پرداخت کمی هزینه لباستان را تنگ یا گشاد کنید.

  1. از طرح های شلوغ دوری کنید.

لباس های طرح دار شلوغ خیلی مورد استفاده اروپایی ها قرار نمی گیرد برعکس آمریکایی ها. اگر اروپایی ها بخواهند لباس های طرح دار بپوشند معمولا لباس هایی با طرح های خیلی ساده و جزئی را انتخاب می کنند. آنها ترجیح می دهند به جای پوشیدن لباسهای گل گلی و شلوغ، لباس های ساده تر با طرح های ساده را بپوشند.ممکن است در فصل تابستان غیر از این را باشد. مخصوصا در پیراهن های زنانه بعضی طرح ها و چاپ های گل دار را ممکن است روی لباس ببینید.


  1. پالت رنگی اروپایی ها را بدانید.

هر سال در هر فصلی گروهی از رنگ ها را می بینید که بیشتر در لباس های جدید از این رنگ ها استفاده شده است. رنگ هایی که در آمریکای شمالی مد می شوند ممکن است با رنگ هایی که در اروپا مد شوند کاملا متفاوت باشند. این درحالی است که اروپایی ها دوست دارند با آمریکایی ها فرق کنند. اروپایی ها دوست دارند بیشتر از لباس هایی با زمینه رنگ خنثی با هایلایت های روشن استفاده کنند. برای مثال: مشکی و سبز زمردی، بژ و صورتی روشنی یا آبی و سفید.می توانید سایت های مخصول مد و لباس اروپایی ها را چک کنید و بفهمید که الان چه رنگی مد است.

  1. از ترکیب رنگ هایی با کنتراست بالا استفاده کنید.

ترکیب رنگ هایی که اروپایی ها استفاده می کنند، کنتراست بالایی دارد انتخاب یک رنگ تیره و یک رنگ روشن تر.
  1. مناسب با هر فصل لباس بپوشید.

آمریکایی ها معمولا برای همه فصل های سال یک رنگ می پوشند و با هر فصل رنگ لباسشان را تغییر نمی دهند. اروپایی ها دوست دارند تا در هر فصلی رنگ مربوط به آن فصل را بپوشند. اگر می خواهید حسابی خوش تیپ شوید به نکات زیر دقت کنید.
در فصل زمستان بیشتر از رنگ هایی با تناژ خنثی استفاده کنید.
در فصل بهار لباس هایی با ترکیب رنگ های روشن و رنگی بپوشید.
در تابستان رنگ های روشن و جیغ بپوشید.
در پاییز رنگ های خاکی و گرم بپوشید.


اینطور لباس بپوشید
1.لباس هایتان را با هم هماهنگ کنید.
بهترین قسمت برای شروع از همینجاست، سعی کنید کیف و کفشتان را با هم ست کنید. تاپی را بپوشید تا رنگش با شلوارتان هماهنگی داشته باشد. در نهایت از سر تا پایتان را زیر نظر بگیرید.

2.کمی بیشتر از حالت معمول تیپ بزنید.
فرق دیگر بین اروپایی ها و آمریکایی ها در اینجاست. اروپایی ها تمایل دارند تا مرتب و شیک لباس بپوشند، و هرگز نمی توانید آنها را با شلوار ورزشی ببینید که در خیابان راه بروند. کمی از حالت معمول بهتر لباس بپوشید.

3.ساده باشید.
اروپایی ها سعی می کنند در عین شیک بودن همیشه ساده بمانند. تعداد زیورآلات خود را محدود به مدل های خاص و ساده بکنید و سعی کنید همیشه ساده بمانید.

4.شلوار جین بپوشید.
خیلی ها بر این باورند که اروپایی ها شلوار جین نمی پوشند در حالی که اینطور نیست. اروپایی ها حتی شاید بیشتر از آمریکایی ها شلوار جین بپوشند اما با طرح و رنگی متفاوت. همین حالا اروپایی ها عاشق شلوار جین های تنگ با رنگ های روشن هستند.
بهتر است شلوار جین تنگ را با تاپ های گشاد و بلند و چکمه های بلند بپوشید.
5.لباس هایی با پارچه خاکی یا ارتشی نپوشید.
وقتی اروپایی ها می خواهند شلوارهای رنگ روشن بپوشند، ترجیح می دهند که از رنگ های سفید یا بژ استفاده کنند.

6.شلوار مناسبی را انتخاب کنید.
در کل اروپایی ها شلوار های پاره نمی پوشند. شلوار جین های زاپ دار استایل آمریکایی هاست.

7.بیشتر دامن و پیراهن بپوشید.
زنان اروپایی بیشتر از زنان آمریکایی دوست دارند دامن و پیراهن بپوشند. بنابراین این لباس ها را هم جزو استایلی که می خواهید داشته باشید قرار دهید. دامن های بلند را دور بریزید و دامن های کوتاه تر به همراه جوراب شلواری بپوشید. ( پیراهن ها و دامن های بلند جزو استایل آمریکایی هاست و کمتر در مد و لباس اروپایی ها دیده می شوند.)
8.از زیورآلات شیک و با کلاس استفاده کنید.
از هر چیز خیلی گنده، زمخت، فیک و قلابی دوری کنید. به جای آن از زیورآلات و اکسسوری هایی استفاده کنید که مناسب تیپ شما هستند. سعی کنید به تمام جزئیات تیپتان اهمیت دهید علاوه بر آن دستمال گردن، کلاه، گردنبند و زیورآلات شیک، انتخاب مناسبی هستند. اگر به مسافرت می روید یک کوله پشتی گنده را پشتتان نیاندازید. یک کیف دستی، کیف چرم ، چمدان یا از کیف های دستی ورزشی استفاده کنید و وسایلتان را داخلش قرار دهید. یک عینک آفتابی هم بزنید. اروپایی ها عینک آفتابی های ساده و خاص می زنند. عینک آفتابی هایی با فریم چوبی یا عینک آفتابی های ری بن شما را خیلی خوش تیپ تر می کنند.
9.از کفش های شیک و تخت استفاده کنید.
در حالی که خانم های شاغل بالای 30 سال مخصوصا در فرانسه از کفش های پاشنه بلند استفاده می کنند، جوان ترها کفش های تخت می پوشند. مهم نیست که قدتان چقدر باشد اما این مدل کفش ها همیشه شیک و عالی به نظر می رسند. کفش های تخت آکسفورد انتخاب خوبی برای خانم ها و آقایان است.
برای جوان ترها این مدل کفش ها بسیار مناسب است اگر چه آل استار هم انتخاب خوبی است. البته فعلا کتونی های گنده و بزرگ بین نوجوانان اروپایی رواج پیدا کرده است.

اینطور لباس نپوشید.
1.لباس های دانشگاهی یا لوگو دار را نپوشید.
این مدل لباس ها و تیشرت های لوگو دار باعث می شود که اطرافیان فکر کنند که یک لباس ورزشی فیک را پوشیده اید. البته این استایل در اروپا خیلی طرفدار دارد. اگر می خواهید به سبک اروپایی ها لباس بپوشید تیشرت های لوگو دار را نپوشید.
2.تیشرت با برش قدیمی نپوشید.
تیشرت با برش مدل قدیمی یکی از استایل و تیپ های مورد علاقه ی آمریکایی هاست. اروپایی ها هم تیشرت می پوشند اما تیشرت های آنها کمی قشنگ تر است. تیشرت های مورد علاقه اروپایی ها کمی گشاد، آستین کوتاه تر و یقه هفتی است.
3. شلوار جین پاره و زاپ دار نپوشید.
هر لباسی که زاپ دار و پاره باشد استایل و تیپ آمریکایی هاست. البته این استایل در بین نوجوانان اروپایی هم باب شده است اما بهتر است که اینطور لباس ها را نپوشید.
4. شلوار های لکه دارو سنگ شور شده را نپوشید.
این مدل شلوار ها در آمریکا بسیار طرفدار دارد اما یک اروپایی خوش تیپ این شلوار ها را هیچ موقع نمی پوشد.
5.شلوار های راحتی و گشاد را کنار بگذارید.
برای اروپایی ها پوشیدن این مدل شلوار ها مخصوص خانه یا در نهایت رفتن به سوپر مارکت است. و همانطور که حدس می زنید پوشیدن این شلوار ها در آمریکا اصلا ایرادی ندارد.
ایده بگیرید.
1. مجله های مد اروپایی را بخوانید. بیشتر اروپایی ها مجله های معروفی مانند ووگ و کازموپولیتن را می خوانند اما آنها مجله های دیگری هم برای خودشان دارند. این مجله ها را پیدا کنید و مد و فشن در اروپا را دنبال کنید.
2. در اینترنت سایت های مد اروپا را چک کنید. سایت های مختلفی درباره مد و فشن اروپا موجود است که با دنبال کردن آنها می توانید ایده های خوبی بگیرید.
3. فروشگاه های اینترنتی لباس در اروپا را چک کنید. می توانید فروشگاه های معروف اروپایی را به راحتی در اینترنت پیدا کنید. اگر حتی در آمریکا زندگی می کنید می توانید به صورت اینترنتی لباس دلخواهتان را بخرید. زارا و اچ اند ام، معروف ترین فروشگاه های اینترنتی هستند که برای سنین زیر 35 سال لباس های فوق العاده شیکی دارند. همچنین زارا برای سنین بالا تر هم لباس های شیک و خاصی دارد.

موضوعات مشابه: