برای بازی کلش آف کلنز نسخه‌های کلون متعددی در سطح‌های مختلف منتشر گردید، برخی کپی کاملی از بازی بودند که صرفا با منابع نامحدود توانستند کاربران مختلفی را جذب کنند و برخی با اضافه کردن شخصیت‌ها و هویت خود مثل بازی کلش آف زامبی رنگی متفاوت به این موج از بازی دادند.
Clash of Clans یک بازی چند نفره آنلاین در سبک استراتژیک است و از قسمت های مختلفی تشکیل شده که بخش مهمی از آن به این صورت است که شما با پیوستن به یک اجتماع (قبیله) یا همان clan می توانید در کنار دوستان خود به مبارزه با قبیله‌های دیگر بپردازید. بخش دیگر بازی کلش آف کلنز داستانی بوده و باید هدف هایی را که مشخص شده است را بدست اورید و با کسب جایزه شهر خود را گسترش دهید.
قسمت جذاب دیگر بازی کلش آف کلنز این است که شما برای ساختن هر جز قبیله خود که شامل کارخانه سربازسازی، اکسیر سازی، یا سیستم های دفاعی خود و… نیاز به منابع خاصی همانند الماس (Gem)، طلا (Gold)، اکسیر (Elixir) واکسیر سیاه (Dark Elixir) دارید که این منابع را می توانید با ساخت ساختمان های تولید کننده این منابع متفاوت بدست اورید یا با حمله به قبایل دیگر و غارت آن ها به عنوان غنایم جنگی بدست آورید که هیجان خاص خود را دارد و می‌تواند برای ساعت‌ها شما را درگیر خود کند.
در بازی کلش آف کلنز می توانید از هم قبیله‌های خود درخواست کمک کنید تا بتوانید با قوا بیشتر به دیگر بازیکنان حمله ور شوید. بخش سرگرم کننده دیگر بازی کلش آف کلنز قسمت تک نفره آن است که به یک قبیله که بازی به صورت تصادفی برای شما انتخاب می کند حمله می کنید و از غنایم آن بهره می برید.در این بازی امکان پیام دادن به هم قبایلی خود و یا چت جهانی (global) را دارید که بسیار محبوب و برای یک بازی چند نفره آنلاین مناسب می باشد. بهتر است بدانید در این بازی چیزی به نام صلح وجود ندارد و باید نابود کنید تا نابود نشوید.
شما باید برای ارتقا سطح (level) خود به طور مداوم به قبیله های نزدیک خودتان حمله کنید تا نه تنها که از غنایم آن ها بهره مند شوید بلکه آن هارا تضعیف کنید.
شاید بسیاری از بازی های استراتژیک روند یکنواختی را دارا باشند و بتوانید به راحتی برنده شوید اما بهنر است بدانید که شما باید در بازی کلش آف کلنز از هوش استراتژیک خود بهترین استفاده را کنید چون افرادی که در مقابل شما هستند نقشه های دفاعی مختلفی دارند و شما باید بتوانید نقطه ضعف های آن هارا پیدا کرده و نابود کنید. علاوه به قسمت حمله کردن شما باید استحکامات دفاعی خود را به طور نفوذ ناپذیری با توجه به حمله هایی که به شما می شود و تجربیاتی که به دست میاورید بسازید.
منبع : بازی