مشاهده RSS Feed

دست نوشته های من

10 روش برای اینکه دیگر وقتتان را تلف نکنید (بدرد کنکوری ها هم میخوره )

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 3rd September 2011 در ساعت 11:09 PM (1075 بازدیدها)
نقل قول نوشته اصلی توسط freshte نمایش پست ها
وقت طلاست. این جمله را بارها و بارها شنیده اید. اما تا به حال چقدر به مفهوم آن توجه داشته اید؟ آیا تلاش کرده اید که همانند طلا برای وقت تان هم ارزش قائل شوید؟ چقدر اراده مبارزه کردن با وقت گذرانی را دارید؟
اگر عوامل و فاکتورهایی را که زمینه ساز تلف کردن وقت هستند بشناسید، می توانید وقت تلف شده زندگی تان را کاهش دهید.

1. برای برنامه های خود بازه زمانی کوتاه در نظر بگیرید
اگر از جمله دوستداران داشتن برنامه ریزی در کار و زندگی خود هستید، توجه داشته باشید که بازه های زمانی واقعی و کوتاه مدتی برای هر کاری در نظر بگیرید.
در صورتی که بازه زمانی که برای کاری تعیین می کنید، بیش از زمان واقعی مورد نیاز برای آن کار باشد، خود شما شرایطی را فراهم کرده اید که وقت گذارانی کنید.
ضمن اینکه هرچه زمانی که در برنامه ریزی های خود به کاری اختصاص می دهید واقعی تر باشد، احتمال اینکه کار را به دقیقه نود بکشانید کمتر می شود.

2. ضرب الاجل تعیین کنید

به جای اینکه مثلا روزی 3ساعت را به انجام پروژه خود اختصاص دهید، زمان پایان آن را مشخص کنید و با خود عهد ببندید که در همان زمان کارتان را به اتمام می رسانید.
اگر ضرب الاجلی را که تعیین کرده اید، در تقویم خود ثبت کنید،به وقت خود بیش از پیش احترام گذاشته اید و از هدررفت آن جلوگیری کرده اید.

3. کارهای چالش برانگیز برای خود دست و پا کنید

اگر کاری که می خواهید انجام دهید،بیش ازحد ساده و پیش پا افتاده باشد، انگیزه کار کردن را هم از دست می دهید و این یعنی کار امروز را به فردا انداختن.


4. محیط اطرافتان را تغییر دهید

اگر محیط کار برای شما کسل کننده و خواب آور است، سعی کنید تا تغییراتی در آن ایجاد کنید. تا آنجا که مربوط به حریم خصوصی شماست، تلاش کنید تا با نوآوری هایی تغییراتی درآن ایجاد کنیدو
به این ترتیب به جای ورود به مکانی دلسردکننده و خواب آور، به جایی قدم می گذارید که سرشار از انگیزه برای کار کردن است و تمام تلاش خود را برای مبارزه با وقت گذرانی به کار می گیرد.
5. همنشین خوب داشته باشید

سعی کنید همنشین کسانی باشید که با وقت گذرانی و فرصت سوزی بیگانه باشند. به عبارتی دیگر همراه و همصحبت کسانی باشید که از وقت خود به بهترین نحو استفاده می کنند.
از مصاحبت با کسانی که تجسم رویای آینده شما هستند نیز، غافل نشوید.
به این ترتیب با یک تیر دو نشان می زنید؛ هم از وقت خود استفاده می کنید و هم چیزهای زیادی از این افراد یاد می گیرید.
(***** این موردو 100 % قبول دارم آخه تجربه شو داشتم!!)
6. از اهداف خود سخن بگویید

درباره اهداف و برنامه های خود با دوستانتان صحبت کنید و از آنها بخواهید تا مثل یک یادآور یا "ریمایندر" در فواصل زمانی منظمی شما را به یاد اهدافتان بیاندازند.
با این کار هم راه رسیدن به اهداف برایتان هموار می شود و هم فرصت های کمتری را از دست می دهید.

7. به عوامل حواس پرتی نه بگویید
از ابزار و وسائلی که مربوط به کارتان نیست و صرفا جهت سرگرمی استفاده می کنید، تا حدی بهره گیرید که به کارتان ضربه نزند.
به عنوان مثال اینترنت و فیس بوک معمولا زمان زیادی را از شما می گیرد. با تعیین زمان مشخص، در عین استفاده از این ابزار و رفع خستگی، وقت کمتری را هم هدر می دهید.

8. ثابت قدم باشید

هنگامی که احساس کردید، انگیزه تان کمرنگ شده و دیگر حوصله ادامه کار را ندارید، با یادآوری اهداف و برنامه ها به خود روحیه دهید و قدم هایتان را محکم تر کنید.
با این کار بی انگیزگی به شما غلبه نمی کند تا وقت خود را بیهوده تلف کنید.

9. خودتان را تشویق کنید

در مورد کارهایی که نیاز به زمان، انگیزه و اراده بیشتری دارند، اگر خیلی وقت صرفشان کنید، ممکن است، کم کم خشم بر شما غلبه کند و برای رهایی از آن به کارهای بیهوده پناه ببرید.
برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نشوید، برای خود جایزه و تشویق در نظر بگیرید. این جایزه می تواند از دعوت کردن خودتان به یک رستوران خوب تا سفری چند روزه به یک جای خوش آب و هوا باشد.(**** ای بابا خبر از چیب بی پول ما نداری!!)

10. توقع بیجا نداشته باشید

برخی افراد همیشه دوست دارند، هدفی را برگزینند که خارج از توان و ظرفیتشان است. این انتخاب ها که معمولا ناشی از هیجان های زودگذر یا احساساتی شدن بیجاست، نه تنها تحسین برانگیز نیست، بلکه مضر نیز هست.
با انتخاب اهدافی که با قابلیت هایتان همخوانی ندارند، در واقع تلاشی بیهوده را کلید می زنید که نتیجه ای جز تلف کردن وقت و زمان ارزشمندتان نخواهد داشت.

Submit "10 روش برای اینکه دیگر وقتتان را تلف نکنید (بدرد کنکوری ها هم میخوره )" to Facebook Submit "10 روش برای اینکه دیگر وقتتان را تلف نکنید (بدرد کنکوری ها هم میخوره )" to Digg Submit "10 روش برای اینکه دیگر وقتتان را تلف نکنید (بدرد کنکوری ها هم میخوره )" to del.icio.us Submit "10 روش برای اینکه دیگر وقتتان را تلف نکنید (بدرد کنکوری ها هم میخوره )" to StumbleUpon Submit "10 روش برای اینکه دیگر وقتتان را تلف نکنید (بدرد کنکوری ها هم میخوره )" to Google

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
عمومی

نظراتPowered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Persian Language By Ustmb.ir
این انجمن کاملا مستقل بوده و هیچ ارتباطی با دانشگاه علوم و فنون مازندران و مسئولان آن ندارد..این انجمن و تمامی محتوای تولید شده در آن توسط دانشجویان فعلی و فارغ التحصیل ادوار گذشته این دانشگاه برای استفاده دانشجویان جدید این دانشگاه و جامعه دانشگاهی کشور فراهم شده است.لطفا برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ماهیت انجمن با مدیریت انجمن ارتباط برقرار کنید
ساعت 07:45 AM بر حسب GMT +4 می باشد.