نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 881 بار در 386 پست
    نوشته های وبلاگ
    6

سربازان نیمه انسان - نیمه روبات در ارتش آمریکا

بر اساس این ابتکار تازه که ارتش آمریکا آن را انتقال سربازان عادی به ابرسرباز می‌نامد، هریک از نظامیان به ابزارهای روباتی مانند ابزارهای دید در شب، شناسایی تیراندازی، جی پی اس ماهواره‌ای و کمک کننده در راهپیمایی‌های طولانی مجهز می‌شوند.

بر اساس گزارش بیگ پیس، این طرح شامل یک پوشش خارجی است که می‌تواند ذخایر و مهمات، تجهیزات و وسایل پزشکی مورد نیاز را تا حجم 90 کیلوگرم حمل کند. این پوشش خارجی با باتری کار می‌کند و یک پردازنده کامپیوتری کوچک دارد. پاهای تیتانیومی این لباس به طور هیدرولیک هماهنگ با حرکت پاهای سرباز است.

امروزه، ارتش آمریکا بیش از نیمی از نظامیان خود را در صحنه نبرد به علت آسیب‌هایی که از تجهیزات جنگی سنگین خود می‌بینند، از میدان خارج می‌کند ولی شرکت لاکهید مارتین می‌گوید این سربازان را به فناوری جدیدی مجهز می‌کند که نمونه‌های اولیه آن در دست آزمایش است و می‌توانند تجهیزات سنگین خود را با صرف انرژی کمتری جا به جا کنند.

این ابزار ضمن پیش بینی حرکتی که نظامی مجهز به آن می‌خواهد انجام دهد، از فناوری فوق العاده‌ای نیز برخوردار است و به هیچ روی در حرکتی که سرباز انجام می‌دهد، اختلال ایجاد نمی‌کند.

منبع: خبرگزاری برنا

برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد...

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,056 بار در 493 پست
    نوشته های وبلاگ
    15
    بدبختاااااا دارن واس کشتن آدمااا و تصاحب جهان چه کاراا میکنن
    اخه چرا سر جاتووون نمیشینیین بابا بسه بسه بسه!

رازی است در سادگی، که همگان نمی‌دانند

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط freshte نمایش پست ها
    بدبختاااااا دارن واس کشتن آدمااا و تصاحب جهان چه کاراا میکنن اخه چرا سر جاتووون نمیشینیین بابا بسه بسه بسه!
    این از دید ماست .از دید اونها , تو خود کشور برای نجات جان سربازها و کسب برتری تو میدان جنگ از اینها استفاده میشه که کاملا هم موجه هست.
    من فیلم تحقیقاتی اینو دیدم ( یه سال پیش بود شاید ) اونموقع هنوز به مرحله تولید نرسیده بود و تو مرحله تست بود .
    چندین سال قبل هم یه ایرانی تو ایالات متحده یه وسیله ساخته بود که حمل بارهای سنگین رو خیلی راحت میکرد اون موقع فکر کنم نوشته بود 90 کیلو بار رو در حد 15 کیلو سبک میکرد ( یه بازوهایی به پای سربازها وصل میشد که وزن ابزار رو اون بود تقریبا ) .
    خلاصه اینکه

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 881 بار در 386 پست
    نوشته های وبلاگ
    6
    کاملا موافقم.هرکشوری برای بالا بردن توان نظامی خودش از هر روش و تکنولوژی استفاده میکنه.حالا اینکه اونا دارن خیلی کارای غیر انسانی و....انجام میدن اون مسئلش جداست.

برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد...

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    این از دید ماست .
    یعنی چی از دید ماست؟!!!! خب دیگه جنگ افروزی شاخ و دم داره مگه ...تسهیلات واس جنگ افروزی و تجاوز چه توجیهی ای داره

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    یعنی چی از دید ماست؟!!!! خب دیگه جنگ افروزی شاخ و دم داره مگه ...تسهیلات واس جنگ افروزی و تجاوز چه توجیهی ای داره
    توجیهش اینه که شما اگه کشورت حمله کنه به یه جای دیگه برای از بین بردن دشمنت هر دعایی میکنی هر کاری از دستت بر بیاد انجام میدی و اینو اصلا بد نمیدونی چون این کار باعث میشه هم وطنات تعداد بیشتری آدم ( دشمن ) رو بکشن و خودشون کمتر کشته بشن . اما اگه دشمنت این کارو بکنه بد میدونی چون قراره دشمنت با این کارش هموطنای بیشتری از تو رو بکشه ! و چون دشمنه این حق رو براش درست نمیدونی و صد البته کاری هم نداری که بر حق کیه .(وسط دعوا نرخ تعیین نمیکنن ) فرقش بین همینه دید من و شما دید اون و یکی دیگه و... .
    وقتی یکی دشمن میشه اینها همه توجیه پیدا میکنه . حالا کاری ندارم چه توجهیی برای دشمن کردن یکی پیدا میکنن .
    میتونید اینطور هم در نظر بگیرید که برای مبارزه با گروه های مسلح پخش مواد مخدر و یا ادربایی و ... بخوان از این امکانات استفاده کنن . نمیشه مستقیم برید و بگید اینا برای کشتن آدمهای بیگناهه . بی انصافیه

از این دید بگزریم نباید با دیده منفی به همه چیز نگاه کرد . اکثر امکاناتی که الان دارید استفاده میکنید از صدقه سر همین بودجه های نظامی و همین قضایا هست . ممکنه چند سالی استفاده نظامی داشته باشه اما قطعا بعد از مدتی راهشو برای استفاده های عمومی پیدا میکنه . همونطوری که موبایل سیستم مکان یاب جهانی اینترنت انرژی هسته ای و ..... فناوری نوین دیگه که راهشونو برای مصارف عمومی پیدا کردن و الان در خدمت بشریت هستن .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    توجیهش اینه که شما اگه کشورت حمله کنه به یه جای دیگه
    یا کشور دیگه حمله کنه به یه جای دیگه!!!!!!! من رو این موضوع مشکل دارم جنگ افروز بیش از حد بعضی کشورها ......نه مسائل دیگه که ذکر کردین!!!!!
    و با پیشینه ای که از کشور مذکور سراغ دارم هدف از ساخت فقط میتونه واسه همین امر خطیر باشه و لاغیر!!!!!!
    مثل بمب اتم که داستانش رو همه میدونن...!!!!

از این دید بگزریم نباید با دیده منفی به همه چیز نگاه کر
    برای مثال به آدمی که تمام قصدو نیتش کار خلاف و ناجور باشه یا تو تمام کاراش یه سوقصدی وجود داشته باشه اگه کار درست انجام بده نمیشه با نیت و دید مثبت نگاه کرد...!!! این امر در مورد این قضیه هم صدق میکنه

ویرایش توسط F.Fakhari : 6th November 2011 در ساعت 08:17 AM

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37
    یا کشور دیگه حمله کنه به یه جای دیگه!!!!!!! من رو این موضوع مشکل دارم جنگ افروز بیش از حد بعضی کشورها ......نه مسائل دیگه که ذکر کردین!!!!! و با پیشینه ای که از کشور مذکور سراغ دارم هدف از ساخت فقط میتونه واسه همین امر خطیر باشه و لاغیر!!!!!! مثل بمب اتم که داستانش رو همه میدونن...!!!!
    خب کسی که با این حرف مخالف نیست . اما واقعیت امر اینه که ابزار به خودی خود بد نیستن استفاده هست که مشخص میکنه چی بده یا چی خوبه .
    مثلا هواپیماهای F14 امریکایی یا موشکها یا اسلحه های همین آمریکایی ها تو جنگ بما کمک کرد که از پس دشمنمون بر بیاییم . عراق هم داشت ما هم داشتیم . پس خود ابزار بد نیست ( البته استثنا هم داره مثل بمب های شیمایی مثل بمب های خوشه ای که مستقیما افراد غیر نظامی و .. رو نشونه میگیرنیا بمب اتم! )
    این هم مصارف خیلی زیادی هم تو صنعت و هم تو صنایع پزشکی ( خدمات درمانی سریع - اورژانس - آتش نشانی و...) داره .
    شخصا با فناوریش هیچ مشکلی ندارم . ( یعنی هیچ ** نداره ) .
    خود آمریکا هم بخاطر جنگهای زیادی که داره جزو ملزوماتشه برای کاهش تلفاتش که اینم قابل توجیه
    تنها چیزی که توجیه نداره بیخود حمله کردن به مردم بیگناهه ! که همه روش اتفاق نظر دارن ( البته من مشکلی با حمله به دیکتاتورها ندارم . بقول معروف اگر خدا خواهد عدو شود سبب خیر . - صدام قذافی و امثالهم هم با این چیزا از بین برن خوشم میاد )
    و نهایتا اینکه dont hate the players , hate the game

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    تنها چیزی که توجیه نداره بیخود حمله کردن به مردم بیگناهه !
    دقیقا بحث اول یا پاسخ اول من به این پست در این حیطه بوده و من به جنبه های دیگه ش کاری نداشتم ندارم و نخواهم داشت!!!

اما واقعیت امر اینه که ابزار به خودی خود بد نیستن استفاده هست که مشخص میکنه چی بده یا چی خوبه .
    با این حرف 100% موافقم

خود آمریکا هم بخاطر جنگهای زیادی که داره جزو ملزوماتشه برای کاهش تلفاتش که اینم قابل توجیه
    اصلا قابل توجیه نیست چون خودش شروع کننده و بنیان گذار این نوع جنگهاست و کاری که داره میکنه فی نفسه غاصب بودنش رو نشون میده یا به بیان دیگه یه جور غالب کردن خودش و تجاوز به حریم دیگران که این هیچ توجیهی نداره

تنها چیزی که توجیه نداره بیخود حمله کردن به مردم بیگناهه !
    دقیقا بحث اول یا پاسخ اول من به این پست در این حیطه بوده و من به جنبه های دیگه ش کاری نداشتم ندارم و نخواهم داشت!!!

ویرایش توسط F.Fakhari : 6th November 2011 در ساعت 05:06 PM

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

با این حرف 100% موافقم

اصلا قابل توجیه نیست چون خودش شروع کننده و بنیان گذار این نوع جنگهاست و کاری که داره میکنه فی نفسه غاصب بودنش رو نشون میده یا به بیان دیگه یه جور غالب کردن خودش و تجاوز به حریم دیگران که این هیچ توجیهی نداره

کل داستان گفتن منم همین بود که بگم این دید رو نداشته باشید دیگه (دید اول - آمریکا پدر سوختس . خب باشه - اینو همه قبول دارن - حالا) . ابزار رو ببینید و خوشحال باشید که یک همچین چیزی ساخته شده .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)