نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
Like Tree2نفر پسندیدند
  • 1 ارسال توسط Hossein
  • 1 ارسال توسط Codex

موضوع: آنتی ویروس ایرانی و عکس العمل جالب خارجی ها

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

آنتی ویروس ایرانی و عکس العمل جالب خارجی ها

حتما خبر یک آنتی ویروس ایرانی که اخیرا ساخته شده را از روزنامه یا تلویزیون یا اینترنت شنیده‌اید. یکی از معدود خبرهای نرم‌افزاری که سر و صدای زیادی به پا کرد. اما جدا از اینکه این آنتی ویروس (شید) چطور با تلفیق دو موتور و استفاده از یک سری روش سرعت دهنده توانسته جزء بهترین آنتی ویروس‌های جهان از لحاظ قدرت و سرعت باشه، اخیرا آنتی ویروس‌های خارجی که از موتورهایشان در این محصول استفاده شده عکس‌العمل های جالبی نشان داده اند. یکی از این عکس العمل ها بلوک کردن سایت این آنتی ویروس ایرانی توسط نرم افزارهای شرکت نود32 است، به این صورت که کسانی که از نود32 استفاده می کنند نمی توانند وارد سایت آنتی ویروس شید شوند و پیغامی حاکی از این که سایت مورد نظر آلوده است دریافت می کنند و عملا از فروش این آنتی ویروس بر روی تعداد بسیار زیادی کامپیوتر جلوگیری می شود. این در حالی است که شرکت های دیگری که کارشان بررسی سایت ها است (مانند مکافی و نورتون) این سایت را به عنوان سایت مطمئن شناسایی می کنند.
    همینطور هم شرکت آویرا که موتور دیگر ضد ویروس شید از محصول این شرکت گرفته شده، فایل های ضد ویروس شید را آلوده شناسایی می کند و این در حالی است که بقیه آنتی ویروس ها، فایل های این آنتی ویروس ایرانی را سالم شناسایی می کنند.

جالب است بدانید کاری که در ضد ویروس شید انجام شده در ایران کاملا قانونی است و مالکیت کامل نرم افزار توسط طراحش ثبت شده و حتی شرکت های نود32 و آویرا در ایران نمایندگی مستقیم ندارند. دلیل کاری که این شرکت ها برای متوقف کردن این آنتی ویروس ایرانی کرده اند احتمالا احساس خطر از پایین آوردن قیمت آنتی ویروس در ایران توسط این آنتی ویروس و همینطور ترس از فراگیر شدن این آنتی ویروس است. این در حالی است که این آنتی ویروس هنوز فقط از طریق اینترنت به فروش می‌رسد و ظاهرا در حال آماده سازی فروش غیر اینترنتی هستند.
    سایت جدید ضد ویروس شید که هنوز توسط نود بلاک نشده:
    درباره ضد ویروس - ضد ویروس شید

موضوعات مشابه:
    آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط NIIT نمایش پست ها
    حتما خبر یک آنتی ویروس ایرانی که اخیرا ساخته شده را از روزنامه یا تلویزیون یا اینترنت شنیده‌اید. یکی از معدود خبرهای نرم‌افزاری که سر و صدای زیادی به پا کرد. اما جدا از اینکه این آنتی ویروس (شید) چطور با تلفیق دو موتور و استفاده از یک سری روش سرعت دهنده توانسته جزء بهترین آنتی ویروس‌های جهان از لحاظ قدرت و سرعت باشه، اخیرا آنتی ویروس‌های خارجی که از موتورهایشان در این محصول استفاده شده عکس‌العمل های جالبی نشان داده اند. یکی از این عکس العمل ها بلوک کردن سایت این آنتی ویروس ایرانی توسط نرم افزارهای شرکت نود32 است، به این صورت که کسانی که از نود32 استفاده می کنند نمی توانند وارد سایت آنتی ویروس شید شوند و پیغامی حاکی از این که سایت مورد نظر آلوده است دریافت می کنند و عملا از فروش این آنتی ویروس بر روی تعداد بسیار زیادی کامپیوتر جلوگیری می شود. این در حالی است که شرکت های دیگری که کارشان بررسی سایت ها است (مانند مکافی و نورتون) این سایت را به عنوان سایت مطمئن شناسایی می کنند. همینطور هم شرکت آویرا که موتور دیگر ضد ویروس شید از محصول این شرکت گرفته شده، فایل های ضد ویروس شید را آلوده شناسایی می کند و این در حالی است که بقیه آنتی ویروس ها، فایل های این آنتی ویروس ایرانی را سالم شناسایی می کنند. جالب است بدانید کاری که در ضد ویروس شید انجام شده در ایران کاملا قانونی است و مالکیت کامل نرم افزار توسط طراحش ثبت شده و حتی شرکت های نود32 و آویرا در ایران نمایندگی مستقیم ندارند. دلیل کاری که این شرکت ها برای متوقف کردن این آنتی ویروس ایرانی کرده اند احتمالا احساس خطر از پایین آوردن قیمت آنتی ویروس در ایران توسط این آنتی ویروس و همینطور ترس از فراگیر شدن این آنتی ویروس است. این در حالی است که این آنتی ویروس هنوز فقط از طریق اینترنت به فروش می‌رسد و ظاهرا در حال آماده سازی فروش غیر اینترنتی هستند. سایت جدید ضد ویروس شید که هنوز توسط نود بلاک نشده: درباره ضد ویروس - ضد ویروس شید
    این طرف دزدی کرده . کار شاخی نکرده . آنتی ویروس ایرانی هم وجود خارجی نداره . اصل کار رو همون دوتا موتور آنتی ویروس انجام میدن . تشخیص الگو و شناسیایی پترن ویروس ها و.... همش کار همون موتورهاست .
    من نمیدونم چرا هر کلاشی از راه میرسه یه چیزی میده درجا رسانه های داخلی میگن فلان چیز ملی - فلان چیز ایرانی ! این واقعا برای کشور و صنعت آی تی کشور مضره و و واقعا اعتبار این کشور رو تو جوامع بین المللی خدشه دار میکنه ( بیش از پیش! ) .
    کار این شرکتها هم درست بوده بنظر من .

NIIT این نویسه را میپسندد.
    توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,587 بار در 809 پست
    نوشته های وبلاگ
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    اصل کار رو همون دوتا موتور آنتی ویروس انجام میدن
    یعنی منظورتون اینه که فقط اومدن اون دو تا موتور رو با هم ادغام کردن و بعدش یک نام جدید روی اون گذاشتن؟ و در واقع فکر جدیدی از خودشون روی این پروژه نذاشتن؟

آرامش محصول تفکر نیست! آرامش هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلیست که ارزش فکر کردن ندارد...

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط NIIT نمایش پست ها
    یعنی منظورتون اینه که فقط اومدن اون دو تا موتور رو با هم ادغام کردن و بعدش یک نام جدید روی اون گذاشتن؟ و در واقع فکر جدیدی از خودشون روی این پروژه نذاشتن؟
    اومده عمل سرچ رو توسط دو موتور انجام میده . مثل این میمونه که شما برید هم نود32 رو نصب کنید رو سیستمتون و هم اویرا رو بعد نصب کنید و عمل سرچ رو با تک تک اینا انجام بدید .
    بخش اصلی یک انتی ویروس همین موتور شناسایی و پاک سازی ویروس هست . شرکت ها سالیانه میلیون ها دلار خرج توسعه این موتورها میکنن و تفاوت بین اینها در اینه . اونوقت یک اقایی مثل ایشون میاد با این کارش از زحمات اینها سوء استفاده میکنه .
    چون اینجا قانون کپی رایت نداره داره برای خودش راست راست میچرخه وگرنه پدر این افرادی که این کارو بکنن در میارن .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39

سلام
    من نمیدونم چرا تا یک ایرانی میاد یک کار نویی انجام میده همه ازش ایراد میگیرن :-؟
    من که شخصاً با این حرکت دوستمون حال کردم و آینده خوبی براش میبینم
    حسین جان اینکه میگی 2تا موتور رو طرف ادغام کرده خوب حرفی نیست درست ، اما اگه همین کارو تو میتونی انجام بده
    بعد فقط ادغام کردن 2موتور نیست! این بنده خدا اومده چیزهای مهم توی موتور nod32 و avira رو با هم ادغام کرده که فکر کنم کار حضرت فیل ! در ضمن خیلی کارهای دیگه هم غیر از این کار به سیستمش اضافه کرده که اگه به سایتش سر بزنی بد نیست ;)
    بعد اصلاً با قسمتی که گفتی حق کپی رایت اصلاً موافق نیستم ، چون طرف با ادغام 2 چیز 1 چیز جدید بوجود آورده پس هیچ کدوم از این شرکتها نمیتونن ادعایی داشته باشند.

موفق باشید

F.Fakhari این نویسه را میپسندد.
    http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    سلام من نمیدونم چرا تا یک ایرانی میاد یک کار نویی انجام میده همه ازش ایراد میگیرن :-؟ من که شخصاً با این حرکت دوستمون حال کردم و آینده خوبی براش میبینم حسین جان اینکه میگی 2تا موتور رو طرف ادغام کرده خوب حرفی نیست درست ، اما اگه همین کارو تو میتونی انجام بده بعد فقط ادغام کردن 2موتور نیست! این بنده خدا اومده چیزهای مهم توی موتور nod32 و avira رو با هم ادغام کرده که فکر کنم کار حضرت فیل ! در ضمن خیلی کارهای دیگه هم غیر از این کار به سیستمش اضافه کرده که اگه به سایتش سر بزنی بد نیست ;) بعد اصلاً با قسمتی که گفتی حق کپی رایت اصلاً موافق نیستم ، چون طرف با ادغام 2 چیز 1 چیز جدید بوجود آورده پس هیچ کدوم از این شرکتها نمیتونن ادعایی داشته باشند. موفق باشید
    سلام . اگه کسی کاری درست انجام بده قطعا طرفداری میشه ازش . ما نه بخیلیم نه حسود .
    ایشون اگه عرضه داشت میرفت انجنشو خودش مینوشت . نه اینکه محصول کار دیگران رو بخواد اینطور ازش سوء استفاده کنه .
    ایشون نه مهندسی معکوس کرده نه چیز دیگه که بخواد مثلا ایده گرفته باشه و خودش شروع کرده باشه! کلا دوتا انجن از پیش آماده رو داره استفاده میکنه ! حتی اگه تنها از بخشی از "کدها!"ی این انجن ها هم استفاده میکرد اشکال بهش وارد بود و مورد پیگیرد قانون قرار میگرفت .
    بله ایشون کار بنرامه نویسی هم انجام داده کار قشنگی هم کرده اما این کجا و آن کجا .
    اینکه من میتونم یا نه مشکلی از اشکال کار ایشون کم یا حذف نمیکنه . بقطع میتونم بگم اگه بخوام میتونم . تاحالا هرچی خواستم نوشتم . چیزیهایی که تو هیچ دانشگاهی تدریس نشده و هیچ کتابی در موردش تو این کشور چاپ نشده من کار کردم حالا هرچقدر ساده .
    کار نشد نداره .
    یکی برنامه مینویسه یکی هک میکنه یکی کرک میکنه . اگه کسی ادعای برنامه نویس بودن داره شروع کنه بسم الله خودش زحمت بکشه نه اینکه از زحمات بقیه سوء استفاده کنه .

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط Master نمایش پست ها
    سلام . اگه کسی کاری درست انجام بده قطعا طرفداری میشه ازش . ما نه بخیلیم نه حسود .
    ایشون اگه عرضه داشت میرفت انجنشو خودش مینوشت . نه اینکه محصول کار دیگران رو بخواد اینطور ازش سوء استفاده کنه .
    ایشون نه مهندسی معکوس کرده نه چیز دیگه که بخواد مثلا ایده گرفته باشه و خودش شروع کرده باشه! کلا دوتا انجن از پیش آماده رو داره استفاده میکنه ! حتی اگه تنها از بخشی از "کدها!"ی این انجن ها هم استفاده میکرد اشکال بهش وارد بود و مورد پیگیرد قانون قرار میگرفت .
    بله ایشون کار بنرامه نویسی هم انجام داده کار قشنگی هم کرده اما این کجا و آن کجا .
    اینکه من میتونم یا نه مشکلی از اشکال کار ایشون کم یا حذف نمیکنه . بقطع میتونم بگم اگه بخوام میتونم . تاحالا هرچی خواستم نوشتم . چیزیهایی که تو هیچ دانشگاهی تدریس نشده و هیچ کتابی در موردش تو این کشور چاپ نشده من کار کردم حالا هرچقدر ساده .
    کار نشد نداره .
    یکی برنامه مینویسه یکی هک میکنه یکی کرک میکنه . اگه کسی ادعای برنامه نویس بودن داره شروع کنه بسم الله خودش زحمت بکشه نه اینکه از زحمات بقیه سوء استفاده کنه .
    ای داد بیداد
    طرز فکرت خیلی اشتباست

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

بنیانگذار
    نوشته های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    ای داد بیداد طرز فکرت خیلی اشتباست
    یک بار بندهای قوانین مربوط به کپی رایت و intellectual property ها روبخونی بهتر متوجه صحبت هام میشی.
    کل مفهوم اوپن سورس برای یک همچین چیزی اومد اگر ایشون خیلی علاقه داشت و استعدادش در حال فروران بود میتونست از نمونه اوپن سورسش استفاده کنه ( ClamWin )و نبوغ خودش رو به منحصه ظهور برسونه نه اینکه چیزی که دیگران میلیون ها دلار صرفش کردن بخواد بیاد اینطور ازش سوء استفاده کنه .
    و نکته دیگه این که ایشون هم اولین کسی نیست که یک همچین کاری رو انجام داده ( ایشونو تیمشون البته!) قبل از ایشون هم نمونه ای که افتضاح به بار اورد شرکت Ionbit بود با که اول از دیتابیس های شرکت ملور بایتس استفاده کرده بود و بعدها از بقیه آنتی ویروسها ! و بعدها کارشون به دادگاه کشید... برای اینکه بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید میتونید خیلی راحت سرچ کنید . ایونبایت هم یک شرکت چینی هست! )
    سرچ کردن این انتی ویروس در گوگل هم نتایج خوبی براتون داره .هم شرکت های و انجمن های معتبر امنیتی و هم خود شرکتهای نود و اویرا!!
    انگار این ایرانی بازی ربطی به ژنتیک داره که بعضی ها متاسفانه دچارشن!

توکل بخدا

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)