برای مشاهده مفیدترین ارسال در این موضوع اینجا کلیک کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 15
Like Tree17نفر پسندیدند

موضوع: Jquery

Moderator
    تشکر شده 145 بار در 68 پست

1 امتياز مثبت از 1 راي
    آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر

Post Jquery

مدتهاست که کتابخانه Jquery ارائه شده است. امروزه بسیاری از وبسایتها از امکانات این کتابخانه جاوا اسکریپت برای زیبایی وبسایت و نیز عملیات سمت کلاینت استفاده می کنند.
    حتی با ارائه ی CSS3 و HTML5 هنوز هم Jquery اقبال پیشین را داراست. از نظر من یادگیری استفاده از این کتابخانه جز ضروریات طراحی و پیاده سازی وبسایت ها است. چون که بسیاری از مشتریان بازاری به ظاهر سایت ها اهمیت بسیاری می دهند.

بنابراین سعی کردم تا منبع خوبی رو جهت آشنایی شما دوستان عزیز ارائه کنم. گرچه بسیاری از عزیزان که طراح و برنامه نویس وبسایت ها هستند با این امکانات آشنایی دارند اما امیدوارم این مراجع برای دوستانی که جدیدا به این جمع پیوسته اند مفید واقع شود.

اولین و کاملترین مرجع : سایت Jquery
    آموزش های ویدیویی شرکت پی سی سازان :
    قسمت اول
    قسمت دوم
    قسمت سوم
    قسمت چهارم
    قسمت پنجم

این آموزش ها تنها مقدماتی است برای ورود شما به دنیای Jquery
    بنابراین پس از این آموزش ها، اگر سوالی در مورد Jquery و روش استفاده از آن داشتید، خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم.

Hossein, masoudvaio, Ramin-hst و 1 نفر دیگر این نویسه را می پسندند.
    بی تو هزار صحبت ناگفته بر دلم *** آتش به جان زد و درمان نیامدم

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 525 بار در 195 پست
    نوشته های وبلاگ
    5

new jquery چیست؟

برای تکمیل این تاپیک باید بگم که:
    jquery یک کتابخانه استاندارد و آماده شامل تعدادی متد و توابع نوشته شده به زبان JavaScript می باشد . از توابع و متدهای این کتابخانه برای کار با عناصر و تگ های موجود در صفحات HTML , ASP.Net و یا PHP استفاده می شود . به طور کلی با استفاده از این متدهای از پیش تعریف شده ، می توانید تغییراتی را در عناصر و تگ های HTML ایجاد کرده و یا نحوه نمایش آنها را تغییر دهید . برای مثال می توانید یک عنصر HTML را با کلیک بر روی یک دکمه فرمان پنهان کرده و یا در صورت مخفی بودن آن را نمایش دهید .
    زبان jQuery دارای یک شعار معروف است . این شعار می گوید کمتر بنویسید ، بیشتر انجام دهید ( write less , do more ) . به طور کلی کتابخانه jQuery شامل موارد زیر می باشد :
    در استفاده از jQuery شما نیاز ندارید برای انجام کارهای مورد نظرتان یک تابع جدید بنویسید . فقط کافی است عنصر مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس متد مورد نظر را فراخوانی نموده تا آن عنصر را تغییر دهد .
    قبل از مطالعه و استفاده از بخش jQuery ، شما بایستی با مطالب زیر آشنایی کامل داشته باشید :

نحوه استفاده از کتابخانه jQuery :

همانطور که گفتیم ، jQuery دارای یک کتابخانه استاندارد و آماده می باشد . شما بایستی برای استفاده از jQuery ، فایل این کتابخانه را به صفحه خود متصل کنید . کتابخانه jQuery در یک فایل مجزا که از نوع فایل های JavaScript و با نام jQuery.js است ، نگهداری می شود . شما برای اتصال فایل این کتابخانه به صفحه مورد نظرتان از 2 روش می توانید استفاده کنید :

1. دانلود فایل کتابخانه jQuery بر روی کامپیوتر و یا سرور سایت خودتان و سپس اتصال آن به صفحه .
    2. استفاده از فایل کتابخانه jQuery بر روی سرورهای آنلاین مثل سرور Microsoft یا Google .

در ادامه به معرفی 2 روش فوق می پردازیم .
    روش اول : در روش اول شما بایستی جدیدترین فایل کتابخانه jQuery را از سایت www.jQuery.com دانلود کرده و سپس آن را در پوشه اصلی سایت خود قرار دهید . سپس با استفاده از یک تگ < Script > که در قسمت < Head > صفحه قرار می دهید ، فایل کتابخانه را به صفحه متصل کنید . در قسمت زیر این روش را نشان داده ایم :

کد HTML:
    < head >
                            < script type = " text/javascript "   src="jquery.js"                         >   < /script >                      
                        < /head >
    روش دوم : در روش دوم ، شما لینک دسترستی به فایل کتابخانه jQuery ، که بروی سرور مورد نظرتان است را در یک تگ < Script > و در قسمت < Head > صفحه قرار می دهید . در این حالت صفحه در هنگام لود شدن ، به سرور وصل شده و از کتابخانه آنلاین استفاده می کند . در قسمت زیر هر 2 لینک و طریقه استفاده از آنها را نمایش داده ایم :

1.سرور مایکرو سافت
    کد HTML:
    < head >
                            < script type = " text/javascript "   src="http://ajax.microsoft.com/ajax/jquery/jquery-1.4.2.min.js                         " >   < /script >                      
                        < /head >
    2.سرور گوگل
    کد HTML:
    < head >
                            < script type = " text/javascript "   src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.2/jquery.min.js                         " >   < /script >                      
                        < /head >
    پس از اتصال کتابخانه jQuery به صفحه خودتان ، هر زمان که یک متد jQuery را فراخوانی می کنید ، برنامه سورس آن متد را از کتابخانه دریافت کرده و سپس اجرا می نماید.

امیدورام به دردتون خورده باشد.

Hossein و CIA این را میپسندند

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39

0 امتياز مثبت از 1 راي
    نقل قول نوشته اصلی توسط visualizer نمایش پست ها
    برای تکمیل این تاپیک باید بگم که:
    از توابع و متدهای این کتابخانه برای کار با عناصر و تگ های موجود در صفحات HTML , ASP.Net و یا PHP استفاده می شود .
    مطلبی که بدان علم ندارید کپی/چسباندن انجام ندهید ( فکر کنم همین جمله بود ادیت شده بود)
    جمله بالا کاملاً بر عکسه
    از کی تا حالا jQuery میتونه با تگ های php و asp کار کنه؟

ویرایش توسط Codex : 12th January 2012 در ساعت 12:48 PM
    Hossein این نویسه را میپسندد.
    http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

Moderator

0 امتياز مثبت از 1 راي
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    جمله بالا کاملاً بر عکسه
    مطمئنا منظورشون تمام تگهای سمت کلاینت بوده.
    آره، نمیشه Jquery رو سمت سرور استفاده کرد. دقیقا.
    خوب این از عنوانش پیداست : "کتابخانه ای برای جاوا اسکریپت". جاوا اسکریپتی که خودش کاملا سمت کلاینته.

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 525 بار در 195 پست
    نوشته های وبلاگ
    5

0 امتياز مثبت از 1 راي
    جمله بالا کاملاً بر عکسه
    من هم میدونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Efair نمایش پست ها
    آره، نمیشه Jquery رو سمت سرور استفاده کرد.
    و برنامه نویس ها از php,asp برای برنامه نویسی سمت سرور استفاده میکنن نه از jquery
    پس لطف کنید با تامل تاپیک ها رو مطالعه کنید.
    codex جان اگه علمشو داری بسم الله زکات علم و بپرداز ما آماده ایم

Moderator

دوستای خوبم
    فکر کنم بهتره بجای حاشیه ها، به اصل موضوع بپردازیم.
    فکر می کنم اینجا محل پرسش و جواب باشه. هممون اومدیم که یاد بگیریم، و همچنین اگر چیزی رو قبلا یاد گرفتیم، حالا بیایم یاد بدیم.

هدفم از جلب توجه دوستان به Jquery، این بوده که الان مردمی که از طراحی وبسایت و برنامه نویسی اون اطلاعی ندارن، فقط خروجی رو می بینن. حالا تو بازار اگه می خواید مشتری رو راضی نگهدارید، به ظاهر سایتتون برسید.
    من دنبال یه Jquery کار حرفه ای می گشتم، ولی متاسفانه تو دانشگاهمون کسی رو پیدا نکردم. مطمئنا ایراد از گشتن من بوده. اگه کسی هست، همینجا بهم بگه تا باهاش تماس بگیرم.
    خودم هم یه اطلاعات ناچیزی در مورد Jquery دارم که فکر کردم با کمک شما بیشترش می کنم. چیزایی رو که بلدم یاد می دم و چیزایی رو که نمی دونم یاد می گیرم.

ویرایش توسط Efair : 11th January 2012 در ساعت 07:44 AM

کاربر عادی
    نوشته های وبلاگ
    39

0 امتياز مثبت از 1 راي
    نقل قول نوشته اصلی توسط visualizer نمایش پست ها
    من هم میدونم و برنامه نویس ها از php,asp برای برنامه نویسی سمت سرور استفاده میکنن نه از jquery پس لطف کنید با تامل تاپیک ها رو مطالعه کنید. codex جان اگه علمشو داری بسم الله زکات علم و بپرداز ما آماده ایم
    خوب چرا ناراحت میشین حالا؟
    کل مطلب رو خوندم ، اون جملتون اشتباه بود خوب
    یک سری مطالب PHP واسه دوران جوونیم هست تو سایت کلوب و تو کلوب PHP , اگر تشنه علم هستین برین سرچ کنین اونجا حتماً می یابین
    چون بنده فعلاً وقت مقاله نویسی ندارم
    مشکلی ایرادی سوالی بود در خدمتیم

دوستای خوبم فکر کنم بهتره بجای حاشیه ها، به اصل موضوع بپردازیم. فکر می کنم اینجا محل پرسش و جواب باشه. هممون اومدیم که یاد بگیریم، و همچنین اگر چیزی رو قبلا یاد گرفتیم، حالا بیایم یاد بدیم. هدفم از جلب توجه دوستان به Jquery، این بوده که الان مردمی که از طراحی وبسایت و برنامه نویسی اون اطلاعی ندارن، فقط خروجی رو می بینن. حالا تو بازار اگه می خواید مشتری رو راضی نگهدارید، به ظاهر سایتتون برسید. من دنبال یه Jquery کار حرفه ای می گشتم، ولی متاسفانه تو دانشگاهمون کسی رو پیدا نکردم. مطمئنا ایراد از گشتن من بوده. اگه کسی هست، همینجا بهم بگه تا باهاش تماس بگیرم. خودم هم یه اطلاعات ناچیزی در مورد Jquery دارم که فکر کردم با کمک شما بیشترش می کنم. چیزایی رو که بلدم یاد می دم و چیزایی رو که نمی دونم یاد می گیرم.
    jQuery کاری نداره که
    هر مثالی که بخواین از قبل تو نت هست
    از کپی+پیست اینجا استفاده کنین جواب میگیرین
    البته باید یه ذره قواعد ساختاریشو بدونین
    من که ظرف 2 ساعت یاد گرفتم

Moderator

0 امتياز مثبت از 1 راي
    jQuery کاری نداره که
    هر مثالی که بخواین از قبل تو نت هست
    از کپی+پیست اینجا استفاده کنین جواب میگیرین
    البته باید یه ذره قواعد ساختاریشو بدونین
    دوست من، واقعا کاری نداره؟
    دنیایی داره واسه خودش
    ایجکسش که رسما ترکونده
    حالا یه سوال، چرا شرکت های بزرگ تو همین ایران خودمون حاضرا واسه یه سایت کاملا ایستای جی کوئری از 0.5 تا 5 میلیون تومن پول بدن؟ اگه کار راحتیه که هرکسی میاد و میزنه، اونوقت نباید دیگه انقدر قیمتش بالا باشه. هان؟
    انقدر هم ساده نگیرینش. از طرف یه دوست، اگه می خواید همیشه سر باشید، کاری رو بکنید که دیگران از پس انجام دادنش بر نمیان. پس کپی پیست شاید تو شرایطی کارتونو راه بندازه، ولی مطمئنا فرق شما با دیگران اینه که شما ایده هایی دارید که دیگران تاحالا نداشتن، و شما می تونید وبسایت هایی بنویسید که دیگران تا حالا شبیه اونا رو ننوشتن. شاید من دارم اشتباه می کنم، اما این نظر شخصیه منه. شب و روزتون خوش

کاربر عادی
    نوشته های وبلاگ
    39

0 امتياز مثبت از 1 راي
    دوست من، واقعا کاری نداره؟
    دنیایی داره واسه خودش
    ایجکسش که رسما ترکونده
    حالا یه سوال، چرا شرکت های بزرگ تو همین ایران خودمون حاضرا واسه یه سایت کاملا ایستای جی کوئری از 0.5 تا 5 میلیون تومن پول بدن؟ اگه کار راحتیه که هرکسی میاد و میزنه، اونوقت نباید دیگه انقدر قیمتش بالا باشه. هان؟
    انقدر هم ساده نگیرینش. از طرف یه دوست، اگه می خواید همیشه سر باشید، کاری رو بکنید که دیگران از پس انجام دادنش بر نمیان. پس کپی پیست شاید تو شرایطی کارتونو راه بندازه، ولی مطمئنا فرق شما با دیگران اینه که شما ایده هایی دارید که دیگران تاحالا نداشتن، و شما می تونید وبسایت هایی بنویسید که دیگران تا حالا شبیه اونا رو ننوشتن. شاید من دارم اشتباه می کنم، اما این نظر شخصیه منه. شب و روزتون خوش
    نه واقعاً کاری نداره
    اون شرکتا رنج قیمت دستشون نیست عزیز و بدبختانه نیز این شرکتها گیر یک شرکتهای به اصطلاح کامپیوتری میفتن که فقط کارشون چاپیدن جیب های این عزیزان هست
    اما ای جکس ، خوب مقوله ای رو باز کردین ، من کنفرانس ای جکس رو فکر کنم حدود 5سال پیش بود تو دانشگاه کرج دادم (اون موقع مبحثش تازه وارد ایران شده بود)
    من هم کدهای ای جکس رو با جاوا اسکریپت از بیس نوشتم هم با jQuery کار کردم
    در ساده ترین حالتش در jQuery:
    کد PHP:
    $(document).ready(function(){
    $(
    "#button").click(function(){
    $.
    ajax({
    url"Your_URL",
    cachefalse,
    type"POST",
    data/* Your Data */,
    success: function(html){
    $(
    "DIV").fadeIn("slow").html(html);// result
    }
    });
    });
    }); 
    دیدین چقدر ساده بود
    شما اگه تونستی یه ایده بگی که سمپلش (با jQuery ) نباشه + کاربردی باشه خیلی عالی میشه

Moderator

0 امتياز مثبت از 1 راي
    نه واقعاً کاری نداره اون شرکتا رنج قیمت دستشون نیست عزیز و بدبختانه نیز این شرکتها گیر یک شرکتهای به اصطلاح کامپیوتری میفتن که فقط کارشون چاپیدن جیب های این عزیزان هست اما ای جکس ، خوب مقوله ای رو باز کردین ، من کنفرانس ای جکس رو فکر کنم حدود 5سال پیش بود تو دانشگاه کرج دادم (اون موقع مبحثش تازه وارد ایران شده بود)من هم کدهای ای جکس رو با جاوا اسکریپت از بیس نوشتم هم با jQuery کار کردمدر ساده ترین حالتش در jQuery:
    کد PHP:
    $(document).ready(function(){$("#button").click(function(){$.ajax({url"Your_URL",cachefalse,type"POST",data/* Your Data */,success: function(html){$("DIV").fadeIn("slow").html(html);// result}});});}); 
    دیدین چقدر ساده بود شما اگه تونستی یه ایده بگی که سمپلش (با jQuery ) نباشه + کاربردی باشه خیلی عالی میشه
    می دونی یه قاشق رو چجوری می سازن؟ یه گوله آهنه، یه مشت می زنی تو سرش، دمشمو می کشی می شه قاشق.با این دید نگاه کردن، خیلی از تکنولوژی های دنیا، میشه یه سری کد اضافی، که بجای اینکه مایکروسافت و سان و گوگل روش کار کنن، اگه می دادنشون دست من و شما هم که می تونستیم راهشون بندازیم.دوست من، همیشه فکر می کردم هر مبحث جدید تو علم کامپیوتر، یه شگفتی جدید بوده. با این جور نگاه کردن اصلا هم اینطور نیست. مثلا با این اعتماد بنفسی که شما دارید حرف می زنید، من فکر می کنم حتی شما می تونستید اولین کسی باشید که یه سیستم عامل تحت وب طراحی کرده. مگه کسایی که EyeOS رو طراحی و پیاده و سازی کردن، چیزی بیشتر از پیاده سازی یه سری کد جاوا اسکریپت انجام دادن؟ (درسته که EyeOS خیلی بیشتر از اینهاست، ولی خروجی وبسایت مد نظرمه). و مشکلم با کپی پیست اینه که آیا پیاده کننده هاش، می تونستن با کپی پیست کارشونو راه بندازن؟
    در مورد کد ایجکسی که نوشتید، همینکه جی کوئری می تونه کار با ایجکس رو اینقدر ساده و قابل فهم بکنه و هم قدرت خوانایی و هم قدرت نوشتاری کدهای جاوا اسکریپت رو انقدر بالا ببره، جالب نیست؟راستی من به Jquery مثل یه تکنولوژی خفنی که هیچ ** غیر از همونهایی که پیاده ش کردن نمی تونن پیاده کنن نگاه نمی کنم. ولی جالب نیست که تو طراحی وبسایت یه کتابخانه ارائه می شه که خروجیش رو 99% مرورگرها یه چیزه و کارهایی رو که با جاوا اسکریپت ساعت ها طول می کشه، به آسونی هرچی تمام براتون ارائه می کنه؟بیاید یه ذره دست به عصا تر راه بریم. جی کوئری یا ایده هایی مثل جی کوئری، یا تکنولوژی هایی که پایه و دیدی شبیه جی کوئری دارن یا ایده هایی که تجربه ی جی کوئری باعث به وجود اومدنشون می شه، ممکنه آینده ی طراحی وب باشن. پس انقدر ساده و گذرا از کنارشون رد نشیم.
    شاید من دارم اشتباه می کنم، اما این نظر شخصیه منه. شب و روزتون خوش

ویرایش توسط Efair : 13th January 2012 در ساعت 02:38 AM
    Hossein و Ramin-hst این را میپسندند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)