صفحه 4 از 4 اولیناولین 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 33 از مجموع 33
Like Tree1نفر پسندیدند

موضوع: مشکل در نصب sql server

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

آيا اين پست براي شما سودمند بود؟ بله | خیر
    نقل قول نوشته اصلی توسط jellyfish نمایش پست ها
    با سلام

نرم افزار SQL در دو نسخه FULL و EXPRESS از سایت ماکروسافت قابل دانلود هست و یا تهیه اون بصورت دی وی دی . بعد از نصب روی سیستم ایکون اون قابل مشاهده هست و برای دسترسی سریع تر می تونین اون رو روی taskbar پین کنین .
    بعد از Run کردن با توجه به نسخه ای که دان کردیم پنجره Connect to Server نمایش داده میشه . توی این پنجره چندین گزینه وجود داره که Server type , Sever name , Authentication , Login , Password .
    توجه داشته باشین که محیطی که شاهد اون هستیم SQL نیست . در اصل Management Studio هست که باعث میشه ما به سرویس SQL دسترسی داشته باشیم .

در قسمت Server type اگر فقط می خاین با قسمت بانک اطلاعاتی SQL که بصورت یک سرویس هست کار کنین روی Database Engine قرار بدین . و اگر نسخه FULL رو نصب کرده باشین علاوه بر Database Engine به Analysis Services و Reporting Services و Integration Services که مربوط به پکیج BI ( ) هست دسترسی دارین .

در قسمت Sever name ما باید instance رو که در هنگام نصب ایجاد کردیم در این قسمت وارد کنیم . بصورت پیش فرض اگر SQLEXPRESS رو نصب می کنین instance ما SQLEXPRESS هست و اگر SQLFULL رو نصب کنیم بصورت پیش فرض ام اس اس کیو ال هست که معمولا نام کامپیوتر قبل از اون با یک کراکتر دش ( \ ) قرار می گیره .
    ما می تونیم تا 99 تا اینستنس رو نصب کنیم که برای کار های معمولی و دانشجویی اصلا توصیه نمیشه ! و همون یک دونه کارتون رو خیلی خوب راه می ندازه . برای دونستن اینستنس هایی که روی سیستم مون نصب هست کافیه که کلمه mmc رو در قسمت سرچ تایپ کنیم و اگر اینستنس هامون زیاد هست چون Ram خیلی زیادی رو لازم داره و کند می کنه سیستم رو می تونیم از Sql Server Configuration Manager اون ها رو استاپ کنیم .

در قسمت Authentication هم دو گزینه وجود داره . Windows Authentication اگر انتخاب بشه با دسترسی خود ویندوز برای ما اس کیو ال Run میشه
    ولی پیشنهاد می کنم که گزینه دوم ینی SQL Server Authentication رو انتخاب کنین تا دسترسی ویندوز با دسترسی SQL از هم تفکیک بشن
    نام Login هم بصورت پیش فرض sa هست و pass رو هم خودتون می تونین انتخاب کنین . من این ها رو انجام دادم . ولی نشد و باید دوباره بریزم ! (:
    نشد چی نشد ؟ وقتی دنبال رفع کردن یک مشکل هستید ضروریه بگید دقیقا چه اروری باهاش مواجه شدین . اگه نمیتونین چیزی بنویسین ! عکس بگیرین بزارین (من شخصا ترجیح میدم هر دوتا با هم انجام بشه هم بخاطر سرچای بعدی هم بخاطر راحت تر بودن فهم مشکل )
    الان هم شما باید بفرمایید دقیقا ارور چی میگیرید

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

کاربر فعـال
    تشکر شده 124 بار در 75 پست

چشم . .

Angehngte Grafiken
    • نوع فایل: jpg Untitled.jpg (209.3 کیلو بایت,  این فایل 8 بار دانلود شده است)

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط jellyfish نمایش پست ها
    چشم . .
    اینخطا یعنی اصلا اینستنسی با این نام پیدا نمیکنه دو حالت داره
    1.یا اسم سرور رو اشتباه وارد کردید
    2.یا سرویس مربوطه فعال نیست .
    در بخش run بزنید services.msc و بگردید ببینید SqlServer چه چیزایی نصبه . اسم اینستنسا تو پرانتز مشخص شده است . چک کنید started باشن.
    عملیات نصب با موفقیت پیش رفته ؟ اروری نداد موقع نصب؟

ضمنا بگید تو کادر نام سرور تو sql serer management studio دقیقا چی وارد کردین؟ معمولا خودش لیست اینستنسای نصب شده رو نشون میده
    از یورنیم پس که استفاده نکردید؟ کردید؟

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

صفحه 4 از 4 اولیناولین 1234

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)