صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 29
    مدیر بازنشسته
    تشکر شده 322 بار در 141 پست
    این کوتاهی از طرف صدا و سیماس (البته صدا که نه سیما :ی) واقعا در فیلم سازی ضعیف عمل کردن و می کنند ما این همه اسطوره و داستان های زیبا داریم و میتونیم به اونها بپردازیم و فیلم بسازیم ولی اگر هم ساخته بشه اونقدر بی کیفیت و فیلمنامه ضعیفی داره که اونطور که باید ازش استقبال نمیشه.

واقعا به نظر شما داستان رستم و سهراب و آرش و سیاوش جذاب تر و پر بار تره یا جومونگ و دونگ یی؟!!
    داستان شیرین و فرهاد عاشقانه تره یا یانگوم و سوسانو؟!!

ولی ببینید چه خوب اون فیلم نامه ها رو نوشتن و بهشون پرداختن و کیفیت بالایی دارن.

زندگی شهید بابایی واقعا جا داشت که خیلی بهتر از اینا ساخته بشه و جذاب تر از کار در بیاد.. اگه وقعا این اتفاقات میفتاد و فیلمهای خوبی از اسطوره های دوران جنگ میساختن منی که هیچی از زندگی شهدامون نمیدونم و هیچ درکی از اونا ندارم زحماتشون و از خودگذشتگی هاشون رو خیلی بهتر می فهمیدم.

ولی حالا با این فیلم هایی که داره ساخته میشه حتی هیچ رقبتی به دیدن اونا پیدا نمیکنیم...

این دوستان غیر از حیف و میل کردن بیت المال باید کارهای دیگه ای هم یاد بگیرند.

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 1,056 بار در 493 پست
    نوشته های وبلاگ
    15
    بنظر من کسی که این نقد سخیف رو انجام داده مطالعاتش خیلی کم بوده و دامنه دیدش هم کم تر از اون
    تو هر مملکتی هر فیلمی مخاطبا ی خاص خودش رو میطلبه قرار نیست همه بشینن فیلم تاریخی و جنگی ببینن بعضی ها دوست دارن از هنرمندای مورد علاقشون که اتفاقاً با ضعف جسمی که دارن به یه جایی رسیدن هم مطلب بدونن و فیلم ببینن
    بنظر من اسم بردن از فیلمی خاص تو این نقد کاره درستی نبوده مثلا فیلم شایسته ی بی خداحافظی یه فیلم تجاری بوده و هدف از ساختش هم از اسمش معلومه پس نمیشه و نباید ازش خرده گرفت حالا اگه یه فیلم تجاری با مضمون جنگ ساخته شه که قرار باشه یکی از دلاوران زمان جنگ رو به تصویر بکشه داد همه در میاد که اوووووووووووووووه چرا فیلم رو تجاری ساختن مگه نظام و جنگ و فلان شهید ارزششون در سطح فروش تو باجه و گیشه سینماست(!!!!!!!!!!!!!!1)
    و در مورد دونگ یی و جومونگ و ....... مگه یه خرده قبل تر دوره 70 اوشین پخش نمیشد>>!!!؟؟ اون همه هم طرفدار داشت....طبع مردم ما به این سمت گرایش داره و نمیشه از این نوع فیلم ها خرده گرفت
    نکته ی دیگه ای هم هست اینه که داستانهای که شما اسم بردی اینقدر از بچگی تو خرد ماها رفته که فکر نکنم فیلم ساختن جز حیف و میل کردن بیت المال(!) چیز دیگه ای رو در پی داشته باشه ....چون مردم از اول تا آخرش و حفظن و صدبار شنیدن و ........(نمونه ش فیلم رستم که سالهای اخیر ساخته شد و نمایش داده شد و هیچ نگاهی هم دنبالش نبود!!!!!)

این رو قبول دارم که اشکال و نقص از مدیران صدا و سیماست ...چون مثل ربات میمونن مثلا یادمه اوابل 80 یانگوم پخش کردن بعد سالها که از فیلم پرطرفدار اوشین میگذشت و تا دیدن که خیابونا (به قول خودشون) موقع این فیلم خلوت میشه(یعنی فیلم گرفته).....تندی بعدش رفتن تموم محصولات کره رو خریدن//
    این حرف دوستمون که اونا افسانه سازی کردن و میسازن و فروش دارن خیلی به جاست... و اینکه ما نمیتونیم از قهرمان های ملی مون افسانه بسازیم

اما به چندتا مورد خوب که جواب داده میشه اشاره کرد مثل دکتر قریب....کیف انگلیسی.....شهریار....درچشم باد و......این یعنی میشه کار کرد و جوون ها الی الخصوص پسندشون شه

اما با اصل اینکه موجودیت ی فیلم و زیر سوال ببرین که چرا ساخته شد و به جای اون چیزا برین فلان چیزا رو بسازین به شدت مخالفم و بعضی از دلایلم و بالا گفتم
    نقد باید منصفانه باشه نه اینکه موجودیت چیزهای دیگه رو زیر سوال ببره(مخصوصا اگه وطنی باشه به جای اسم بردن از این فیلم میشه فیلم هایی رو مورد خطاب قرار داد که از اول تا آخر فیلم یه نصف روز داستان زن و شوهر پرتی ه که تو فکر خیانت به همن آخرش هم بعد پایان فیلم آدم احساس میکنه به شعورش توهین شده)

ویرایش توسط F.Fakhari : 23rd September 2012 در ساعت 01:51 PM
    رازی است در سادگی، که همگان نمی‌دانند

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Freshte نمایش پست ها
    بنظر من کسی که این نقد سخیف رو انجام داده مطالعاتش خیل یکم بوده و دامنه دیدش هم کم تر از اون
    تو هر مملکتی هر فیلمی مخاطبا ی خاص خودش رو میطلبه قرار نیست همه بشینن فیلم تاریخی و جنگی ببینن بعضی ها دوست دارن از هنرمندای مورد علاقشون که اتفاقاً با ضعف جسمی که دارن به یه جایی رسیدن هم مطلب بدونن و فیلم ببینن
    بنظر من اسم بردن از فیلمی خاص تو این نقد کاره درستی نبوده مثلا فیلم شایسته ی بی خداحافظی یه فیلم تجاری بوده و هدف از ساختش هم از اسمش معلومه پس نمیه و نباید ازش خرده گرفت حالا اگه یه فیلم تجاری با مضمون جنگ ساخته شه که قرار باشه یکی از دلاوران زمان جنگ رو به تصویر بکشه داد همه در میاد که اوووووووووووووووه چرا فیلم رو تجاری ساختن مگه نظام و جنگ و فلان شهید ارزششون در سطحفروش تو باجه وو گیشه سینماست(!!!!!!!!!!!!!!1)
    و در مورد دونگ یی و جومونگ و ....... مگه یه خرده قبل تر دوره 70 اوشین پخش نمیشد>>!!!؟؟ اون همه هم طرفدار داشت....طبع مردم ما به این سمت گرایش داره و نمیشه از این نوع فیلم ها خرده گرفت
    نکته ی دیگه ای هم هست اینه که داستانهای که شما اسم بردی اینقدر از بچگی تو خرد ماها رفته که فکر نکنم فیلم ساختن جز حیف و میل کردن بیت المال(!) چیز دیگه ای رو در پی داشته باشه ....چون مردم از اول تا آخرش و حفظن و صدبار شنیدنو ........(نمونه ش فیلم رستم که سالهای اخیر ساخته شد و نمایش داده و شد و هیچ نگاهی هم دنبالش نبود!!!!!)

این رو قبول دارم که اشکال و نقص از مدیران صدا و سیماست ...چون مثل ربات میمونن مثلا یادمه اوابل 80 یانگوم پخش کردن بعد سالها که از فیلم پرطرفدار اوشین میگذشت و تا دیدن که خیابونا (به قول خودشون) موقع این فیلم خلوت میشه(یعنی فیلم گرفته).....تندی بعدش رفتن تموم محصولات کره رو خریدن//
    این حرف دوستمون که اونا افسانه سازی کردن و میسازن و فروش دارن خیلی به جاست... و اینکه ما نمیتونیم از قهرمان های ملی مون افسانه بسازیم

اما به چندتا مورد خوب که جواب داده میشه اشاره کرد مثل دکتر قریب....کیف انگلیسی.....شهریار....این یعنی میشه کار کرد و جوون ها الی الخصوص پسندشون شه

اما با اصل اینکه موجودیت ی فیلم و زیر سوال ببرین که چرا ساخته و شد و به جای ان چیزا برین فلان چیزا رو بسازین به شدت مخالفم و بعضی از دلایلم و بالا گفتم
    حالا چرا انقدر عصبانی میشید؟ صحبت اون بنده خدا هم ناقض صحبتهای شما نیست بنظر من . صحبتش سر این بوده که بجای اینکه اسطوره های داخلی هرز برن کاری براشون بکنید . مقوله فرهنگ و زنده نگه داشتن اون بمراتب مهمتر از مسائل دیگه اس .
    اون اوشین هم اگه پخش میشد نگاه کنید به شرایط اون زمان ما و همزاد پنداری مردم اون موقع با اون شرایط .
    من هنوز هم میگم اگر فیم یا سریالی پر بار و زیباست چرا برای مردم پخش نشه ؟ همه جای دنیا این حاکمه و کسی با این مشکل نداره . مشکل اینجاست که وقتی نوبت به فرهنگ داخلی میرسه همه چیز یا ته میکشه یا بدترین نوعش رو میرن استفاده میکنن .
    در مورد فیلم تجاری هم من نظر شخصیم اینه وقتی بشه یه فیلم با هر محتوایی ( طنز درام و .. ) ساخت که یک سری موارد رو بیاد و عنوان کنه چرا این کار نباید بشه ؟ بنظر شما وجود پیام در فیلم باعث فروش نکردنش میشه ؟ . یه فیلم میتونه تماما لودگی محض باشه و فروش میلیاردی کنه .
    یه فیلم میتونه طنز باشه و خیلی از مشکلات جامعه رو بیاد بیان کنه که اونم میلیاردی فروش کنه . وقتی میشه از یه ابزاری به نحوه احسنت استفاده کرد من یکی سختمه به کم قانع بشم و بخوام این نوع فیلما رو توجیه کنم .

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    قرار نیست فیلمی توجیه شه ....اما نام بردن از فیلمی خاص برای نشون دادن ارادت(!!!) بدون برو برگرد اشتباه محضه

من عصبانی میشم چون میبینم بجای اصلاح بفکر تخریبن

من نمیدونم محتوی قیلم اوشین چی یوده که شما اسمشو گذاشتین همذات پنداری در اون برحه از زمان
    اما این و خوب میدونم که با نقد غیر اصولی و غیر کارشناسی نمیشه برچسب چسبوند ......

صحبت های من پیرو کل فرمایشاتی بود که زده شده نه فقط پست اول(!!!!)

بنیانگذار
    تشکر شده 2,205 بار در 886 پست
    نوشته های وبلاگ
    37
    قرار نیست فیلمی توجیه شه ....اما نام بردن از فیلمی خاص برای نشون دادن ارادت(!!!) بدون برو برگرد اشتباه محضه

من نمیدونم محتوی قیلم اوشین چی یوده که شما اسمشو گذاشتین همذات پنداری در اون برحه از زمان
    اما این و خوب میدونم که با نقد غیر اصولی و غیر کارشناسی نمیشه برچسب چسبوند ......

بحث سر ارادات داشتن یا نداشتن نیست . برای بیان مطلبی یا موضوعی نیاز به یک مصداق -ملموس-هست حداقل و نویسنده سریال مربوطه رو عنوان کرد .
    والله من که تخریبی ندیدم شاید شما بد برداشت کردین و با این طرز فکر دارین قضاوت میکنید وگرنه بارها گفته شده که قرار نیست سریالهای دیگه حذف بشن یا سریالهای دیگه بد باشن ! یا اینکه مردم صرفا یک نوع خاص از سریالها یا فیلمها رو ببینن !
    تاجایی که من یادم میاد برخوردهای خانوادگی و جو حاکم بر سریال نحوه زندگی و مشکلات اون با جو حاکم بر خانواده های ایرانی تو دوران جنگ و بعدش قرابت خاصی داشت و افراد احساس همزاد پنداری بیشتری میکردن بابت همین موضوع .
    علاوه بر اون اوشین یه سریال بسیار خوش ساخت بود که نه تنها تو خود ژاپن بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفت بلکه تو 58 59 کشور دیگه غیر از ایران هم بخوبی ازش استقبال شده بود. که باز میشه یکی از دلایلی که مردم بهش علاقه نشون دادن .

توکل بخدا
    http://DeepLearning.ir
    اولین و تنها مرجع یادگیری عمیق ایران

هرکس از ظن خود شد یار من
    از درون من نجست اسرار من

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein نمایش پست ها
    بحث سر ارادات داشتن یا نداشتن نیست
    هست بحث از همین چیهای کوچیک شروع میشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein نمایش پست ها
    سریال مربوطه رو عنوان کرد .
    با این قضیه مشکلی نداشتم!!

در انتها بنده هنوز رو موضع خودم هستم و این نقد رو فاقد چاچوب نقادانه میدونم

مدیر بازنشسته
    بنظر من کسی که این نقد سخیف رو انجام داده مطالعاتش خیلی کم بوده و دامنه دیدش هم کم تر از اون
    بنظر من اسم بردن از فیلمی خاص تو این نقد کاره درستی نبوده مثلا فیلم شایسته ی بی خداحافظی یه فیلم تجاری بوده و هدف از ساختش هم از اسمش معلومه پس نمیشه و نباید ازش خرده گرفت حالا اگه یه فیلم تجاری با مضمون جنگ ساخته شه که قرار باشه یکی از دلاوران زمان جنگ رو به تصویر بکشه داد همه در میاد که اوووووووووووووووه چرا فیلم رو تجاری ساختن مگه نظام و جنگ و فلان شهید ارزششون در سطح فروش تو باجه و گیشه سینماست(!!!!!!!!!!!!!!1)

شما که این نقد رو سخیف و فاقد ارزش میدونید بهتره برید و حداقل یک بار دیگه بخونیدش شاید اون موقع متوجه این موضوع بشید که درک درستی از اون نداشتید و دارید موضوع رو به انحراف میکشونید!
    صد در صد هر ** حق انتخاب داره و میتونه هر فیلمی که دوس داره ببینه و لی نمیدونم الان ربطش به موضوع نقد چی بود!
    آیا گفتیم کسی اون فیلم ها رو نبینه؟!!!
    آیا وقتی در این نقد اسمی از فیلم ها برده شد اونها رو زیر سوال برد یا مقصود چیز دیگه ای بود؟

نکته ی دیگه ای هم هست اینه که داستانهای که شما اسم بردی اینقدر از بچگی تو خرد ماها رفته که فکر نکنم فیلم ساختن جز حیف و میل کردن بیت المال(!) چیز دیگه ای رو در پی داشته باشه ....چون مردم از اول تا آخرش و حفظن و صدبار شنیدن و ........(نمونه ش فیلم رستم که سالهای اخیر ساخته شد و نمایش داده شد و هیچ نگاهی هم دنبالش نبود!!!!!)

خرده گرفتم؟!!!!!
    یه سوال دیگه ما همه داستان حضرت مریم...حضرت یوسف و حضرت سلیمان رو حفظ نبودیم؟
    فیلم هایی که از اونها ساخته شد با شکست روبرو شد؟
    اگر فیلم رستم دیده نشد به خاطر فیلم نامه ضعیف و پرداخت بسیار بد اون بوده نه این که دلیلش این باشه که چون ما از بچگی داستان هاش رو شنیدیم و رغبتی به دیدن اونها نداشته باشیم.

فکر نمیکنم لازم باشه که از قهرمانانمون افسانه بسازیم فقط کافیه خود واقعی اونها رو به تصویر بکشیم..همین!

اما به چندتا مورد خوب که جواب داده میشه اشاره کرد مثل دکتر قریب....کیف انگلیسی.....شهریار....درچشم باد و......این یعنی میشه کار کرد و جوون ها الی الخصوص پسندشون شه

بله واقعا فیلم های خوبی بودن.

اما با اصل اینکه موجودیت ی فیلم و زیر سوال ببرین که چرا ساخته شد و به جای اون چیزا برین فلان چیزا رو بسازین به شدت مخالفم و بعضی از دلایلم و بالا گفتم
    نقد باید منصفانه باشه نه اینکه موجودیت چیزهای دیگه رو زیر سوال ببره(مخصوصا اگه وطنی باشه به جای اسم بردن از این فیلم میشه فیلم هایی رو مورد خطاب قرار داد که از اول تا آخر فیلم یه نصف روز داستان زن و شوهر پرتی ه که تو فکر خیانت به همن آخرش هم بعد پایان فیلم آدم احساس میکنه به شعورش توهین شده)
    من فکر میکنم شما برداشتی کاملا اشتباه از حرف های من داشتید!!
    من نگفتم که چرا ساخته شد ..گفتم اگر بهتر ساخته می شد اونطور که لایق بود ازش استقبال میشد ..اتفاقا من دقیقا گفتم باید از اسطوره هامون فیلم های خوب و پر بار ساخته بشه.

نقد باید منصفانه باشه بله کاملا موافقم به شرط اینکه به اون عمل کنیم نه این که فقط شعار گونه تکرارش کنیم.

باز هم تکرار میکنم دوبازه پست من رو بخونید ..برداشتتون درست نبوده فرشته جان.

ویرایش توسط Sheen : 23rd September 2012 در ساعت 07:08 PM

مدیر بازنشسته

ارادت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نشون دادن ارادت به چه کسی؟!!!
    شما خیلی داری تند پیش میری احساس میکنم دارید توهین میکنید.

تخریب تخریب چه کسی؟..آیا با به به و چه چه کردن های الکی میشه اصلاح کرد؟

ربط بحث به اوشین چیه؟!!!!!
    چه برچسبی؟؟؟ شما مطمئنی که پست های همین تاپیک رو خوندید؟؟؟؟

..........

ویرایش توسط Sheen : 23rd September 2012 در ساعت 06:32 PM

مدیر بازنشسته
    نوشته های وبلاگ
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sheen نمایش پست ها
    رادت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نشون دادن ارادت به چه کسی؟!!!

مطمئنم چیزی هم نزدم که هذیون بگم هیچ جای حرف بنده هم توهین نداشته ...شما که نقد نکردین من خطابم به نقاد بوده و مثل خودش نظر شخصیم رو بیان کردم.....نمیخاین بگین که آزادی بیان و اندیشه ندارییییم(!!!!!)
    از پست اول شروع کن به خوندن تا انتها جواب سوالاتو میگیری .....

ویرایش توسط F.Fakhari : 23rd September 2012 در ساعت 06:48 PM

مدیر بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sheen نمایش پست ها
    رادت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نشون دادن ارادت به چه کسی؟!!!

مطمئنم چیزی هم نزدم که هذیون بگم هیچ جای حرف بنده هم توهین نداشته ...شما که نقد نکردین من خطابم به نقاد بوده و مثل خودش نظر شخصیم رو بیان کردم.....نمیخاین بگین که آزادی بیان و اندیشه ندارییییم(!!!!!)
    از پست اول شروع کن به خوندن تا انتها جواب سوالاتو میگیری .....
    شما حواب سوالای منو ندادید!
    فکر نمیکنم گفته باشم که نظرتون رو نگید!! ولی بهتر احترام متقابل گذاشته بشه دوست من

؟!!

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)